• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 901
91 506
113
Húha!
Itt azért vannak érdekes BW-s számok:
600db C-ATV??? (ugye ebben a kategóriában indul a Bronco is)
800-1000db CAVS???
Utóbbit nem igazán értem, hogy a RM-nak milyen kapcsolata van a CAVS programmal. Ugye a németek is csatlakoztak hozzá, azonban ez a Patria 6x6-ból kiinduló platform, aminek meg a versenytársa a Fuchs 6x6.
Mindemellett a fenti számok eléggé mellbevágóak. Különösen a C-ATV oldalon. A BW-nek jelenleg kevesebb mint 400db BV-206S-e van. Ez az egy piszok hasznos support platform - különösen a láncos alegységekhez. Ez a 70+%-os növekmény viszont elég soknak tűnik nekem.
A másik, hogy ehhez még annyi kapcsolatot sem tudok felfedezni - szóljon aki tud! -, mint a CAVS programhoz. Ott legalább van 6x6-os alternatívájuk.
Ebben a programban mivel szeretnének részt venni? Ami kapcsolat lehet, az az RBSL, de az csak az angol piacon működő Bae Land Systemmel áll kapcsolatban, aminek meg elvileg nincs köze a BVS-10-hez.
Itt egy kis elemzés erről.





Még nem csatlakoztak a CAVS progihiz, szándéknyilatkozatot írtak alá, hogy csatlakozni fognak. Talán ősszel megtörténuk, ami nagy pofon lehet az RM-nek, ha a Fuhsokat nem az ő Fuchs 1A9 verziójuk váltja. Állítólag árban a Patria alávert és helyi német gyártást ígért. Ha jól ertettem Papi, nem ebben a cikkben az RM prezi leiratában, azzal nyugtatta a kedélyeket ez esetben is ők gyártanák. Vagy vmi osztott megrendelés is lehet.

Mindenesetre még hivatalos német pályázat sincs, csak helyezkedés tapogatózás.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 525
113
Amúgy mielőtt elkezditek egymást fű alatt cizelláltan lebuzizni.
A Rheinmetallról azt kell tudni, hogy ők (a cső és lőszergyártáson kívül) inkább integrátor cég mint gyártó összeszedtek egy rahedli kisebb hadiipari céget felvásárlással és a termékeiket összetumkolják és próbálják eladni.

A CAVS programban és a Bronco germanizálásában egyaránt a rheinmetall a fő német résztvevő cég még akkor is ha a Patriától lesz esetleg a német új 6x6-osa azt valszeg az RM fogja összeszerelni is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 525
113
Itt egy kis elemzés erről.





Még nem csatlakoztak a CAVS progihiz, szándéknyilatkozatot írtak alá, hogy csatlakozni fognak. Talán ősszel megtörténuk, ami nagy pofon lehet az RM-nek, ha a Fuhsokat nem az ő Fuchs 1A9 verziójuk váltja. Állítólag árban a Patria alávert és helyi német gyártást ígért. Ha jól ertettem Papi, nem ebben a cikkben az RM prezi leiratában, azzal nyugtatta a kedélyeket ez esetben is ők gyártanák. Vagy vmi osztott megrendelés is lehet.

Mindenesetre még hivatalos német pályázat sincs, csak helyezkedés tapogatózás.
Egyébként én erre a gépre rámennék ha tényleg ilyen árban van.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Amúgy mielőtt elkezditek egymást fű alatt cizelláltan lebuzizni.
A Rheinmetallról azt kell tudni, hogy ők (a cső és lőszergyártáson kívül) inkább integrátor cég mint gyártó összeszedtek egy rahedli kisebb hadiipari céget felvásárlással és a termékeiket összetumkolják és próbálják eladni.

A CAVS programban és a Bronco germanizálásában egyaránt a rheinmetall a fő német résztvevő cég még akkor is ha a Patriától lesz esetleg a német új 6x6-osa azt valszeg az RM fogja összeszerelni is.
Az első mondatodnak semmi köze az utána következő mondataidhoz, már ha érted....!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 508
46 470
113
Itt egy kis elemzés erről.





Még nem csatlakoztak a CAVS progihiz, szándéknyilatkozatot írtak alá, hogy csatlakozni fognak. Talán ősszel megtörténuk, ami nagy pofon lehet az RM-nek, ha a Fuhsokat nem az ő Fuchs 1A9 verziójuk váltja. Állítólag árban a Patria alávert és helyi német gyártást ígért. Ha jól ertettem Papi, nem ebben a cikkben az RM prezi leiratában, azzal nyugtatta a kedélyeket ez esetben is ők gyártanák. Vagy vmi osztott megrendelés is lehet.

Mindenesetre még hivatalos német pályázat sincs, csak helyezkedés tapogatózás.

Amúgy mielőtt elkezditek egymást fű alatt cizelláltan lebuzizni.
A Rheinmetallról azt kell tudni, hogy ők (a cső és lőszergyártáson kívül) inkább integrátor cég mint gyártó összeszedtek egy rahedli kisebb hadiipari céget felvásárlással és a termékeiket összetumkolják és próbálják eladni.

A CAVS programban és a Bronco germanizálásában egyaránt a rheinmetall a fő német résztvevő cég még akkor is ha a Patriától lesz esetleg a német új 6x6-osa azt valszeg az RM fogja összeszerelni is.
Köszi srácok!
Azért megnyugtató, hogy van aki még nem csak topic-, és fórumrombolni jár ide.
 
K

kamm

Guest
Húha!
Itt azért vannak érdekes BW-s számok:
600db C-ATV??? (ugye ebben a kategóriában indul a Bronco is)
800-1000db CAVS???
Utóbbit nem igazán értem, hogy a RM-nak milyen kapcsolata van a CAVS programmal. Ugye a németek is csatlakoztak hozzá, azonban ez a Patria 6x6-ból kiinduló platform, aminek meg a versenytársa a Fuchs 6x6.
Mindemellett a fenti számok eléggé mellbevágóak. Különösen a C-ATV oldalon. A BW-nek jelenleg kevesebb mint 400db BV-206S-e van. Ez az egy piszok hasznos support platform - különösen a láncos alegységekhez. Ez a 70+%-os növekmény viszont elég soknak tűnik nekem.
Mire gondolsz +70% alatt? Nem azt irtad, hogy 400-rol 600-ra novelnek...? Az nalam 50% novekedes lenne. :)
A másik, hogy ehhez még annyi kapcsolatot sem tudok felfedezni - szóljon aki tud! -, mint a CAVS programhoz. Ott legalább van 6x6-os alternatívájuk.
Ebben a programban mivel szeretnének részt venni? Ami kapcsolat lehet, az az RBSL, de az csak az angol piacon működő Bae Land Systemmel áll kapcsolatban, aminek meg elvileg nincs köze a BVS-10-hez.
A BW, pontosabban az elmeroggyantak kezeben levo honvedelmi tarca szerintem szarik mindenre, ha van olcsobb, akkor azt fogjak venni, mint licenszet es gyartjak-szerelik otthon. A finnek kis orszag, sosem fog nemet mondani a Patria kesobb sem a BWnek, es ez nem potolhatatlanul kritiikus platform, mint egy hk.

Egyébként én erre a gépre rámennék ha tényleg ilyen árban van.
En meg a keteltu Broncora - amint azt mar 100x leirtuk, a varhato ozonvizek-szarazsagok egyre vadabb ciklusai kozott kb mindenhol jol jonne 40-50 Bronco, plusz masik 20-30 ami stabilan csak MH van dedikalva, hegyet maszni, vizen uszni stb.
Meg mindig nem ertem, miert nincs egyaltalan tervben sem egy ilyesmi platform is, termeszetesen alacsonyabb prioritassal, de legalabb ott lenne...

Előfordult már veled, hogy hosszabb fórumozás után nekiálltál tényleg raccsolni?
Vaccsolni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Köszi srácok!
Azért megnyugtató, hogy van aki még nem csak topic-, és fórumrombolni jár ide.
Hogy mindenki értse: kvázi megvádoltál minket hunem-el (vagy csak őt mind1) , csak sajnos nem volt igazad....!
Ne csüggedj legközelebb majd összejön a próbálkozásod!
Ezzel csak az a baj hogy most sokan azt hiszik hogy bántják szegény huszárt...! Pedig csak ő próbálkozott.
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Hogy mindenki értse: kvázi megvádoltál minket hunem-el (vagy csak őt mind1) , csak sajnos nem volt igazad....!
Ne csüggedj legközelebb majd összejön a próbálkozásod!
Ezzel csak az a baj hogy most sokan azt hiszik hogy bántják szegény huszárt...! Pedig csak ő próbálkozott.
Eleg a retikullobalasbol, indulj a kormoshoz, mert lekesed a hiszti miatt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 508
46 470
113
Egyébként én erre a gépre rámennék ha tényleg ilyen árban van.
Én attól tartok, hogy mire ez STANAG 4 szintre kerül, meg - ahogy írják is - a német standard igényeknek megfelel, már komolyabb lesz az ára. Illetve, a felpáncélozás a dinamikának oda fog vágni. A cikkben lévő táblázat azt mutatja, hogy elég gyenge a tömegarányos teljesítménye.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Így terjed a hülyeség!
Szóval sem említettem, hogy a RM-nak bármi köze lenne a Bronco-hoz. Egyszerűen a prezentációjukban egy horror számot látok egy olyan programban, amihez elvileg nincs (tudtommal) saját járművük. Ez vagy azt jelenti, hogy fejlesztenek sajátot (elég közel van az a 2023H2), vagy fingom sincs, hogy mivel akarnak beszállni.


Balkezes kalapács nem kéne? Tudok olcsón eladót! :cool:
Eleg a retikullobalasbol, indulj a kormoshoz, mert lekesed a hiszti miatt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 525
113
Tényleg nagyon jó ár,ha igaz! Én meg Fuchsokra mennék rá nagyon jók lennénk ide másodkézből is. Na az az amit el tudnék képzelni a tartalékosoknak. Nem tudom próbáltad én igen. Nagyon ügyes és kényelmes gép.
Csak kissé avíttas pár dizájmegoldása és csak rövid időr segítene ki minket a vízből. (és szerintem azt se adnák olcsón)
Ami elgondolkodtató számomra esetleg a Gidrán alapján egy 3 tengelyes Griffonra hajazó APC verzió kifejlesztése.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 195
8 043
113
Amúgy mielőtt elkezditek egymást fű alatt cizelláltan lebuzizni.
A Rheinmetallról azt kell tudni, hogy ők (a cső és lőszergyártáson kívül) inkább integrátor cég mint gyártó összeszedtek egy rahedli kisebb hadiipari céget felvásárlással és a termékeiket összetumkolják és próbálják eladni.

A CAVS programban és a Bronco germanizálásában egyaránt a rheinmetall a fő német résztvevő cég még akkor is ha a Patriától lesz esetleg a német új 6x6-osa azt valszeg az RM fogja összeszerelni is.
Amúgy a rendszerintegráció a leginkább kemény (értsd: szakértelmet igénylő) meló, nem véletlenül bízzák már bizonyított cégekre (nem csak a hadiiparban).
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
526
1 021
93
Csak kissé avíttas pár dizájmegoldása és csak rövid időr segítene ki minket a vízből. (és szerintem azt se adnák olcsón)
Ami elgondolkodtató számomra esetleg a Gidrán alapján egy 3 tengelyes Griffonra hajazó APC verzió kifejlesztése.
Nekem is megfordult a fejemben és másnak is. Az is egy jó irány lenne célnak tökéletesen megfelelne. Stanag 4 már elfogadható. BTR-t bármikor becserélnék Fuchsra kivéve az A-t azok maradjanak egy darabig még csak a tűzerő miatt. Annyira más kávéház kényelmi szempontból,hogy az valami hihetetlen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 508
46 470
113
Mire gondolsz +70% alatt? Nem azt irtad, hogy 400-rol 600-ra novelnek...? Az nalam 50% novekedes lenne.

Nincs, csak valójában 350 körül nekik.
Illetve már rendszerben talán annyi sem, mert a hegyivadászokat is átfegyverzik Boxerre. Ha nem is 1:1-ben de egyes feladatokat a Boxer alapú járművek veszik át.

A Broncót meg nem akarom tovább fényezni. :cool:
 
  • Vicces
Reactions: kamm