[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
865
4 360
93
Hát általában ezt célszerű tenni azzal, aki lő rád, vagy állítsunk fel inkább egy atropológusokból és környezetvédőkből álló akciócsoportot, hogy előbb kikutassa a témát?

Szálljon már kicsit le a tökünk, a szerbek meg kb megköszönnék és nem győznének sopánkodni azon hogy az embercsempészek megint egymást lőtték.

Mikor elkezdődött ez az egész szarság, akkor szerintem senki nem gondolta 2015-ben, hogy 2023-ban ide fog kifutni. Lehet hogy a kerítést bentebb kellett volna hozni a határkövektől kb 150 m távolságra. Csak ugye nyilván senki nem akar egy 175 km hosszú, 150m mély területet átadni a senki földjének. Akkor lehetne normálisan tevékenykedni a kerítés déli oldalán is, mert az még a magyar államhatáron belül lenne.

Őszintén szólva, ez a lőjünk be a szerb mélységbe dolog mindig is tiltott volt. Eleve sok helyen a szerbiai települések nagyon közel vannak a kerítéshez, házak, utak vannak, amiket a szerb oldalon használnak. Megszaladna egy magyar lövedék és megállna egy szerb kisgyerekben, ott nem sopánkodás lenne, hanem igazi diplomáciai botrány. És konkrétan nem tudom hogy úszná meg a lövést leadó magyar katona vagy rendőr börtön nélkül a dolgot.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 300
9 570
113
Bocsánat aki emellett a felvételi eljárás mellett nem alkalmas arra hogy a szolgálati fegyvert viseljen akar fizikai vagy mentális okból azt ne is vegyek fel…
Kezdjük ott, hogy a felvételi terepen kellene, hogy történjen. És nem 1 órás fizikai tesztből és 500 pszichológiai kérdésből. Minimum 1 hét. Terepen. Minden egyes nap kielemezve a társaságot. A felvételi nem alkalmas, a mostani formájában hacsak nem eleve az volt a terv, hogy a végén rendőrök legyenek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Mit számít ez? Mármint a veteránságuk
Felmèrèsek szerint a legtöbb civil már egy kis 22es lövès is leveri a lábaról.

Mègha nem is olyan súlyos a sèrülès.


A normális! kèpzèst kapott emberek jóval nagyobb sèrülèsek esetèn is harckèpesek maradnak.

K règ olvastam, de talán a volt rangernek több sèrülèse is volt ami egyenkènt is levert volna egy "átlagos"embert.
A másik is talán fejlövèsbők tèr magához.

Ha nekem valaha dolgom lenne erőszakos szinten bármely karhatalommal, a civilségem ellenére olyan környezetben tenném, ahol én érvényesülök csak és kizárólag.
Lehet.

De ott nem ők választották a helyszínt.
Mègis elèggè lealázták az ügynököket.

Semmi különbség az esetek között. matix és Platt is megadhatta volna magát annak a felismerésében, hogy nem biztos a fehgyveres ellenállásuk sikere
Az elejèn (lehet a vègèig )nem biztos, hogy átlátták a helyzetet.

Az fbi-os bènázás, meg kapóra jött nekik.

szánalmasságuk pedig abból fakadt, hogy Matix és Platt komolyan gondolta, csak az FBI elhitte a saját illúzióját.

Mint most a TEK.
Nem voltam ott.

Nem vonnèk le ilyen következtetèst.

Lehet kicsit rutinszerűvè válltak..



Nekem volt TEK-es lőkikèpzőm.
Elnèzèst a kifejezèsèrt.
De úgy lőtt, ha csaj lennèk biztos berángattam volna egy bokor mögè ès lepippantom.

Ès igen rendelkezett megfelelő egóval.
De Ő(nem mondom hogy mindegyik) ezt kellő inteligenciával kezelte.

Nekem is fura pár dolog ebben az esetben.
De mivel ki tudja mennyi infót tudunk pontosan, ezèrt nehèz megítèlni.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 890
5 256
113
Hát általában ezt célszerű tenni azzal, aki lő rád, vagy állítsunk fel inkább egy atropológusokból és környezetvédőkből álló akciócsoportot, hogy előbb kikutassa a témát?

Szálljon már kicsit le a tökünk, a szerbek meg kb megköszönnék és nem győznének sopánkodni azon hogy az embercsempészek megint egymást lőtték.
Ha rajtam múlna kilépnék a picsába a gyalogsági aknas egyezménybol, es szépen egy elaknasitott savot a hatarra 2 drótkerites közé, aztan vinnyogjon aki akar.
De bilibe log sajnos a kezem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Kezdjük ott, hogy a felvételi terepen kellene, hogy történjen. És nem 1 órás fizikai tesztből és 500 pszichológiai kérdésből. Minimum 1 hét. Terepen. Minden egyes nap kielemezve a társaságot. A felvételi nem alkalmas, a mostani formájában hacsak nem eleve az volt a terv, hogy a végén rendőrök legyenek.
Ja akkor a banda 90 százalèka esne ki. o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 590
68 216
113
Felmèrèsek szerint a legtöbb civil már egy kis 22es lövès is leveri a lábaról.

Mègha nem is olyan súlyos a sèrülès.


A normális! kèpzèst kapott emberek jóval nagyobb sèrülèsek esetèn is harckèpesek maradnak.

K règ olvastam, de talán a volt rangernek több sèrülèse is volt ami egyenkènt is levert volna egy "átlagos"embert.
A másik is talán fejlövèsbők tèr magához.


Lehet.

De ott nem ők választották a helyszínt.
Mègis elèggè lealázták az ügynököket.


Az elejèn (lehet a vègèig )nem biztos, hogy átlátták a helyzetet.

Az fbi-os bènázás, meg kapóra jött nekik.


Nem voltam ott.

Nem vonnèk le ilyen következtetèst.

Lehet kicsit rutinszerűvè válltak..



Nekem volt TEK-es lőkikèpzőm.
Elnèzèst a kifejezèsèrt.
De úgy lőtt, ha csaj lennèk biztos berángattam volna egy bokor mögè ès lepippantom.

Ès igen rendelkezett megfelelő egóval.
De Ő(nem mondom hogy mindegyik) ezt kellő inteligenciával kezelte.

Nekem is fura pár dolog ebben az esetben.
De mivel ki tudja mennyi infót tudunk pontosan, ezèrt nehèz megítèlni.
De ezek csak metódusbeli különbségek, a dolog lényege viszont a komolyan gondolásra való felkészületlenség, amire nem is igazán lehet felkészülni. És ez amikor pont azért, mert a komolyan gondoló tudja, hogy milyen jó lövők lehetnek, akik amúgy gátlástalanul meg is teszik, hazudnak akár és bármit elkövetnek ellene, nem hagy ezeke opciót.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 760
3 981
113
Ilyen jellegű támadásokért agyonlövöd valamelyiket, akkor mennél a futkosóra. Bár igazából már jóval hamarabb leszereltetne a pszihomokus, ha ennyire jelét adnád az önkontról alacsony szintjének. Kezdjük ott, hogy szolgálat előtt eligazítást kap a járőr mit tehet és mit nem. A járőr az eligazításon kérdésként felteheti, hogy agyonlőheti-e az őt támadót, amire biztos, hogy NEM választ fogja kapni. "Kerülje el a lehetőségét". Kivéve persze, ha prezentálni tudja, hogy hasba lötték. Ennek hiányában valszeg kapásból parancs megtagadás.
 
  • Dühítő
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Az a helyzet ha átlőnek a határon a migrik, akkor nincs mese le kell lőni. Qrvanagy botrány lenne, de jobb mint a magyar határvadászokat temetni.
Ez az. Azt hiszitek az én javaslatom radikális, pedig valójában csak hangoskodás tét nélkül, amit hosszú távú megoldás követ. Egy raid a migránsokon. Csak egy és a szerb állam összekapja magát szégyenében.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Egyrészt kevés az ember, másrészt nő a nyomás. Gondolom nem a katonákat akarják nagy tömegben visszarántani.
elsősorban hátországi szolgálatra akarják bevonni őket.. Mélységi munka. buszmegállokba vasutivárokba keressék a migrokat vagy ha járörözésközben csoportot gyanu személyt látnak. egyébkén korábban is voltak a határon a horváthatárt majdnem csak ők meg a vadőr természetőr stb védte egy időbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Ilyen jellegű támadásokért agyonlövöd valamelyiket, akkor mennél a futkosóra. Bár igazából már jóval hamarabb leszereltetne a pszihomokus, ha ennyire jelét adnád az önkontról alacsony szintjének. Kezdjük ott, hogy szolgálat előtt eligazítást kap a járőr mit tehet és mit nem. A járőr az eligazításon kérdésként felteheti, hogy agyonlőheti-e az őt támadót, amire biztos, hogy NEM választ fogja kapni. "Kerülje el a lehetőségét". Kivéve persze, ha prezentálni tudja, hogy hasba lötték. Ennek hiányában valszeg kapásból parancs megtagadás.
fegyverhasználat szabályai. fegyverhasználatot megelőző lépések. szerintem fölösleges tovább vitáznotok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bubu bocs

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 671
8 851
113
Kezdjük ott, hogy a felvételi terepen kellene, hogy történjen. És nem 1 órás fizikai tesztből és 500 pszichológiai kérdésből. Minimum 1 hét. Terepen. Minden egyes nap kielemezve a társaságot. A felvételi nem alkalmas, a mostani formájában hacsak nem eleve az volt a terv, hogy a végén rendőrök legyenek.
Civilek terepen? Mondjuk egy igazoltatás, nem elég hogy az intezkedes alá vonatra is figyelni kell + a jelentkezőre is hogy ne csináljon mondjon semmit ami befolyásolja az intezkedes eredményességet meg ne adj isten eldurvul valamiért és meg magamra a jelentkezore és az intezkedes alá vont testi épségéért is felelni nem ez nem életszerű.
A fizikai felmérés meg a psziho csak beugró hogy szoba álljanak veled
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 162
7 692
113
És pont október 6-án ...

vicces egy világ az amiben a könyveidért börtönre ítélnek. Kérem nem szabad boncolgatni a kérdőjeleket egy propagandával erősen átitatott történelmi eseménnyel kapcsolatban, mert a nagy nyugati demokráciában sittre vágnak érte....
Az ukrán nácik az egy dolog de Gerd Honsikot ne tegyük egy lapra velük.