[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A rendőrség vizsgálja, fenyegettek-e orvosokat az ügyeleti rendszer átalakítása kapcsán
Forrás: https://kuruc.info/r/2/255827/
Szia,

Nagyon helyes, ha valaki fenyegetett, akkor ne csak a MOK etikai vizsgalata induljon meg ellene, de rendorsegi vizsgalat is:
"A Magyar Orvosi Kamara elnöksége etikai panasszal élt azzal a megyei kollegiális vezető háziorvossal szemben, aki fenyegetéssel, súlyos értékítélettel, félrevezető információkkal igyekezett rávenni háziorvos kollégákat a szerződések aláírására."
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ha egyre gondolunk, akkor o egyszeruen a Foni testore volt, aztan kitalalt maganak egy sajat szolgalatot, szoval nem meglepo, ha vannak erdekes sztorik rola... :cool:
azért nem egészen. A Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság bevetési osztályán dolgozott,vezette is, meg előtte a KBI-n. Elismert szakember volt, és a maga idejében nem egy puhapöcs. Azért az alezredesi vállapot nem a gólya szarta a vállára. A leszerelése utáni testőrködés meg a TEK már egy másik történet. Bár a TEK is össze lett már kalapálva az évek során.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Közelebb van Afrika, mint gondolnánk!


Személyi szabadság megsértéséért, verekedésért felfüggesztett, hát bravó!
Remélem lesz szigorúbb büntetés, és kitoloncolják!
Ki kellett volna utasítani az országból, nem is értem, hogy az ítélethozatal során miért nem hozott ilyen döntést is a bíró. Egy ilyen embernek egy ilyen cselekedet után semmi keresnivalója nincsen Magyarországon.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Ha egyre gondolunk, akkor o egyszeruen a Foni testore volt, aztan kitalalt maganak egy sajat szolgalatot, szoval nem meglepo, ha vannak erdekes sztorik rola... :cool:
Hát nekem azèrt árnyaltabb a kèp.

Elötte is volt TESZ.
Ami kb az volt mint a TEK.

Az hogy most mivel a főni volt testőre a pk, meg is kapja azokat a anyagi/felszerelès/kikèpzèsbeli javakat amire amúgy szüksèg is van, nem mondanám sztorinak.

Ilyen, ès hasonló szolgálatok mindenhol vannak a világon.

Szóval èn valami szaftosabbra gondolnèk.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 499
113
Arra a nagyon csúnyán végződő ferihegyi gyakorlatra gondolsz?
Nagyjából. Őrnagyként ment civilbe, majd OV. személyi testőre lett. Eddig még nem lenne nagy truváj, de a TESZ felszámolásával létrehozott TEK parancsnokaként már tábornoki rendfokozatban tért vissza. A rendőrségtől szépen elszipkázták a bevetési egységek állományát, minimum 1,5-2x fizetésért, ráadásul a megyei főkapitányságok bevetési egységeit teljesen újra kellett szervezni, felfegyverezni. A rendőrség missziós raktárát teljesen lerabolták (jöttek, láttak, vittek szinte mindent). A beszerzéseiknél közvetlen irányított vásárlások voltak. Ráadásul a rendőrséget lenézték, holott belőlük hozták létre. Szinte nyílt titok, hogy OV magán hadserege.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Nagyjából. Őrnagyként ment civilbe, majd OV. személyi testőre lett. Eddig még nem lenne nagy truváj, de a TESZ felszámolásával létrehozott TEK parancsnokaként már tábornoki rendfokozatban tért vissza. A rendőrségtől szépen elszipkázták a bevetési egységek állományát, minimum 1,5-2x fizetésért, ráadásul a megyei főkapitányságok bevetési egységeit teljesen újra kellett szervezni, felfegyverezni. A rendőrség missziós raktárát teljesen lerabolták (jöttek, láttak, vittek szinte mindent). A beszerzéseiknél közvetlen irányított vásárlások voltak. Ráadásul a rendőrséget lenézték, holott belőlük hozták létre. Szinte nyílt titok, hogy OV magán hadserege.
Jajj olyanok vagytok, ez mind nem igaz! Nem fogjátok fel hogy ner sincsen...?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Nagyjából. Őrnagyként ment civilbe, majd OV. személyi testőre lett. Eddig még nem lenne nagy truváj, de a TESZ felszámolásával létrehozott TEK parancsnokaként már tábornoki rendfokozatban tért vissza. A rendőrségtől szépen elszipkázták a bevetési egységek állományát, minimum 1,5-2x fizetésért, ráadásul a megyei főkapitányságok bevetési egységeit teljesen újra kellett szervezni, felfegyverezni. A rendőrség missziós raktárát teljesen lerabolták (jöttek, láttak, vittek szinte mindent). A beszerzéseiknél közvetlen irányított vásárlások voltak. Ráadásul a rendőrséget lenézték, holott belőlük hozták létre. Szinte nyílt titok, hogy OV magán hadserege.
Èn úgy tudtam miután Vityesz bukott 2002-ben elküldtèk.
De lehet nem így volt.

Ha alesből lett tábi az persze visszás.


A legjobb embereket szedik össze egy ilyen egysègbe?
Szerintem ez normális.

De nem nagyon kell őket szedni.
Mennek maguktól is.
Èn 2 volt tatai katonát ismerek aki átment.
Nem kellett őket csábítani.
Mentek, mert a lehetősègek jobbak.
Mind szakmailag,mind anyagilag.

Több a fizu?
Máshogy írva.
Normális a fizu?
Szomorú,hogy máshol nem az a rendőrsègen belül.

Irányított a beszerzès?
Szóval szakmailag megjelölik, hogy szerintük a hk416 a megfelelő nekik, ès azt veszik?
Ez tènyleg baj?


Missziós raktár? Az mi?

Èn úgy tudtam az ellentèt a többi rendőrrel, az ő "menesztèsèvel" kapcsolatos.

Na nem vèdeni akarom.
Ahogy nyilatkozik nekem a Zsigmond testvèrpáros jut eszembe.
Akik nem a szívem csücskei. :rolleyes:


De pl pár hónapja hallgattam meg Simonyival egy beszèlgetèst, ahol azèrt elmondta 90-es èvekben ő meg 2 másik rendőr, az egyik Hajdú elèg szinvonalas kikèpzèsekre jártak nyugatra.
Ès mondjuk nem rámutatással lettek kijelölve, hanem pl lőversenyen voltak az első 3.

Na ezektől mèg nem biztos, hogy fasza csávó, de az álltalad leírt dolgok nekem nem akkora problèmák.

Vityesz magánhadserege?
Hát ezt nem tudom.
 
K

kamm

Guest
Irányított a beszerzès?
Szóval szakmailag megjelölik, hogy szerintük a hk416 a megfelelő nekik, ès azt veszik?
Ez tènyleg baj?
Nem, az a baj ill szanalmasan kelet-europai, aranylancos bunkotempo az volt, hogy Q7-eseket vetettek maguknak anno eszement penzert. Ami persze sehova sem igazan jo, kiveve a Budapestre, mert oda har hatarozottan a legszarabb opcio. Igaz, a sok egyszeru rendornek lehet meselni a lakotelepen meg a faluban, amikor hazamegy.... a hulyenek is megeri, nem?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Nem, az a baj ill szanalmasan kelet-europai, aranylancos bunkotempo az volt, hogy Q7-eseket vetettek maguknak anno eszement penzert. Ami persze sehova sem igazan jo, kiveve a Budapestre, mert oda har hatarozottan a legszarabb opcio. Igaz, a sok egyszeru rendornek lehet meselni a lakotelepen meg a faluban, amikor hazamegy.... a hulyenek is megeri, nem?
Ha nagyobb számba veszel autót,azèrt eszement árengedmènyek vannak.

A TEK nemegyszer kísèr vèdett szemèlyt.
Ott azèrt nem árt ha masszív a kocsid.
Masrèszt egy ekkora kocsiba, ha az egyik autód megsèrül kísèrès közben,mègha nehezen is de átpakolhatod akár az összes embert.

Mi landcruserekkel elpróbáltuk.
2 landcruiserbe 12 ember. Ok a tolmács a csomagtartóban. :rolleyes: :D
Ezt egy kisebb kocsival(most amúgy opel insigniakkal láttam őket) nehezen kivitelezhető.


Másrèszt ilyenkor is, meg bármelyik akcióban, rohadt sok cuccuk van.
Amihez nem árt a csomagtartó.

Kicsit szőrszálhasogatásnak èrzem ezt.
Persze kaphatnának vitarákat is. o_O
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem, az a baj ill szanalmasan kelet-europai, aranylancos bunkotempo az volt, hogy Q7-eseket vetettek maguknak anno eszement penzert. Ami persze sehova sem igazan jo, kiveve a Budapestre, mert oda har hatarozottan a legszarabb opcio. Igaz, a sok egyszeru rendornek lehet meselni a lakotelepen meg a faluban, amikor hazamegy.... a hulyenek is megeri, nem?
Ennyi erővel az Octavia se indokolt.

Mit kéne használniuk? Máshol mit használnak?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Nagyjából. Őrnagyként ment civilbe, majd OV. személyi testőre lett. Eddig még nem lenne nagy truváj, de a TESZ felszámolásával létrehozott TEK parancsnokaként már tábornoki rendfokozatban tért vissza. A rendőrségtől szépen elszipkázták a bevetési egységek állományát, minimum 1,5-2x fizetésért, ráadásul a megyei főkapitányságok bevetési egységeit teljesen újra kellett szervezni, felfegyverezni. A rendőrség missziós raktárát teljesen lerabolták (jöttek, láttak, vittek szinte mindent). A beszerzéseiknél közvetlen irányított vásárlások voltak. Ráadásul a rendőrséget lenézték, holott belőlük hozták létre. Szinte nyílt titok, hogy OV magán hadserege.
Alezredesként, de ez részletkérdés. Inkább az lett volna igazságos ha azt hozod fel problémaként, hogy hirtelen egy több ezer fős országos egységnek lett a vezetője, miután évekig egy max 2 tucatnyi fős testőrséget vezetett.

A TEK egy nagyon jó karrierlehetőség azoknak a rendőröknek, akik ezt a vonalat kedvelik. A pénz miatt nincs is náluk szerintem hiány, ha menni kell bevetésre, akkor tudnak. A felszerelés meg a központi beszerezések miatt javult vidéken is, nem csak náluk. A kiképzési rendszer sem rosszabb, hanem jobb lett.

A közvetlenül irányított beszerzésekkel nem tudom mi a probléma. Azt vettek ami kellett nekik, és akkor amikor kellett. Összességében a dolgok nem rosszabbak lettek, hanem jobbak.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 022
14 874
113
Az egyik volt beosztottam, akit kirúgattam folyamat piálás miatt, és egyébként igazi sárga lapja van, kisegítőbe járt, és ha megszólal mindenki tudja, hogy elmeroggyant, most vették fel határvadásznak :D
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 499
113
Látom, nem igazán értettétek a problémákat.
A TESZ, a Készenléti Rendőrség szervezetébe tartozott. A beszerzései "normál, felügyelt közbeszerzés" alá tartoztak, megfelelő kontrollal. Na, ezt a szervezetet szétverték, hogy egy olyan, "közvetlenül" felügyelt, irányított, felduzzasztott szervezetet hozzanak létre, amelyre nincs alapvetően törvényi felügyelet. Amikor létrehozták, teljesen kipateroltak egy honvédségi laktanyát, a rendőrség költségvetéséből alakították ki, újították fel a bázisukat. Mivel nem volt szinte semmilyen felszerelésük, fegyverzetük, lőszerük, ezért minden korszerű eszközt lenyúltak a rendőrségtől (az állomány vitte magával). Az állomány kifejezetten a fizetés miatt ment át, de sokan (én is, a barátom is, aki TESZ-es volt - pedig jó beosztást ígértek -), a látszódó politikai háttér miatt nem mentünk. Az RSZKK-tól, Csopakról szinte mindenki átment. A missziós raktárban a legjobb eszközök, felszerelések, fegyverek voltak, zömében nem rendszeresített eszközök. Amikor "ingyen" lenyúlták, mindent felsőbb parancsra ment. A rendőrség szinte letolt gatyával ált jó ideig. Az "irányított" beszerzések csak annyira voltak problémásak, hogy szinte minden közbeszerzési gyakorlatot felrúgtak, amit máshol 100%-ban megköveteltek. Vajon ki mondott volna ellent. Nem azzal van, volt a baj, hogy létrehozták és a fizetés, ellátás adott szintre került, hanem ahogyan csinálták. Pl. a Készenléti Rendőrség és a Honvédség tűzszerész szolgálata mellett, nekik is kellett egy tűzszerész egység, természetesen elszipkázott, kiképzett állománnyal.
Simonyi Ottó alezredessel sokat beszélgettem, mint volt katona tisztek jó viszonyban voltunk, jó srác, kiváló mesterlövész, kiképző. Nagyon sok embert jól ismertem, akik átmentek a TEK-be.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed