[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Lynx-é lehet más. A leopard kmw, a gidrán nurol, a lynx rheinmetall. ;)
Oké, de gondolom hovédség leadja "folttérképet", hol milyen színeket szeretne és a gyár olyanra festi.
Pl. a Gidranoknak tök ugyanaz a festése: minden járművön ugyanott van sárga, fekete vagy barna. A foltok alakja is egyezik.
Szóval ez nem gyár függő...
 
  • Vicces
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Oké, de gondolom hovédség leadja "folttérképet", hol milyen színeket szeretne és a gyár olyanra festi.
Pl. a Gidranoknak tök ugyanaz a festése: minden járművön ugyanott van sárga, fekete vagy barna. A foltok alakja is egyezik.
Szóval ez nem gyár függő...
Óh dehogynem
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Ha nem titok, akkor nagyvonalakban meséld el kérlek mi alapján foltozzák a járműveket a Honvédségben?
Van központi utasítás?
Úgy tudom van valami külön részleg/osztály a HM-ben ami az álcázást "kutatja", teszteli, nem?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Ha nem titok, akkor nagyvonalakban meséld el kérlek mi alapján foltozzák a járműveket a Honvédségben?
Van központi utasítás?
Úgy tudom van valami külön részleg/osztály a HM-ben ami az álcázást "kutatja", teszteli, nem?
Leginkább küldenek egy képet jobb esetben színkódot, hogy kb mit akarnak aztán lesz ami lesz l. Mivel igazából senkit sem érdekel eléggé..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Leginkább küldenek egy képet jobb esetben színkódot, hogy kb mit akarnak aztán lesz ami lesz l. Mivel igazából senkit sem érdekel eléggé..
Ha mást nem a PR osztályt érdekelhetné, hogy jól nézzenek ki! Ronda járművekre nehezebb katonát toborozni! :D
Egyébként sajnálom, hogy ez ennyire nem fontos nekik - ennél több profizmust vártam volna, pláne hogy ez nem igazán pénz kérdése.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Ha mást nem a PR osztályt érdekelhetné, hogy jól nézzenek ki! Ronda járművekre nehezebb katonát toborozni! :D
Egyébként sajnálom, hogy ez ennyire nem fontos nekik - ennél több profizmust vártam volna, pláne hogy ez nem igazán pénz kérdése.
A PR osztály fogalmatlan hülyékből állt éveken keresztül ez most kezdett javulni. (amúgy ez pr kérdés)
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Lynx-é lehet más. A leopard kmw, a gidrán nurol, a lynx rheinmetall. ;)
A RAL kód meg standard :) :)
Egyébként nem értem miért van visszatartva az info, miért nem mondja ki "valaki", hogy milyen lesz a festés, egyen festés lesz-e, vagy a Gidran-Leo különbség a teszteléshez kellett? Ez nem hiszem hogy hadi titok ...
Mindenesetre az nagyon bazári módon nézne ki, ha minden jármű más festéssel jönne, gond a "foltolás" is, a kisebb járművön kisebbek a foltok is, hogy minden szín ráférjen, mintha görcsös lenne egy kicsit, de ez szubjektív.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
... (amúgy ez pr kérdés)
Szerintem is!
Az álcázó festésben sok féle is elég jól működhet. A Gidrán szerintem jobban néz ki mint a Leo A4, de mindkettő kellő képpen rejt - pláne, hogy ma már nem csak vizuális felderítés van, így ha nem vörös vagy rózsaszín a járgány akkor kb. mindegy...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
A RAL kód meg standard :) :)
Egyébként nem értem miért van visszatartva az info, miért nem mondja ki "valaki", hogy milyen lesz a festés, egyen festés lesz-e, vagy a Gidran-Leo különbség a teszteléshez kellett? Ez nem hiszem hogy hadi titok ...
Mindenesetre az nagyon bazári módon nézne ki, ha minden jármű más festéssel jönne, gond a "foltolás" is, a kisebb járművön kisebbek a foltok is, hogy minden szín ráférjen, mintha görcsös lenne egy kicsit, de ez szubjektív.
Szerintem PR fogásnak is jó lenne ha kiadnának egy grafikát hogy ilyen lesz a magyar PZH vagy Lynx.
Laikusoknak is érdekes lehet és felhívná a figyelmet, hogy itt fejlődés van, új cuccok jönnek!

Szerintem még valamennyire kísérleteznek színekkel. szóval remélem mire a Lynxhez vagy az A7-eshez érnek meg lesz véglegs kombináció.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Szerintem PR fogásnak is jó lenne ha kiadnának egy grafikát hogy ilyen lesz a magyar PZH vagy Lynx.
Laikusoknak is érdekes lehet és felhívná a figyelmet, hogy itt fejlődés van, új cuccok jönnek!

Szerintem még valamennyire kísérleteznek színekkel. szóval remélem mire a Lynxhez vagy az A7-eshez érnek meg lesz véglegs kombináció.
Hát a Rheinmetall marketingben elég gyenge...!Ausztráliában a Redback-ot agyon promózták ( a Spike-ról is csináltak azonnal videót ugye) a Lynx-ről meg nem sok videó jelent meg! Érthetetlen!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Nem értitek.
Hát a Rheinmetall marketingben elég gyenge...!Ausztráliában a Redback-ot agyon promózták ( a Spike-ról is csináltak azonnal videót ugye) a Lynx-ről meg nem sok videó jelent meg! Érthetetlen!
Ausztráliában ott van egy megnyert Boxer biznisz mint önmaga promója.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen
H

Hummen23

Guest
Rosszab a helyzet: ahogy @krisss mondta senki nem érdekel.
Egyszer megkérdeztem erről a hm-et.
Az alábbi választ küldték:

"Köszönettel vettük érdeklődését a Magyar Honvédségnél beszerzésre került szárazföldi járművek mintázatával, valamint színeivel kapcsolatban.

Kérdésére az alábbi szakmai állásfoglalást tesszük:





A Magyar Honvédség újonnan beszerzett szárazföldi technikai eszközeinek színei a RAL színskálából kerültek kiválasztásra. A Leopard 2A4 és a 4x4 Ejder Yalcin – köznapi nyelven Gidrán – harcjárművek színvilága és mintázata azonos. A Gidránok esetében a külső és belső festékrendszer, illetve fedőfesték magasabb korrózió és vegyi anyag ellenálló képességgel rendelkezik, (Chemical Agent Resistant Coating, CARC), emiatt esetlegesen a színárnyalat eltérőnek tűnhet.

A színárnyalat eltérést a cégek által alkalmazott különböző festési szabvány (RAL és CARC), a felviteli technológia, illetve a méretkülönbség is okozhatja... "​

Persze a vak is láthatja, hogy teljesen más a kettő, és a megrendelői oldal hibázott, de ez a hivatalos álláspont.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Egyszer megkérdeztem erről a hm-et.
Az alábbi választ küldték:

"Köszönettel vettük érdeklődését a Magyar Honvédségnél beszerzésre került szárazföldi járművek mintázatával, valamint színeivel kapcsolatban.

Kérdésére az alábbi szakmai állásfoglalást tesszük:





A Magyar Honvédség újonnan beszerzett szárazföldi technikai eszközeinek színei a RAL színskálából kerültek kiválasztásra. A Leopard 2A4 és a 4x4 Ejder Yalcin – köznapi nyelven Gidrán – harcjárművek színvilága és mintázata azonos. A Gidránok esetében a külső és belső festékrendszer, illetve fedőfesték magasabb korrózió és vegyi anyag ellenálló képességgel rendelkezik, (Chemical Agent Resistant Coating, CARC), emiatt esetlegesen a színárnyalat eltérőnek tűnhet.

A színárnyalat eltérést a cégek által alkalmazott különböző festési szabvány (RAL és CARC), a felviteli technológia, illetve a méretkülönbség is okozhatja... "​

Persze a vak is láthatja, hogy teljesen más a kettő, és a megrendelői oldal hibázott, de ez a hivatalos álláspont.
Az A4-esekn van szürke, Gidranon nincs - hülyeség hogy ugyanaz!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 615
113
Ezt nem ismerem (ezt se)..
Mi is ez és mire jó?
Szia.
Kötelező előírás.
Tárolás után "vizet" lőnek, így ellenőrzik a löveg helyes,biztonságos működését.
Fékek, hidraulikák,mechanikus elemek, stb ellenőrzése üzem közben a cél.
Zsinór is azért van. Ha robban a löveg a személyzetnek nem fáj.