[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Kösz a választ!

Az önkéntesek saját maguk szerzik be a cuccaikat úgy, ahogy tudják vagy a hivatásosok kiselejtezett felszerelését kapják meg?
Szia,

Amennyire tudom (ebben nem vagyok biztos!), Magyarorszagon belul nem szokas a hivatasosaknak felszerelest adomanyoznia az onkentesek szamara.

Ezzel szemben kifejezetten szokas, hogy a kulfoldi hivatasos, vagy jo helyzetben levo onkentes tuzoltok a nem leselejtezett, meg hasznalhato(!), de mar nem is korszeru felszerelesuket magyar onkentes tuzoltoknak ajandekozzak.

Elnezve a hivatasosok felszereleset, sok esetben ertheto, hogy miert nem adomanyoznak az onkenteseknek: jellemzoen ugy-ahogy modern felszereles epp hogy akad, azokbol semmilyen tartalek sincsen (vagyis a legkisebb meghibasodas, vagy akar tervezett szerviz idejen ezek elerhetetlenek), igy a nehany evtizedes eszkozokbol kepezhetnek csak tartalekot, vagyis ami kikerul a "tartalek" statuszbol, azok sok evtizedes eszkozok, amiket valoban selejtezni kell es nem elajandekozni.

Ez a tuzoltoauto es az itt lathato mentoauto is kulfoldi adomanykent kerult az orszagba, onkentes tuzoltokhoz (ez nem Bicskere):

midi_p1110484.jpg
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Szia,

Amennyire tudom (ebben nem vagyok biztos!), Magyarorszagon belul nem szokas a hivatasosaknak felszerelest adomanyoznia az onkentesek szamara.

Ezzel szemben kifejezetten szokas, hogy a kulfoldi hivatasos, vagy jo helyzetben levo onkentes tuzoltok a nem leselejtezett, meg hasznalhato(!), de mar nem is korszeru felszerelesuket magyar onkentes tuzoltoknak ajandekozzak.

Elnezve a hivatasosok felszereleset, sok esetben ertheto, hogy miert nem adomanyoznak az onkenteseknek: jellemzoen ugy-ahogy modern felszereles epp hogy akad, azokbol semmilyen tartalek sincsen (vagyis a legkisebb meghibasodas, vagy akar tervezett szerviz idejen ezek elerhetetlenek), igy a nehany evtizedes eszkozokbol kepezhetnek csak tartalekot, vagyis ami kikerul a "tartalek" statuszbol, azok sok evtizedes eszkozok, amiket valoban selejtezni kell es nem elajandekozni.

Ez a tuzoltoauto es az itt lathato mentoauto is kulfoldi adomanykent kerult az orszagba, onkentes tuzoltokhoz (ez nem Bicskere):

midi_p1110484.jpg
Köszönöm a választ!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Ez komoly?

"Józsefvárosban például annyira nincs ember, hogy a Készenléti Rendőrség emberei végeznek járőrszolgálatot, Kőbányán és Kispesten pedig irodai tisztek – századosok, főhadnagyok – róják az utcákat."


Hát minden vidéki kezdő rendőr azzal kezdi, hogy viszik Pestre. Ezt a körmendi rendőrsulisoktól tudom. Mondjuk azt már nem, hogy meddig kell ott szolgálni. Mikor kerülhetnek vissza a megyei kapitányságok állományába, vagy mit tudom én náluk ez hogy megy. Majd a rendőr kommentelő társak kiokosítanak.
 
  • Hűha
Reactions: Árpicsek

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Szia,

Amennyire tudom (ebben nem vagyok biztos!), Magyarorszagon belul nem szokas a hivatasosaknak felszerelest adomanyoznia az onkentesek szamara.

Ezzel szemben kifejezetten szokas, hogy a kulfoldi hivatasos, vagy jo helyzetben levo onkentes tuzoltok a nem leselejtezett, meg hasznalhato(!), de mar nem is korszeru felszerelesuket magyar onkentes tuzoltoknak ajandekozzak.

Elnezve a hivatasosok felszereleset, sok esetben ertheto, hogy miert nem adomanyoznak az onkenteseknek: jellemzoen ugy-ahogy modern felszereles epp hogy akad, azokbol semmilyen tartalek sincsen (vagyis a legkisebb meghibasodas, vagy akar tervezett szerviz idejen ezek elerhetetlenek), igy a nehany evtizedes eszkozokbol kepezhetnek csak tartalekot, vagyis ami kikerul a "tartalek" statuszbol, azok sok evtizedes eszkozok, amiket valoban selejtezni kell es nem elajandekozni.

Ez a tuzoltoauto es az itt lathato mentoauto is kulfoldi adomanykent kerult az orszagba, onkentes tuzoltokhoz (ez nem Bicskere):

midi_p1110484.jpg

Nem tudom az országban merre hogy megy, da ha bármelyik vasi önkéntes tűzoltó egyesületet nézem, az autójuk, nagyrészt mindnek, valami leselejtezett, osztrák, határközeli, ottani tűzoltócsapattól van. Néha látni extrém masinákat felénk, amiről le rí hogy valami 70 éves tűzoltóautó akar lenni. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Nem tudom az országban merre hogy megy, da ha bármelyik vasi önkéntes tűzoltó egyesületet nézem, az autójuk, nagyrészt mindnek, valami leselejtezett, osztrák, határközeli, ottani tűzoltócsapattól van. Néha látni extrém masinákat felénk, amiről le rí hogy valami 70 éves tűzoltóautó akar lenni. :)
images


images


images


images


images
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
233
1 204
93
ÖTE-k járműparkjában amúgy csodálatos dolgokat lehet találni:

Ex-angol (természetesen jobbkormányos) Dennis

dennis-2.jpg


Martonvásáriak amerikai fecskendője (maga a típus teljes talány számomra, külföldi oldalakon semmi info)

Spartan.jpg


Dunaföldváriak ex-svájci Rosenbauer Falconja, enyhe reptéri beütéssel

18130819.jpg


Fóti ex-norvég Volvo, én ezt biztos nem ajándékoztam volna el:p

volvo-fot-srg-9.jpg


Tényleg már csak valami kis japán Isuzu hiányzik.
 

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33
ÖTE-k járműparkjában amúgy csodálatos dolgokat lehet találni:

Ex-angol (természetesen jobbkormányos) Dennis

dennis-2.jpg


Martonvásáriak amerikai fecskendője (maga a típus teljes talány számomra, külföldi oldalakon semmi info)

Spartan.jpg


Dunaföldváriak ex-svájci Rosenbauer Falconja, enyhe reptéri beütéssel

18130819.jpg


Fóti ex-norvég Volvo, én ezt biztos nem ajándékoztam volna el:p

volvo-fot-srg-9.jpg


Tényleg már csak valami kis japán Isuzu hiányzik.
A szervíznèl mehet a fejvakarás gondolom hogy honnan szerezzenek alkatrèszt.
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Hát minden vidéki kezdő rendőr azzal kezdi, hogy viszik Pestre. Ezt a körmendi rendőrsulisoktól tudom. Mondjuk azt már nem, hogy meddig kell ott szolgálni. Mikor kerülhetnek vissza a megyei kapitányságok állományába, vagy mit tudom én náluk ez hogy megy. Majd a rendőr kommentelő társak kiokosítanak.
Volt olyan évfolyam aki egy az egybe jött BRFK-ra, dehogy most is tart-e még ez a szokás azt nem tudom. Áthelyeződni elég nehéz a halandóknak, sokan inkább más szervekhez próbálnak elmenni az egyszerűbb és gyorsabb mint a cégen belüli mozgás.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Szia,

Nem.

Regen (2010 elott) az onkormanyzatok dolga volt az onkormanyzati tuzoltosagok felszerelese.

Az allam megtiltotta az onkormanyzati tuzoltosagok letezeset valamikor 2011 korul, azokat vagy atneveztek onkentes tuzoltosagnak, vagy elrabolta a felszerelesuket az allam.

Valoszinuleg annyi tortent, hogy a facebookon nem neveztek at az oldalt, amikor nevet valtoztattak.

Amugy szemelyesen ismerem a Bicskei onkentes tuzoltokat, nagyon jo fejek, nagyon sok onkentes munkaban vesznek reszt, pl. a Maltai veszhelyzeti csoport munkajat is segitik (kitalalhato, hogy a 2 fekvo kozul melyik vagyok :)):
Miért kell tényként közölni valótlan dolgokat, melyekről fogalmad sincs?? Mert nagyon, de nagyon nem így van..

A Máltáról is annyit, hogy vonultam ott.. Elvitathatatlan, hogy óriási segítség és rengeteg nagytudású szakember van jelenleg is, a felszerelés ük az egyik legjobb volt, bár pont a képen látható Merci hatalmas mellélövés volt, mind a 3.

Hát én egyszer láttam a Málta vészhelyzeti csoportját egy gyakorlaton, az kritikán aluli volt... Pedig nem egy hatalmas tudású profi ember van ott.


De amiket leírtál az hatalmas blődség.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Boccs a többszöri hsz.-ért, de mobilról sietve nehéz.

A Spartanról nem is fogsz sok infót találni, ha kérdésed van nyugodtan keress fel, kétlem, hogy rajtam kivűl más, pontosabb infót tudna adni.. Meglepődnék

A Volvo ajándék volt.. Persze, amennyire tudom 50.000€ plusz a többi költség.


Ha nem erős off akkor leírom majd holnap a tűzoltóságok működését.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Miért kell tényként közölni valótlan dolgokat, melyekről fogalmad sincs?? Mert nagyon, de nagyon nem így van..

A Máltáról is annyit, hogy vonultam ott.. Elvitathatatlan, hogy óriási segítség és rengeteg nagytudású szakember van jelenleg is, a felszerelés ük az egyik legjobb volt, bár pont a képen látható Merci hatalmas mellélövés volt, mind a 3.

Hát én egyszer láttam a Málta vészhelyzeti csoportját egy gyakorlaton, az kritikán aluli volt... Pedig nem egy hatalmas tudású profi ember van ott.


De amiket leírtál az hatalmas blődség.
Szia,

Nyilvan te sokkal kozelebbrol latod, en szivesen olvasom, ha irsz rola.

Itt egy cikk az allamositas tervezeterol: "A tűzoltók és az önkormányzatok is elutasítják az államosítást"
Ez pedig mar az esemeny utani cikk: "Államosítják a tűzoltóságokat is ... A törvény az önkormányzati tűzoltóságok vagyonát is átadja az államnak"

Szoval szerintem igenis helytallo, amit irtam: "Az allam megtiltotta az onkormanyzati tuzoltosagok letezeset valamikor 2011 korul, azokat vagy atneveztek onkentes tuzoltosagnak, vagy elrabolta a felszerelesuket az allam."

"Hát én egyszer láttam a Málta vészhelyzeti csoportját egy gyakorlaton, az kritikán aluli volt..."
Akiket en lattam, azok teljesen kezdok voltak konkretan 0 gyakorlattal (a tenyleges onkentes szolgalatukhoz szukseges vizsgan voltunk). Nyilvan latszott rajtuk a gyakorlatlansaguk, de szerintem me'g a vizsga kozben is szepen fejlodtek; ez alapjan en jo velemennyel vagyok roluk - noha elesben nem lattam oket.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Egy kis színes:
  • merész volt az aszfalton fekvő gyanúsítottra lőni (gurulat, stb)
  • merész volt a gyanúsítottra úgy lőni, hogy az áldozata (?) alatta volt
  • az utolsó lövés mintha idegrendszert ért volna (Jamal ráng egyet), hogy a csöcsbe’ tudta még szorongatni azt a kést utána?
  • van ez az amerikai karhatalmi emberekre jellemző orgánum (itt a “drop the knife” felszólítást üvölti így Policeman Pat), tudja esetleg valaki, ezt tanítják nekik, vagy valami tesztoszteron tartalmú étrendkiegészítő csinálja velük?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Egy kis színes:
  • merész volt az aszfalton fekvő gyanúsítottra lőni (gurulat, stb)
  • merész volt a gyanúsítottra úgy lőni, hogy az áldozata (?) alatta volt
  • az utolsó lövés mintha idegrendszert ért volna (Jamal ráng egyet), hogy a csöcsbe’ tudta még szorongatni azt a kést utána?
  • van ez az amerikai karhatalmi emberekre jellemző orgánum (itt a “drop the knife” felszólítást üvölti így Policeman Pat), tudja esetleg valaki, ezt tanítják nekik, vagy valami tesztoszteron tartalmú étrendkiegészítő csinálja velük?
Megoldotta a problémát. Ez a juvenile delinquent nem fog már többet késsel nőket molesztálni.