• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 289
11 190
113
Én nem szoktam a konkurenciát nyíltan fikázni, de ezt most muszáj, mert ez talán a legrosszabb cikk, amit a magyar hadiipar-fejlesztésről valaha olvastam, pedig 1-2 ilyen cikk azért már megfordult a kezeim közt.

A szerző teljesen fogalmatlan nem csupán az exporttal kapcsolatos döntéshozói gondolkodásról, hanem még open source forrásokból sem tud tájékozódni.

A gigantikus szakmai tévedések mellett (a Lynx mióta tank?), a kedvencem, hogy úgy tesz a cikk írója, mintha csupán a görög és szlovák IFV-beszerzési program létezne, egy olyan időszakban, amikor hirtelen az összes európai ország nekiállt, hogy modernizálja a haderejét. Az amerikai OMFV-tenderről meg még csak említést sem tesz, pedig éppenséggel a Lynx második ízben is indul rajta.

Ez is hatalmas: "az öt jelentkező közül végül a svéd CV-90-es harcjárművet értékelték a legjobbnak. Így teljes mértékben szakmai és nem politikai döntés született."

A szlovákok döntése a CV90 mellett 100%-ban politikai döntés volt, ami csak azért született meg, mert a csehek is CV90-est vesznek és a szlovákok úgy érezték, velük biztosabb dolog összebútorozni, mint velünk. Ennyi az egész.

Ja meg hát ugye ott van az is, hogy nem a Lynx az egyetlen termék, amivel a magyar hadiipar készül akár exportra, akár a Zalazone tesztpályára: a szerző említést sem tesz a 4x4-esekről, az APC-ről, lőszergyártásról, aknavetőkről, kézifegyverekről és még holnapig sorolhatnám.

Lehet kritizálni a magyar hadiipari-fejlesztést, de ez a cikk konkrétan nemcsak szakmailag tragédia, de a mostani geopolitikai dinamikák fejében hatalmas mellélövés is.

Írhatnál egy helyreigazítós cikket, miszerint te kérsz elnézést a szakma nevében. :)
 
W

Wilson

Guest
Én sem.
Persze nekem itt munkahelyen sok minden itt le van tiltva, a hvg oldal is...:rolleyes:
Légyszíves ha meg tudod oldani bemásolod mit írtál nekik @Wilson
:)
Azért nem látjátok mert a válaszomat a Disqus spamnek minősítette a most " felebeztem" kíváncsi vagyok a döntésre...:)

A cikkíró válaszát Krisi nick név alatt keressétek....

Itt a válaszom az ő válaszára...

"Először is köszönöm, hogy reagált és válaszolt a hozzászólásomra..

Az amerikai OMFV és az Ausztrál megrendelésekkel és a 15.000 km szállításokkal kapcsolatban annyit megjegyeznék,hogyha az ausztrálok képesek a Lynx-hez tornyokat szállítani akkor mi is képesek lennénk ugyanerre, az amerikai OMF rendeléssel kapcsolatban igaza van de ez minden amerikai hadiipari tenderre igaz, de ez nem zárja ki azt, hogy bizonyos alkatrészeket idővel a magyar Lynx "gyár" szállítana az amerikai exportba, természetesen csak akkor,ha a Lynx nyeri meg az amerikai tendert,de a magyar Lynx gyár legelső feladata a magyar Lynxek legyártása lesz minden esetleges export megrendelés ezután jön csak, és ugye ott van még a Rheinmetall által fejlesztett hibrid 8x8-as új generációs páncélozott harcjármű (APC) gyártása is amelyet a Zalaegerszeg-Kaposvár vonalon akarnak gyártani.

Ami pedig a Szlovák beszerzést illetve a V4 hadiipari együttműködést illeti, Maróth elmondta, hogy amikor az egész haderőfejlesztést elkezdték,és eldöntötték ,hogy úgy szeretnék megvalósítani,hogy az erre szánt pénz minél nagyobb részét a vásárlásokhoz kapcsolódva visszaforgassák a magyar gazdaságba a V4-es együttműködésben gondolkodtak, de az elmondása szerint sem a Lengyelek sem a csehek nem lelkesedtek az ötletért,pl a lengyel Borsuk IFV gyártásában és közös fejlesztésében gondolkodtak, de a lengyelek ettől mereven elzárkóztak,csak arra voltak hajlandók, hogy eladják nekünk a harcjárműveket de azokat is csak valamikor az évtized vége felé tudták volna elkezdeni leszállítani, mivel még tartott a Borsuk fejlesztése és még nem épült ki a gyártóbázisa, és mi (ahogy a csehek és a szlovákok is) kötelezettséget vállaltunk a NATO irányába egy nehéz dandár felállítására.Amelynek az évtized vége előtt fel kell állnia.

Ezt követően döntöttek úgy,hogy akkor a németek felé orientálódnak amelynek vannak történelmi gyökerei és gazdasági és persze politikai okai is.

A politika pedig szerintem igencsak beleszólt a szlovák beszerzésbe, elég csak annyit elmondani, hogy a közelmúltig nem is gondolkodtak modern IFV beszerzésben a modernizált BMP-l akarták átmenetileg, megoldani a NATO számára felajánlott dandár részét képező IFV-t, de vehetjük a cseheket is az ő IFV illetve harckocsi beszerzésük körül kialakult politikai kavarásról (az adunk pénzt aztán nem adunk vagy csak a korábban megszavazott pénz csak egy részét adjuk az IFV beszerzésre) pedig egy nagyon fordulatos regényt lehetne írni , amelyet igen csak színesített a számottevő cseh hadiipar lobby ereje is,főleg a cseh T-72-k modernizálása terén "alkottak nagyot".

Ami pedig az idióta beszerzést és a műszaki alakulatokat illeti , sajnos már mint írtam korábban a Magyarország potyautas korszaka a NATO-ban lejárt, ma már nem lehet a NATO tagságunkat egy víztisztító képességgel megváltani, így egy ütőképes hadsereget kell létrehoznunk amely képes a NATO kötelékében harcolni, ezt a műszaki alakulatok fejlesztésével nem lehet abszolválni, és mivel a Honvédséget a rendszerváltást követően az egymást követő kormányok beleértve a Fidesz kormányokat is szisztematikusan szétverték így mindent a nulláról kell felépíteni.Így például a NATO számára felajánlott dandárhoz pedig harckocsikat, IFV-t APC-t tüzérséget be kell valahonnan szerezni, azon persze végletekig lehet vitatkozni,hogy azt hogyan is kellene végrehajtani milyen harceszközt ,honnan ,milyen konstrukcióban kellene vagy lehetne beszerezni."
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 941
8 372
113
"Aligha fog megvalósulni a kormány nagy álma a magyar harcjármű-exportról..."

Nos én is olvastam a tárgyi hibáktól hemzsegő cikket. Ami azonban realitás. Nem jött be a Lnyx exportra eddig, mivel egyetlen ország sem választotta még ki a haderejéhez hazánkon kívül. Ez abban is irányadó, hogy a távoli Ausztrál és Amcsi tenderen mégha az RM termék nyer, oda valószínüleg nem magyarországról szállítanak, hanem helyi gyártás lesz minden. Ez amerikaiában több mint valószínű, Ausztrália is megszívta eddig az európai termékek szupportját, tehát ott is több mint lehetséges. A többi termék még el se indult. Nos a "Gidrán"-t miért vennék meg és miért nem az Eydar Yalcin-t?? A többi? hol van az még?? Vannak tervek stb. gyakorlatilag ha nem rajzasztalról rendelnek mások, akkor megvárják a magyar gyártást, és, hogy itt milyen a minőség, milyenek a csapatpróbák stb. és talán utána.. Ezek még évek.. Tehát a cikkírónak rövid távon igaza van, hoszabb távon meg igaza lehet, mégha sok tévedest is írt le.. Jó lenne objektívan nézni a hurrá ezt meg azt is gyártunk eladnunk.
Gondolom ismeriek:
mi a nemzeti érzés? magyar se*be - magyar lósz-t. Mi a globalizáció? minden lóf-szt magya se*be.. Mi a irredentizmus? minden se*be magyar ló*sz-t..
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 784
48 190
113
A zalaegerszegi gyár egyébként a komplett életciklusában arra lesz ítélve, hogy Lynxeket gyártson?
Csak kérdezem...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A zalaegerszegi gyár egyébként a komplett életciklusában arra lesz ítélve, hogy Lynxeket gyártson?
Csak kérdezem...

Kinyitottad Pandóra szelencéjét. Van egyáltalán fogalmad, hogy mi fog ez után következni?

Nekem régen is ismert volt a véleményem, hogy egyetlen olyan gép nincs a világon, hogy megnyomok egy gombot, elöl bemegy a vas, hátul kijön a Lynx. Mivel egy bizottsági meghallgatás margóján meg lett említve, hogy direkt nem az 50 tonnás Hiúzokra tervezték a belső felszerelést, hanem a 70 tonnás Leopárd2-esre, mondván ott fogjuk nagy szervizelni a KMW-től vásárolt gépeket. Én már első pillanattól fogva azt mondtam, hogy ami karban tudja tartani (például le tudja emelni a tornyot és vissza tudja tenni rá híddaru), az az üzem gyártani is tudja.
Most is oltári nagy kiabálás és dobálás lesz. Mások szerint nem képes mást gyártani. Ez egy dedikált Lynx gyártó üzem, csak erre képes.

Georg Spöttle Ultrahangnak adott interjújában például belekavarodott abba, hogy a zalai üzembe milyen Leopárd4-es harckocsikat fogunk gyártani. Ezt a következő nekik adott interjújában a nézők kérdéseire válaszolva tisztázta. (Ha esetleg hiányérzeted lesz a két adás meghallgatása után, én egyet fogok érteni veled, csak érdekességként megemlítettem.)
De nekem volt egy vad tervem, hogy a Zrínyi 8*8-at is lehetne Zalában összeszerelni, még ha sok alkatrészt máshonnan is viszünk bele. Ezzel kapcsolatban is fel lettem világosítva, hogy nem értek hozzá, Kaposváron külön gyártósor lesz az APC-nek, ami nem fog tudni láncos dolgot gyártani, és Zala meg csak Lynxet tudna gyártani. Mostanában Gáspárunk is belezavarodik ebbe és tévedésből olyanokat mond, hogy Kaposvár-Egerszeg tengelyen fog az APC létrejönni.

Szóval készülj fel, hogy ez egy érzékeny téma. Tapasztaltam. És nem vagyok a többségi vélemény oldalán. Szerintem nyugodtan lehetne minden páncélost Zalában ugyan abban a gyárcsarnokban építeni, ha már tömegre, méterre figyeltünk, hogy a legnagyobb is beleférjen.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 784
48 190
113
Kinyitottad Pandóra szelencéjét. Van egyáltalán fogalmad, hogy mi fog ez után következni?

Nekem régen is ismert volt a véleményem, hogy egyetlen olyan gép nincs a világon, hogy megnyomok egy gombot, elöl bemegy a vas, hátul kijön a Lynx. Mivel egy bizottsági meghallgatás margóján meg lett említve, hogy direkt nem az 50 tonnás Hiúzokra tervezték a belső felszerelést, hanem a 70 tonnás Leopárd2-esre, mondván ott fogjuk nagy szervizelni a KMW-től vásárolt gépeket. Én már első pillanattól fogva azt mondtam, hogy ami karban tudja tartani (például le tudja emelni a tornyot és vissza tudja tenni rá híddaru), az az üzem gyártani is tudja.
Most is oltári nagy kiabálás és dobálás lesz. Mások szerint nem képes mást gyártani. Ez egy dedikált Lynx gyártó üzem, csak erre képes.

Georg Spöttle Ultrahangnak adott interjújában például belekavarodott abba, hogy a zalai üzembe milyen Leopárd4-es harckocsikat fogunk gyártani. Ezt a következő nekik adott interjújában a nézők kérdéseire válaszolva tisztázta. (Ha esetleg hiányérzeted lesz a két adás meghallgatása után, én egyet fogok érteni veled, csak érdekességként megemlítettem.)
De nekem volt egy vad tervem, hogy a Zrínyi 8*8-at is lehetne Zalában összeszerelni, még ha sok alkatrészt máshonnan is viszünk bele. Ezzel kapcsolatban is fel lettem világosítva, hogy nem értek hozzá, Kaposváron külön gyártósor lesz az APC-nek, ami nem fog tudni láncos dolgot gyártani, és Zala meg csak Lynxet tudna gyártani. Mostanában Gáspárunk is belezavarodik ebbe és tévedésből olyanokat mond, hogy Kaposvár-Egerszeg tengelyen fog az APC létrejönni.

Szóval készülj fel, hogy ez egy érzékeny téma. Tapasztaltam. És nem vagyok a többségi vélemény oldalán. Szerintem nyugodtan lehetne minden páncélost Zalában ugyan abban a gyárcsarnokban építeni, ha már tömegre, méterre figyeltünk, hogy a legnagyobb is beleférjen.
Élek a feltételezéssel, hogy egy efféle gyár gyorsabban/egyszerűbben adaptálható különböző járművekre, mint egy autógyár. Nyilván el kell kezdeni valahol (Lynx), de ha van már tapasztalt szakembergárda, nem hiszem, hogy a gyáron fog múlni a későbbiekben, hogy mit gyárt.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Élek a feltételezéssel, hogy egy efféle gyár gyorsabban/egyszerűbben adaptálható különböző járművekre, mint egy autógyár. Nyilván el kell kezdeni valahol (Lynx), de ha van már tapasztalt szakembergárda, nem hiszem, hogy a gyáron fog múlni a későbbiekben, hogy mit gyárt.

Én egyet értek veled. Még 1 évvel ezelőtt is emlékszem, milyen lelkesen számolgatta mindenki, hogy meg kell emelni a termelés keretét, ha bírni akarjuk a szlovák meg a cseh megrendeléseket. Nekem volt pár igényem, amit megfogalmaztam a gyárral kapcsolatban.

1, Folyamatos gyártás! Nem az a lényeg, hogy 40 év igényét legyártsuk 2 év alatt és utána ontsuk az IFV-t exportra és számolgassuk a befolyt pénzt, hanem legyen egy világos ütemtervünk és abban az elkövetkező 40 évben folyamatosan munka legyen a melósoknak. (Ne felvegyük, majd kirúgjuk őket, a csarnokok meg ne kongjanak majd az ürességtől!)

2, A hazai fegyveripar ne haladja meg jelentősen a hazai fegyvervásárlás igényét! (Ha GDP 5%-át termelünk, de 2%-ot költünk, akkor nem fognak tömött sorokban állni a vevők. Mennek olyan helyre, ahol gazdasági ellentételezést kapnak és akár cserekereskedelem is. Nem kell mindenből mindig hazai, csak ne akarjuk egyedül felfegyverezni a világot!)

3, Ahogy mondod, az egy cégtől való beszerzés előnye lehet számunkra, hogy a munkásoknak nem csak egy fajta munkát tudunk adni. Nem kell 40 évig minden évben IFV-t vásárolni. Minél nagyobb a portfólió, annál rugalmasabban tud alkalmazkodni a hadsereg igényeihez, illetve annál könnyebben találunk annak az egy gyárnak külföldi vevőt, ha a mi pénzünket más elviszi.

Az eddigi tömeghiszti és mély depresszió hullámvölgyei közben is én mindig azt kértem a fórumlakóktól, hogy az évtized végén értékeljük majd ezt az üzletet! Ha az RM gyára nem ürességtől kongó, rozsdásodó telephely lesz 2030-ra, akkor már megérte felépíteni és visszahozta az árát. Ha a kifutó megrendeléseink után nem lesz más, akkor csak nyelni fogja a pénzt és Krisssnek a gatyáját.

Hosszútávon majd meglátjuk.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 784
48 190
113
Az eddigi tömeghiszti és mély depresszió hullámvölgyei közben is én mindig azt kértem a fórumlakóktól, hogy az évtized végén értékeljük majd ezt az üzletet! Ha az RM gyára nem ürességtől kongó, rozsdásodó telephely lesz 2030-ra, akkor már megérte felépíteni és visszahozta az árát. Ha a kifutó megrendeléseink után nem lesz más, akkor csak nyelni fogja a pénzt és Krisssnek a gatyáját.
Nekem úgy tűnt Maróth eddigi nyilatkozatai alapján, hogy ő legalábbis maximálisan abban érdekelt, hogy ez egy hosszútávú befektetés lehessen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 253
92 741
113
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 207
75 688
113
A múltkor már azt mindtam feltettem a srácot ignorra, de aztán vki irta, hogy a kövi műsorban korrigálta magát. Most belefutottam. Elég zavaros volt, de arra céloz, hogy Leopard 2 A4-eseket fogunk gyártani Zalaegerszegen. Ami ugye megint faszság, de upgradelni talán nem is akkora.....
Itt linkeltem a helyesbítést.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 253
92 741
113
Nem tudom, de sanszos...


A @RheinmetallAG és az UVision elnyerte az első megrendelést egy európai @NATO-ország különleges erőitől a Hero-30 lármás lőszereire. A harci és gyakorló lőszerek, a szimulátor, a kiképzés és a logisztika megrendelése júliusban történt, a szállítás 2023-ig megtörténik.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 253
92 741
113
Nem tudom, de sanszos...


A @RheinmetallAG és az UVision elnyerte az első megrendelést egy európai @NATO-ország különleges erőitől a Hero-30 lármás lőszereire. A harci és gyakorló lőszerek, a szimulátor, a kiképzés és a logisztika megrendelése júliusban történt, a szállítás 2023-ig megtörténik.
RM közlemény

2022_09_02_loitering_munitions_text_portrait_new.png


A Rheinmetall és az UVision szállítja a HERO lármás lőszereit egy jelentős európai NATO-partnernek
A Rheinmetall és partnere, az UVision elnyerte az első megrendelést egy jelentős európai NATO-katonai erőtől a HERO lényekre. A megrendelő, egy különleges alakulat, Hero-30 harci és gyakorló lőszert, szimulátort, tréningeket, valamint integrált logisztikai felszerelést és támogatást rendelt. Ez az első rendelés értéke egy számjegyű millió eurós tartományba esik, és a jövőben további megrendelésekre lehet számítani. A szállítandó lőszerek pontos száma besorolt. A megrendelés 2022 júliusában történt, a szállítás 2023-ra várható.


Mind a Rheinmetall, mind az UVision számára a megrendelés különösen fontos, mivel ez az első szállítás egy jelentős európai NATO-erőhöz. Ez erősíti mindkét partner közös jelenlétét Európában. A szerződést titoktartási záradékok alapján ítélték oda, amelyek korlátozzák annak teljes részleteinek nyilvánosságra hozatalát. A szerződés odaítélése előtt azonban az ügyfél piaci felmérést végzett, amely kimutatta, hogy a HERO család már bebizonyította, hogy más fegyveres erőkkel, például az Egyesült Államok tengerészgyalogságával is szolgál. Emellett felhívták a figyelmet arra, hogy a HERO rendszercsalád magas működőképessége miatt fennáll annak a lehetősége, hogy a megrendelő a jövőben a sorozatban következő HERO lármás lőszert is bevezeti csapatába.

A Hero loitering munition működésileg bevált, széles körben alkalmazott effektorok sorozata, amelyeket az UVision Air Ltd. és a Rheinmetall olasz leányvállalata, az RWM Italia SpA együttműködése keretében gyártanak és forgalmaznak Európában. 2021 októberében a Rheinmetall és az izraeli UVision vállalat stratégiai partnerséget kötött. lézengõ hadianyag terén. Ebben a partnerségben a Rheinmetall és az UVision közösen foglalkozik a távirányítású precíziós lőszerek gyorsan növekvő piacával.

Harci erő szorzó
Loitering lőszerek – távirányítású légi precíziós csapásmérő lőszerek – egyesítik a drónok és az irányított rakéták működési előnyeit. A rendszerek a frontvonalbeli erőket a fejlett hírszerzési és célpontszerzési képességek, valamint a kiterjesztett hatótávolságú tűzerő kombinációjával látják el, amely eddig csak több egység és szakasz közötti komplex koordinációval volt megvalósítható.

A loitering munition (röviden "LM") kifejezés a hadianyag azon képességéből származik, hogy huzamosabb ideig észrevétlen marad a célterület feletti légtérben, és a megfelelő pillanat elérkezésekor lecsap.

A sokoldalú és könnyen kezelhető, lebegő lőszerek a hon- és szövetséges védelemben, valamint az alacsony intenzitású konfliktusokban vagy békestabilizáló műveletekben egyaránt használhatók. Az LM jelentős költségelőnyöket kínál a katonai felhasználóknak az irányított rakétákkal szemben, összehasonlítható hatékonysággal, valamint képes a célpontok felderítésére, helyének meghatározására és nyomon követésére a levegőből hosszabb ideig. A jól bevált UVision HERO rendszerek fontos taktikai előnye a nagy pontosságú ütési képességükben rejlik, ami minimális kockázatot jelent a járulékos károk miatt. A „human in the loop” elvnek megfelelő folyamatos monitorozás lehetővé teszi a kiszámított, pontos támadásokat, amelyek pontosan a folyamatosan változó helyzet időzítéséhez és körülményeihez igazodnak.

A leskelődő lőszerrendszer egy vagy több tartályból álló kilövőt, lármás lőszert (vagy több LM-t, ha ez utóbbi), kommunikációs technológiát és egy földi vezérlőmodult tartalmaz a kezelő számára. Maguk a leskelődő lőszerek távirányítású kis légi járművek, amelyek mindegyike képes támadni a földi célpontokat – akár a látótávolságon kívül is.

Minden modell nagy felbontású elektro-optikai érzékelőkkel és infravörös kamerákkal van felszerelve, amelyek lehetővé teszik a kezelő számára, hogy még az időkritikus, alacsony aláírású célpontokat is megtalálja, felügyelje és végül beavatkozzon. Ily módon az ellenséges célpontok lokalizálhatók, nyomon követhetők és ellenőrizhetők, hogy precíz csapásokat hajtsanak végre. A HERO rendszer megszakíthat egy támadást a levegőben, visszatérhet repülési módba, majd folytathatja a támadást, vagy más célpontokat rendelhet hozzá, így a kezelők nagy taktikai rugalmasságot biztosítanak a modern csatatéren.

További információ itt tal álható a HERO-ról .

 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 675
5 481
113
Nem tudom, de sanszos...


A @RheinmetallAG és az UVision elnyerte az első megrendelést egy európai @NATO-ország különleges erőitől a Hero-30 lármás lőszereire. A harci és gyakorló lőszerek, a szimulátor, a kiképzés és a logisztika megrendelése júliusban történt, a szállítás 2023-ig megtörténik.

Megint rajzasztalról vett cucc és még titkos is sok részlete, ez tuti mi vagyunk... :D