• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
De a valóságban sokkal drágább... kb. a duplája. Az volt a hivatalos kommunikáció hogy a 218 Lynx 2,1 milliárd Euro.
(Az RM prezikben pedig már több mint 1,5 éve 3,1 milliárd Euro van írva a 218 Lynxre.)
Ez alapján 10-14m EUR között van darabja. Gondolom a 3,1mrd-ben kiegészítő szolgáltatások, alkatrészek és lőszer is van vélhetően...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
EU meghatározás a "hazai" gyártásra.Az alkatrészek 50%-ka legyen EU területén gyártott részelem.Az alatt összeszerelés.És ez egy igencsak megengedő meghatározás.
Már a Rába H késői sorozatai sem voltak ezen megengedő meghatározás szerint sem hazai gyíártások,csak hazailag összeszerelt gépek,És ez igaz lesz a ZEG-i Lynx "gyárra" is.Részegységek,fődarabok nem lesznek Mo-i gyártásuak.

Ezt csak most olvastam. Ez az 50% elég vicces lenne mert még mondjuk egy Merciben sem éri el a saját alkatrészek szám az 50%-ot. A Motort gyártják maguk meg a karosszéria elemeket minden mást beszállító hoz ők meg összeszerelik. Egy gázturbinát már fel sem merek hozni példának... jó ha egy GE gázturbina 20%-a gyártás minden más beszállitótol jön. De lehet még a 20%-ot sem éri el az arány...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 816
35 101
113
Ezt csak most olvastam. Ez az 50% elég vicces lenne mert még mondjuk egy Merciben sem éri el a saját alkatrészek szám az 50%-ot. A Motort gyártják maguk meg a karosszéria elemeket minden mást beszállító hoz ők meg összeszerelik. Egy gázturbinát már fel sem merek hozni példának... jó ha egy GE gázturbina 20%-a gyártás minden más beszállitótol jön. De lehet még a 20%-ot sem éri el az arány...
a motort a merga gyártja mint fő elem de a benne található alkatrészek jó része nem Mercedes hanem beszállító lánc os termék.
ablakmosó tartály VW konszern nek és egyéb gyáróknak. a tartály magyar a motor (pumpa) olasz a tömítőgyűrűk szlovákiából jönnek... a termék made in hungary.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Ezt csak most olvastam. Ez az 50% elég vicces lenne mert még mondjuk egy Merciben sem éri el a saját alkatrészek szám az 50%-ot. A Motort gyártják maguk meg a karosszéria elemeket minden mást beszállító hoz ők meg összeszerelik. Egy gázturbinát már fel sem merek hozni példának... jó ha egy GE gázturbina 20%-a gyártás minden más beszállitótol jön. De lehet még a 20%-ot sem éri el az arány...
50% az EU területéről származzon,nem egy gyárbol.Ha 50%+1 kütyümütyű az EU területén kivülről érkezik a gyárba,akkor nem számit EU gyártásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Én nem szoktam a konkurenciát nyíltan fikázni, de ezt most muszáj, mert ez talán a legrosszabb cikk, amit a magyar hadiipar-fejlesztésről valaha olvastam, pedig 1-2 ilyen cikk azért már megfordult a kezeim közt.

A szerző teljesen fogalmatlan nem csupán az exporttal kapcsolatos döntéshozói gondolkodásról, hanem még open source forrásokból sem tud tájékozódni.

A gigantikus szakmai tévedések mellett (a Lynx mióta tank?), a kedvencem, hogy úgy tesz a cikk írója, mintha csupán a görög és szlovák IFV-beszerzési program létezne, egy olyan időszakban, amikor hirtelen az összes európai ország nekiállt, hogy modernizálja a haderejét. Az amerikai OMFV-tenderről meg még csak említést sem tesz, pedig éppenséggel a Lynx második ízben is indul rajta.

Ez is hatalmas: "az öt jelentkező közül végül a svéd CV-90-es harcjárművet értékelték a legjobbnak. Így teljes mértékben szakmai és nem politikai döntés született."

