• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 713
4 076
113
Csövet semmiképp, de tornyot össze tudnák nálunk hegeszteni. Aztán már csak meg kell tölteni tartalommal: löveg, töltő-robot és egyéb elektronika.
Szia,

122-es Gvozgyika-hoz 1600 db csovet keszitettek nalunk Diosgyorben.
(Nyilvan a jelen es a jovo szempontjabol ennek nincs semmi relevanciaja.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
Néhány napja volt szó a gyárról itt. Megnéztem tegnap, mert egy bevásárló körútra mentünk a párommal, Zalaegerszegre. A körgyűrűn mentünk, hogy a gyárat alaposan ismét, megnézzem. Rosszul írtam pár napja, nem kettő, hanem három gyárcsarnok is elfér még ott, ha jól tippeltem a kerítésen belüli terület méretét. Illetve a mostani csarnok méretéből indultam ki. Persze, ha egy nagyméretű kamionparkoló is lesz, ami szerintem logikus, akkor lehet csak kettő mégis. Egyébként még most is zajlik az építkezés nagy erővel. A körgyűrűn lassítás, a gyárhoz körforgalom épül, stb. A csarnok kapui nyitva voltak, próbáltam belesni, amennyire lehet. Még nem láttam semmit, ami Lynxre utalt volna. :) Igaz, nem láttam be sokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 421
76 119
113
K

kamm

Guest
Jobb hijan ide, de amugy attetelesen kapcsolodik (tegnap elfelejtettem betenni) - az uj HX truckokkal indul Amerikaban is a RM, a GM Defense es a RMMV MAN kozosen palyazik a US Army "Kozos Taktikai Teherauto" (CTT) tenderen:

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 790
122 716
113
Jobb hijan ide, de amugy attetelesen kapcsolodik (tegnap elfelejtettem betenni) - az uj HX truckokkal indul Amerikaban is a RM, a GM Defense es a RMMV MAN kozosen palyazik a US Army "Kozos Taktikai Teherauto" (CTT) tenderen:

Az Oskosh-al szemben szerinted lesz esélyük?
 
K

kamm

Guest
Az Oskosh-al szemben szerinted lesz esélyük?
Nem zarom ki. A DoD mindig szereti, ha nem single-vendor van a kritikus rendszereihez, maskulonben mindent fillert kicsavarnak beloluk.

A GM Defense lobbi ereje a kerdes szerintem, illetve hogy milyen a kozeg (pl. ha az Oshkos minden allamban ott lenne, akkor szinte eselytelenek lennenek, de azert itt meg nem tartunk, meg szerintem Pappergerek sem lennenek hulyek eleve bukora kolteni.)

Az viszont jol ismert, hogy az amerikai vedelmi piacra betorni helyi partnerrel is qrva nehez (anelkul meg kizart.)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 904
113
Ha meg nyerné a tendert akkor mi kb mennyivel tudnánk olcsóbban venni mivel akkor nem nekünk kellene kifizetni teljesen a fejlesztési költséget?
 
K

kamm

Guest
Igen, de még senki se vette meg így még senki se fizette ki a fejlesztési költséget
Ez egy teherauto-csalad, ami szerintem vagy husz eve letezik mar, anno egy sikeres civil MAN neheztgk volt az alapja. @Negan ezt biztosan jobban tudja...?
Mar a Raba is szerelt ossze ilyet sokaig Gyorben.
HX, HX2, ez most a HX3, a legujabb termekfrissites, ha jol ertem - nem latom, megis mi lehetne akkora extra R&D, amit kulon vissza kellene osztani...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Azért sok pontatlanság van ebben, bár tény hogy valamilyen üzemet és gyártást mindenkinek kiajánlanak.

"Strike Shield, amely az ATGM-ek (páncéltörő rakéták, Szent Javelin és társai) ellen védi a Hiúzt, igaz ez a védelem csak bizonyos körülmények között hatásos, mint például a jó látási viszonyok és a védelemhez kedvező szögtartomány."
Strike Shield radart használ, tök mindegy a látási viszony...a szögtartományok nagy része le van fedve. Komoly műszaki hiba, a töltetek kifogyása vagy valami "lucky-shot" tudná a Lynx vesztét okozni ATGM által.

"Személyzete három főből áll és tíz felfegyverzet katonát tud szállítani"
A 10 fő azért elég neccesen fér bele a felszerelés mellé...

"Az első magyar Hiúz egyébként 2023 második felében érkezhet hazánkba, majd ezt újabb 45 követi."

2023 második fele??? Egy évvel el van tévedve...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 904
113
Hat ez a nesze semmi, fogd meg jol. Semmi újat nem tett hozzá, kifejezetten sunyin spekulál ellene, meg persze próbál hergelni az árakkal, mert ugye egy szóval nem emliti, hogy a régebbi, kevesbe modern versenytarsak ugyanolyan vagy még drágábbak.
+ mai árfolyammal számolja a 2020-ban megrendel hiúzt...
 
K

kamm

Guest
De a valóságban sokkal drágább... kb. a duplája. Az volt a hivatalos kommunikáció hogy a 218 Lynx 2,1 milliárd Euro.
(Az RM prezikben pedig már több mint 1,5 éve 3,1 milliárd Euro van írva a 218 Lynxre.)
CIkket ir egy magyar gazdasagi hetilapba egy hatalmas rendelesrol - ugyan miert erdekelnek ot a szallito ceg beszamolojabol a tenyek...?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány