[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Civilek terepen? Mondjuk egy igazoltatás, nem elég hogy az intezkedes alá vonatra is figyelni kell + a jelentkezőre is hogy ne csináljon mondjon semmit ami befolyásolja az intezkedes eredményességet meg ne adj isten eldurvul valamiért és meg magamra a jelentkezore és az intezkedes alá vont testi épségéért is felelni nem ez nem életszerű.
A fizikai felmérés meg a psziho csak beugró hogy szoba álljanak veled
Miféle civil? Kap felszerelést, élelmezést, szállást. Nem azt írtam, hogy kiteszik őket a határra és boldoguljanak. Arról írok, hogy 1-2 hét alatt ki lehet szűrni a nem megfelelő embereket. Azt se írtam, hogy Ásotthalomnál őrizzék a kerítést. Vannak sokkal nyugodtabb szakaszok, de mégis mindkét fél megtudja milyen a határvadász élet. (szolgálat, járőr, figyelés, fizikai megterhelés, stb, stb...) Még 1x, a teszt és a fizikai egy vicc.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Ilyen jellegű támadásokért agyonlövöd valamelyiket, akkor mennél a futkosóra. Bár igazából már jóval hamarabb leszereltetne a pszihomokus, ha ennyire jelét adnád az önkontról alacsony szintjének. Kezdjük ott, hogy szolgálat előtt eligazítást kap a járőr mit tehet és mit nem. A járőr az eligazításon kérdésként felteheti, hogy agyonlőheti-e az őt támadót, amire biztos, hogy NEM választ fogja kapni. "Kerülje el a lehetőségét". Kivéve persze, ha prezentálni tudja, hogy hasba lötték. Ennek hiányában valszeg kapásból parancs megtagadás.
Jó lenne a régi "békebeli" felfogást elengedni végre. Értem én, hogy beleverték az állományba 30 évig, hogy a fegyverhez se nyúljon, de láthatóan ebben is változni kell(ene). Csak, hogy cáfoljalak, talán 2 éve támadtak a migrik a röszkei határon (ha jól emlékszem) az ott szolgálatban lévő FBŐ-s 3 figyelmeztető lövést adott és már célra tartott, ha nem állnak meg. Akkor is pontosan ugyanazt mondták a hivatásosok, megb@sszák, kirúgják, elmeszelik mert volt fegyverhasználat (ráadásul nem hivatásos). Mi lett a vége? Kitüntetés. A célzott lövés más téma, de ha nem lenne a 30 -40 éves agymosás a fegyveres testületekben akkor talán támadás esetén merné használni az ÖNVÉDELMI maroklőfegyverét.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Nem biztos, sőt! Nagyon sok ismerős fiatal, életerős gyerek esett ki. A jó ég se tudja miért. Ja, nem a fizikain. A pszichóra túl nagy hangsúlyt fektetnek. Mára teljességgel elavult.
Dehogy elavult.

Ha valaki pszichikain esik ki ott nagy a baj. o_O :rolleyes:

Nem rökèletesek ezek a tesztek.
De aki ezeken elbukik. Hááát.:eek:
Miféle civil? Kap felszerelést, élelmezést, szállást. Nem azt írtam, hogy kiteszik őket a határra és boldoguljanak. Arról írok, hogy 1-2 hét alatt ki lehet szűrni a nem megfelelő embereket. Azt se írtam, hogy Ásotthalomnál őrizzék a kerítést. Vannak sokkal nyugodtabb szakaszok, de mégis mindkét fél megtudja milyen a határvadász élet. (szolgálat, járőr, figyelés, fizikai megterhelés, stb, stb...) Még 1x, a teszt és a fizikai egy vicc.
1 hèt alatt semmit nem tapasztal meg a szolgálat monotonitássból.

Inkább egy jó kaland.

Másrèszt mivel semmi jogosultságuk csak tèblábolnának.

Miből állapítaná meg az ott lèvő állomány, hogy megfelelőek e? Hogy szűrnèk őket?

Ráadásul a szolgálaton kívűl mèg figyeljenek ezekre az emberekre is?


Teljes agyrèm amit beszèlsz.o_O
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 868
35 254
113
Jó lenne a régi "békebeli" felfogást elengedni végre. Értem én, hogy beleverték az állományba 30 évig, hogy a fegyverhez se nyúljon, de láthatóan ebben is változni kell(ene). Csak, hogy cáfoljalak, talán 2 éve támadtak a migrik a röszkei határon (ha jól emlékszem) az ott szolgálatban lévő FBŐ-s 3 figyelmeztető lövést adott és már célra tartott, ha nem állnak meg. Akkor is pontosan ugyanazt mondták a hivatásosok, megb@sszák, kirúgják, elmeszelik mert volt fegyverhasználat (ráadásul nem hivatásos). Mi lett a vége? Kitüntetés. A célzott lövés más téma, de ha nem lenne a 30 -40 éves agymosás a fegyveres testületekben akkor talán támadás esetén merné használni az ÖNVÉDELMI maroklőfegyverét.
beszélsz hülyeségeket. megvannak a fegyverhasználat szabályai és megelőző intézkedések.
senkit nem basznak ki azért mert jogosan használta a lőfegyverét.
sokan adtak le figyelmeztető lövést. (mostmár lehet rolla beszélni de 5+ éve minket is megcsuzdliztak átokházánál acél bronz csapágygolyókkal meg ólómmal ) a kocsit több találat érte ablakok betörtek karosszériaelemek beszakadva stb. mi az árokba húzodtunk vissza volt figyelmeztető lövés.) abba is hagyták azóta kb 30 szor voltam a határon meg a másik 2 srác is...

többször volt belövés szerb oldalról egy időbe heti szinten előfordúlt és volt figyelmeztető lövés visszafele is. és nem rugtak ki senkit.

be kell tartani azt amit be kell tartani és csokolom.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
FBŐ-s 3 figyelmeztető lövést adott és már célra tartott, ha nem állnak meg. Akkor is pontosan ugyanazt mondták a hivatásosok, megb@sszák, kirúgják, elmeszelik mert volt fegyverhasználat (ráadásul nem hivatásos). Mi lett a vége? Kitüntetés.
A figyelmeztető lövès nem minősül fegyverhasználatnak!

Csak a szemèlyre leadott cèlzott lövès.:eek:

Az alapokkal nem vagy tisztában.:D
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Dehogy elavult.

Ha valaki pszichikain esik ki ott nagy a baj. o_O :rolleyes:

Nem rökèletesek ezek a tesztek.
De aki ezeken elbukik. Hááát.:eek:

1 hèt alatt semmit nem tapasztal meg a szolgálat monotonitássból.

Inkább egy jó kaland.

Másrèszt mivel semmi jogosultságuk csak tèblábolnának.

Miből állapítaná meg az ott lèvő állomány, hogy megfelelőek e? Hogy szűrnèk őket?

Ráadásul a szolgálaton kívűl mèg figyeljenek ezekre az emberekre is?


Teljes agyrèm amit beszèlsz.o_O
Azért merem kritizálni mert vagy 5-6x megírtam. Poénból pszichó kollégánál és nyomás alatt (BV-s, sima és tiszti). Elavult, klasszik rendőrségi kompetenciákra épülő (határvadász teljesen más kellene, hogy legyen). 2 hét alatt pontosan ki fog jönni, hogy ki, hogy bírja. 12-14 órás kiképzést, járőrt, terepen mozgást mélységben, lövészetet, és persze a pszichés nyomást. 14 napig nem tudod magad megjátszani. Éjjel nappal kint leszel terepen, nem lenne kimenő. Szándékosan "tűltölteni" a jelentkezőket mind fizikailag mint pszichésen. Máshol alkalmazzák ezt, nálunk számítana kuriózumnak. Na ilyenkor kellene egy rakat pszichológus és sok sok kiképző, hogy minden 2 naponta ki legyen elemezve minden jelentkező tetőtől talpig. Persze, ez azt jelentené, hogy valamelyik fejes komolyan veszi a munkáját és Orbán komolyan gondolja a határvédelmet.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
beszélsz hülyeségeket. megvannak a fegyverhasználat szabályai és megelőző intézkedések.
senkit nem basznak ki azért mert jogosan használta a lőfegyverét.
sokan adtak le figyelmeztető lövést. (mostmár lehet rolla beszélni de 5+ éve minket is megcsuzdliztak átokházánál acél bronz csapágygolyókkal meg ólómmal ) a kocsit több találat érte ablakok betörtek karosszériaelemek beszakadva stb. mi az árokba húzodtunk vissza volt figyelmeztető lövés.) abba is hagyták azóta kb 30 szor voltam a határon meg a másik 2 srác is...

többször volt belövés szerb oldalról egy időbe heti szinten előfordúlt és volt figyelmeztető lövés visszafele is. és nem rugtak ki senkit.

be kell tartani azt amit be kell tartani és csokolom.
Az megvan, hogy én is ugyanazt írtam?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
A figyelmeztető lövès nem minősül fegyverhasználatnak!

Csak a szemèlyre leadott cèlzott lövès.:eek:

Az alapokkal nem vagy tisztában.:D
Értelmezni kellene amit írtam. A hivatásosok állították azt amit most feszegetsz. Ki nincs tisztában akkor az alapokkal?:)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Az megvan, hogy én is ugyanazt írtam?
Meg.
Mièrt basznák ki ha nem volt fegyverhasználat.
Minek hozod ide pèldának?


Értelmezni kellene amit írtam. A hivatásosok állították azt amit most feszegetsz. Ki nincs tisztában akkor az alapokkal?:)
Hozol egy pletykát.
Aminek mi az alapja?

A fegyverhasználatot, hogy mi az mindenki tudja aki hivatásos.
De mèg aki sorkatona volt az is.
Nemhogy aki a határt őrzi.


Azért merem kritizálni mert vagy 5-6x megírtam. Poénból pszichó kollégánál és nyomás alatt (BV-s, sima és tiszti). Elavult, klasszik rendőrségi kompetenciákra épülő (határvadász teljesen más kellene, hogy legyen). 2 hét alatt pontosan ki fog jönni, hogy ki, hogy bírja. 12-14 órás kiképzést, járőrt, terepen mozgást mélységben, lövészetet, és persze a pszichés nyomást. 14 napig nem tudod magad megjátszani. Éjjel nappal kint leszel terepen, nem lenne kimenő. Szándékosan "tűltölteni" a jelentkezőket mind fizikailag mint pszichésen. Máshol alkalmazzák ezt, nálunk számítana kuriózumnak. Na ilyenkor kellene egy rakat pszichológus és sok sok kiképző, hogy minden 2 naponta ki legyen elemezve minden jelentkező tetőtől talpig. Persze, ez azt jelentené, hogy valamelyik fejes komolyan veszi a munkáját és Orbán komolyan gondolja a határvédelmet.
Mennyivel több kompetencia kell ahhoz, hogy határvadász legyèl? :D
Hagyjuk már.

Az hogy fizikailag átmentek?
Mi is volt a fizikai felmèrőn a színt?
Vicc.


Ennyi pszichológust honnan szedsz.:rolleyes:

Ok. Mostmár fix 2 hèt.

A pszichológus is bírja majd a fizikai terhelèst?
Ott akar lenni akár èletveszèjben?

Normál szolgálatban hogy töltöd túl szándèkosan? Most akkor mègsem azt kell átèlniük ami van?

Erre vannak a kikèpzèsek.

A fizikai pszichi felmèrő meg csak egy ócska minimum.
Amit aki nem tud teljesíteni az mennyen a Mc-ibe.
Bár valószínű oda is kevès lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Meg.
Mièrt basznák ki ha nem volt fegyverhasználat.
Minek hozod ide pèldának?



Hozol egy pletykát.
Aminek mi az alapja?

A fegyverhasználatot, hogy mi az mindenki tudja aki hivatásos.
De mèg aki sorkatona volt az is.
Nemhogy aki a határt őrzi.



Mennyivel több kompetencia kell ahhoz, hogy határvadász legyèl? :D
Hagyjuk már.

Az hogy fizikailag átmentek?
Mi is volt a fizikai felmèrőn a színt?
Vicc.


Ennyi pszichológust honnan szedsz.:rolleyes:

Ok. Mostmár fix 2 hèt.

A pszichológus is bírja majd a fizikai terhelèst?
Ott akar lenni akár èletveszèjben?

Normál szolgálatban hogy töltöd túl szándèkosan? Most akkor mègsem azt kell átèlniük ami van?

Erre vannak a kikèpzèsek.

A fizikai pszichi felmèrő meg csak egy ócska minimum.
Amit aki nem tud teljesíteni az mennyen a Mc-ibe.
Bár valószínű oda is kevès lessz.
Ha nem emocionálisan írnál akkor megértenéd, értelmeznéd amit írtam.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 049
113
Ha nem emocionálisan írnál akkor megértenéd, értelmeznéd amit írtam.
Nem emócionális, hogy amikor kitöltesz egy több száz kèrdèses kèrdőívet, akkor abból sokat meg lehet állapítani.

Ha kitöltesz egy 12 perces figyelemtesztet abból is.

Nekem van határvadász ismerősöm aki katona volt.

Most akár eljönni mert azt mondta ehhez kèpest a honvèdsèg jó volt.

Nem azèrt mert itt megszakad.

Szóval ez a felvèteli inkább lefelè húzta az állományt.
Nem is vèletlenül nem tudták feltölteni mèg ezekkel a minimmális elvarásokkal sem az állományt.
Pedig ment az elejèn a nagy hantázás.

Pl fizetès. Ismerősöm egyszer nem kapott 400 nettót.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and bel

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 508
8 312
113
Miféle civil? Kap felszerelést, élelmezést, szállást. Nem azt írtam, hogy kiteszik őket a határra és boldoguljanak. Arról írok, hogy 1-2 hét alatt ki lehet szűrni a nem megfelelő embereket. Azt se írtam, hogy Ásotthalomnál őrizzék a kerítést. Vannak sokkal nyugodtabb szakaszok, de mégis mindkét fél megtudja milyen a határvadász élet. (szolgálat, járőr, figyelés, fizikai megterhelés, stb, stb...) Még 1x, a teszt és a fizikai egy vicc.
Élet képtelen ötlet és ne haragudj nettó öngyilkosság 1-2utan bármit is eldönteni es hasonló de ha neked ettől jobb akkor
IGAZAD VAN :rolleyes:
Ui: 1-2 hét alatt aztse tanulja meg sokszor a delikvens mi az a szolgálati ut betartása nem higy egy nyugodtabb szakaszban bármit is csinálni…:oops:
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Mit számít ez? Mármint a veteránságuk?
Szia,

Azt, hogy a fajdalom nem allitotta meg oket.

Amugy azt ugye tudod, hogy konkretan bal alkaron lottek .223-as loszerrel Ed Mirelest, aki ez utan egy pumpas soretes puska 5 lovesevel torte meg a tamadas lenduletet? Szoval ot se allitotta meg a fajdalom, hiszen legalabb 4-szer csore kellett toltenie.
Ezzel szemben Matix egyetlen lovest adott csak le osszesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 508
8 312
113
Miféle civil? Kap felszerelést, élelmezést, szállást. Nem azt írtam, hogy kiteszik őket a határra és boldoguljanak. Arról írok, hogy 1-2 hét alatt ki lehet szűrni a nem megfelelő embereket. Azt se írtam, hogy Ásotthalomnál őrizzék a kerítést. Vannak sokkal nyugodtabb szakaszok, de mégis mindkét fél megtudja milyen a határvadász élet. (szolgálat, járőr, figyelés, fizikai megterhelés, stb, stb...) Még 1x, a teszt és a fizikai egy vicc.
A szüresi rendszerrel egyetertek elavult, szar nálunk már más meg folyamatosan újítanak valami korszak alkotó ötlettel, bm-nel ha jól tudom meg mindig ugyan az van.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 974
113
Jó lenne a régi "békebeli" felfogást elengedni végre. Értem én, hogy beleverték az állományba 30 évig, hogy a fegyverhez se nyúljon, de láthatóan ebben is változni kell(ene). Csak, hogy cáfoljalak, talán 2 éve támadtak a migrik a röszkei határon (ha jól emlékszem) az ott szolgálatban lévő FBŐ-s 3 figyelmeztető lövést adott és már célra tartott, ha nem állnak meg. Akkor is pontosan ugyanazt mondták a hivatásosok, megb@sszák, kirúgják, elmeszelik mert volt fegyverhasználat (ráadásul nem hivatásos). Mi lett a vége? Kitüntetés. A célzott lövés más téma, de ha nem lenne a 30 -40 éves agymosás a fegyveres testületekben akkor talán támadás esetén merné használni az ÖNVÉDELMI maroklőfegyverét.
Fingod nincs a 35-40 évvel ez előtti határőr hozzá álláshoz. Tíz esetben volt tűzparancs állandóan életben. Az egyik így szólt: Saját és mások életének védelmében. Kőszeg II. őrsnél a járőr főbe is lőtt egy kiszökni akaró NDK-s családapát a két kicsi gyerek és a feleség előtt dulakodás közben. Nem igazán hallottad igaz? Viszont az államhatáron túlra határozottan tilos volt a fegyvert használnunk.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: cinikus and PFZ

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Szia,

Azt, hogy a fajdalom nem allitotta meg oket.

Amugy azt ugye tudod, hogy konkretan bal alkaron lottek .223-as loszerrel Ed Mirelest, aki ez utan egy pumpas soretes puska 5 lovesevel torte meg a tamadas lenduletet? Szoval ot se allitotta meg a fajdalom, hiszen legalabb 4-szer csore kellett toltenie.
Ezzel szemben Matix egyetlen lovest adott csak le osszesen.
Igen, de ez is csak a választott metódus az ellenállásra az önismeret és az ellenállási szándék összegzésében az ellenoldal ismerete és feltételezett képességei szerint. Ők a katonai múlttal és eszközökkel kimentek ledarálni a hatóságot.

Ez az ember a maga szintjén választotta meg ugyanezek ismeretében és a feltételezéseiből kiindulva az ellenállás akaratával az eszközt, hogy ledarálja őket.

Szóval nincsen nagy misztikum a dologban, Matix és Platt mellékesen tele volt baszva stimulánsokkal, úgy meg szinte bárki terminátor lesz adott esetben.

Szóval az ellenállás saját szintjén kívül nem látok lényegi eltérést a két ügyben. A TEK berongyolt meghalni a TEK arroganciájával, mert sok alkalommal nem gondolta komolyan a bent lévő.

Az FBI tagjai nem vettek fel mellényt, mert az arroganciájukkal megszokták, hogy nem jön ki két gyilkológép katonai fegyverzettel lemészárolni őket.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Élet képtelen ötlet és ne haragudj nettó öngyilkosság 1-2utan bármit is eldönteni es hasonló de ha neked ettől jobb akkor
IGAZAD VAN :rolleyes:
Ui: 1-2 hét alatt aztse tanulja meg sokszor a delikvens mi az a szolgálati ut betartása nem higy egy nyugodtabb szakaszban bármit is csinálni…:oops:
Ember a kiválasztásról írok! Ennyire nem megy a szövegértő olvasás, vagy beakadt páratoknál a tű?????
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 402
113
Nem emócionális, hogy amikor kitöltesz egy több száz kèrdèses kèrdőívet, akkor abból sokat meg lehet állapítani.

Ha kitöltesz egy 12 perces figyelemtesztet abból is.

Nekem van határvadász ismerősöm aki katona volt.

Most akár eljönni mert azt mondta ehhez kèpest a honvèdsèg jó volt.

Nem azèrt mert itt megszakad.

Szóval ez a felvèteli inkább lefelè húzta az állományt.
Nem is vèletlenül nem tudták feltölteni mèg ezekkel a minimmális elvarásokkal sem az állományt.
Pedig ment az elejèn a nagy hantázás.

Pl fizetès. Ismerősöm egyszer nem kapott 400 nettót.
Én már nem erőltetem. Nem érted, vagy nem akarod megérteni amit írtam.