[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Btw, ha megnézed azt, amire írtam (ti. 8 általános), akkor azért a bűnüldözés magas iskoláját nem hiszem, hogy várhatja bárki is.
Nem. Te minősítgetsz, letagadod, magyarázkodsz és még neked áll feljebb. Bravó.
A hátrányos helyzetű vidékre írtad:
a színvonal is hasonlóképp hátrányos helyzetű lesz
Ez egy gusztustalan kirekesztő és sztereotip hozzászólás.
És még gusztustalanabb, hogy még le is hazudod.

Mert a többi feltétel mitől lenne "hasonlóképen hátrányos", mikor, ha jól tudom, még a MH-hoz is felvesznek 8 általánossal. De azt hiszem, hogy az a veszély nem fenyeget, hogy kiugróan nagy arányban ált. isk.-et végzett emberekkel lenne feltöltve. Kb. 10% a 8 osztályt végzettek aránya abban a korcsoportban, ami szóba jöhet. Ennek nagy része most is dolgozik, vagy háztartásbeli, vagy amúgy se akar dolgozni (vagy pl. valami fogyatékossággal él és azért nem tudta elvégezni). Tehát nem gondolom, hogy Te ezt olyan meghatározónak gondolhattad. De ha valakinek csak 8 osztálya van, még nem azt jelenti, hogy hülye, vagy bármilyen általad degradálható; hanem hogy olyan élethelyzetben volt fiatalon, ami nehezítette a középiskola elvégzését. Több ilyet ismerek, aki rendesen, becsülettel dolgozik azóta is.

Tehát kikérem magamnak, mint halmozottan hátrányos régióban élő, nem gondolom, hogy lennénk olyan viszonyban, hogy bárkit minősíts az alapján, ahol él. Szerintem a befogadó országodat, vagy mid neked a Ködös Albion minősítgesd, azt nyugodtan teheted; nem szólok érte. De nem hiszem, hogy túlontúl megugorhatatlan logikai feladat lenne, hogy ez a fizetés az ország több területén igen csábító alternatíva és valószínűleg így képesek lesznek feltölteni a létszámot. Különösen ha sajnálatos módon valóban lesznek munkahelymegszűnések, illetve a KATÁ-nak az átalakítását is lehet valamennyi hatása e téren.

Ezzel nem kívánom minősíteni az illetőket
De. Ezt tetted.

Sztem a kedves felmenőid minősítgesd. Nem hinném, hogy lennék Veled ilyen viszonyban. Thx.
Hidd el, hogy igyekeztem a legenyhébb kifejezést leírni. Úgyhogy inkább örülj. :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nem. Te minősítgetsz, letagadod, magyarázkodsz és még neked áll feljebb. Bravó.
A hátrányos helyzetű vidékre írtad:

Ez egy gusztustalan kirekesztő és sztereotip hozzászólás.
És még gusztustalanabb, hogy még le is hazudod.

Mert a többi feltétel mitől lenne "hasonlóképen hátrányos", mikor, ha jól tudom, még a MH-hoz is felvesznek 8 általánossal. De azt hiszem, hogy az a veszély nem fenyeget, hogy kiugróan nagy arányban ált. isk.-et végzett emberekkel lenne feltöltve. Kb. 10% a 8 osztályt végzettek aránya abban a korcsoportban, ami szóba jöhet. Ennek nagy része most is dolgozik, vagy háztartásbeli, vagy amúgy se akar dolgozni (vagy pl. valami fogyatékossággal él és azért nem tudta elvégezni). Tehát nem gondolom, hogy Te ezt olyan meghatározónak gondolhattad. De ha valakinek csak 8 osztálya van, még nem azt jelenti, hogy hülye, vagy bármilyen általad degradálható; hanem hogy olyan élethelyzetben volt fiatalon, ami nehezítette a középiskola elvégzését. Több ilyet ismerek, aki rendesen, becsülettel dolgozik azóta is.

Tehát kikérem magamnak, mint halmozottan hátrányos régióban élő, nem gondolom, hogy lennénk olyan viszonyban, hogy bárkit minősíts az alapján, ahol él. Szerintem a befogadó országodat, vagy mid neked a Ködös Albion minősítgesd, azt nyugodtan teheted; nem szólok érte. De nem hiszem, hogy túlontúl megugorhatatlan logikai feladat lenne, hogy ez a fizetés az ország több területén igen csábító alternatíva és valószínűleg így képesek lesznek feltölteni a létszámot. Különösen ha sajnálatos módon valóban lesznek munkahelymegszűnések, illetve a KATÁ-nak az átalakítását is lehet valamennyi hatása e téren.


De. Ezt tetted.


Hidd el, hogy igyekeztem a legenyhébb kifejezést leírni. Úgyhogy inkább örülj. :)
Mi nem volt világos azon, hogy
Ezzel nem kívánom minősíteni az illetőket, nyilván nem saját jókedvükből élnek ott és úgy, ahogy.
Hadd ne kelljen már ennél jobban kifejteni, hogy egy részük (tételezzük fel, hogy a nagyobbik rész) önhibáján kívül került abba a helyzetbe. NEM őket minősítem, hanem a helyzetet, ami Mo-n az oktatásban, asszimiláció terén etc etc van.
Nem igazán értem, hogy miért kell zsigerből mindenkiről a rosszindulatot feltételezni ha valamit mond.

De akkor bízzunk benne, hogy a lelkesedés, megélhetés mellett a részükre biztosított kiképzés színvonala áthidal mindennemű
hátrányt - bárhonnan is eredjen. Csak aztán ne úgy járjon pár intézkedés alá vont ember (és attól, hogy menekült, még ember, ugye? Vagy azok nem hátrányos helyzetűek?), mint a minap berakott holland videóban az állampolgár.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mi nem volt világos azon, hogy
Ezzel nem kívánom minősíteni az illetőket, nyilván nem saját jókedvükből élnek ott és úgy, ahogy.
Hadd ne kelljen már ennél jobban kifejteni, hogy egy részük (tételezzük fel, hogy a nagyobbik rész) önhibáján kívül került abba a helyzetbe. NEM őket minősítem, hanem a helyzetet, ami Mo-n az oktatásban, asszimiláció terén etc etc van.
Nem igazán értem, hogy miért kell zsigerből mindenkiről a rosszindulatot feltételezni ha valamit mond.

De akkor bízzunk benne, hogy a lelkesedés, megélhetés mellett a részükre biztosított kiképzés színvonala áthidal mindennemű
hátrányt - bárhonnan is eredjen. Csak aztán ne úgy járjon pár intézkedés alá vont ember (és attól, hogy menekült, még ember, ugye? Vagy azok nem hátrányos helyzetűek?), mint a minap berakott holland videóban az állampolgár.
Ne haragudj, de megint hülyeségeket írsz össze vissza, csak még jobban belegabalyodsz abba ami teljesen világos volt mindenkinek, mint a Nap. Csak neked marha kellemetlen.
Már hetet meg havat összehordasz, hogy milyen vér van benned, meg milyen liberális is vagy. Mint ha bárkit érdekelne. Pedig nem.

De egyébként meg tolod, hogy te nem is úgy gondoltad, meg nem is gondolhattad úgy, meg minden halandzsát; de még mindig a szellemi képességeken lovagolsz. Holott alapvetően arról a vidékről volt szó, ami hátrányos helyzetű és a fizetés kontextusában. Mint ha az alacsonyabb fizetésekkel rendelkező régiókban csakis nyolc osztályt végzett, alulművelt félhülye vademberek élnének.
És képzeld, ennek se az oktatás színvonalának, se az asszimilációnak (miért kellene magyar embereket asszimilálni és hova? ) semmi köze hozzá. Nagyon kár idekeverni.

Tehát úgy gondolom, hogy nem lesz kiugróan rosszabb az intézkedés színvonala, mint a "sokévi átlag". Sőt, európai szinten sem gondolnám, hogy rosszabb lenne, mint bármelyik. Hisz már volt hasonló program, gyorstalpalóval. Igen, nyilván nem sok a kiképzési idő. De ez van, ezzel kell gazdálkodni. Valószínűleg nem is lesznek full egyedül olyan szituációban mikor nekik kell teljes mértékben intézkedni, mert azért a 2000 és a majdani 4000 főt sem gondolnám, hogy egyidejűleg olyan nagy létszámot adna ki szolgálatban, hogy csak ők legyenek ott.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ne haragudj, de megint hülyeségeket írsz össze vissza, csak még jobban belegabalyodsz abba ami teljesen világos volt mindenkinek, mint a Nap. Csak neked marha kellemetlen.
Már hetet meg havat összehordasz, hogy milyen vér van benned, meg milyen liberális is vagy. Mint ha bárkit érdekelne. Pedig nem.

De egyébként meg tolod, hogy te nem is úgy gondoltad, meg nem is gondolhattad úgy, meg minden halandzsát; de még mindig a szellemi képességeken lovagolsz. Holott alapvetően arról a vidékről volt szó, ami hátrányos helyzetű és a fizetés kontextusában. Mint ha az alacsonyabb fizetésekkel rendelkező régiókban csakis nyolc osztályt végzett, alulművelt félhülye vademberek élnének.
És képzeld, ennek se az oktatás színvonalának, se az asszimilációnak (miért kellene magyar embereket asszimilálni és hova? ) semmi köze hozzá. Nagyon kár idekeverni.

Tehát úgy gondolom, hogy nem lesz kiugróan rosszabb az intézkedés színvonala, mint a "sokévi átlag". Sőt, európai szinten sem gondolnám, hogy rosszabb lenne, mint bármelyik. Hisz már volt hasonló program, gyorstalpalóval. Igen, nyilván nem sok a kiképzési idő. De ez van, ezzel kell gazdálkodni. Valószínűleg nem is lesznek full egyedül olyan szituációban mikor nekik kell teljes mértékben intézkedni, mert azért a 2000 és a majdani 4000 főt sem gondolnám, hogy egyidejűleg olyan nagy létszámot adna ki szolgálatban, hogy csak ők legyenek ott.
Ok valóban, összekevertem: a romákat Shed írta, nem Te.
Én mindazonáltal tartom, hogy van összefüggés az iskolázottság ésatöbbi közt.
Nem tudod, hogy milyen megfontolásból és milyen -esetleges- mögöttes tartalommal írtam azt a hsz-t, ami triggerelt Téged.
Nem jutott különösebben eszembe az embereket megbélyegezni. De ezt akkor hagyjuk is. Te vmit belegondolsz és meg mást.

Persze az lenne a jó, ha mindenki önként és a hivatás miatt szerződne ilyen testületekbe- vagy mi lesz ez.
De nekem van egy olyan érzésem, hogy ez kb olyan közmunka 2.0 lesz csak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Nézd már meg légyszives a felvételi felső korhatárt. Nem 18 éves srácok fognak jelentkezni, hanem akár 40+os, egész életükben fizikai munkát végzett emberek, akinek a válla, térde, csipője kivan teljesen. Sanszosan a jelentkezők egy része elhízott, más részük meg izületi problémákkal küzd.

Értem amit irsz, de irreális elvárni hogy fitt emberek jelentkezzenek. Szerintem annyi elvárható, hogy fejben nagyjából rendben legyenek.


Etért írtam --korábban, sorozatosan, másokkal egybehangzóan--, hogy valós eredményeket csak képzéssel, eredményhez kötött díjazással lehet elérni, ami nem a meglévő --használható erőforrások-- iránti versenyt gerjeszti tovább --ahol a nyugati multik mellett esélytelen a köz-szféra/hazai termelő ágazat--, hanem megteremteni kell(ene) a jelenleg nem/alig/esetleg alkalmas rétegekből a "szükségest humán erőforrást" !!!
...ehelyett azt látom, hogy pusztán pénzzel történik próbálkozás munka helyett a jelenlegi vezetés belterjes, elkényeztetett, társadalmi rétegeitől
Ezért kellene egy új Reform-kor a régi szellemében, MA, MOST, és Gyorsan!!!

Ugyanezért lehet(ne) jól összeállított, kb évfolyam időtartamű Nemzeti Fejlesztési és KépzésI Peogrammal, újjáéleszteni a sorkatonaság néven ismert --mai szemmel valóban-- rémálmot.

Ugyanezt a képzés-számonkérés-emeltfizetéses karrier-folyytatás dolgot kellene megtenni a tanároknál is, mert ott is "nagyon poshadt már az állóvíz" általam imígyen összefoglava a jelenlegi helyzet.


.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Nem nézted be azt a 13 perc/3000 gyakorlóbant?

Nem, 13 perc volt. Gyakorlóban, bakancsban. Fegyver egyéb felszerelés nélkül. Ha jól tudom most is a Honvédségnél 6000 m futás 28 perc talán ? Passz, dudi, krisss, meg tudnák biztos mondani mik a normák.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 118
113
Nem, 13 perc volt. Gyakorlóban, bakancsban. Fegyver egyéb felszerelés nélkül. Ha jól tudom most is a Honvédségnél 6000 m futás 28 perc talán ? Passz, dudi, krisss, meg tudnák biztos mondani mik a normák.
6000 méter futás nincs.

3200 méter van, sportfelszereléses.
3200 méter bakancsos fegyveres volt az egyetemen nekem 14 perces minimummal.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
asszem az abszolút minimuma 16 perc afölött érvénytelen.
Itt Mo-n azt nézik mennyi idő alatt tesz meg 3200-at. Azt meg kell csinálni, "belegyaloglás" nélkül.
Franciknál azt nézték 12 perc alatt mennyit tudsz megtenni.
( 8-as TAP /Trans Atlantic Parachutistes./ tesztideje azért volt 55 perc max, mert harci ugrásnál, max 8 km-en szórodott szét egy század a számításaik szerint. Ergó ezzel a szintidővel 1 órán belül kötelékszinten kellett bevethetőnek lennie a századnak. Ugye 55 perc max, mire átér az alakzat elejéről a végére, vagy fordítva ahogy a helyzet kivánja.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Nézd már meg légyszives a felvételi felső korhatárt. Nem 18 éves srácok fognak jelentkezni, hanem akár 40+os, egész életükben fizikai munkát végzett emberek, akinek a válla, térde, csipője kivan teljesen. Sanszosan a jelentkezők egy része elhízott, más részük meg izületi problémákkal küzd.

Értem amit irsz, de irreális elvárni hogy fitt emberek jelentkezzenek. Szerintem annyi elvárható, hogy fejben nagyjából rendben legyenek.
Hát pont ez az. o_O
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 090
9 067
113
Tudjátok, hogy mi a kiborító? Megjelent több portálon, rendőrség fb oldala, zsaruellátó fb, stb...a határvadászokkal kapcsolatos infó. Na most, a hozzászólók 90% köpköd, röhög, anyáz. Tényleg ekkora a sötétség a fejekben? Tényleg nem fogják fel, hogy 260 nettó és mellé 200.000 /év egyéb az a peremvidéken jó pénz? Ha valamit fel kellene hánytorgatni az nem a pénz, hanem a stressz. Az ott okádók vajon mekkora része keres többet? Szerintem a 2/3 még annyit se, de azért odaköp, ettől szebb napja lesz.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Tudjátok, hogy mi a kiborító? Megjelent több portálon, rendőrség fb oldala, zsaruellátó fb, stb...a határvadászokkal kapcsolatos infó. Na most, a hozzászólók 90% köpköd, röhög, anyáz. Tényleg ekkora a sötétség a fejekben? Tényleg nem fogják fel, hogy 260 nettó és mellé 200.000 /év egyéb az a peremvidéken jó pénz? Ha valamit fel kellene hánytorgatni az nem a pénz, hanem a stressz. Az ott okádók vajon mekkora része keres többet? Szerintem a 2/3 még annyit se, de azért odaköp, ettől szebb napja lesz.
Ennél sokkal nagyobb a sötétség, de ezek az emberek össze szarnák magukat egy rendőr, mentő, tűzoltó, katona kicsit húzósabb napján.
Kb. Ez az a szint mint pár napja amikor a mentők újra élesztettek egy férfit megmentve az életét a hülye meg bepanaszolta a mentőtisztet mert eleresztett egy baszdmeget. Még a rádió1 is foglalkozott vele jól osztották.
Vagy a rendőrség a hibás mert mi tehetünk a kormány döntéseiről most kapunk emelést is, kutyák vagyunk, dögöljünk meg.
Mit várunk olyanoktól, akik azt mondják, hogy a rendőr csak trafizni meg büntetni tud?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 090
9 067
113
Ennél sokkal nagyobb a sötétség, de ezek az emberek össze szarnák magukat egy rendőr, mentő, tűzoltó, katona kicsit húzósabb napján.
Kb. Ez az a szint mint pár napja amikor a mentők újra élesztettek egy férfit megmentve az életét a hülye meg bepanaszolta a mentőtisztet mert eleresztett egy baszdmeget. Még a rádió1 is foglalkozott vele jól osztották.
Vagy a rendőrség a hibás mert mi tehetünk a kormány döntéseiről most kapunk emelést is, kutyák vagyunk, dögöljünk meg.
Mit várunk olyanoktól, akik azt mondják, hogy a rendőr csak trafizni meg büntetni tud?
Igen, nézd meg a kommenteket, a pénz a fő indok, közben azt se tudják mi a munka. Mert olyan van, hogy valaki fél, 1 év után lelép mert nem bírja, de az biztos nem a pénz miatt teszi elsősorban. DE bezzeg , ha gondban van, akkor azonnal jöjjön rendőr, mentő, tűzoltó, de azonnal.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Most számoltak be a rendőrök az elmúlt 25 év legnagyobb fegyverraktárának feltárásáról
Forrás: https://kuruc.info/r/2/246408/
Úgy hírlik egyre több a fegyver a fekete piacon ami Ukrajna felől érkezik. Remélem nem "Usásodunk" el pár éven belül és nem kell lelőnöm mindenkit intézkedés közben aki a zsebében túrkál.