• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 143
113
Ez nem annak a batchnek az előlege ill. ára, amit még odakinn gyártanak le idén?
Ebben nem láttam sok újdonságot, őszintén szólva...

Az amit én idéztem feljebb, azért az egy izmos $1B körüli egyösszegű, tavalyi magyar rendelésrol beszél... @krisss ez lenne az az Örülünk, Vincent extra millárd plusz rendelés, amit tavaly mondogattál?
Abban nem csak a mi cuccunk van. Párhuzamosan több ország megrendeléseit teljesítik. Ott csak azzal indokolta a tavalyi kiugróan magas számokat, amihez képest idén kevesebb sikerült a Q1-ben. Mondjuk úgy sem kevés a lőszer megrendelésünk, de gondolom ebben van minden, mivel semmiből sincs semmink (30mm, 120mm, 155mm).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 143
113
Ez valami + rendelés lenne Lynxből? Vagy Skyranger vagy Fusch!?
Olvasd el rendesen!
A különböző divízióiknak külön kezelik az eredményét. A Vehicle divízió jó eredményében több összetevő van. Ebből csak egy rész elem a Lxnx.
De kiemelte még a Fuchs elemek szállítását - gondolom még mindig Algéria.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Venom85
K

kamm

Guest
Abban nem csak a mi cuccunk van. Párhuzamosan több ország megrendeléseit teljesítik. Ott csak azzal indokolta a tavalyi kiugróan magas számokat, amihez képest idén kevesebb sikerült a Q1-ben. Mondjuk úgy sem kevés a lőszer megrendelésünk, de gondolom ebben van minden, mivel semmiből sincs semmink (30mm, 120mm, 155mm).

Errr, nem igazan. Konkretan irja, hogy elsodlegesen pontosan a tavalyi magyar rendeles miatt esett majd' $1B tavalyhoz kepest:

decreased by €913 million to €603 million in the first quarter of 2023. The previous year's figure was above average, primarily due to the division's largest single order to date from Hungary.

Azaz ha van is benne mas, alapvetoen az az extra $1B bevetel tavaly miattunk volt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Vicces, hogy egyből áruló, stb... Ha annyira áruló lenne, a kirúgásánál lehetett volna már intézkedni, vagy visszaállítani, stb. Most csak a sértett politikai spin megy, mert a NER hátszél nélkül is tud érvényesülni, úgy tűnik. Most zsarolási potenciálja lenne? A kirúgásnál ezt is meg kellett volna fontolni... megtárgyalni vele is.

Néha meg kell az embereket, termékeket fizetni, és meg kell őket becsülni, nem lehet gombokért, meg erőből megoldani, lecserélni, leváltani mindent és mindenkit.
Plusz nem irigylem. Német haditechnikai cégnél, német napi politikával átitatva, 2023-ban, mindezt magyarként egy olyan országban, ahol nagyon kell figyelni, az éppen járatos 64 nemből melyiket használod egy magasrangú megbeszélés során...

Ez az egyik ok, ami miatt tele lett az útlevelem vörös csillagokkal. Hozzáteszem, itt a fenti lista is megvan, csak más paraméterekkel és más színezettel.

Plusz 2) egy bizonyos szint felett van titoktartási nyilatkozat, ezt mind az RM-nél, mind a magyar kormánynál ismerik.

Az utolsó bekezdésed meg egy tökéletes látlelet Magyarországról - ahol bármi megtörténhet. Még Castel is lehet náczikok
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Mert az RM Németországi üzemében egy helyen csinál mindent is. Egyik csarnokban lynxet szerel össze a másik felén ugyan annak a csarnokbak pumát lemezfallal leválasztva. A szomszéd épületben meg mardert nagyjavít az ukránoknak meg leo 2 a4-est.

És mindezt eleve nagy munkaerőhiànnyal miközben a politika basztatja, hogy minden is menjen azonnal is.
Azért olyan sok hely nincs arrafelé, körben van építve a Henschel uccca környeke. Meg fel kell szerszámozni mindent, ami nem 2 nap. Ezt mondtam az állásinterjún a macának is, miért kellene egy 64 giga RAM-mal szerelt 4000-es Quadro gyártási szimulációkhoz.

Másrészt a 25-40 közti generáció pacifista. Volt nem egy eset, amikor a céges kajáldában az érzékenyek máshová ültek, amikor pár szóval említettem, honnan jöttek az előző hegesztési előadásomra. Kis buzeráns padlizsán inges nyikhajok. A nukleáris meg "hagyományos" energia-biznyisz ugyanez.

Érdekes, Kínában büszkék arra, hogy közük volt a sereghez vagy valami katonai cégnél melóztak
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 823
122 863
113
Azért olyan sok hely nincs arrafelé, körben van építve a Henschel uccca környeke. Meg fel kell szerszámozni mindent, ami nem 2 nap. Ezt mondtam az állásinterjún a macának is, miért kellene egy 64 giga RAM-mal szerelt 4000-es Quadro gyártási szimulációkhoz.

Másrészt a 25-40 közti generáció pacifista. Volt nem egy eset, amikor a céges kajáldában az érzékenyek máshová ültek, amikor pár szóval említettem, honnan jöttek az előző hegesztési előadásomra. Kis buzeráns padlizsán inges nyikhajok. A nukleáris meg "hagyományos" energia-biznyisz ugyanez.

Érdekes, Kínában büszkék arra, hogy közük volt a sereghez vagy valami katonai cégnél melóztak
Az unterlussi üzem a legszélén van a városnak a lőtér szélén. Ott van hely is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Azért olyan sok hely nincs arrafelé, körben van építve a Henschel uccca környeke. Meg fel kell szerszámozni mindent, ami nem 2 nap. Ezt mondtam az állásinterjún a macának is, miért kellene egy 64 giga RAM-mal szerelt 4000-es Quadro gyártási szimulációkhoz.
Hat, a csapat meretetol fuggoen, de en inkabb betennek egy kisebb render clustert, benne 2-3 Quadroval/Teslaval/akarmivel, aztan mindenki csak bekuldi a jobot es perceken belul kikopi. Mar 4-5 embertol is jobban megeri.

Másrészt a 25-40 közti generáció pacifista. Volt nem egy eset, amikor a céges kajáldában az érzékenyek máshová ültek, amikor pár szóval említettem, honnan jöttek az előző hegesztési előadásomra. Kis buzeráns padlizsán inges nyikhajok. A nukleáris meg "hagyományos" energia-biznyisz ugyanez.
Jaj, ebbe bele se menjunk... manapsag ex-kollegakkal meg baratokkal sor mellett a HR-horror sztorikkal "szorakoztatjuk" egymast, hogy kit miert allitottak a szonyeg szelere, kit honnan miert akartak elkuldeni, mert be mert rugni ceges bar hopping soran (verlazito, kocsmazni mennek es iszik! Mit iszik, berug! Avagy koncerten a tomegben egymasra dolnek, vallat fogja a masiknak reszegen! Ezek mind valos peldak, baszki...)
Érdekes, Kínában büszkék arra, hogy közük volt a sereghez vagy valami katonai cégnél melóztak
Itt is. Engem tobbszor azutan hivtak meg mas cegektol kollegak osszeroffensekre pl uber-VIP paholyokba meccset nezni, miutan kiderult, voltam katona, es a partnernel/beszallitonal az idosebbek mind Marines avagy sailor volt (mondjuk az itteni foci meg hagyjan, de baseball, baszki, az pimasz, egy fel nap egy meccs, kinomban vegigzabaltam az amugy remek menut, minden ilyen utan hiztam 1-2 kilot! :D)
Ahogy megfigyeltem, beloluk sok volt 10 -15 eve a technology kornyeken, valoszinuleg azert, mert Annapolisban kifejezetten komoly szinvonalu mernokkepzes folyik, es siman atlovagoltak leszereles utan.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 240
8 112
113
Meg vannak késve és úgy is fizetünk. Ez mind szómàgia a befektetőknek.
Ezt mindenki így csinálja (inkluzíve a kormányok - nem csak a miénk): hazudni nem hazudnak - adtak/nak át Lynxet -, de nem írnak konkrét darabszámot. Ebből nem tudod meg, hogy 3 milliós vagy 300 miliós az üzlet. Viszont jól hangzik, hogy van még egy (nagynak látszó) bevételi forrás.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Plusz nem irigylem. Német haditechnikai cégnél, német napi politikával átitatva, 2023-ban, mindezt magyarként egy olyan országban, ahol nagyon kell figyelni, az éppen járatos 64 nemből melyiket használod egy magasrangú megbeszélés során...
Német cégnél dolgozva a covid alatt a gender elfogadási tréningen :D megjegyeztem , hogy rossz névmás használt az igazgató végén a köszönőbeszédben (nem nyilvánosan, hanem vicces fricskaként magánbeszélgetésen, hogy ezért is kell a tréning, mert még ilyen hibákat ejtünk önkéntelenül), megköszönte és nyilvános vezeklőlevelet küdött körbe másnap reggel... Ijesztő volt kissé.

Plusz 2) egy bizonyos szint felett van titoktartási nyilatkozat, ezt mind az RM-nél, mind a magyar kormánynál ismerik.
Persze, de szerintem pártunkéskormányunk se volt olyan hülye, mint hitték itt egyesek, ahogy MG sem áruló, csak próbáltam pár szempontot mintegy gondolatkísérlet a széles közonésg elé tárni, hogy szerintem miért nem oly drámai a helyzet, mint gondolják...

Az utolsó bekezdésed meg egy tökéletes látlelet Magyarországról - ahol bármi megtörténhet. Még Castel is lehet náczikok
Ami problémánaknek nem csak a kormány, de a nép (kommentelők) is részei... amire próbáltam szintén reflektálni.
 
  • Hűha
Reactions: enzo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 143
113
Miert, azt hova konyveltek be, meg 2021-re?
Mert ha ez valoban mas, ahogyan mondod, akkor kifurja az oldalamat, mi lehetett $800-900M extra magyar rendeles tavaly, a Weapons & Ammunition reszleg fele... ;)

A nagy lőszer rendelésünk
Pont ezért írtam, amit. Mert arra nekem valami 600+ M EUR dereng.
@krisss ez egy prompt megrendelés volt, vagy ez egy több éves teljesítésű?
Csak azért kérdem, hogy ebbe esetleg már be fog-e dolgozni a hazai üzem?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm