[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Látom, nem igazán értettétek a problémákat.
A TESZ, a Készenléti Rendőrség szervezetébe tartozott. A beszerzései "normál, felügyelt közbeszerzés" alá tartoztak, megfelelő kontrollal. Na, ezt a szervezetet szétverték, hogy egy olyan, "közvetlenül" felügyelt, irányított, felduzzasztott szervezetet hozzanak létre, amelyre nincs alapvetően törvényi felügyelet. Amikor létrehozták, teljesen kipateroltak egy honvédségi laktanyát, a rendőrség költségvetéséből alakították ki, újították fel a bázisukat. Mivel nem volt szinte semmilyen felszerelésük, fegyverzetük, lőszerük, ezért minden korszerű eszközt lenyúltak a rendőrségtől (az állomány vitte magával). Az állomány kifejezetten a fizetés miatt ment át, de sokan (én is, a barátom is, aki TESZ-es volt - pedig jó beosztást ígértek -), a látszódó politikai háttér miatt nem mentünk. Az RSZKK-tól, Csopakról szinte mindenki átment. A missziós raktárban a legjobb eszközök, felszerelések, fegyverek voltak, zömében nem rendszeresített eszközök. Amikor "ingyen" lenyúlták, mindent felsőbb parancsra ment. A rendőrség szinte letolt gatyával ált jó ideig. Az "irányított" beszerzések csak annyira voltak problémásak, hogy szinte minden közbeszerzési gyakorlatot felrúgtak, amit máshol 100%-ban megköveteltek. Vajon ki mondott volna ellent. Nem azzal van, volt a baj, hogy létrehozták és a fizetés, ellátás adott szintre került, hanem ahogyan csinálták. Pl. a Készenléti Rendőrség és a Honvédség tűzszerész szolgálata mellett, nekik is kellett egy tűzszerész egység, természetesen elszipkázott, kiképzett állománnyal.
Simonyi Ottó alezredessel sokat beszélgettem, mint volt katona tisztek jó viszonyban voltunk, jó srác, kiváló mesterlövész, kiképző. Nagyon sok embert jól ismertem, akik átmentek a TEK-be.
Hihetetlen mértékű sértettség vagy ellenszenv van benned. Rendőrségi bázist a rendőrségi költségvetésből felújítani, kialakítani miért baj? Az állományt a lehető legjobb felszereléssel ellátni, kiképezni szerintem felelősségteljes parancsnoki gondolkodásra utal.
 
K

kamm

Guest
Hihetetlen mértékű sértettség vagy ellenszenv van benned. Rendőrségi bázist a rendőrségi költségvetésből felújítani, kialakítani miért baj? Az állományt a lehető legjobb felszereléssel ellátni, kiképezni szerintem felelősségteljes parancsnoki gondolkodásra utal.
Mondjuk a TEK az bezony allam az allamban volt kezdettol fogva, szoval megertem, ha mindenki okadott rajuk, amikor fejszevel alltak neki szetverni mindent es elszedtek mindent es mindenkit, elszivtak az osszes forrast - csak meg a golyofeju a Foni testorekent funkcionalt elotte... amolyan igazi kaeu sikersztori, a csak a nyakaig veres. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Huh? Szerinted az hasonlo meret, forulekonysag stb?
Arra értettem, hogy az "egyszerű" rendőrnek szerintem teljesen felesleges az Octavia. De nyilván vannak olyan okok, ami miatt mégis az lett az általánosan felhasznált típus. Tehát nyilván más szervnél se feltételezzük már, hogy pusztán kivagyiságból vesznek ilyen vagy olyan járművet.
Egyébként a TEK-nél sem csak SUV-ok vannak. Ha csak az utóbbi idők felvételeit megnézed láthatsz elég sokféle típust is, sima kombikat, kisbuszokat stb.

Hat talan nem a legotrombabb, legrosszabbul fordulo-elfero batar nagy taho SUV-t, amibol majd' 2x annyit vettek volna masbol?
Jó mondj olyan autót, ami:
  • legalább 4 nagydarab, védőmellényes, felfegyverzett ember befér.
  • terhelés mellett gyors haladásra képes
  • van megfelelő csomagtere
  • van hasmagassága (pl.: padkára felhajtani)
  • van benne kellő "erő", hogy letoljon egy autót az útról (nem véletlenül megy pl. a konvoly elején egy nagy dög, még ha utána sima kombik és kisbuszok is mennek)
  • legyen hazai forgalmazója, szervizhálózata
és rakjuk mellé a Te listádat:
  • legyen jobban forduló, mint a jelenleg használtak
  • kerüljön fele annyiba mint pl. egy Q7.

Én tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi az ami megfelel ezeknek.
Úgy gondolom, hogy a pickupok és Suv-ok felelnek meg a legtöbb paraméternek -természetesen pl. az egyre kihalóbb kombik mellett. Csakhogy a legtöbb jelenlegi SUV kb. még sehol nem volt, mikor a TEK megjelent, de nézzük, hogy csak ebben a kategóriában kb. mik vannak.
Csak így gyors listaárakra ránézve a VW Touareg 21 millió, és az Audi Q7 25 milliótól. Van Skoda Kodiak RS 18 millió (Ez közelít teljesítményben a két előző alapmodellhez igaz 40 illetve akár 100 le-vel kevesebb, méretben nem tudom mennyi a difi), Toyota Land Cruiser (204 le) 25 millió. SSangyong Rexton 17,5 millió (202 le); Korrando (kissebb a csomagtartója és 163 le) 10 millió -de tudtommal még nincs olyan nagy szervízhálózata.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 512
113
Hihetetlen mértékű sértettség vagy ellenszenv van benned. Rendőrségi bázist a rendőrségi költségvetésből felújítani, kialakítani miért baj? Az állományt a lehető legjobb felszereléssel ellátni, kiképezni szerintem felelősségteljes parancsnoki gondolkodásra utal.
A TEK-nek semmi köze a rendőrséghez. Jóval felette áll!!!
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Arra értettem, hogy az "egyszerű" rendőrnek szerintem teljesen felesleges az Octavia. De nyilván vannak olyan okok, ami miatt mégis az lett az általánosan felhasznált típus. Tehát nyilván más szervnél se feltételezzük már, hogy pusztán kivagyiságból vesznek ilyen vagy olyan járművet.
Egyébként a TEK-nél sem csak SUV-ok vannak. Ha csak az utóbbi idők felvételeit megnézed láthatsz elég sokféle típust is, sima kombikat, kisbuszokat stb.

Kell az Octavia méret, még abba is bajos elférni a járőr felszereléssel, még nekem is pedig nem vagyok egy vastag gyerek, azt Astrába úgy kellett belehajtogatni magam, plusz csomagtartó is kell, elkell férjen a két mellény, a saját és a társad cucca, kell vinni sisakot, hosszított gumibotot, nagy gázspray-t meg van a kocsikban a covid óta ilyen mini "vegyvédelmi" felszerelés is... kell az octavia méret és a kombi kialakítás.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kell az Octavia méret, még abba is bajos elférni a járőr felszereléssel, még nekem is pedig nem vagyok egy vastag gyerek, azt Astrába úgy kellett belehajtogatni magam, plusz csomagtartó is kell, elkell férjen a két mellény, a saját és a társad cucca, kell vinni sisakot, hosszított gumibotot, nagy gázspray-t meg van a kocsikban a covid óta ilyen mini "vegyvédelmi" felszerelés is... kell az octavia méret és a kombi kialakítás.
Köszi a választ!

A járőröknél is mindig van sisak, mellény, családi kiszerelésű paprikadezodor?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Most komolyan arról megy a vita, hogy C szegmenses (kompakt) Octavia túl nagy a rendőrnek?

Az egy relatív olcsó kisebb méretű autó, valahol ott kezdődik a használható méret. Havernak volt, be lehetett ülni, el lehetett férni, de semmi extra. A belseje 90-es évek. Fapadosan, flottában még drágának se mondható. Se nem prémium kategória, se nem nagy. A mostani már nagyobb lett, de az is kb. csak a régi mid-size méret alulról.

Mivel menjenek a rendőrök, Fiat 500-al??
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ismeretség kért 2 darab "elesés-álló" védelmet binyózáshoz.
Ez csak azért tartozik ide, mert arra gondoltam, hogy "melléktermékként" lehet, hogy csinálok egy --"Csinál-magad"/DIY-es-- golyóálló mellényt, kb. 9 mm-esig.

Kérdés a szakmabeliekhez: A megfizethető kategóriás -elől-hátul védő-- mellény, ami az említett 9 mm-es ellen jó, kb. milyen súlyú is? Ha lehet, kérnék számokat a fennti védelmi sáv két szélének 2-3-4 tagjáról!

U.i: Tesztelésre nem teszek esküt, de... :oops:

+: Köszzz!

.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Kérdés a szakmabeliekhez: A megfizethető kategóriás -elől-hátul védő-- mellény, ami az említett 9 mm-es ellen jó, kb. milyen súlyú is? Ha lehet, kérnék számokat a fennti védelmi sáv két szélének 2-3-4 tagjáról!
Szia,

A IIa szabvany "szinte" megved (355 m/s sebessegu 8 g tomegu lovedektol) altalaban a teljes kopenyes 9x19-es lovedekek a csotorkolatnal ennel erosebbek, 10 m tavolsagbol mar gyengebbek. Nyilvan a modern ureges hegyu/felkopenyes lovedekeknek joval kisebb az athatolokepessege, ezert azoktol a loszerektol nyilvan megved.

A II-es szabvany boven megved (379 m/s-ig ved a 8 g tomegu lovedekektol, gyakorlatilag minden 9x19-es pisztoly boven ez alatt van); ez a gyengebb .357 magnum loszerektol is ved (az erosebbektol nem!).

Pl. ez 1.2 kg, es II-es, ez szerintem kifejezetten konnyunek szamit, a nagy tobbsege a II-es mellenyeknek ennel nehezebb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Most komolyan arról megy a vita, hogy C szegmenses (kompakt) Octavia túl nagy a rendőrnek?

Az egy relatív olcsó kisebb méretű autó, valahol ott kezdődik a használható méret. Havernak volt, be lehetett ülni, el lehetett férni, de semmi extra. A belseje 90-es évek. Fapadosan, flottában még drágának se mondható. Se nem prémium kategória, se nem nagy. A mostani már nagyobb lett, de az is kb. csak a régi mid-size méret alulról.

Mivel menjenek a rendőrök, Fiat 500-al??
Volt Fábia és Rapid, több évig; félezer km erejéig kombi Octávia. Konkrétan az Octáviában a kesztyűtartóba nem fért be az a menetlevél, ami a Rapidban röhögve, lábtér semmivel sem volt több. A Fábiában is elférek, pedig ahogy nézegetem, a rendőrök nagy többségénél szélre-hosszra nagyobb vagyok. Arra meg, hogy 40-el járőrözzenek, trafipaxozzanak, igazoltassanak olyan nagy teljesítmény nem biztos, hogy kell, de simán autópálya tempót a mai kismotoros Fábiák is tudnak, még ha nem is egy "elfogó". Az meg még mindig nem derült ki, hogy BP.-n kívül is hordják e a mellényt-sisakot, ha nem felejtem el, majd megkérdem, hogy helyben hogy van (bár nekünk több utazótáska a Fábiába is befér, nem tudom, hogy "hány hétre" pakolnak a rend őrei.) Árban és fenntartásban nem ugyan az a kategóriák, még ha nyilván nagy flottában sokkal-sokkal olcsóbb bármi, mint az egyszeri Jóskapistának.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Volt Fábia és Rapid, több évig; félezer km erejéig kombi Octávia. Konkrétan az Octáviában a kesztyűtartóba nem fért be az a menetlevél, ami a Rapidban röhögve, lábtér semmivel sem volt több. A Fábiában is elférek, pedig ahogy nézegetem, a rendőrök nagy többségénél szélre-hosszra nagyobb vagyok. Arra meg, hogy 40-el járőrözzenek, trafipaxozzanak, igazoltassanak olyan nagy teljesítmény nem biztos, hogy kell, de simán autópálya tempót a mai kismotoros Fábiák is tudnak, még ha nem is egy "elfogó". Az meg még mindig nem derült ki, hogy BP.-n kívül is hordják e a mellényt-sisakot, ha nem felejtem el, majd megkérdem, hogy helyben hogy van (bár nekünk több utazótáska a Fábiába is befér, nem tudom, hogy "hány hétre" pakolnak a rend őrei.) Árban és fenntartásban nem ugyan az a kategóriák, még ha nyilván nagy flottában sokkal-sokkal olcsóbb bármi, mint az egyszeri Jóskapistának.
Bent van a melleny hátul. A fő baj amúgy a rendőrön lévő felszeres széltèben történő elférése a kocsiban ülve.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Az Octaviával csak az a baj, hogy a hasmagassága kicsi. Egyébként meg nem árt. Eleve két járőrnél is fektetve be kell férnie a csomagtartóba a két mellénynek. Sokan visznek ki hátizsákot az ásványvizzel, kajával, egyebekkel. Annak is el kell férnie. Előfordul hogy 4 rendőr megy valahova, oda kell az Octavia. Ha majmot kell szállítani, akkor a hátsó üléseken nem lehet semmi. A legjobb a Yeti lenne, vagy az utódja. Az nagyon jól bevált.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bent van a melleny hátul. A fő baj amúgy a rendőrön lévő felszeres széltèben történő elférése a kocsiban ülve.
Igen, de ezen nagy különbség pl. a Rapid (tudom, már nem forgalmazzák), meg az Octavia között nem volt. Halandóknak kínált árban viszont igen.

A legjobb a Yeti lenne, vagy az utódja. Az nagyon jól bevált.
Az nem túl kicsi?