[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
remek, ugyanez, az amúgy szintén körbebasott gazdag Budakalászon 4 mrd sincs.

egy 100 millióból gazdálkodó városnak honnan lenne alapvetően nem sok pénze is?
Alapvetően nem sok pénzre sincs szüksége. Alapszolgáltatásokat önkormányzati forrás nélkül is tud nyújtani a mezőőrség. Nyilván, ha több járőrszolgálatot szeretnének, akkor célszerű pluszforrást betervezni, de a gazdákra kirótt hozzájárulási adó összegének emelésével is biztosítható a szükséges forrás. Egyébként több település létrehoztat társulást is, melynek keretében önkormányzati rendészetet, vagy önálló közterület-felügyeletet és mezei őrszolgálatot működtethetnek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Alapvetően nem sok pénzre sincs szüksége. Alapszolgáltatásokat önkormányzati forrás nélkül is tud nyújtani a mezőőrség.
ne haragudj, de naív vagy
Ez az egész pontosan addig működik, amíg nincs ott mordor. Mihelyst mordor megjelenik egy harcoló hadosztály se tud semmit csinálni, mert úgy jár, mint az a mezőőr, aki talán már börtönben ül, mert fellépett a vadorzó ellen, és közben volt pofája a fegyverét is elővenni.
Avagy a 12. kerületiek nagy része is lelkesen, és büszkén toleráns, csak ez valahogy nem változtat azon, hogy mi van a nyugati aluljáróban, vagy a blahán.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
ne haragudj, de naív vagy
Ez az egész pontosan addig működik, amíg nincs ott mordor. Mihelyst mordor megjelenik egy harcoló hadosztály se tud semmit csinálni, mert úgy jár, mint az a mezőőr, aki talán már börtönben ül, mert fellépett a vadorzó ellen, és közben volt pofája a fegyverét is elővenni.
Avagy a 12. kerületiek nagy része is lelkesen, és büszkén toleráns, csak ez valahogy nem változtat azon, hogy mi van a nyugati aluljáróban, vagy a blahán.
Erre nem tudok mit mondani. Romák nálunk is vannak, valahogy mégis flottul működik minden. Szerintem nem nálunk van hiba a gépezetben. A fiúk volt, hogy heti tíz-húsz feljelentést tettek egy időben, amikor rajta kaptak ilyen-olyan szabálysértésen, bűncselekményen embereket. Ma már ez heti 1-2-re csökkent.
Még van mit tenni a tökéletes állapot elérése érdekében, de nincs okunk panaszra.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Erre nem tudok mit mondani. Romák nálunk is vannak, valahogy mégis flottul működik minden. Szerintem nem nálunk van hiba a gépezetben. A fiúk volt, hogy heti tíz-húsz feljelentést tettek egy időben, amikor rajta kaptak ilyen-olyan szabálysértésen, bűncselekményen embereket. Ma már ez heti 1-2-re csökkent.
Még van mit tenni a tökéletes állapot elérése érdekében, de nincs okunk panaszra.
mondom, mint amikor valaki a Móriczról, vagy a Batthyány térről próbálja elmondani, hogy náluk is vannak romák/csövesek stb, és nincs is nagyon baj. A Szigony utcában meg folyamatos rendőri jelenlét van, de nekem azért kellett vértócsát kikerülnöm, munkába menet, mert valahogy mégse ment ott a dolog.
Lehetségesnek érzem azt, hogy mennek máshova, ahol esetleg nincs 9 mrd-ja az önkormányzatnak, és a mezőőrök létszáma nem éri el a kritikus hibát.
Esetleg nyer majd a következő naív széplélek csoport, mint nálunk kalászon, és megszünteti az éjszakai járőrt, mert az "félelemkeltő"
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
mondom, mint amikor valaki a Móriczról, vagy a Batthyány térről próbálja elmondani, hogy náluk is vannak romák/csövesek stb, és nincs is nagyon baj. A Szigony utcában meg folyamatos rendőri jelenlét van, de nekem azért kellett vértócsát kikerülnöm, munkába menet, mert valahogy mégse ment ott a dolog.
Lehetségesnek érzem azt, hogy mennek máshova, ahol esetleg nincs 9 mrd-ja az önkormányzatnak, és a mezőőrök létszáma nem éri el a kritikus hibát.
Esetleg nyer majd a következő naív széplélek csoport, mint nálunk kalászon, és megszünteti az éjszakai járőrt, mert az "félelemkeltő"
Egyébként jó, hogy mondod: van éjszakai fegyveres járőrszolgálat is, amit az a magánbiztonsági cég működtet, amelyik a térfigyelő kamerarendszer felvételeit tárolja és monitorozza. :)

(Lehet, hogy innen átpártolnak máshova a kétes elemek, ezzel én nem tudok mit kezdeni. Számomra az a fontos, hogy itt biztonság, rend és tisztaság van.)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez csak a Te fejedben él. Senki egy kanyi szóval nem írt semmilyen elégtételről. Birtokvédelemről volt szó -mivel sok esetben sajnos azt tapasztalható, hogy az erre fenntartott szervezetek nem tudnak, nem képesek, vagy nem akarnak hatásosan fellépni. Mindenkinek a legjobb lenne, ha ez nem így lenne és ennek még csak látszata sem merülne fel.

És? Miért kellene? Okkal nem megyek. De akkor ennyi erővel az is egy vélelmezett tény lenne, hogy a városi életforma ártalmas az idegekreés fokozza az indulatokat, vagy hogy a városi ember mittudom én milyen formában nem tud uralkodni magán. De hát ez is épp annyira baltával faragott megállapítás lenne, mint, hogy az utcákon használnák azokat a fegyvereket, amiket amúgy sem használnak, hiába van több tízezer civil kézben.
Az én fejemben?
Amikor vkit azért vernek agyba-főbe, mert szólt hogy viseld rendesen a maszkod.
Vagy a maszknál maradva, azért késelik meg, mert nem szimpi a maszk mintája?
Vagy mert vmiért lassabban halad a kocsijával, vagy elbambul, vagy rádudál és erre böntetőfékez
és/vagy rátöri a szélvédőt vagy kirángatja a kocsiból?
Aha, az én fejemben...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az én fejemben?
Amikor vkit azért vernek agyba-főbe, mert szólt hogy viseld rendesen a maszkod.
Vagy a maszknál maradva, azért késelik meg, mert nem szimpi a maszk mintája?
Vagy mert vmiért lassabban halad a kocsijával, vagy elbambul, vagy rádudál és erre böntetőfékez
és/vagy rátöri a szélvédőt vagy kirángatja a kocsiból?
Aha, az én fejemben...
Én ilyenekről nem hallottam. Ez a városi élet velejárója, ahogy nyugaton mondották volt.
Meg a szezont a fazonnal keverése az otthonvédelem és a mindenki fegyverrel járkál közt. Mert szerintem ég és föld a különbség; de mondom az lenne a legjobb ha ezt az állam meg tudná oldani.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
@phaidros hoztam neked egy 2021 őszi adatot: "Jelenleg mintegy 430 mezei őrszolgálatban közel 750-en teljesítenek szolgálatot, akiknek 98%-a 20.000 lakos alatti településen, ezen belül is, többségük, 75%-uk 5000 lakos alatti településen működik."


Nem lehetetlen kistelepülésen működtetni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Mit tudunk a határvadászok feltöltöttsègèről?

Mennyire váltják ki a katonákat?

@Szittya titeket teljesen kiváltanak, vagy továbbra is jártok a határra?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Az én fejemben?
Amikor vkit azért vernek agyba-főbe, mert szólt hogy viseld rendesen a maszkod.
Vagy a maszknál maradva, azért késelik meg, mert nem szimpi a maszk mintája?
Vagy mert vmiért lassabban halad a kocsijával, vagy elbambul, vagy rádudál és erre böntetőfékez
és/vagy rátöri a szélvédőt vagy kirángatja a kocsiból?
Aha, az én fejemben...
Szia,

Jol leirtad, hogy, ha most is megkeselnek, akkor nem lenne rosszabb akkor se, ha lehetne onvedelmi fegyver a tamadonal is es nalad is.
Viszont ha buntetlen eloelet eseten lehet csak onvedelmi fegyver (vagyis a vedekezonel igen, a tamadonal meg nem), akkor jobb lenne a helyzet, mint most, amikor a tamadonal van kes, a vedekezonel meg nincs lofegyver.

Es senki se mondta azt, hogy lehessen teljesen szabadon, barkinek fegyvere!

Nyilvan a buntetlen eloelet, fegyverismereti vizsga (akar a jelenleginel szigorubb gyakorlati resszel), pszihiatriai kezeletlenseg elofeltetel szerintem is.

Az USA-ban az "alkotmanyos viseles" is azt jelenti, hogy kulon engedely nelkul barki viselhet onvedelmi fegyvert, aki legalisan vasarolhat lofegyvert. Tehat ott is buntetlen eloelethez kotik a viselesi engedelyt!

(Felreertesek elkerulese vegett: az USA-nak nagyon nem egyseges a fegyvertorvenye, a leglazabb feleben van ilyen "alkotmanyos viseles", egyes helyeken sokkal szigorubbak ennel. Valoszinuleg nem veletlenul, ezeken a helyeken rosszabb a kozbiztonsag.)
640px-Concealed_carry_across_USA_by_county.svg.png
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Szia,

Jol leirtad, hogy, ha most is megkeselnek, akkor nem lenne rosszabb akkor se, ha lehetne onvedelmi fegyver a tamadonal is es nalad is.
Viszont ha buntetlen eloelet eseten lehet csak onvedelmi fegyver (vagyis a vedekezonel igen, a tamadonal meg nem), akkor jobb lenne a helyzet, mint most, amikor a tamadonal van kes, a vedekezonel meg nincs lofegyver.

Es senki se mondta azt, hogy lehessen teljesen szabadon, barkinek fegyvere!

Nyilvan a buntetlen eloelet, fegyverismereti vizsga (akar a jelenleginel szigorubb gyakorlati resszel), pszihiatriai kezeletlenseg elofeltetel szerintem is.

Az USA-ban az "alkotmanyos viseles" is azt jelenti, hogy kulon engedely nelkul barki viselhet onvedelmi fegyvert, aki legalisan vasarolhat lofegyvert. Tehat ott is buntetlen eloelethez kotik a viselesi engedelyt!

(Felreertesek elkerulese vegett: az USA-nak nagyon nem egyseges a fegyvertorvenye, a leglazabb feleben van ilyen "alkotmanyos viseles", egyes helyeken sokkal szigorubbak ennel. Valoszinuleg nem veletlenul, ezeken a helyeken rosszabb a kozbiztonsag.)

640px-Concealed_carry_across_USA_by_county.svg.png
Ugye az Usában nincs semmilyen tárolási előírás (ami szerintem hülyeség, mivel így egy betörés esetén is lehet szerezni fegyvert ami ugye az illegál piacra jut)
Másik, a gyilkosságok, fegyveres bűnözés jórészét bizony a gettólakók, bandák egymás közti része meríti ki (szerencsére), de ez nem píszí dolog ugye.