A szlovákok döntése a CV90 mellett 100%-ban politikai döntés volt, ami csak azért született meg, mert a csehek is CV90-est vesznek és a szlovákok úgy érezték, velük biztosabb dolog összebútorozni, mint velünk. Ennyi az egész.

Ja meg hát ugye ott van az is, hogy nem a Lynx az egyetlen termék, amivel a magyar hadiipar készül akár exportra, akár a Zalazone tesztpályára: a szerző említést sem tesz a 4x4-esekről, az APC-ről, lőszergyártásról, aknavetőkről, kézifegyverekről és még holnapig sorolhatnám.

Lehet kritizálni a magyar hadiipari-fejlesztést, de ez a cikk konkrétan nemcsak szakmailag tragédia, de a mostani geopolitikai dinamikák fejében hatalmas mellélövés is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Én nem szoktam a konkurenciát nyíltan fikázni, de ezt most muszáj, mert ez talán a legrosszabb cikk, amit a magyar hadiipar-fejlesztésről valaha olvastam, pedig 1-2 ilyen cikk azért már megfordult a kezeim közt.

A szerző teljesen fogalmatlan nem csupán az exporttal kapcsolatos döntéshozói gondolkodásról, hanem még open source forrásokból sem tud tájékozódni.

A gigantikus szakmai tévedések mellett (a Lynx mióta tank?), a kedvencem, hogy úgy tesz a cikk írója, mintha csupán a görög és szlovák IFV-beszerzési program létezne, egy olyan időszakban, amikor hirtelen az összes európai ország nekiállt, hogy modernizálja a haderejét. Az amerikai OMFV-tenderről meg még csak említést sem tesz, pedig éppenséggel a Lynx második ízben is indul rajta.

Ez is hatalmas: "az öt jelentkező közül végül a svéd CV-90-es harcjárművet értékelték a legjobbnak. Így teljes mértékben szakmai és nem politikai döntés született."

A szlovákok döntése a CV90 mellett 100%-ban politikai döntés volt, ami csak azért született meg, mert a csehek is CV90-est vesznek és a szlovákok úgy érezték, velük biztosabb dolog összebútorozni, mint velünk. Ennyi az egész.

Ja meg hát ugye ott van az is, hogy nem a Lynx az egyetlen termék, amivel a magyar hadiipar készül akár exportra, akár a Zalazone tesztpályára: a szerző említést sem tesz a 4x4-esekről, az APC-ről, lőszergyártásról, aknavetőkről, kézifegyverekről és még holnapig sorolhatnám.

Lehet kritizálni a magyar haderőfejlesztést, de ez a cikk konkrétan nemcsak szakmailag tragédia, de ebben a mostani geopolitikai dinamikák fejében hatalmas mellélövés is.
Rájuk írtam, hogy legalább az olyan szakmai hibákat javítsák már ki hogy rossz időben nem működik a StrikeShield meg, hogy Spike Strike rakéta nem létezik, Lynxen Spike LR2 lesz. stb.
Iparpolitikai dolgokba bele se mentem, mert azon el lehet vitatkozni, de ami tényszerűen nem úgy van (kb. 5millió EUR-ós ár) azt azért javítaniuk kéne. 5 milliós áron esélye sem lenne a CV90-esnek! :D
Kíváncsi vagyok korrigálnak-e...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 724
28 358
113
Én nem szoktam a konkurenciát nyíltan fikázni, de ezt most muszáj, mert ez talán a legrosszabb cikk, amit a magyar hadiipar-fejlesztésről valaha olvastam, pedig 1-2 ilyen cikk azért már megfordult a kezeim közt.

A szerző teljesen fogalmatlan nem csupán az exporttal kapcsolatos döntéshozói gondolkodásról, hanem még open source forrásokból sem tud tájékozódni.

A gigantikus szakmai tévedések mellett (a Lynx mióta tank?), a kedvencem, hogy úgy tesz a cikk írója, mintha csupán a görög és szlovák IFV-beszerzési program létezne, egy olyan időszakban, amikor hirtelen az összes európai ország nekiállt, hogy modernizálja a haderejét. Az amerikai OMFV-tenderről meg még csak említést sem tesz, pedig éppenséggel a Lynx második ízben is indul rajta.

Ez is hatalmas: "az öt jelentkező közül végül a svéd CV-90-es harcjárművet értékelték a legjobbnak. Így teljes mértékben szakmai és nem politikai döntés született."

A szlovákok döntése a CV90 mellett 100%-ban politikai döntés volt, ami csak azért született meg, mert a csehek is CV90-est vesznek és a szlovákok úgy érezték, velük biztosabb dolog összebútorozni, mint velünk. Ennyi az egész.

Ja meg hát ugye ott van az is, hogy nem a Lynx az egyetlen termék, amivel a magyar hadiipar készül akár exportra, akár a Zalazone tesztpályára: a szerző említést sem tesz a 4x4-esekről, az APC-ről, lőszergyártásról, aknavetőkről, kézifegyverekről és még holnapig sorolhatnám.

Lehet kritizálni a magyar hadiipari-fejlesztést, de ez a cikk konkrétan nemcsak szakmailag tragédia, de a mostani geopolitikai dinamikák fejében hatalmas mellélövés is.
Nálam már barátnőm szólt rám, hogy ne kommenteljek annyit a HVG cikkek alá enyhe idegfaszban az épp aktuális szakmainak álcázott faszkodásuk kapcsán, mert úgyis leszarják :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
És azt a realitást is illene elfogadni, hogy aki 200+ Lynxet vesz, kap 1 gyárat. De gyár meg gyár nem ugyanaz. Illetve ezekre egymashoz kapcsolódó egymásnak beszallitó üzemek, nem függetlenül működnek egymástól. Tehát igenis menne innen exportra, ha nem is 200+ kész termék, de részegységek. Ezenfelül valszeg 40+db erejéig még komplett Lynx is. .

Illetve ez az egész RM Hu messze több mint Lynx.
 
W

Wilson

Guest
Én nem szoktam a konkurenciát nyíltan fikázni, de ezt most muszáj, mert ez talán a legrosszabb cikk, amit a magyar hadiipar-fejlesztésről valaha olvastam, pedig 1-2 ilyen cikk azért már megfordult a kezeim közt.

A szerző teljesen fogalmatlan nem csupán az exporttal kapcsolatos döntéshozói gondolkodásról, hanem még open source forrásokból sem tud tájékozódni.

A gigantikus szakmai tévedések mellett (a Lynx mióta tank?), a kedvencem, hogy úgy tesz a cikk írója, mintha csupán a görög és szlovák IFV-beszerzési program létezne, egy olyan időszakban, amikor hirtelen az összes európai ország nekiállt, hogy modernizálja a haderejét. Az amerikai OMFV-tenderről meg még csak említést sem tesz, pedig éppenséggel a Lynx második ízben is indul rajta.

Ez is hatalmas: "az öt jelentkező közül végül a svéd CV-90-es harcjárművet értékelték a legjobbnak. Így teljes mértékben szakmai és nem politikai döntés született."

A szlovákok döntése a CV90 mellett 100%-ban politikai döntés volt, ami csak azért született meg, mert a csehek is CV90-est vesznek és a szlovákok úgy érezték, velük biztosabb dolog összebútorozni, mint velünk. Ennyi az egész.

Ja meg hát ugye ott van az is, hogy nem a Lynx az egyetlen termék, amivel a magyar hadiipar készül akár exportra, akár a Zalazone tesztpályára: a szerző említést sem tesz a 4x4-esekről, az APC-ről, lőszergyártásról, aknavetőkről, kézifegyverekről és még holnapig sorolhatnám.

Lehet kritizálni a magyar hadiipari-fejlesztést, de ez a cikk konkrétan nemcsak szakmailag tragédia, de a mostani geopolitikai dinamikák fejében hatalmas mellélövés is.
Elolvastam, tényleg kritikán aluli a cikk, meglepődtem, hogy a HVG szerkesztősége megengedte egy ilyen cikk megjelenését, ez már a kattintásvadász Blikk színvonal, írtam egy hozzászólást a cikk komment szekciójába ahol helyretettem a tárgyi tévedéseket és megemlítettem a cikk színvonalát is, kíváncsi vagyok kimoderálják-e....:).

Jut eszembe látod már, hogy mikor tudsz esetleg valami új hírrel szolgálni a magyar haderő illetve hadiipari fejlesztésekkel kapcsolatban?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Jut eszembe látod már, hogy mikor tudsz esetleg valami új hírrel szolgálni a magyar haderő illetve hadiipari fejlesztésekkel kapcsolatban?
Múltkor @Green Leader hősiesen megkérdezte fórum aktuális kérdéseit, de MG profi módon kerülte ki őket! :p
Semmi konkrétum, de "MH-t lerohaszó baloldal" duma azért nem maradt ki. Ez tényszerűen igaz is, de mostmár valami újat szeretnék hallani...pl. mikor mennyi SkyRanger, HX3, Gripen, stb. lesz megrendelve... :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 678
113

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
50% az EU területéről származzon,nem egy gyárbol.Ha 50%+1 kütyümütyű az EU területén kivülről érkezik a gyárba,akkor nem számit EU gyártásnak.
Te azt írtad ez az etalon. 50% alatt minden csak összeszerelés. Ergo akkor made in Hungary ha valaminek az alkatrészeit 50%-ban mi gyártjuk minden más csak összeszerelés. Ezek a te szavaid.. csupán felhívtam rá a figyelmed hogy ezen kritérium alapján a világ top cégeinek gyakorlatilag nincs saját terméke… még a Samsungnak is tele van külsős beszállítók termékeivel a telefonja. Szóval a te fogalmaid alapján a samsung nem gyárt telefont csak összeszerel….
 
K

kamm

Guest
Rájuk írtam, hogy legalább az olyan szakmai hibákat javítsák már ki hogy rossz időben nem működik a StrikeShield meg, hogy Spike Strike rakéta nem létezik, Lynxen Spike LR2 lesz. stb.
Iparpolitikai dolgokba bele se mentem, mert azon el lehet vitatkozni, de ami tényszerűen nem úgy van (kb. 5millió EUR-ós ár) azt azért javítaniuk kéne. 5 milliós áron esélye sem lenne a CV90-esnek! :D
Kíváncsi vagyok korrigálnak-e...
Oh, szerintem linkeld be nekik a wikipediadat... :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: Venom85

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 511
113
Roppantmód leegyszerüsít a cikk egy rövidtàvú làtàsmódra amivel lehet hergelni a népet. Nemcsak a többiek àltal végigràgott dolgok miatt, hanem mert nem szàmol a specifikus verziókkal sem, amik elég esélyesen nàlunk fognak olyan technikàkkal formàba öntödni, ami aztàn exporttermékként jelentös magyar teljesítmény lehet.
a + 1 mrd mögött van tartalom @krisss szerint
Szerintem Lynx 120 lesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 790
122 716
113
Gyerekek a Rheinmetallos jelentésekben ott van az ár előtt egy szép nagy becslésjel.

Ezeknek a jelentéseknek a lehető legnagyobb maximális tervezhető potenciál elhitetése a célja a befektetőkkel.
Volt bejegyzés szlovák és cseh részről is becsült árakkal és mi lett belőle?

A plusz egy miliárd egy lehetőség a mi lehetséges további beszerzésünkben is amit a rheinmetall lát benne még. A valós ár az korábbi már leszerződött egyelőre.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Gyerekek a Rheinmetallos jelentésekben ott van az ár előtt egy szép nagy becslésjel.

Ezeknek a jelentéseknek a lehető legnagyobb maximális tervezhető potenciál elhitetése a célja a befektetőkkel.
Volt bejegyzés szlovák és cseh részről is becsült árakkal és mi lett belőle?

A plusz egy miliárd egy lehetőség a mi lehetséges további beszerzésünkben is amit a rheinmetall lát benne még. A valós ár az korábbi már leszerződött egyelőre.
Mit szólsz ahhoz amit MG tegnap adott elő vagyis, hogy "az előttünk álló időszakban kevesebb „nagy” bejelentés várható"?
Ugye azért valamit csak leütnek a félig-meddig bejelentett dolgokból (HX3, Skyranger stb.) karácsonyig? :)