[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
ha annyira akarna a man katonai részlege terjeszkedni vagy bármit is elöbb vonná be a már meglévő gyáregységeit pl törökországba ha a német nem tudná kielégíteni az igényeket vagy az angol ha angol megrendelés esne be... semmi szüksége ránk befektetni a semmiért szinte van hány megrendelése van HX3 ra semmi... hány várható? már matekoztam tegnap...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
amúgy érdekesnek tartom hogy a kamaz tulajdonosi szerkezetének még nem nézett utánna senki a fórumon.
pl hogy kb 39% ban europai unioba bejegyzett cégeké köztük a Daimler (mercedes)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
amúgy érdekesnek tartom hogy a kamaz tulajdonosi szerkezetének még nem nézett utánna senki a fórumon.
pl hogy kb 39% ban europai unioba bejegyzett cégeké köztük a Daimler (mercedes)
Ezt hol látod? Én 70% orosz állami tulajdont látok, 15 % a Daimler és 15% egyéb. De van ahol csak annyit írnak hogy a "Rostec State Corp" része.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
de igen fejből írtam ezért tévedtem :(
mert a valódi arány.
rostec.:47,1
Auto invest (ciprusi eu.) 23.54
Daimler (daimler-benz=mercedes-benz=mercedes).:15%
és kis középrészvényesek tőzsde vólt melósók jelenlegi melosok stb... 14.36%

mehet a matek egy 49-51 vagy 50-50 % os közös leányválalatnál hogy alakul a főnökség :) ...igazából az arányok mindegy is szinte ha nem orbitális hülyeséget követnek el. Eu többség a magyarországi leányvállalatnál garantáltnak mondható... (persze ez csak nagy por összerúgásánál érvényesíthető)

ezek a fránya előitéletek és tudás nélküli vagdalkozások... meg a félelem az ismmeretlentől.... és a képtelenség ezt nem lehet stb....stb...stb...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
de igen fejből írtam ezért tévedtem :(
mert a valódi arány.
rostec.:47,1
Auto invest (ciprusi eu.) 23.54
Daimler (daimler-benz=mercedes-benz=mercedes).:15%
és kis középrészvényesek tőzsde vólt melósók jelenlegi melosok stb... 14.36%

"Avtoinvest Limited (23.54%), a Cyprus-registered company whose main beneficiaries have never been officially disclosed. After the Panama Papers leak it was alleged that this Cyprus-based company can be traced to Sergei Roldugin, a concert cellist and personal friend of Vladimir Putin."


Ez az "Avtoinvest Limited" nem tudom micsoda, de gondolom nem véletlenül adózik Cipruson. És ha rajta keresztül értékesítenek az EU-ba, akkor talán a vámot is el tudják vele kerülni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
esküszöm pedig vártam egy komoly elenérvet a vélemények helyett vagy hogy valaki csak egy kicsit belenéz a dolgokba... vagy a ciprusi (tudjuk milyen cég) kapcsán vet fel kérdéseket vagy ad válaszokat... de nemigen jutott el addig senki az ellenzők közül csak csuklóból ment minden...
ha már csak valaki a honlapot megnézte vólna :p de úgy kezelik mint a semmit mintha szőnyegalá söpörhető lenne. vay beszélni se szabad rólla. mert már az is baj. miközbe hogy jönnek az tény... mind1 mivel....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
esküszöm pedig vártam egy komoly elenérvet a vélemények helyett vagy hogy valaki csak egy kicsit belenéz a dolgokba... vagy a ciprusi (tudjuk milyen cég) kapcsán vet fel kérdéseket vagy ad válaszokat... de nemigen jutott el addig senki az ellenzők közül csak csuklóból ment minden...
Na mostmár mesélj mit tudsz! Nem tetszel nekem! :D :p
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
Na mostmár mesélj mit tudsz! Nem tetszel nekem! :D :p
mint már említettem nem vagyok jó üzletember. általába keveset kérek és mindig sokallom a más ajánlatát kivétel amikor gyanus hogy nagyon kedvező ajánlatot tesz. ezért nem is foglakozok külöösebben azzal... (mármint üzlettel)
De vannak befektetéseim érdekeltségeim és közöm rengeteg mindenhez...De kell hogy valaki segítsen reálisan kérni. és megmondja hogy nem adhatja olyan ólcsón... :D De értem az üzletet és átlátom legyen az bármilyen általába... RM Man kapcsán is ezt próbáltam magyarázni... PL. hadiipar egyéb szegmensébe is próbálom. de az árak azok árak tudom mi mennyiből hozható ki és gyakran sokallom a profitot miközben tök reális...
tudom hogy kell cégeket megszerezni hogyan lehet veszteséges céget nagypénzért értékesíteni és jólmenő céget potomért megszerezni teljesen fer módra... Tudom minek van jövője és minek nincs. látom a rossz és látom a jó üzletet is mert látom a költségeket és a hasznot olyan egyszerű oknál fogva mint pl hogy elszőrnyűlködök hogy milyen drága közben milyen egyszerű de ismerem a különböző iparágakat és vágom hogy valóban igény van a termékre vagy épp nincs vagy épp nem lessz vagy éppenségel a jövőben lessz...
mint mondottam írottam. míg más házikókat rajzólt és fejlesztette az alkotói művészi képességeit vagy a helyesírás szabályait magólta. én alkottam csak más téren... ( a hadakozás és minden ami vele kacsolatos pl mindig is nagy szenvedélyem vólt...(lehet kicsit autista vagyok vagy a f.sz tudja. de egyébként komolyan vágom... mégha néha ez nem is látszik (ami nem taktika csak automatikus) de sokan taktikának használják az ilyet hadászatba vagy üzletbe épp.) engem nem zavar ha néha bénának vagy hülyének gondolnak :D én tudom mi az igazság...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
igzából az lehet a titkom szerintem hogy az üzletbe is tudok úgymond hadi fejjel gondolkozni... úgy kb mindenbe tudok hadifejjel gondolkozni.
abba meg (nagyképű leszek) piszkosul vágom a pitét... ismerem magam ezért ismerem az ellenfelem... vagy a rosseb tudja. de átlátom a helyzetet és tudom mit kell tenni vagy épp mit nem... és valamiért a cseleket nagyon tudom alkalmazni ahogy kiszurni is kitudom és tudom hogy hol hibázott más a cselnél mert én nem úgy csináltam vólna... igazából nemtudom leírni hogyan is működik egy cigi palack bór melett általába könyebb rá szavakat találni hogyan is müködöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Kérdezd már meg a törököt, mi jár azért, ha egy nato-sereg orosz teknyikát szerez be...

A svédek/finnek tudták a választ arra a szintű/mennyiségű technikára, ami nekünk fejlesztési alapnak jó!!!

Azt gyártja kb Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Bulgária, Dél-Korea, India, Szerbia...

Kellenek (költség-)hatékony fegyverek is a csillió-milliárdos "jó-indulat fegyverek" nano-mennyisége mellé!!!

...tudod, "A háborúhoz: Pénz, Pénz, és Pénz kell..."!!!




U.I.: Erdogant pedig nem kellett volna "meg-puccsolni"/"Török-tavaszozni"!!!

...jéééé, pont ilyet akar az amcsi külügy a honlapja bejelentése alapján Magyarország ellen is!!!

Te csak ki akartad ugrasztani a nyulat a bokorból, azért kérdezted!!! ..."ügyes, nagyon ügyes"!!! ;););)


.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 240
33 736
113
Kérdezd már meg a törököt, mi jár azért, ha egy nato-sereg orosz teknyikát szerez be...
jujj jujj és illegálisan Japán kocsikat alkalmaz a honvédség... pedig a fegyver export tilos a japánoknak vagy töllük venni...
:D biztos az uralok miatt nem vagyunk az usa kedvencei... bezzeg görögország.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
A haszongépjarműves üzletág nincs itt, és a kettő nagyon külön cég.
Az "itt van"-t arra értettem, hogy nem nulláról kell kezdeni a kapcsolat építést. Mind a politikai életben, mind a beszállítói lánccal.
Egy új gyár létesítési feladatai sokkal egyszerűbbek egy olyan országban, ahol vállalatcsoport szinten már van tapasztalat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 104
27 391
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Hát, lehet, hogy ez a KAMAZ gyár a teherautó program. Nem rossz elképzelés egyáltalán!

Egy 8x8-as KAMAZ-63501 ára Forintban úgy 15 millió lenne:
8x8-01-kamaz.jpg


Egy 8x8-as MAN HX77 ára Forintban ennek tizenhétszerese, úgy 250 millió!
8x8-02-MAN.jpg


Legrosszabb esetben öt-tízszer több KAMAZ-t tudunk venni mint MAN-t. Lehet ezért húzódott az egész teherautóprogram, mert nagyságrenddel olcsóbb, de minőségi beszállítót kerestünk.
Azért a kettő között van különbség. Külön kategória.
Egy kis ismertető:
Már a sp@jzban vannak...
Már megint ez az eszement, megalapozatlan agyalás... komolyan nem unjátok még?
Ez nem valami modellező szakkör.
Nyilván nem veszünk ruszki teknyikát.
Nyalván. :rolleyes:
igzából az lehet a titkom szerintem hogy az üzletbe is tudok úgymond hadi fejjel gondolkozni... úgy kb mindenbe tudok hadifejjel gondolkozni.
abba meg (nagyképű leszek) piszkosul vágom a pitét... ismerem magam ezért ismerem az ellenfelem... vagy a rosseb tudja. de átlátom a helyzetet és tudom mit kell tenni vagy épp mit nem... és valamiért a cseleket nagyon tudom alkalmazni ahogy kiszurni is kitudom és tudom hogy hol hibázott más a cselnél mert én nem úgy csináltam vólna... igazából nemtudom leírni hogyan is működik egy cigi palack bór melett általába könyebb rá szavakat találni hogyan is müködöm.
Akkor majd jól tanácsot kérek tőled! :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson