[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
oh, azt hittem csak azon poénkodsz, hogy most már lesznek határvadászok, olyan lesz "mintha" egy méterrel magasabb lesz a kerítés, de nem... szóval elqrták a tervezést, és most marha drágán lehet kb újraépíteni az egészet.... merthogy valószínűleg erre a magasságra lett tervezve a tartószerkezet... wonderful... 20 Mrd HUF ... na jó lesz új szakasz is az árban ... plussz a szerb határon emelik csak meg egy méterrel a magasságot.... mondjuk ebben nem tudom mi a ráció... csak a szerbeknél lehet olyan magas létrát kapni?

+a szlovének rájöttek, hogy semmi értelme és inkább lebontják.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 369
113
oh, azt hittem csak azon poénkodsz, hogy most már lesznek határvadászok, olyan lesz "mintha" egy méterrel magasabb lesz a kerítés, de nem... szóval elqrták a tervezést, és most marha drágán lehet kb újraépíteni az egészet.... merthogy valószínűleg erre a magasságra lett tervezve a tartószerkezet... wonderful... 20 Mrd HUF ... na jó lesz új szakasz is az árban ... plussz a szerb határon emelik csak meg egy méterrel a magasságot.... mondjuk ebben nem tudom mi a ráció... csak a szerbeknél lehet olyan magas létrát kapni?

Máshol nem lehet magasítani csak a szerb határon,mivel csak ott van kerítés...
(Egyébként az épülő új szakasz az részben horvát h.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Én nem vagyok benne biztos. :D Íme a referenciátok.

R.96f9c2b23447b0ceb8b1f564d4e32e3d

Szimbolikus ez a fotó. Mert nem montázs. A londoni muszlim főpolgármester után, most egy muszlim miniszterelnök kell már csak és vége lesz a dalnak. Túltolták a liberalizmust nyugaton, csak még a politikacsinálók nem jöttek ott rá. Mert olyanokat vesznek bele, akik viszont magasról tesznek a liberális gondolkodású anyaországiakra. Amennyiben nem lesz politikai fordulat nyugaton, akkor már csak nézni fogjuk a tv-ben a történéseket. Mert az idő a területidegen népségnek kedvez. ( Őrségi Nemzeti Parkos ismerősömtől hallottam ezt a kifejezést, ha jól emlékezem. "Területidegen faj". Persze valami növényre mondta, de itt is találó a kifejezés )
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Bakancsban, gyakorlóban ? Mert anno nekünk még abban kellet Néphadsereges időkben. 13 perc volt a norma, 3000 méteren.
Nem abban kell mar, viszed a sportcuccot a fittsegire. Eleg az 1500m is, ugyse fut senki annyit egy migrans utan sem, nagyreszt ugyis autoval mesz ki. Normalis testalkat (nem 150 cm, meg akit a szel elfuj, vagy medicin labda alkat) es fejben ottlenni (sosem tudod ki all veled szemben a bokor mogott) inkabb szukseges minthogy valaki tobb ezer metereket tudjon futni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Szimbolikus ez a fotó. Mert nem montázs. A londoni muszlim főpolgármester után, most egy muszlim miniszterelnök kell már csak és vége lesz a dalnak. Túltolták a liberalizmust nyugaton, csak még a politikacsinálók nem jöttek ott rá. Mert olyanokat vesznek bele, akik viszont magasról tesznek a liberális gondolkodású anyaországiakra. Amennyiben nem lesz politikai fordulat nyugaton, akkor már csak nézni fogjuk a tv-ben a történéseket. Mert az idő a területidegen népségnek kedvez. ( Őrségi Nemzeti Parkos ismerősömtől hallottam ezt a kifejezést, ha jól emlékezem. "Területidegen faj". Persze valami növényre mondta, de itt is találó a kifejezés )
Szerintem tájidegent mondhatott. Esetleg invazív fajt, fajtát. Dolgoztam nemzeti parkban anno. :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Szerintem tájidegent mondhatott. Esetleg invazív fajt, fajtát. Dolgoztam nemzeti parkban anno. :rolleyes:

Passz, rég volt, csak így beugrott. De az is lehet, építkezési dologra mondta, mert nem lehet az Őrségben elvileg térkövezni. Nem engedik azt sem, mivel tájidegen. Vagy valami hasonló...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 198
113
Nem abban kell mar, viszed a sportcuccot a fittsegire. Eleg az 1500m is, ugyse fut senki annyit egy migrans utan sem, nagyreszt ugyis autoval mesz ki. Normalis testalkat (nem 150 cm, meg akit a szel elfuj, vagy medicin labda alkat) es fejben ottlenni (sosem tudod ki all veled szemben a bokor mogott) inkabb szukseges minthogy valaki tobb ezer metereket tudjon futni.
Az erőnléti felmérő nem arról szól le tud e futni 1500m-t vagy sem, X fekvötamasz ès felülèst meg tud e csinálni.
Ugye fekvőt sem kell majd a határon nyomni.

Az erőnléti felmérő az egyén fizikumát hivatott feltèrkèpezni.
Ezért is vicc az 1500m. Mert azalatt kb el sem fáradsz.
Kb bárki lekocogja ha muszáj. Esetleg nagyon liheg a végén de meglesz.

Szóval a fizikumáról semmit nem tudnak meg belőle. Csak kellett valamit kötelezően.
Kíváncsi lennèk szintidőkre ,ha egyáltalán van/darabszámokra.

Amúgy ízlelgessük. Ez nincs 4! kör.
 
  • Tetszik
Reactions: Pelger and bel

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Szimbolikus ez a fotó. Mert nem montázs. A londoni muszlim főpolgármester után, most egy muszlim miniszterelnök kell már csak és vége lesz a dalnak. Túltolták a liberalizmust nyugaton, csak még a politikacsinálók nem jöttek ott rá. Mert olyanokat vesznek bele, akik viszont magasról tesznek a liberális gondolkodású anyaországiakra. Amennyiben nem lesz politikai fordulat nyugaton, akkor már csak nézni fogjuk a tv-ben a történéseket. Mert az idő a területidegen népségnek kedvez. ( Őrségi Nemzeti Parkos ismerősömtől hallottam ezt a kifejezést, ha jól emlékezem. "Területidegen faj". Persze valami növényre mondta, de itt is találó a kifejezés )
Vagy invazív faj pl. akác, és még pár csoport.
A lényeg, hogy elnyomja az őshonost (mert az gyenge, hülye). Ismerős valakinek a helyzet?
Persze a valósággal való egyezés csak a véletlen műve lehet....
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Sziasztok,

Az indexen megjelent cikk arrol, hogy itt a vilagvege, mert mar javelin raketat keresnek a bunozoknel.

Eleve mar maga ez a megfogalmazas is baromsag (marmint hogy mekkora nagy problema, hogy valamit keresnek a bunozoknel, ami egyebkent nincs nekik), de azert hosszasan ecseteltek, hogy az 1996-tol letezo javelinekkel milyen sok civil utasszallitot lelottek a 70-es evekben.

E mellett epp csak megemlitettek, hogy "A helyszínen ugyanis hatalmas mennyiségű lőfegyvert, lőszert és robbanóanyagot foglaltak le. A mesterlövész puskáktól a gépfegyvereken át az automata lőfegyvereken, az úgynevezett géppisztolyokon, valamint számos rövid félautomata fegyveren át lőszerekig, beleértve a robbanóanyagokat is."
De kiderult, hogy van ennel is lejjebb: full hazugsag volt az egesz, semmi nem igaz belole.
kaliberinfo.hu/cikkek/ukran-haborus-fegyverek-magyarorszagon-igy-hazudik-a-sajto-marmegint/
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Bakancsban, gyakorlóban ? Mert anno nekünk még abban kellet Néphadsereges időkben. 13 perc volt a norma, 3000 méteren.
Légióban 7 kör, azaz 7x400= 2800 méter volt a kiváló ( 20/20) Cooper szint salakon.
Tesicuccban.
Nem nézted be azt a 13 perc/3000 gyakorlóbant? o_O
A "8000metersTAP" volt egyenruha/Fegyver/11kg-s hátizsák max 55 perc.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Mert hülye vagy?
Sztem a kedves felmenőid minősítgesd. Nem hinném, hogy lennék Veled ilyen viszonyban. Thx.

Egyébként vmi értelmes komment is van?

Btw, ha megnézed azt, amire írtam (ti. 8 általános), akkor azért a bűnüldözés magas iskoláját nem hiszem, hogy várhatja bárki is.
Ezzel nem kívánom minősíteni az illetőket, nyilván nem saját jókedvükből élnek ott és úgy, ahogy.
De ettől a megállapítást még tartom.
Szép estét.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 096
31 040
113
A lényeg, hogy elnyomja az őshonost (mert az gyenge, hülye).
Azért tudja elnyomni a tájidegen az őshonost,mert a faj eljutott hozzánk,de a természetes ellenségei nem.Igy aztán előnyben van az őshonossal szemben,amelyiknek meg van ellensége,ami gátolja a gyors szaporodását,erőteljesebb növekedését.
És ez megvan Europában a társadalomban-meg nálunk is.Az őshonosoknak nincs olyan támogatás,pozitiv diszkrimináció,amit a migráns/nálunk ómigráncs megkap.Azért neki meg kell dolgoznia.
És mint másutt irtam,ez különben teljességgel ellentétes a liberális elvekkel,valójában.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Az erőnléti felmérő nem arról szól le tud e futni 1500m-t vagy sem, X fekvötamasz ès felülèst meg tud e csinálni.
Ugye fekvőt sem kell majd a határon nyomni.

Az erőnléti felmérő az egyén fizikumát hivatott feltèrkèpezni.
Ezért is vicc az 1500m. Mert azalatt kb el sem fáradsz.
Kb bárki lekocogja ha muszáj. Esetleg nagyon liheg a végén de meglesz.

Szóval a fizikumáról semmit nem tudnak meg belőle. Csak kellett valamit kötelezően.
Kíváncsi lennèk szintidőkre ,ha egyáltalán van/darabszámokra.

Amúgy ízlelgessük. Ez nincs 4! kör.
Nézd már meg légyszives a felvételi felső korhatárt. Nem 18 éves srácok fognak jelentkezni, hanem akár 40+os, egész életükben fizikai munkát végzett emberek, akinek a válla, térde, csipője kivan teljesen. Sanszosan a jelentkezők egy része elhízott, más részük meg izületi problémákkal küzd.

Értem amit irsz, de irreális elvárni hogy fitt emberek jelentkezzenek. Szerintem annyi elvárható, hogy fejben nagyjából rendben legyenek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Sztem a kedves felmenőid minősítgesd. Nem hinném, hogy lennék Veled ilyen viszonyban. Thx.

Egyébként vmi értelmes komment is van?

Btw, ha megnézed azt, amire írtam (ti. 8 általános), akkor azért a bűnüldözés magas iskoláját nem hiszem, hogy várhatja bárki is.
Ezzel nem kívánom minősíteni az illetőket, nyilván nem saját jókedvükből élnek ott és úgy, ahogy.
De ettől a megállapítást még tartom.
Szép estét.
Nem gazdaságvédelmi nyomozókat keresnek, hanem olyan embereket akik a határsávban egy kerítést meg tudnak védeni. Az elmúlt évszázadokban írástudatlan embereknek is ment a mozgó őrség egy behatárolt helyen és egy végletekig leegyszerűsített feladatrendszerben. Amúgy meg a hátrányos helyzetűekkel mi a baj alapvetően, hogy degradálóan beszélsz róluk? Van csaknem egy millió cigány itthon, java részük dolgozik. Az osztályunkon takarító cigány takarítónő pl. stilusban, udvariasságban messze feletted van. Abban pedig biztos vagyok ismeretlenül is, hogy nálad lelkiismeretesebben dolgozik, mert akkor is felmos, ha nincs neki napja, de látja hogy koszos a padló. Pedig az neki + munka ingyen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nem gazdaságvédelmi nyomozókat keresnek, hanem olyan embereket akik a határsávban egy kerítést meg tudnak védeni. Az elmúlt évszázadokban írástudatlan embereknek is ment a mozgó őrség egy behatárolt helyen és egy végletekig leegyszerűsített feladatrendszerben. Amúgy meg a hátrányos helyzetűekkel mi a baj alapvetően, hogy degradálóan beszélsz róluk? Van csaknem egy millió cigány itthon, java részük dolgozik. Az osztályunkon takarító cigány takarítónő pl. stilusban, udvariasságban messze feletted van. Abban pedig biztos vagyok ismeretlenül is, hogy nálad lelkiismeretesebben dolgozik, mert akkor is felmos, ha nincs neki napja, de látja hogy koszos a padló. Pedig az neki + munka ingyen.
Írtam szerintem elég világosan, hogy nem őket minősítem.
Nem ítélek el senkit, annyit említettem meg, hogy nem valószínű, hogy általánosságban
véve elvárható lesz a megfelelő jogértelmezés és használat magas iskolája.
Ez meg sajnos tény, lehetne ragozni, hogy mi az oka. De ne kelljen már hat bekezdést írni, cicerói
körmondatokban, a PC-ség minden területére kiterjedten, hogy ne kössetek bele.
Máshol már említettem, hogy alapjában véve liberálisnak tartom magam (mondjuk úgy, hogy konzervatív liberális, plusz jó részt zsidó vér is van bennem, meg még sorolhatnám), úgyhogy távol álljon tőlem bármilyen rasszizmus és degradálás .
Úhogy pls ne forgassuk ki, amit mondok és értsd jól.
Thx.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed