[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
egy cigány a helyi pe-va boltból lopott. A boltos meglátta, utánafutott, leteperte és megvárta a rendőröket(kva nagy hiba volt).
Eredménye az volt hogy úgy bánt a rendőrség vele mint egy bűnözővel és évekig rángatták a bíróságra és fenyegették hogyha nem jelenik meg megbüntetik. A cigányt nem tartóztatták le helyben, és soha nem kapták el.

A magyar rendőrség elmehet a picsába. na meg az egész rendszer aminek igazságot kéne szolgáltatnia...közben a bűnözőket védik
Fentebb a fórumtárs meg azt írta,hogy vele jófejek voltak a rendőrök... most akkor kettőtök közül valaki hazudik.

Persze a rendőrök között is lehet ilyen is, meg olyan is...de azt valahogy nehéz elképzelnem, hogy valakit azért érjen hátrány a rendfenntartók irányából, mert megakadályozott egy lopást.

(Bármelyik civil,bármikor megpanaszolhat egy intézkedést...kötelesek kivizsgálni)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Fentebb a fórumtárs meg azt írta,hogy vele jófejek voltak a rendőrök... most akkor kettőtök közül valaki hazudik.

Persze a rendőrök között is lehet ilyen is, meg olyan is...de azt valahogy nehéz elképzelnem, hogy valakit azért érjen hátrány a rendfenntartók irányából, mert megakadályozott egy lopást.

(Bármelyik civil,bármikor megpanaszolhat egy intézkedést...kötelesek kivizsgálni)
anyám volt jelen a fentebbi esetnél és neki mesélte el a pevás évekkel később az élményét. Szval senki nem hazudik.
de van más példa is töketlenségükre. Telkünkel szemben illegális tarvágás történt, rendőröket kihívtuk, jegyzőkönyvet vettek fel nagy nehezen és soha semmi nem történt. Szerencsére egyből külön megkerestük a főépítészt és rajta keresztül a felelős szerveket, s egyből ment a bírság.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
anyám volt jelen a fentebbi esetnél és neki mesélte el a pevás évekkel később az élményét. Szval senki nem hazudik.
de van más példa is töketlenségükre. Telkünkel szemben illegális tarvágás történt, rendőröket kihívtuk, jegyzőkönyvet vettek fel nagy nehezen és soha semmi nem történt. Szerencsére egyből külön megkerestük a főépítészt és rajta keresztül a felelős szerveket, s egyből ment a bírság.
Ezek az apám-anyám-testvérem-cimborám haverjának az öccsének, az unokanővére mesélte történetek mindig izgalmasak, tökéletesek a hangulatkeltésre, másra nem igazán, mert, mégha van is valamennyi igazságtartalma...egy tróger járőrpár vagy nyomozó munkája alapján megítélni az egész magyar rendőrséget, az nem valami értelmes dolog.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Ezek az apám-anyám-testvérem-cimborám haverjának az öccsének, az unokanővére mesélte történetek mindig izgalmasak, tökéletesek a hangulatkeltésre, másra nem igazán, mert, mégha van is valamennyi igazságtartalma...egy tróger járőrpár vagy nyomozó munkája alapján megítélni az egész magyar rendőrséget, az nem valami értelmes dolog.
gondolj amit akarsz,látom érzékenyen érintet a csodálatos rendőrség és igazságszolgáltatás bírálata.
cigány bűnözőkkel szembeni töketlenségük meg eléggé országos és jól dokumentált.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Nekem sincs gondom a rendőrökkel. A szomszéd nyugdijas némit fényes nappal kirabolták és hívtuk a zsarukat mert még ott mászkáltak a cigók kocsival. Basztak kijönni! Aztán két óra múlva kijöttek nekiálltak vigyorogva bűnlassan helyszinelni baszod...mondják: jaj ha nincs rendszám meg autótípus stb. ...neem tehetnek semmit. Hoppá! A másik szomszédja a néninek felírta a rendszámot meg a kocsi tipusát színét...kibaszottul örültünk...erre a rendőr: megnéztük paksi a tulaj...dee nem megyünk ki hozzájuk nincs értelme mert ez az autó biztos nyomonkövethezetlenül gazdát cserélt már sokszor(FELTÉTELEZÉS). Aztán ott bohóckodtak még és elmentek. 4 hónap múlva megyek kocsival koccantam mert 4évszakos gumik voltak az őseim kocsiján és hirtelen este leesett a hó amig bevasároltam es nem okoztam anyagi kárt de MEGBÜNTETETT az arra járó rendőr 20 ezer forintra. :D
Legközelebb elmesélem a rendőrség és az ország legnagyobb drogfesztiváljának csodálatos kalandjait :D szemhúnyásokról fejelfordításokról meg a többi :D

De amúgy vannak tökös értelmes jó zsaruk is!! Nekem ezek voltak csak azok, amelyek felbasztak!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
gondolj amit akarsz,látom érzékenyen érintet a csodálatos rendőrség és igazságszolgáltatás bírálata.
cigány bűnözőkkel szembeni töketlenségük meg eléggé országos és jól dokumentált.
Nem a bírálat érintett érzékenyen, hanem a buta, kurucinfós általánosítás, ami mögötte van.
Magyar állampolgárságú cigányok átjárnak lopni Ausztriába, erre az osztrákok ki rakják a kis papírkát, hogy "Magyar, ne lopj"!

Ezek szerint akkor te azzal az osztrákkal értesz egyet és minden magyar egy tolvaj..
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
az átlag polgár is levadászta. Most meg néz mint a birka.
Persze, mert ő megy börtönbe, ezt meg senki nem akarja.

Jól sikerült az osztrákoknak a keverésünk,
Nagyon... Istenem ennyi baromságot. Legalább a saját bibliátokat Wass Albertet olvasnátok. Olyan rend volt, ha leraktad a korsód a kútra, másnap elmehettél érte.

kádár jános bácsi is tovább gyengítette az erkölcsi leépítésével.
Kádár alatt a többségnek voltak jogai.
Valahogy iszonyatosan vicces, hogy azt az egyetlen entitást nem említed, akik alatt ez ide jutott. A nyugatot.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezek az apám-anyám-testvérem-cimborám haverjának az öccsének, az unokanővére mesélte történetek mindig izgalmasak, tökéletesek a hangulatkeltésre, másra nem igazán, mert, mégha van is valamennyi igazságtartalma...egy tróger járőrpár vagy nyomozó munkája alapján megítélni az egész magyar rendőrséget, az nem valami értelmes dolog.
Elég sok ilyen tapasztalatom van első és másodkézből, sajnos a magyar rendőrség szánalmas állapotban van, és a polgárok biztonságát igen korlátozottan tudja csak biztosítani. Ennek az állomány számossága/motiváltsága beli hiányosságok is okai, de pl. az is, hogy a rendőrök és a bűnözők közti határmezsgye sok esetben igen vékony. Apám-anyámetestvéremcimborám mesélte... Olyan ez, mint az egy gyilkos emberevő cigányból ne általánosítsunk. Épp ugyanaz az álságos mismásolás, ami miatt csak megyünk tovább le a csúszós lejtőn. Ne bántsd a kéket, ki fog úgy traffipaxozni!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
egy cigány a helyi pe-va boltból lopott. A boltos meglátta, utánafutott, leteperte és megvárta a rendőröket(kva nagy hiba volt).
Eredménye az volt hogy úgy bánt a rendőrség vele mint egy bűnözővel és évekig rángatták a bíróságra és fenyegették hogyha nem jelenik meg megbüntetik. A cigányt nem tartóztatták le helyben, és soha nem kapták el.

A magyar rendőrség elmehet a picsába. na meg az egész rendszer aminek igazságot kéne szolgáltatnia...közben a bűnözőket védik
Ez kamu!
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Ne bántsd a kéket, ki fog úgy traffipaxozni!
na erről is van egy sztorim.

ülök a buszmegállóban néhány éve, ez a falu határán van, fű úton. Út másik oldalán, rendőr, kamerával. Jön egy barom audis nagyjából 70+-al éles kanyarból, be a faluba, meglátja a rendőrt s gondolom rájött hogy elkészült a drága fénykép róla. Lelassít, megfordul, oda megy a rendőrhöz, kiszáll, és legalább 10 percig ordibált vele....rendőr csak állt mint a faszent, aztán miután a fontos faszi beszált és elhúzott, rendőr szépen felpakolt és elment.

Én személy szerint nem próbálnám ki ezt a stratégiát. de audim sincsen.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Elég sok ilyen tapasztalatom van első és másodkézből, sajnos a magyar rendőrség szánalmas állapotban van, és a polgárok biztonságát igen korlátozottan tudja csak biztosítani. Ennek az állomány számossága/motiváltsága beli hiányosságok is okai, de pl. az is, hogy a rendőrök és a bűnözők közti határmezsgye sok esetben igen vékony. Apám-anyámetestvéremcimborám mesélte... Olyan ez, mint az egy gyilkos emberevő cigányból ne általánosítsunk. Épp ugyanaz az álságos mismásolás, ami miatt csak megyünk tovább le a csúszós lejtőn. Ne bántsd a kéket, ki fog úgy traffipaxozni!

Az első felével egyetértek.
Nem versenyképes a rendőrök fizetése,emiatt létszám és motivációs problémák vannak. (Nem csoda,ha 10 embernek kell 30 munkáját vinnie)
Az állam nem áll ki mögöttük kellőképpen, vannak ügyészek akik gyakran kifejezetten a rendőrökre utaznak, a bűnözőknek meg megy az ejnye-bejnye, meg az ingyom-bingyom.

A problémák gyökere ez, illetve a statisztika-fétisizmus...mert hiába a szar körülmények,attól még az elvárások nem csökkentek, ez presszionáláshoz,a maradék állomány kizsigereléséhez vezet.

Szóval amíg az állam nem védi(jogilag) meg a saját erőszakszevezetét és nem becsüli meg(anyagilag) őket,addig nem lesz változás.

De azt látni kell, hogy a legtöbb dolog nem a rendőrökön múlik...még ez a kivéreztetett rendőrség is képes lenne rendet tenni a cigánysoron vagy az avas lakótelepen, ha felsőbb szinteken lenne rá akarat és a rendőröknek nem kéne attól tartani, hogy a ballib ügyészek, a tasz vagy a helsinki kicsinálja őket...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ürülékkel és vizelettel teli kádba fojtott egy idős férfit egy rablógyilkos pár Porcsalmán, végül 300 ezer forintot vittek el a nyugdíjastól. A 40 éves nő a cellatársának mesélt a gyilkosságról, aki a bíróságon most mindent elmondott. Kiderült, hogy a rablás előtt altatóval kevert bort itattak az idős férfivel, ezután fojtották a kádba. Korábban többször kirabolták már.
Forrás: https://kuruc.info/r/35/257904/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez ma Magyarország:

Bent voltam ma a helyi bevásárlóközpontban és két nem napon barnult huszonéves 4 üveg méregdrága szeszesitallal fut kifelé a bejáraton kihasználva hogy az őr nincs ott...én észrevettem és kiabálva futottam utánnuk, hogy álljanak meg, mindenki csak nézett...kisprinteltünk az üzletből át a parkolón megkerültük az üzletet én meg utánuk: "Mosolyogjatok srácok! Veszlek ám a telókamerán titeket!"a hülyék vissza is néztek...aztán kérdeztem tőlük vidáman: "Az állomás felé megyünk??" ...sokkal gyorsabb voltam, még régen 5 évig wing-tsunoztam meg itthon kondizom aztán pár év krav maga jött...úgy örültem, végre lesz valami és hogy mindkettőt legépelem a g.cibe...lefociztam magamban és ezek meg lerakták a piát...majd elfutottak...visszavittem a negy üveg piát és ott vigyorgott mindenki meg telefonálgatott én meg leraktam a nyugdijas biztonságiőrnek, aztán bementem vásárolni.
Erre mikor megyek ki az egyik helyi orvos aki látta a lottózoból az egészet, mondja nekem: HOGY ÉN VIGYÁZZAK MAGAMRA BAMEG mert ezeket ismeri mindig igy lopnak és még soha senkinek nem sikerült elkapnia őket ez volt az első eset, de vigyázzak....Mondom legyilkolnak vagy mi? Jaaj neeem ahozz kis csírák ezek, de senkinek nem hiányzik a fenyegetés meg a verés...egyedül este ne mászkáljak...meg a családnak sem jó! Mondtam neki itt a kamerafelvétel a telefonomon ;)
Hát most kurvára ugyanígy kimegyek este bmeg!! Milyen ország ez basszki?? Ha teszel valamit te jársz rosszul, teged támadnak be??? Hol a f.szba van a hatóság???
Sokkal súlyosabb esetekben sem tesznek feljelentést, vagy tájékoztatják a hatóságokat. Így meg akarat létében sem egy könnyű feladat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Megint Miskolc: villamosra várakozó nőt és nagybátyját verte péppé egy "fiatal"
Forrás: https://kuruc.info/r/2/257943/

Megdöbbentő felvételek kerültek nemrég a Boon.hu birtokába. A videókon az látható, hogy tizenéves diáklányok hogyan bántalmazzák, illetve alázzák meg társaikat. Mindkét felvétel Miskolcon készült: az egyik a Miskolc Pláza parkolójában, a másik pedig annak tetején, írja a Mandiner. Valójában ez már sajnos kicsit sem megdöbbentő, korábban számos hasonló felvétel napvilágot látott már... A kérdés csak az, hogy ezúttal is magyar(oka)t terrorizálnak erőforrásék, vagy belügyről van szó.
Forrás: https://kuruc.info/r/35/257940/
 
  • Dühítő
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Megdöbbentő felvételek kerültek nemrég a Boon.hu birtokába. A videókon az látható, hogy tizenéves diáklányok hogyan bántalmazzák, illetve alázzák meg társaikat. Mindkét felvétel Miskolcon készült: az egyik a Miskolc Pláza parkolójában, a másik pedig annak tetején, írja a Mandiner. Valójában ez már sajnos kicsit sem megdöbbentő, korábban számos hasonló felvétel napvilágot látott már... A kérdés csak az, hogy ezúttal is magyar(oka)t terrorizálnak erőforrásék, vagy belügyről van szó.
Forrás: https://kuruc.info/r/35/257940/

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113

"A rendőr ül a konyhában, a tűzhelyen fő a bableves, és a gőz majd leveti a fedőt. A rendőr beüvölt a szobában dolgozó feleségének:

- Anyukám, gyere már, igazítsd meg a dodót. Az asszony kijön és megkérdi:

- Mit igazítsak meg?

- A fazékon a dodót – mondja a rendőr.

- Az nem dodó, hanem fedő! – igazítja ki az asszony.

- Nekem azt mondta az őrmester – védekezik a rendőr – hogy Kovács, a fedőneve mától Dodó."
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért nem tudja az árnyékát átlépni, a szokásos nicns cigánybűnözés mémmel, meg a büszkék lehetünk, ha szociológus lesz egy cigány mémekkel (a rendőrre akkor már inkább).