[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 739
113
nem egészen. inkább fogalmaznék úgy hogy csak a kaposvári része az üzletnek nem fogja kielégíteni az igényeinket (pláne amikor már bejön a járművek karbantartása szervízelése nagyjavítása modernizációja is.) ez az üzlet mint már említettem más struktúrába épül mint az RM-s. (nem volt rég akkor kaptam avicces smilékat meg az ábrándozó jelzőt találgatok fantáziálokot..)
Akkor valószínű, hogy a 6x6 és a 8x8 is a törökökről lesz ?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 892
113
Akkor valószínű, hogy a 6x6 és a 8x8 is a törökökről lesz ?
én nagyon valószínűnek tartom. (de mint már korábban is írtam az egyetlen logikus döntés pénztárca alapján a lynx gyárnak nincs meg a kapacitása még gumikerekest is gyártani a lynx mellett tervbe van a rm leo amivel a gyár működését ki lehet tolni (nekünk meg szükségünk van további hk-kra és a hk k mellé lynxekre meg oilyan lynxekre amik még nincsenek késsz és a jelenlegi csomag sem tartalmazza...) pátria és hasonló üzemek létrehozása erre a célra nem kifizetődő vagy nagyon kis kapacitású üzem lenne nagyon elnyújtott szállítással vagy nagyobb kapacitású ami lepörgeti a mennyiséget és aztán hesszel az üzem és az állam tömné bele a pénzt ilyen olyan címszóval hogy fennmaradjon legalább az 1. modernizációig (pénzszivattyú lenne ). mind emelett nekünk beszállítónak is kell lennünk a termékbe nem csak összeszereldének ezt egy akkora csomagos 6x6-8x8 ra amire igényünk van nem kapnánk meg senkitől (a patriatól sem mert ott az a lényeg hogy a beszállítói lánc a patrianak szállít papíron és ugy jut el az összeszereldébe. kivétel ha beleáldoznánk egy valag pénzt mit a lengyelek és akkor más márkanév alatt nagyobbszámú saját rendszert integrálhatnánk de ez a törökkel már letárgyalt dolog (más gyártóval meg pár évlenne .)
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
238
826
93
nem egészen. inkább fogalmaznék úgy hogy csak a kaposvári része az üzletnek nem fogja kielégíteni az igényeinket (pláne amikor már bejön a járművek karbantartása szervízelése nagyjavítása modernizációja is.) ez az üzlet mint már említettem más struktúrába épül mint az RM-s. (nem volt rég akkor kaptam avicces smilékat meg az ábrándozó jelzőt találgatok fantáziálokot..)
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 424
93
Akkor győri lesz a Gidrán meg az NMS, Kaposvár ugrott?
Én nem vagyok benne biztos. Lehet a győri a török 8x8-as tüzérségi löveghez készíti a kerekes alvázat. A törökök 40db 155mm-es 8x8-as önjáró löveget akarnak készíteni maguknak.

cJSn8U0.png


Ez csak az én gondolatom ahogy elolvastam az általad beillesztett (pdf-t). Utána kerestem mivel emlékeztem erre az oldalra. Nem lenne rossz ebbe beszállni. A mijeink meg lehetne Árpád!

Török Arpan 8x8 kerekes löveg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 739
113
Én nem vagyok benne biztos. Lehet a győri a török 8x8-as tüzérségi löveghez készíti a kerekes alvázat. A törökök 40db 155mm-es 8x8-as önjáró löveget akarnak készíteni maguknak.

cJSn8U0.png


Ez csak az én gondolatom ahogy elolvastam az általad beillesztett (pdf-t). Utána kerestem mivel emlékeztem erre az oldalra. Nem lenne rossz ebbe beszállni. A mijeink meg lehetne Árpád!

Török Arpan 8x8 kerekes löveg
Legyártják ők magunknak nem kell ehhez a Rába nekik nem egy teherautó gyáruk van...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 739
113
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 537
113
És mit mondott az őőőőőőzésen kívül ? :D
Nagyjából összefoglalja, hogy a Rába kerül bele a képletbe gyártási (!) és összeszerelési szinten is.
Ha jól sejtem, akkor a kocsiszekrényeket leszállítják, itthon meg alárakják az alvázat, futóművet, meg a hajtásláncot, meg intézik a végszerelést.
Ez már régen érett, és szerintem bizonyított az új vezetés, hogy szervezés és minőségbiztosítás terén is meg fogják állni a helyüket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 273
74 001
113
Nagy erőkkel halad a haderőfejlesztés...

Hamarosan Gidrán harcjárműveket fognak gyártani Győrben – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Honvédelmi Minisztériumban tartott sajtótájékoztatóján október 31-én, kedden, Budapesten.

 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 739
113
Nagy erőkkel halad a haderőfejlesztés...

Hamarosan Gidrán harcjárműveket fognak gyártani Győrben – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Honvédelmi Minisztériumban tartott sajtótájékoztatóján október 31-én, kedden, Budapesten.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf, aki bejelentette azt is, a közös vállalatot is Gidrán néven kívánják bejegyezni.

tyűűűbaz... nem sok kreativitás szorult beléjük...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Rába and Nurol Makina

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 918
91 557
113
Nagy erőkkel halad a haderőfejlesztés...

Hamarosan Gidrán harcjárműveket fognak gyártani Győrben – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Honvédelmi Minisztériumban tartott sajtótájékoztatóján október 31-én, kedden, Budapesten.

A tárca vezetője felidézte, a Gidrán járművek védelmi integrációja – azaz a török alap gépjármű felszerelése harcászati, rádiótechnikai, elektronikai eszközökkel, érzékelőkkel – Kaposváron zajlott, és továbbra is ott marad

Akkor gyakorlatilag Gidrán gyár nem lesz Kaposváron, csak rendszerintegráció.
A kérdés RM 8x8 marad-e?
Ha nem, milyen 8x8 lesz és hol.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 986
36 317
113
A tárca vezetője felidézte, a Gidrán járművek védelmi integrációja – azaz a török alap gépjármű felszerelése harcászati, rádiótechnikai, elektronikai eszközökkel, érzékelőkkel – Kaposváron zajlott, és továbbra is ott marad
Logisztikailag egyszerűbb lenne mindent a Rábánál csinálni - Kaposvárnak nem sok értelme van, legfeljebb csak átmenetileg...

Akkor gyakorlatilag Gidrán gyár nem lesz Kaposváron, csak rendszerintegráció.
A kérdés RM 8x8 marad-e?
Ha nem, milyen 8x8 lesz és hol.
Ha gyártunk 8x8-ast, akkor azt is érdemesebb Győrben csinálni...

Ezzel a NUROL-RÁBA közös gyárral már egyre inkább török 8x8-ra fogadnék. Olcsóbb és gyorsabb lenne mint bármilyen RM megoldás - nem is jó egy lapra (cégre) feltenni mindent.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 918
91 557
113
Nagy erőkkel halad a haderőfejlesztés...

Hamarosan Gidrán harcjárműveket fognak gyártani Győrben – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Honvédelmi Minisztériumban tartott sajtótájékoztatóján október 31-én, kedden, Budapesten.


Igazából az fog történni, amit Maróth mondott csak a Rábában.
Tehát ha jól értem. 400-450 db Gidrán lesz.

10+1 itthon van. Idén jön még 40db. A Heros a Nurollal itthon a szenzorokat, kommunikaciós szajrét stb fogja rá integrálni.

Most megrendelték a kövi 100 db-it, amihez a feltétel a nagyobb hazai hozzáadott érték, volt. Hogy ez mi lesz, kérdés Vmilyen szintű Kaposvári összeszerelés, gyártás.

De ez még mindig nem a végső lépcsőfok. Az az új Kaposvári RM Hu gyár lesz.

Legalabbis igy értelmezem.
Nem akarok gonoszkodni, de aki temette a Gidránt és a Nurollal a hadiipari együttműködést, nem lesz török licenszgyártás az nagyon mellélőtt.

Kaposvár kicsit ki lett herélve, de gondolom olcsóbb volt meglévő kapacitásra építeni. Remélem utólag nem lesz rossz döntés a Rába.