[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 048
113
Nem feltétlen a felderitessel van baj…nem kene a terepre 50 parancsnok aki össze vesz mi a jó eljárás adott szituációban…csak 1 aki gyorsan hoz döntést. :(
Jópár hónapp ezelőtt betett videóra ezt írtam
Az nekem is fura mennyire egyszerre beszèlnek.

Eddigi felvèteleken ilyet nem láttam.

Fura, hogy valaki mondja menjen a felszólítás. Mièrt nem ő mondja.
Nekem az sem jött le ki a parancsnok.

Konkrètan azon a felvètelen tènyleg nem látta az ember ki a pk. Fura ha ez nem működik rendesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33
Na ilyenkor ezeket mar ki is kellene 1-2 dronnal csipegetni a keritestol, ahogy az arkokbol a mobikat. Par pontos dronozgatas utan elmenne a kedvuk az ilyesmitol.
Vagy pont elkezdenènek szerb oldalról, az erdő mögül lőni a határ felè. Ahogy múlt hèten ez meg is törtènt. Erre válaszul ki lettek vonva a területről a határvadászok/rendőrök. Ez idő alatt meg vèdtelen szakaszon másztak át a migránsok.
Ebből egyre több lesz csak, főleg ha ezt ki tudják használni az átjutásra. Orbánnak kellene már vuciccal tartani egy találkozót, ha már akkora barátok, ahol rávehetnè hogy küldjèk fel a szerb hadsereget a határ mentère. Más megoldás nincs erre a helyzetre, magyarok nem fognak át lőni.
 

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33

Via Renáta Papp

Ásotthalom(tegnap)
Nemzetközi sétáló utcává torzultak a dűlő utak. 50-60 fős‼ csoportokban mozognak az illegális bevándorlók. Egy éjszaka alatt több tucatnyi csempész jármű fordul meg a településen‼Folyamatosak a lövések ‼a határ túloldalán,amit mi ásotthalmiak is hallunk. Ma csak az ásotthalmi polgárőrség 157 fő‼ feltartóztatásában intézkedett. Kijelentjük, a határvédelem - az itt teljesítő egységek jelenléte mellett,-összeomlott
#euMAFFIA #Invázió #takarodjatok
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kis magyar droghelyzetjelentés.


Na ez egy BECSÜLETES ember.
Ha ügyvédi költségre gyűjtenének neki simán adakoznék.


Főleg mivel én is másfél évig szoptam herbálozó hulladékokkal és a semmit sem tevő rendőrséggel mielőtt otthagytam a MÁV-ot...
Ajw0NfP.jpg


Ezzel is csak én szívtam meg, papírozhattam, 2 kihallgatás, szembesítés, aztán eltusolták mert nem jelentős kár.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113

Kiemelkedő helytállásáról tett tanúbizonyságot az MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ két katonája, amikor – határozott fellépésüknek köszönhetően – megakadályozták egy, magát török nemzetiségűnek valló illegális bevándorló csoport elszökését a rendőrök kiérkezéséig...

A Veszprém melletti Csehbánya határában.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Miért? Mi történt? Az ami eddig soha. Ez egy aszimetrikus konfliktus volt. A gyengébb fél osont, bújkált, alagutat ásott hit&run lecsapott a zsidó erődök és megfigyelőpontok közti holttérben.

Most viszont szimetrikusan súlypontot képzett és telibe megtámadta a legkomolyabb izraeli erődöt. A zsidók erre nem készültek. Nem építettek mélységben védelmet (lásd: szurovikin-vonal), nem készültek szimetrikus kihívásra. Miután az erőd elesett addig és olyan sebességgel nyomulhatott a Hamasz az izraeli hátországba, ahogy tudott. És az erőd elesett, mert nem erre a kihívásra építették.

Szerintem a Hamasz a hírekben gyakran szereplő szurovikin-vonalat hasonlította össze az izraeli kerítéssel és innen már evidens volt a helyes stratégia.
Speciel ugyanezt a migránsok is ki fogják sakkozni. Ha már fegyverrel biztosítják a határtörést és lőnek a határvadászokra, akkor a Hamasz példája nagyon hamar elér a déli határunkra.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Hát a tűzparancs további halogatása már-már hazaárulás.

Amúgy az már régóta nyilvánvaló, hogy a magyar kerítés csak egy választást nyerő propaganda eszköz, mint valódi védelmet biztosító objektum.
Ez kurvára nem igy van.

Az elején 2015-ben megépítették a katonák a sima gyoda kerítést egy földút mellett. Egy védvonal, pokróccal átmászható volt egy rakat helyen. 50-100 méterenként álltunk, és még úgy is lyukas volt a rendszer. Mi meg álltunk mint egy fasz az út szélén akár egész éjszaka. Nagyszerű volt, bár "csordogált" a túlóra rendesen.
Ezután beleöltek egy valag pénzt az aszfaltozásba, a második kerítésbe, őrhelyekbe, laktanyába, felszerelésbe stb. 175 km hosszon lett rendezve a dolog. Ég és föld a különbség 2015 és 2023 közötti állapotokhoz képest.

Ami a probléma, hogy nincs elég ember lent, elbaszták a határvadász toborozást, meg egy csomó mindent, de az akaratot ne tagadjuk le.

A szerb mélységbe lövés jelenleg nem opció, és igazából nem tudom mi a fenét lehetne csinálni, ami még beleférne az uniós tagságunkba.
Az biztos, hogy a legfontosabb az lenne, hogy legyen még ember. Na az nincs.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A szerb mélységbe lövés jelenleg nem opció, és igazából nem tudom mi a fenét lehetne csinálni, ami még beleférne az uniós tagságunkba.
Szia,

Mindenek elott a legfontosabb lepes: bejelenteni, hogy Magyarorszagon megbuntetik az embercsempeszeket!
Ez idoszeru, hiszen mar nem kell beavatkozni a szlovak valasztasokba, igy mar nincs rovid tavu erdek arra, hogy maximalizaljak a Magyarorszagon at csempeszett emberek szamat.

Amugy igen egyszeru lenne osszehozni egy olyan szerzodest, hogy a hatar 300 m-es korzeteben aki atlo a szomszed orszagba es nincs egyenruha rajta, arra tuzet lehet nyitni. Tehat ez valoban jelenleg nem opciot, de ha lenne ra igeny, akkor par nap alatt meg lehetett volna oldani mostanra. Nyilvan magyar reszrol erre eleg lenne egy rendelet, amit par perc meghozni, majd ennel kicsit tobb ido nyilvanossagra hozni, a joval demokratikusabb Szerbiaban nem biztos, hogy eleg erre rendelet, naluk beletelhet par napba a toveny meghozasa - ha akarjak.

Azt talan meg lehetne oldani par nap helyett par ora(!) alatt, hogy a szerb-magyar kozos jarorok eseteben annak a parancsnoknak legyen joga tuzet vezenyelni a teljes jaror szamara, amelyik orszag oldalara lonek - a gyakorlatban sokszor ez is eleg lenne.

Az unios tagsagot az intezmenyesitett lopas, a birosagok ellehetetlenitese, az ugyeszseg megszallasa, a magyarok egy reszenek elnyomasa, az oktatas fokozatos felszamolasa veszelyezteti, es nem az, hogy fegyveres tamadokra van-e jog visszaloni.

Ja, meg ami meg veszelyezteti egy kicsit az unios tagsagot, az az, hogy nalunk buntetlenseget kaptak az embercsempeszek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 709
113
A szerb mélységbe lövés jelenleg nem opció, és igazából nem tudom mi a fenét lehetne csinálni, ami még beleférne az uniós tagságunkba.
És ez még nem is igazi tömeg afrikai/ázsiai mércével. Ha 100 000 ember próbálna átjönni egyszerre a a déli határszakaszon, azt nem lehetne szépen megállítani :(
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Szia,

Mindenek elott a legfontosabb lepes: bejelenteni, hogy Magyarorszagon megbuntetik az embercsempeszeket!
Ez idoszeru, hiszen mar nem kell beavatkozni a szlovak valasztasokba, igy mar nincs rovid tavu erdek arra, hogy maximalizaljak a Magyarorszagon at csempeszett emberek szamat.

Amugy igen egyszeru lenne osszehozni egy olyan szerzodest, hogy a hatar 300 m-es korzeteben aki atlo a szomszed orszagba es nincs egyenruha rajta, arra tuzet lehet nyitni. Tehat ez valoban jelenleg nem opciot, de ha lenne ra igeny, akkor par nap alatt meg lehetett volna oldani mostanra. Nyilvan magyar reszrol erre eleg lenne egy rendelet, amit par perc meghozni, majd ennel kicsit tobb ido nyilvanossagra hozni, a joval demokratikusabb Szerbiaban nem biztos, hogy eleg erre rendelet, naluk beletelhet par napba a toveny meghozasa - ha akarjak.

Azt talan meg lehetne oldani par nap helyett par ora(!) alatt, hogy a szerb-magyar kozos jarorok eseteben annak a parancsnoknak legyen joga tuzet vezenyelni a teljes jaror szamara, amelyik orszag oldalara lonek - a gyakorlatban sokszor ez is eleg lenne.

Az unios tagsagot az intezmenyesitett lopas, a birosagok ellehetetlenitese, az ugyeszseg megszallasa, a magyarok egy reszenek elnyomasa, az oktatas fokozatos felszamolasa veszelyezteti, es nem az, hogy fegyveres tamadokra van-e jog visszaloni.

Ja, meg ami meg veszelyezteti egy kicsit az unios tagsagot, az az, hogy nalunk buntetlenseget kaptak az embercsempeszek.
Voltam lent eleget a kerités mellett, te meg sztem nem. Éppen ezért nem is tudhatod hogy sok helyen alig pár száz méterre a határtól már lakóházak vannak.
Továbbá végig a határ mellett, szintén alig pár száz méterre a határkövektől mezőgazdasági épületek, valamint mezőgazdasági munka folyik, meg utak vannak. Jó időben ott kerékpároznak a határmenti fák másik oldalán a szerb és vajdasági magyarok, akik mennek dolgozni, stb.

Fusson meg egy magyar katona/rendőr által leadott lövés és találjon el egyet a fenti emberek közül, és ott véget is érne ez az átlövöldözgetés.

A fegyveres csempészek mellett is vannak sima migránsok. Vegyük a legrosszabb kimenetelt: Mondjuk az általa kisért 15 emberből van 3 gyerek, meg 3 nő. Átlövöd a csempészt, meg fejbelövöd valamelyik gyereket. Hogyan tovább?

Baszki, értem mit írsz, de azokat a fegyveres embercsempészeket 100-300m távolságból civil emberek mellől kellene kilőni, úgy hogy a kerítés szerb oldalán sokszor kilométereken át bokros, pagonyos részek vannak.

Ezt még hosszabb távon a jelenlegi viszonyok közt rendőrségi mesterlövészek sem vállalnák, nem hogy random rendőrök és katonák.

A szerbeknek sincs végtelen emberanyaguk. Megszopták Koszovót, rengeteg bajuk van a sima bűnözőikkel is, ott sem fenékig tejfel az élet. Ha elkezdik lelöni az embercsempészeket, akkor ott náluk hamar életveszélyessé válna rendőrként csak kimenni is a határsávba. Sima rendőr ott sem szeretne golyót kapni.

Az uniós tagsággal kapcsolatos dolgokba nem megyek bele, amiket leírtál az politika. Én meg arról beszélek, hogy sima civilek vagy migránsok vétlen lelövése nagyon káros következményekkel járna.