• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 814
48 365
113
Akkor mire adnanak gyartast utana mar? A MH sosem fog 400-500 darabot rendelni, 90-120 darabra meg nem adnak gyartast ajandekba...
1. nem vagyunk abban a helyzetben, hogy a lövészpáncélosaink után a harckocsijainkat is úgy vásároljuk meg, hogy azok teljesen új konstrukciók, és az összes gyerekbetegség a mi verzióinkon jöjjön elő
2. Miért ne lehetne mást gyártani Zalaegerszegen? A RM portfolió széles, hely van, de még a mostani csarnok is átkonfigurálható.
3. Egyébként annak örülnék, ha például a Panthert idehaza fejlesztenék, de német multinál dolgozok és van némi fogalmam arról, hogy egy ekkora fejlesztésből mi kerülne ide. Illetve a Panthert továbbra se akarja senki megvenni (javíts ki ha tévedek).

Esetleg még a vègèn az ukránoknak fogunk gyártani, ők már bejelentkeztek. Vagy ami még szebb lenne, nekik fejlesztenénk :D
 
  • Szomorú
Reactions: Hegylakó

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 267
113
1. nem vagyunk abban a helyzetben, hogy a lövészpáncélosaink után a harckocsijainkat is úgy vásároljuk meg, hogy azok teljesen új konstrukciók, és az összes gyerekbetegség a mi verzióinkon jöjjön elő
De van már 56 új Leopardunk.
Tehát a többi harckocsi extra a 72-es mellett.
Én elég régóta új szeriagyártás előtti autók felkvalifikálásával, hibaanalizisével foglalkozók. Ez is egy meló,amit minden új fejlesztésnél el kell végezni. Persze az elején annyi hiba van, hogy követhetetlen, de súlyozás után minden így vagy úgy meg lesz oldva, esetleg elfogadva.

Ez persze más, de hasonló. Már lesz a LYNX-ből, esetleg a Gidranból nálunk tapasztalat. Minden új projektre már alakul a rutin. Ami sztem a legfontosabb. Tehát ha sohasem kezdünk bele,sohasem lesz meg. Ha nem mi, elvégzi más.

Ha van rá központi pénz meg szándék, hajrá!!
2. Miért ne lehetne mást gyártani Zalaegerszegen? A RM portfolió széles, hely van, de még a mostani csarnok is átkonfigurálható.
Miért ne lehetne ez a más a KF51???
Egyedül egy szempont szól ellene, elszívhatja más elől a pénzt. De ez meg a felsővezetés dolga, hogy kezelje, ne alulról legyen megfúrva.
3. Egyébként annak örülnék, ha például a Panthert idehaza fejlesztenék, de német multinál dolgozok és van némi fogalmam arról, hogy egy ekkora fejlesztésből mi kerülne ide. Illetve a Panthert továbbra se akarja senki megvenni (javíts ki ha tévedek).
Akkor nekem más tapasztalatom van. Mert én azt látom, rengeteg fejlesztést áthoznak.

Esetleg még a vègèn az ukránoknak fogunk gyártani, ők már bejelentkeztek. Vagy ami még szebb lenne, nekik fejlesztenénk :D
Nekem alapvetően ezzel sem lenne bajom, akkor az Unió állná a számlát és mi a beépített chipekkel bármikor deaktiválhatnánk a gépüket. :cool:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 814
48 365
113
De van már 56 új Leopardunk.
“Van” (bocsesz, magas labda)
Én elég régóta új szeriagyártás előtti autók felkvalifikálásával, hibaanalizisével foglalkozók. Ez is egy meló,amit minden új fejlesztésnél el kell végezni. Persze az elején annyi hiba van, hogy követhetetlen, de súlyozás után minden így vagy úgy meg lesz oldva, esetleg elfogadva.
Egy teljesen új fejlesztés, az összes integrációs problémájával, a Panther esetében meg egy jó adag feature creep-pel megáldva - ez minden, csak nem az új szériaautókra jellemző problémahalmaz.
Természetesen minden megoldható, pénz és idő kérdése. De alapvetően mindig az első vásárló fizeti egy adott fejlesztésért a legmagasabb árat. A mondanivalóm lényege, hogy ilyenből pont elég egy (a Lynx), nem kell mégegy pilot project nekünk (a Panther), főleg ha az tulajdonképpen akkora harci kapacitást nem képvisel számunkra, amennyibe kerül. Inkább vegyünk tüzérséget, azokhoz felderítést, stb.
(Autóiparban dolgozom, a legnagyobb elektronikai beszállítónál, fejlesztésen. Itt is pontosan látszik, hogy melyik vevő fogja a legmagasabb árat fizetni valamiért - az első. Meg az is látszik, ki szív vele a legtöbbet - ugyanaz.)
Ez persze más, de hasonló. Már lesz a LYNX-ből, esetleg a Gidranból nálunk tapasztalat. Minden új projektre már alakul a rutin. Ami sztem a legfontosabb. Tehát ha sohasem kezdünk bele,sohasem lesz meg. Ha nem mi, elvégzi más.
Nem a V&V oldalon kéne kompetenciàt építeni, abból már rengeteg van idehaza.
Miért ne lehetne ez a más a KF51???
Egyedül egy szempont szól ellene, elszívhatja más elől a pénzt. De ez meg a felsővezetés dolga, hogy kezelje, ne alulról legyen megfúrva.
Ld fent. Mit adna nekünk a KF51, amit egyébként ne tudnánk beszerezni mondjuk Koreából?
Akkor nekem más tapasztalatom van. Mert én azt látom, rengeteg fejlesztést áthoznak.
Kilóra igen, minőségre meg nem annyira. A zsíros falatok, pl komplett rendszerintegrációs felelősség annyira nem szoktak átjönni, csak amikor a németeknek már tele a kezük v a tökük valamivel.
Nekem alapvetően ezzel sem lenne bajom, akkor az Unió állná a számlát és mi a beépített chipekkel bármikor deaktiválhatnánk a gépüket. :cool:
Nekem ezzel rengeteg bajom van. Egy darab lőszert ne adjunk ukrajnának, soha!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Nekem alapvetően ezzel sem lenne bajom, akkor az Unió állná a számlát és mi a beépített chipekkel bármikor deaktiválhatnánk a gépüket.
Ez egy kurva jó ötlet egyébként!
A hidegháború alatt szívatták az amcsik ezzel a ruszkikat,hogy direkt hagyták hogy elérjék a legjobb chipeket (abban az időben ugye hasított a COCOM) lista.
Hogy aztán egy műholdról ha kell az összes elektronikát egyszerre deaktiválni tudják ha úgy adódik.
Persze az egész kamu volt,de meglehetett volna valósítani,nagyon is..!
Az ötlet zseniális...