• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 748
35 930
113
A nagyobb Hero drónok tudnak 250 km-t is. Azok biztosan kicsit drágábbak, és valószínűleg veszünk mindenfélét. :D
Ugye van még 5-6 Rheinmetall termék, amit szeretnénk gyártani. Talán ez lesz az egyik.
Szerintem hatótáv növelésével olyan radikálisan nem lesznek drágábbak a drónok. Vélhetően egy mixet veszünk szerintem is.
Ha csak 10-15 ezer darabot veszünk, már azzal szerintem le lehet irtani egy kis-közepes hadsereget...legalábbis harc-képtelenségig gyengíteni.

TömegHarcirész tömegeMax. hatótávolságMax. repülési időMotorIndítás
HERO 303 kg0,5 kg10 kmfélóraelektromosvetőcsőből
HERO 12012 kg4,5 kg40 km1 óraelektromosvetőcsőből
HERO 400EC40 kg10 kg60 km2 óraelektromosindítósínről, vetőcsőből
HERO 90090 kg25 kg150 km2 órabelsőégésűindítósínről, vetőcsőből
HERO 1250125 kg50 kg200 km6 órabelsőégésűindítósínről, vetőcsőből

Nagyobb mennyiségben szerintem 400-as kellene harckocsik, harcjárművek és logisztika ellen. 1250-es mélyebben lévő célok: légvédelem, radarok, harc álláspontok ellen. 120-ast még a gyalogság is hordozhatja - ebből kellhet valamennyi.
A többi szerintem nem szükséges igazán: 900-as és az 1250-es között alig van különbség, szóval inkább vegyük a nagyobbat.
30-as meg túl pici és gyenge a teljesítménye - talán különleges alakulatoknak kellhet valamennyi, de inkább vegyük a 120-ast.
 
H

Hummen23

Guest
250 millió euró már az az ár, amit szerintem részben itthon akarunk elkölteni. Valószínűnek tartom a hazai gyárstást. Eddig úgy néz ki a lőszerek, gránátok, páncéltörő fegyverek, minden ami nagy mennyiségben kellhet egy konfliktusban, azok hazai gyártásba kerülnek, lévén stratégiai fontosságú az önellátás. Ebbe a gondolkodásmódba jól beleillik az "öngyilkos" drón is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 748
35 930
113
250 millió euró már az az ár, amit szerintem részben itthon akarunk elkölteni. Valószínűnek tartom a hazai gyárstást. Eddig úgy néz ki a lőszerek, gránátok, páncéltörő fegyverek, minden ami nagy mennyiségben kellhet egy konfliktusban, azok hazai gyártásba kerülnek, lévén stratégiai fontosságú az önellátás. Ebbe a gondolkodásmódba jól beleillik az "öngyilkos" drón is.
Az lenne igazán ütős, ha lenne saját ATGM gyártásunk. A Spike-ot már annyian lemásolták - mi is neki kezdhetnénk... :)
Vegyük meg a lengyel "Spike-klón" Moskit licencét - például...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 748
35 930
113
+ MRLS rakétagyártás! Na az lenne ütős! Koreaiak adnák szívesen meg Izrael is szerintem a Pulsal!
Ha nem ragaszkodunk hogy csak HIMARS legyen, akkor Grad és LAR160 rakétákat simán tudnánk gyártani Várpalotán. Az kb. 1940-50-es évek technológiai színvonala - simán megugorható.
Szerintem kell 2-4 üteg HIMARS okosabb rakétákkal és 8-16 üteg PULS vagy hasonló, amihez mi is tudunk rakétát gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Venom85

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113

Felhivnám a figyelmet a további Lynx érdeklődőkre!! És ők a cseheken, szlovákokon, ausztrálokon, USAn felül vannak.

7kJcRQbCR1DRUyHQs-md.jpeg
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
30-as meg túl pici és gyenge a teljesítménye - talán különleges alakulatoknak kellhet valamennyi, de inkább vegyük a 120-ast.

Abban egyetértek, hogy HERO30-as nem tűnik szükségesnek. De ugyan ebben a kategóriában szerintem kellene quadcopter. Városi harcban élőerő ellen szerintem a jövő egyik fontos fegyvere lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113