[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
Talaltam olyan kepet ami nemet katonak motorral /ktm/ celok pozicioit hatarozzak meg a kep leiras szerin is. Aztan a te reakciodra elgondolkodtam rajta hogy ott ket motoros volt a kepen az abran meg valoban csak egy motor van ezert jobban beleastam magamat.
Es mint kiderult a kepen amit talaltam ott felderitok vannak. /ktm motor kerekpar ezt meginkabb megerositrtte./ mert ktm a felderitoknel a kulonlegeseknel es a katonai rendeszeknek van nemetbe...

Majd tovabbkeresrtem es kiderult hogy valamiert. / @ravenlord tol mostmar tudjuk miert./ bmw motorkerekparokat alkalmaznak futar osszekoto szerepre egy cdomo feladatra. /a bmw motorok beszerzeserol szolo cikkel jutottam tovabb. / ahol taglaljak hogy elsosorban hiradokeszulek helyettesitesere szolgal foleg nehez fegyverzetu csapatoknal ahol eltero menetteljesitmenyu jarmuveket alkalmaznak ezert a menetoszlop szetszakadasa vagy a rejtozkodes miatt az utanpotlas szallitasa igenyili hogy valaki "forgalomiramyitson" vagy radiocsendben is tudjanak valamilyen modon komunikalni az gymastol tavol allast foglalt /tuzeloallas vagy korlet./ alegysegek kb.
Remelem valaszom kielegito ennyire melyennem akartam belemenni. /egyebkent bw hivatalos anyagokbol morzsazgattam direkt./
Nem tetted hozzá má' megint, hogy szerinted. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
A motor ménem ódalkocsis? Mehetne arra is egy FN MAG vagy 50mm aknavető :hadonaszos::D
BMW-R75-2810-3.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 694
113
Találtam egy orosz cikket, de a hadgyakorlatos ok nincs benne:
https://topwar.ru/163113-motocikletnye-komandy-bundesvera-strahovka-ot-razryva-svjazi.html
Talaltam olyan kepet ami nemet katonak motorral /ktm/ celok pozicioit hatarozzak meg a kep leiras szerin is. Aztan a te reakciodra elgondolkodtam rajta hogy ott ket motoros volt a kepen az abran meg valoban csak egy motor van ezert jobban beleastam magamat.
Es mint kiderult a kepen amit talaltam ott felderitok vannak. /ktm motor kerekpar ezt meginkabb megerositrtte./ mert ktm a felderitoknel a kulonlegeseknel es a katonai rendeszeknek van nemetbe...

Majd tovabbkeresrtem es kiderult hogy valamiert. / @ravenlord tol mostmar tudjuk miert./ bmw motorkerekparokat alkalmaznak futar osszekoto szerepre egy cdomo feladatra. /a bmw motorok beszerzeserol szolo cikkel jutottam tovabb. / ahol taglaljak hogy elsosorban hiradokeszulek helyettesitesere szolgal foleg nehez fegyverzetu csapatoknal ahol eltero menetteljesitmenyu jarmuveket alkalmaznak ezert a menetoszlop szetszakadasa vagy a rejtozkodes miatt az utanpotlas szallitasa igenyili hogy valaki "forgalomiramyitson" vagy radiocsendben is tudjanak valamilyen modon komunikalni az gymastol tavol allast foglalt /tuzeloallas vagy korlet./ alegysegek kb.
Remelem valaszom kielegito ennyire melyennem akartam belemenni. /egyebkent bw hivatalos anyagokbol morzsazgattam direkt./
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
A német uteg mégegyszer, mert úgy látszik nem keltette fel a figyelmet a tűzszakasz leírása:
Pz-Art-Batt.jpg

Fü/Fu = Führungs- und Funkfahrzeug
Flt = Feuerleitpanzer


Tehát a németeknél ütegparancsnoki páncélos tényleg nincs, viszont a tűzszakaszoknak saját parancsnoki és tűzvezető páncélosai vannak!

Gondolom az olyan felderítő rendszerek mint drón vagy tüzérségi radar egységek, azok a magasabb szervezeti felépítésben vannak elhelyezve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem.Ha végigolvasod akkor van benne egy frissítás fejezet ami kb értelmetlenné teszi azt amit előtte írt.
Mondjuk az is egy rohadt nagy mellébeszélés. Sehol nem látom azt a szókapcsolatot, hogy "Leguan, Leopard 2"
Van ott minden M1-től kezdődő magyarázkodás.
Le kellett volna írni, hogy bocsi tévedtem. A MH beszerzéssel foglalkozó illetékesei még sem akkora marhák, mivel vettek a nehéztechnika mellé megfelelő hídvetőt is.
Emellett sikerült az összes következtetést levonni 1988-nál nem frisssebb adatokból. o_O Bravo!
Már a kiegészítés előtti rész a kiegészítés nélkül is értelmetlen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Èn a (nem nagytudásúként) azt olvastam (zanzásítva) a pzh2000 az ország közùti hídjainak kb egyharmadát nem tudja használni, ha jól számolom akkor a kétharmadát meg tudja. Mi it a gond, elszàmolta, nincs így, nincs jelentősége, stb ?
A 80-as évek adatai alapján 1/3.Ma mar jobb a helyzet,de alpvetően nem ír hülyeséget,az persze más kérdés,hogy még így is bőven megéri.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Èn a (nem nagytudásúként) azt olvastam (zanzásítva) a pzh2000 az ország közùti hídjainak kb egyharmadát nem tudja használni, ha jól számolom akkor a kétharmadát meg tudja. Mi it a gond, elszàmolta, nincs így, nincs jelentősége, stb ?
Ez a leginkáb No shit Sherlock momentum Egy 60 tonnás gépet van olyan híd ami bír el. Jééé
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Èn a (nem nagytudásúként) azt olvastam (zanzásítva) a pzh2000 az ország közùti hídjainak kb egyharmadát nem tudja használni, ha jól számolom akkor a kétharmadát meg tudja. Mi it a gond, elszàmolta, nincs így, nincs jelentősége, stb ?

A 80-as évek adatai alapján 1/3.Ma mar jobb a helyzet,de alpvetően nem ír hülyeséget,az persze más kérdés,hogy még így is bőven megéri.

Ez a leginkáb No shit Sherlock momentum Egy 60 tonnás gépet van olyan híd ami bír el. Jééé

Vajon kivonta-e a matekból azokat a hidakat, amik kisebb távot hidalnak át, mint amit a PZH magától is leküzd gyalog?