[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 616
10 405
113
Na mondjuk a közlekedés az teljesen más tészta,ott amugy a magyar társadalom nagyrésze szellemifogyatékos.Nagyrésze nem tud gyalogosan,biciklivel,rollerrel vagy autóval közlekedni.Ha ki van rakva a 30-as tábla,nem mész 50-el.Ha mész és megfogtak,nem a rendszer a hülye.Hozzáteszem,aki lakott területen 130-al dönget és balesetet okoz,na az nyugodtan mehet szándékosnak.Felőlem arra rárohadhat a lakat.Az utobbi években volt egy rakat eset ami mondjuk pont az ellenkezőjét mutatja annak amit leirtál,mert lófaszt se kapnak büntetésként...
De pont arról irtam amit te is leirtál,lásd bíró...
Amúgy aki ma a közlekedést szervezi, szellemi fogyatékos. Ha ki van rakva egy 30as tábla, az az esetek jó részében hó't indokolatlan...
Van pl. egy út, ahol mióta világ a vilát lakott terület (eleinte 60 majd ugye) 50 km/h megengedett sebesség. Ezen jár az ember 30+ éve minden probléma nélkül. Aztán egyszer csak telerakják 30-as táblával. Miért? Passz.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
847
2 655
93
Amúgy aki ma a közlekedést szervezi, szellemi fogyatékos. Ha ki van rakva egy 30as tábla, az az esetek jó részében hó't indokolatlan...
Van pl. egy út, ahol mióta világ a vilát lakott terület (eleinte 60 majd ugye) 50 km/h megengedett sebesség. Ezen jár az ember 30+ éve minden probléma nélkül. Aztán egyszer csak telerakják 30-as táblával. Miért? Passz.

Igen,azok is fogyik.
Mondjuk a táblázást én sem értem sokszor.
Annyit azért hozzá fűznék,hogy 30 éve azért lehet más volt a közlekedési kultúra,nem volt annyi fittipaldi az utakon.Tavaly benzinkuton ütött el egy "kis"lány,ugy hogy tolatva kivágódott a parkolóból mint Torettó (nem vicc,ő mondta ezt a rendőröknek).
Én szerencsésen megusztam zuzódásokkal,az ő frissen kapott új bömbije se sérült.Amugy szemrebbenés nélkül elhajtott.A benzinkútnak köszönhetően kapták el,és megúszta egy szigorú fejrázással.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 616
10 405
113
Igen,azok is fogyik.
Mondjuk a táblázást én sem értem sokszor.
Annyit azért hozzá fűznék,hogy 30 éve azért lehet más volt a közlekedési kultúra,nem volt annyi fittipaldi az utakon.Tavaly benzinkuton ütött el egy "kis"lány,ugy hogy tolatva kivágódott a parkolóból mint Torettó (nem vicc,ő mondta ezt a rendőröknek).
Én szerencsésen megusztam zuzódásokkal,az ő frissen kapott új bömbije se sérült.Amugy szemrebbenés nélkül elhajtott.A benzinkútnak köszönhetően kapták el,és megúszta egy szigorú fejrázással.
Hát nem is tartja be senki azt a 30-at, csak a tudatos fogyatékosok. Amúgy régen sokkal több volt a fittipaldi (főleg akoz képest, hogy a Lada volt a csúcssportkocsi), sokkal kevesebb most a politrauma autóbalesetből kifolyólag mint modjuk a 80as években.
Manapság meg miden kutyaütő jogsit akar és kap is. Mögöttük a legbirkatürelműekek is ledobja időnként az ékszíjat a kultúra.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 784
9 563
113
Az egyetlen fő bűn, hogy ez így létezhet ebben a formában.
Minden ilyen hírt leszarnék, ha két hétre rá jönne egy másik, hogy XY-t az adott büncselekményért fölakasztották. A költségeket meg a hozzá tartozóknak kiszámlázták....
Ugyan ez igaz a C mosdató újságírókra is.
XY lapot 100 millió forintos pénzbírsággal sújtotta a törvényszék, a XY újságírót nagy nyílvánosság előtt elkövetett bűnpártolásért 3 év börtönre, és a szakmájától való végleges eltiltásra ítélte a bíróság.
A perköltség számlázva lett.
Amíg ez nincs csak esz a harag, és gyűlik bennem a gyűlölet minden érintett iránt. Utálom az inkompetenciát. :confused:

Nem az a felelős aki hozza a törvényeket...?