• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 410
4 120
113
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 744
5 864
113
Ha nyár elején beindul a zegerszegi gyártás meg a németek is barkácsolnak ezzel párhuzamosan, akkor az azt jelenti, hogy ősszel heti 2 érkezik majd, szakmányba’?
Év végéig határon innen lesz 60+ jármű?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 490
76 262
113
Ha nyár elején beindul a zegerszegi gyártás meg a németek is barkácsolnak ezzel párhuzamosan, akkor az azt jelenti, hogy ősszel heti 2 érkezik majd, szakmányba’?
Ez az optimista verzió. A valóságot pedig majd meglátjuk...
Év végéig határon innen lesz 60+ jármű?
Olyan hírek is voltak korábban hogy a 46 db-os német gyártás egy része is Zalában fog elkészülni. Szerintem ha év végére meg lesz a 46 db, már örülhetünk.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 838
56 448
113
Nem megbántva de amikor a magyar mellébeszélés helyet a német forrásoknál néztem utána akkor a Leopárd+PZH beszerzés mindennel együtt 3 milliárd Eurós keret összeg volt önmagában.
Ehhez jönnek hozzá a lőszerek és a lőszergyár, "sok száz millió" euróval.
A Lynx program szintén egy laza 3 milliárd Euró.
Az aktív védelmi rendszer még külön 140 millió.
És ez csak az aminek utána tudok keresni. Ez messze több, mint amire te gondolsz ;)



Lásd. fentebb. Mindig számokra alapozom az érvelésemet . És igen, érzelmi alapon is utálom őket, mint a sz@rt. Csak ezen érzelmeket számok és tények váltják ki.
Azon is elgondolkodhatnál, hogy Kriss például nagyon sokáig abszolút nem értett velem egyet. Aztán pár év alatt jobban megismerkedett ezekkel a jóra való germánokkal és a fantasztikus hadipari multijukkal és egyre több mindenben ad nekem igazat.
Valószínűleg sokkal jobban átlátja a valós helyzetet, mint te, vagy én. Mégsem boldog....



Emlékszem youtubon láttam. Kiállt az egyik sokcsillagos magyar, és úgy kezdte, hogy:
"Németországban jártam NATO iskolába, (itt már tudtam, hogy baromságokat fog beszélni) és kiszámoltuk, hogy 2030-ban lesz háború."
Amelyik számnak gondolom nincs köze a 2030-ra meghirdetett új világrendhez....
És miből gondolták, hogy az ellenfél olyan hülye, hogy ezt megvárja? o_O
Én is tévedtem amúgy, én korábbra vártam a háborút, csak éppen jött helyette egy kovid.... Viszont én már 2014/15 fele tudtam, hogy ez nem marad ennyiben, itt háború lesz. Nehéz volt kitalálni :rolleyes:



Nálunk? :D
Dehogy is, ezek az okosok kerültek pozíciókba is. Amelyik meg kibukik majd megy a rajmetálhoz, hiszen nincs korrupció :rolleyes:
Igy jár az, aki olyan országtól vesz fegyvereket, amelyik nem egy, hanem két,általa nagy részben kezdeményezett, világháborút elvesztett. :)
 
  • Szomorú
Reactions: fip7

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 490
76 262
113
Ilyen verzió hol lett előadva?:rolleyes:

Álomországban?:eek:

Vagy 45 legyártása fél év alatt, na azt is megnézem.:oops:
Ha összeadjuk az ígéreteket, akkor az még több is volt, mert Zala az kb. 50 Lynx/év 2023.01.01-től és németek is legkésőbb 2023 elejére ígérték a 46 db leszállítását.
A pesszimista verzió meg az hogy a németektől jön összesen kb. 10 db, a többit pedig júliusban elkezdik Zalában lassú felfutással gyártani, ami jó esetben idén csak kb. 20-22 jármű lesz, azaz év végére jó ha lesz 30 Lynxünk. De olyat is írtak már hogy az első magyar Lynx 2024 elejére készül el, akkor viszont még 30 se lesz idén.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 890
38 065
113
Most hogy az EU még 1 mrd-ot jóváhagyott lőszervásátlásra Ukrajnának, a RM gellpörgeti a lőszergyártást - nyilatkozta Papperger a Habelsblatt üzleti lapnak.
Jelenleg az RM Európa legnagyobb lőszergyártója évi 450 ezeres kapacitással (155mm). Ezt 600-700 ezerre tervezik növelni. A bővítés mintegy 200-250 millió EUR-ba fog kerülni.


Tehát ha 200-250 millió euróba kerül +150-200 ezer lőszeres kapacitás kiépítése, akkor nem tévedünk nagyot, ha várpalotai lőszergyár kapacitását is ennyire becsüljük - az is egy 200 milliós beruházás ugyanis, igaz: az nem csak 155-öst fog gyártani.
Szóval évi 80-100ezer 155mm-est vélehetően az is elő tud majd állítani.