• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 566
14 828
113
Ha összeadjuk az ígéreteket, akkor az még több is volt, mert Zala az kb. 50 Lynx/év 2023.01.01-től és németek is legkésőbb 2023 elejére ígérték a 46 db leszállítását.
A pesszimista verzió meg az hogy a németektől jön összesen kb. 10 db, a többit pedig júliusban elkezdik Zalában lassú felfutással gyártani, ami jó esetben idén csak kb. 20-22 jármű lesz, azaz év végére jó ha lesz 30 Lynxünk. De olyat is írtak már hogy az első magyar Lynx 2024 elejére készül el, akkor viszont még 30 se lesz idén.
Szerintem nem mondtak 50db/èv zalára. Max mint lehetősèg.

172(ha 218 a vège/bár az RM oldalán 209/bár összeadva a 46+172 az 208)
Zalában 5 èv alatt.
2023-27.

Hisz 28-ra ígèrtük a nehèz dd-t.

Ez inkább èvi 35.

Hacsak te nem tudsz valami konkrèt számot szerződèsre.

A zalai gyár idèn, hogy nem tud elindulni, időarányosan SEM teljes kapacitással,az szerintem biztos.
Egy újonnan induló "szűz" gyárnál ez maga lenne a csoda.

Másrèszt említettèk a chip hiányt.
Ami ha nèmetben van, akkor nálunk is lessz.

Harmadrèszt esetlegesen kiderült hibák javítása/módosítások.
Az is idő.

Szóval egy új jármű gyártását sok minden hátráltatja.

Valószínű a nèmetek sem a 2 kezükön ültek az utóbbi fèl èvben.
Ès jópár darabot összelegóztak remèlhetőleg. Ha ezek esetleg megèrkeznek az a kikèpzèsre(ottani katonák moráljára) is jó hatással lenne.

Szemèly szerint szívesen látnèk már lövèszetet velük. :rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 490
76 262
113
Szerintem nem mondtak 50db/èv zalára. Max mint lehetősèg.
A gyártósor kapacitására mondtak ennyit. És SzBK úgy kezdete a pályafutását hogy az ígérte hogy gyorsítunk...
172(ha 218 a vège/bár az RM oldalán 209/bár összeadva a 46+172 az 208)
Zalában 5 èv alatt.
2023-27.
Hisz 28-ra ígèrtük a nehèz dd-t.
Ez inkább èvi 35.
2023-2029 volt az eredeti RM dokumentumban, így kb. 25-30 db-ra jött ki az ütemezés évente átlagosan.
A zalai gyár idèn, hogy nem tud elindulni, időarányosan SEM teljes kapacitással,az szerintem biztos. Egy újonnan induló "szűz" gyárnál ez maga lenne a csoda.
Egy évvel ezelőtt is már azt mondták hogy "kész a gyár, indul a gyártás"... persze a valóság az, amit leírtál.
Másrèszt említettèk a chip hiányt. Ami ha nèmetben van, akkor nálunk is lessz.
Erről azt mondta Armin Papperger korábban, hogy ők a kritikus alkatrészekből előre bekészleteztek. Így az első 46 db nem lehetne probléma... de látjuk hogy hol tartanak.
Szemèly szerint szívesen látnèk már lövèszetet velük. :rolleyes:
Lassan itt lenne már az ideje...
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 744
5 864
113
Velünk kapcsolatban láthatóan nem sok van.

Itt ez a 4ig sztori a 12 milkás békával

“… and we had a negative art equity contribution from our 25 percentage stake in 4iG in Hungary. 4iG reported a net loss for 2022 and the first quarter 2023 driven by non-cash write-offs, which in total accounted for around 12 million euro.”

Meg a 850M € ammó-rendelésünk.

Mást láttál?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 890
38 065
113
@Terminator - mivel egyelőre nincs nemzetközi Rheinmetall topik (ha jól tudom), akkor ezt kellene átnevezni simán "minden ami Rheinmetallra" vagy valami hasonlóra - úgy is minden RM hír ide kerül...
Esetleg további nevek:
"Rheinmetall itthon és külföldön"
"Rheinmetall AG / Rheinmetall Hungary Zrt."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 143
113
Velünk kapcsolatban láthatóan nem sok van.

Itt ez a 4ig sztori a 12 milkás békával

“… and we had a negative art equity contribution from our 25 percentage stake in 4iG in Hungary. 4iG reported a net loss for 2022 and the first quarter 2023 driven by non-cash write-offs, which in total accounted for around 12 million euro.”

Meg a 850M € ammó-rendelésünk.

Mást láttál?
@kamm
Rosszul emlékeztem. Ezek szerint 850 az a 650M-s lőszerrendelés. :rolleyes:
 
K

kamm

Guest
@Terminator - mivel egyelőre nincs nemzetközi Rheinmetall topik (ha jól tudom), akkor ezt kellene átnevezni simán "minden ami Rheinmetallra" vagy valami hasonlóra - úgy is minden RM hír ide kerül...
Esetleg további nevek:
"Rheinmetall itthon és külföldön"
"Rheinmetall AG / Rheinmetall Hungary Zrt."
Keress valami hobbit, mert ez mar szekunder kinos...

@kamm
Rosszul emlékeztem. Ezek szerint 850 az a 650M-s lőszerrendelés. :rolleyes:

Bitang mennyiseg. Gondolom, ez mar varpalotai rendelest is tartalmaz...?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
K

kamm

Guest
Nem tudjuk ,de feltételezhető a szakmai bukfenc, mivel egy nagyon is magas polcon tartott ember volt. Nem lökik csak úgy le, pláne a saját kutyánk kölykét, még akkor sem ha nem barátok Bobóval. Legfeljebb, kap egy nagyköveti kinevezést valahol, de ezt sem kapott. teljesen pályán kívülre rakták. Itt valamit nagyon elbaltázott, csak mi nem tudjuk mit.
Ugyan, szakmai indok, Magyarorszagon, ne rohogtessetek... akarkit akarhonnan kitesznek, lasd Lezerjanit stb.
Mellesleg Maroth Orban tanacsadoja volt sokaig, kizart, hogy bukjon. Jo sansszal DJ Bobo teamjenek valami nem tetszett, pl valami csucsragadozo a NERben lefolozte a tejfolt minden rendelesen vagy valami ilyesmi (amit ugye Maroth nemigen irhatott felul, ha igy volt.) Ezek az oligarchak mindig hozzak az embereiket, a sajat entourage tulajdonkeppen minden mgmt alapja, hogy bizol az embereidben (ez egyebkent mar ceges kozepvezetoi szinttol felfele is megengedett, hogy csereljek az embereket az uj vezetok.)
 
  • Vicces
Reactions: hete

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 823
122 863
113
Ugyan, szakmai indok, Magyarorszagon, ne rohogtessetek... akarkit akarhonnan kitesznek, lasd Lezerjanit stb.
Mellesleg Maroth Orban tanacsadoja volt sokaig, kizart, hogy bukjon. Jo sansszal DJ Bobo teamjenek valami nem tetszett, pl valami csucsragadozo a NERben lefolozte a tejfolt minden rendelesen vagy valami ilyesmi (amit ugye Maroth nemigen irhatott felul, ha igy volt.) Ezek az oligarchak mindig hozzak az embereiket, a sajat entourage tulajdonkeppen minden mgmt alapja, hogy bizol az embereidben (ez egyebkent mar ceges kozepvezetoi szinttol felfele is megengedett, hogy csereljek az embereket az uj vezetok.)
Ennél a kép egy lehelletnyit árnyaltabb a kérdéskörben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Ennél a kép egy lehelletnyit árnyaltabb a kérdéskörben.
Biztosan, en csak kivulrol okoskodom, tudod. De abban is biztos vagyok, hogy Maroth nem allna neki sajat zsebre dolgozni, ha tortent ilyesmi, hanem valami NERes nagykutya lenne egy felarazas mogott (ahogyan elotte is egy mafiozo kezeben volt a loszer- stb beszerzes, ezt nyiltan el is meselte, hogy ki kellett vasarolniuk a fickot a monopolhelyzetben levo cegbol.)
 
  • Vicces
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 411
79 419
113
Biztosan, en csak kivulrol okoskodom, tudod. De abban is biztos vagyok, hogy Maroth nem allna neki sajat zsebre dolgozni, ha tortent ilyesmi, hanem valami NERes nagykutya lenne egy felarazas mogott (ahogyan elotte is egy mafiozo kezeben volt a loszer- stb beszerzes, ezt nyiltan el is meselte, hogy ki kellett vasarolniuk a fickot a monopolhelyzetben levo cegbol.)
Már ne haragudj, de miért is?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 823
122 863
113
Biztosan, en csak kivulrol okoskodom, tudod. De abban is biztos vagyok, hogy Maroth nem allna neki sajat zsebre dolgozni, ha tortent ilyesmi, hanem valami NERes nagykutya lenne egy felarazas mogott (ahogyan elotte is egy mafiozo kezeben volt a loszer- stb beszerzes, ezt nyiltan el is meselte, hogy ki kellett vasarolniuk a fickot a monopolhelyzetben levo cegbol.)
Higgy amit szeretnél ha ez segít elaludni.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Biztosan, en csak kivulrol okoskodom, tudod. De abban is biztos vagyok, hogy Maroth nem allna neki sajat zsebre dolgozni, ha tortent ilyesmi, hanem valami NERes nagykutya lenne egy felarazas mogott (ahogyan elotte is egy mafiozo kezeben volt a loszer- stb beszerzes, ezt nyiltan el is meselte, hogy ki kellett vasarolniuk a fickot a monopolhelyzetben levo cegbol.)

Higgy amit szeretnél ha ez segít elaludni.

oh ha csak tudnád ... Nem hogy Maróth de még Krisss is lenyúlja a gatya pénzt hogy aztán mosógép ajtó szerelőre költse
 
  • Vicces
Reactions: Venom85
K

kamm

Guest
Higgy amit szeretnél ha ez segít elaludni.
Ritkán alszom, akkor is általában kora hajnaltól délig, amikor már felalomban vagyok/ kinéztem a szemem a helyéből/a monitorokrol kell lecuppantanom a szemgolyoimat, szóval nem kell sosem segítség. :p (Amikor meg gyerekes a hét, akkor meg teljes nyugalommal szunditok el.)
Ettől függetlenül egy pár sörben fogadni merek, hogy 10+ év múlva, amikor kiderül, akkor mindketten meglepődünk majd egyes részleteken... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely