[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 343
35 181
113
En ezt értem, de ez nem érv azokra a pontokra, amelyeket felsoroltam és válaszul írtad, lássuk be.
Mert csak az integrálás bonyolultságára, megoldhatóságára reagáltam.
Igen, pont ezert egy rakás szar. :) Sehol nincs a Skyranger radarjahoz meg multispektrum szenzoraihoz képest.
Huh? Hogyne lenne értelme már, baszki, ez egy air-defense system, egy surface-to-air missile, miert ne lehetne egy domb mögül inditani? Marmint ha nem ez az elavult Mistral lenne es kepes lenne a Skyramger is updatelni stb...
Eléggé érzelmi alapon állsz ehhez hozzá.
A Mistral arra van, hogy kb. 7 km-en belül leszedje line-of-sight célokat és ebben elég jó - vagy 30+ ország hadibeszerzői mind hülyék! :p
A Glock 17 is szar stukker, mert nem tud atomcsapást mérni? :D

Mi fenét kéne ráintegrálni? Olyan hű de sok minden nincs a piacon ebben a kategóriában. A Skyranger torony indítója max 250 kilót bír el, de fizikai kiterjedése is korlátos.
Az általad preferált SkyKnightból 2026 előtt semmi nem lesz - és az is még csak ígéret, hogy addig elkészül.
A Halcon, mint hadipari cég track-rekordja nem túl impresszív egyelőre - még életben nem produkáltak működő és rendszeresítésre került légvédelmi rendszert.

Mondj egy rakéta típust, ami elérhető, ráfér és jobb mint a Mistral!


Lassuk, en igen-igen szkeptikus vagyok mar 5km is.
A Mistral a legerősebb hajtóművel rendelkező MANPADS: 930 m/s a kezdősebessége. A Stingernek 750-800 m/s és arra mondanak 6-8 km-es hatótávot. Szóval a Mistral 7 km-es hatótávja eléggé hihető - a MBDA 7,5 km-et ír a prosiban.

Meg LOAL illetve ravezetes, máskülönben pont lof@szra sem lesz jo a 25km ultramoderm radar meg szenzorkollekcio a Skyrangeren.

Túl sokat vársz ettől a rendszertől.
Ez egy VSHORAD rendszer - attól, hogy elvileg 20+ km-ről lát egy 1m2-es célt (kb. F-16 méretű gépnek ennyi), nem várható el, hogy támadni is tudja erről a távról. Erre a távra más fegyver kell - pl. NASAMS.
Egy drón vélhetően inkább jóval közelebbről szúr csak ki.

Amúgy az általad preferált még csak prototípus szintjén létező SkyKnight is csak 8-10 km-es hatótávot tud jóval drágábban - aktív radaros rávezetés mindig sokkal drágább mint az IIR.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Igen, pont ezert egy rakás szar. :) Sehol nincs a Skyranger radarjahoz meg multispektrum szenzoraihoz képest.



Huh? Hogyne lenne értelme már, baszki, ez egy air-defense system, egy surface-to-air missile, miert ne lehetne egy domb mögül inditani? Marmint ha nem ez az elavult Mistral lenne es kepes lenne a Skyramger is updatelni stb...



Dehogy tudja barki, illetve csak akkor, ha kommunista modon rahekkelik. Kapasbol az MDBA láthatóan semmi nem ad ki (ahogy mas ceg sem.) Loose standards, nem civil szabványok.


Ja, hat az nem integrálás. Amit irsz, az egy ocska komenista rahekkeles, oroszos amatőrizmus. :)


Hat ez az, ez egy amator szarsag marad így örökre.
Csúnyán fogalmazva konkrétan zéró ertelme van egy 25km radarral rendelkező, auto fire controllal rendelkezo next-gen mobile air defense rendszerre ezt az elavult kezihajtanyos szart aggatni. :cool:


Lassuk, en igen-igen szkeptikus vagyok mar 5km is.

Meg LOAL illetve ravezetes, máskülönben pont lof@szra sem lesz jo a 25km ultramoderm radar meg szenzorkollekcio a Skyrangeren.
Szerintem te félreérted ezt a Skyranger rendszert. Ez nem egy A2/AD fegyver, hanem egy pontvédelmi rendszer.
Azokat a csapatokat védi, amik a közvetlen közelében van.
A Mistrál tökéletes arra, hogy az olyan felfegyverzett drónokat (pl. a Bayraktar) lekapja az égről, amelyik "ejtőlőszerrel", vagy kis hatótávolságú lőszerrel próbálják veszélyeztetni a védett egységet. Ezenkívül a véletlenül berepülő, vagy szándékosan gépágyút használni akaró helikopterek is pillanatok alatt le lesznek durrantva. A rakéta azon célok ellen való, amelyeket nem tud elérni a 30mm-es ABM-mel. Beérkező PGM ellen ott a gépágyú.
Mindezt olcsón csinálja, és nem csak a tornyon szállíthat rakétákat, de probléma nélkül vihetnek magukkal még ilyeneket, és simán kézzel újratöltik.
Tudom, hogy te egy Skyknightot látnál szívesen, de az egy kurv@nagy jószág ahhoz, hogy egy ekkora toronyba integrálják. Kb. 40cm-rel hosszabb, és csak egy 30cm-es csőbe tudnád beletenni (ekkora a fix szárnyainak a keresztmetszete). Kézzel igen nehéz lehet mozgatni.
A Mistral 3 képességeit pont egy drónon szemléltették 2019-ben a franciák, és akkor ez a VSHORAD rendszerek között elég nagy visszhangot kapott.
Igazság szerint a 25km-es radaros felderítési távolsághoz még épphogy megfelelő a Mistral, ugyanis a radaros felderítésnek jóval (3-5x) meg kell haladni az effektor hatótávolságát, hogy legyen idő felkészülni a lelövéshez.
 
K

kamm

Guest
Sirba tesztek ezzel a Mistrallal... en valamifele Singer-utodra avagy izraeli alternativara gondoltam, nem a meg el sem keszult Skynightra.
Most megneztem, talan lehetseges lesz centralized auto fire control ala bevinni, ti. az MPCV konfig tamogat ilyesmit: https://www.mbda-systems.com/?action=force-download-attachment&attachment_id=17899

MPCV’s modular architecture allows the system to be integrated into a coordinated fire control network and to be part of a fully digitised force. The system can be operated from within the vehicle or remotely

Features •
Can be integrated within a fire control and coordination system such as the MCP
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Szerintem te félreérted ezt a Skyranger rendszert. Ez nem egy A2/AD fegyver, hanem egy pontvédelmi rendszer.
Azokat a csapatokat védi, amik a közvetlen közelében van.
A Mistrál tökéletes arra, hogy az olyan felfegyverzett drónokat (pl. a Bayraktar) lekapja az égről, amelyik "ejtőlőszerrel", vagy kis hatótávolságú lőszerrel próbálják veszélyeztetni a védett egységet. Ezenkívül a véletlenül berepülő, vagy szándékosan gépágyút használni akaró helikopterek is pillanatok alatt le lesznek durrantva. A rakéta azon célok ellen való, amelyeket nem tud elérni a 30mm-es ABM-mel. Beérkező PGM ellen ott a gépágyú.
Mindezt olcsón csinálja, és nem csak a tornyon szállíthat rakétákat, de probléma nélkül vihetnek magukkal még ilyeneket, és simán kézzel újratöltik.
Tudom, hogy te egy Skyknightot látnál szívesen, de az egy kurv@nagy jószág ahhoz, hogy egy ekkora toronyba integrálják. Kb. 40cm-rel hosszabb, és csak egy 30cm-es csőbe tudnád beletenni (ekkora a fix szárnyainak a keresztmetszete). Kézzel igen nehéz lehet mozgatni.
A Mistral 3 képességeit pont egy drónon szemléltették 2019-ben a franciák, és akkor ez a VSHORAD rendszerek között elég nagy visszhangot kapott.
Igazság szerint a 25km-es radaros felderítési távolsághoz még épphogy megfelelő a Mistral, ugyanis a radaros felderítésnek jóval (3-5x) meg kell haladni az effektor hatótávolságát, hogy legyen idő felkészülni a lelövéshez.
Felejtsétek már el ezt az "ejtőlőszert". Jól hangzik a szőnyeg ejtőlőszerezés? Kecsón miért bombaraktárnak nevezik a tárolóhelyet? Mert AZ A NEVE, és nem más. A lőszer egy olyan speciális töltény, amely a lövedéket hajítótöltet révén juttatja a célba. BOMBA!!! és nem lőszer.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Felejtsétek már el ezt az "ejtőlőszert". Jól hangzik a szőnyeg ejtőlőszerezés? Kecsón miért bombaraktárnak nevezik a tárolóhelyet? Mert AZ A NEVE, és nem más. A lőszer egy olyan speciális töltény, amely a lövedéket hajítótöltet révén juttatja a célba. BOMBA!!! és nem lőszer.
Szerinted, miért raktam idézőjelbe?
Szerinted ha egy kis méretű barkácsolt dróra oldhatóan rárögzítenek egy 60mm-es aknavető gránátot, akkor az már attól bomba?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Szerinted, miért raktam idézőjelbe?
Szerinted ha egy kis méretű barkácsolt dróra oldhatóan rárögzítenek egy 60mm-es aknavető gránátot, akkor az már attól bomba?
Az aknavető gránát, mint a neve is jelzi "aknavető gránát", (melyet én is idézőjelbe tettem) nem bomba, és nem ejtőlőszer. Erre reflektáltam, mert a szakma ezt a kifejezést nem használja, csupán az Aranysas erőlködik vele.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Nem az ágyú integrálása a gond, hanem a muníció tomege. A gyalogsági harcjármúvekben egyszeruen csokkentik a szálitott muníció menyiségét, ez viszont egy légelhárító fegyvernél nem igazán lehet opció. A torok Korkut 35-ek is ezért bazi nagy a tornya.
CTAammo.jpg

esh_2088_1.jpg
Nem légelhárító, hanem légvédelmi, már csak a terminológia miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Az aknavető gránát, mint a neve is jelzi "aknavető gránát", (melyet én is idézőjelbe tettem) nem bomba, és nem ejtőlőszer. Erre reflektáltam, mert a szakma ezt a kifejezést nem használja, csupán az Aranysas erőlködik vele.
És ha a ledobott gránát egy kézigránát, vagy egy 40mm-es csőalattiba való?
Mert az elmúlt időkben mindre volt példa. Ebben az esetben simán beleillett az "ejtőlőszer" kifejezés.
Ezért írtam összefoglalóan "ejtőlőszert", mert tudtam, hogy ugrani fogsz rá!
Bejött! :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
És ha a ledobott gránát egy kézigránát, vagy egy 40mm-es csőalattiba való?
Mert az elmúlt időkben mindre volt példa. Ebben az esetben simán beleillett az "ejtőlőszer" kifejezés.
Ezért írtam összefoglalóan "ejtőlőszert", mert tudtam, hogy ugrani fogsz rá!
Bejött! :rolleyes:

Ha egy csavarhúzóval versz be egy szöget, az kalapáccsá változik?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
És ha a ledobott gránát egy kézigránát, vagy egy 40mm-es csőalattiba való?
Mert az elmúlt időkben mindre volt példa. Ebben az esetben simán beleillett az "ejtőlőszer" kifejezés.
Ezért írtam összefoglalóan "ejtőlőszert", mert tudtam, hogy ugrani fogsz rá!
Bejött! :rolleyes:
Félrebeszélsz. Az ejtőlőszer kifejezésed kritizáltam. és nem mást. Valószínűleg beteg vagy, ha piszkálni akarsz. Még egy ilyen "ugrani fogsz rá" és sicc.
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Félrebeszélsz. Az ejtőlőszer kifejezésed kritizáltam. és nem mást. Valószínűleg beteg vagy, ha piszkálni akarsz. Még egy ilyen "ugrani fogsz rá" és sicc.
Ezt a sicc-et kifejted majd bővebben is? :cool:
Én nem írtam hogy ejtőlőszer.
Én azt írtam "ejtőlőszer". :oops:
Nagy különbség! Van aki megérti, az ilyet te meg nem. Hát istenem....
 
  • Dühítő
Reactions: Király Fika

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Majd én jól megmondom: mindenkinek igaza van!

@pöcshuszár légy oly’ kedves és legközelebb pontosabban definiáld, mit akarsz írni, így: “ejtett-élesített-lőszer éspervagy gránát, valamint bomba.” Például.

Azt hiszem ezt megbeszéltük, téma berekesztve, köszönöm a figyelmet.
 
K

kamm

Guest
A HTKA Grammar Nazi Tagozata Szemantikai Csoportjának kihelyezett ülése után visszatérünk rendes programunkhoz: miért szar avagy miért mégsem az a Mistral?

Én ilyesmiben reményked(t)em:

The SPIKE LR2 is light weight, has enhanced lethality and excellent standoff of 5.5 km (ground) to 10 km (air) which makes it the ideal munition for infantry as well as for light attack helicopters.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
A HTKA Grammar Nazi Tagozata Szemantikai Csoportjának kihelyezett ülése után visszatérünk rendes programunkhoz: miért szar avagy miért mégsem az a Mistral?

Én ilyesmiben reményked(t)em:

The SPIKE LR2 is light weight, has enhanced lethality and excellent standoff of 5.5 km (ground) to 10 km (air) which makes it the ideal munition for infantry as well as for light attack helicopters.
Itt ez nagyon felreérthetően van megfogalmazva (to air). Bár az ukránok is csináltak olyat, hogy lebegő helikoptert ATGM-mel szedtek le kézi vezérléssel, de ez eléggé 2 esélyes, ugyanis csak akkor működik, ha álló célra indítják.
A Spike esetében ez az 5-10km-es intervallum arra vonatkozik, hogy annak függvényében változik a hatótávolsága, hogy honnan indítod.
Levegőből (nagy sebességgel repülő hordozóról) egyszerűen messzebbre repül.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
Itt ez nagyon felreérthetően van megfogalmazva (to air). Bár az ukránok is csináltak olyat, hogy lebegő helikoptert ATGM-mel szedtek le kézi vezérléssel, de ez eléggé 2 esélyes, ugyanis csak akkor működik, ha álló célra indítják.
A Spike esetében ez az 5-10km-es intervallum arra vonatkozik, hogy annak függvényében változik a hatótávolsága, hogy honnan indítod.
Levegőből (nagy sebességgel repülő hordozóról) egyszerűen messzebbre repül.
Igen, azert is irtam "ilyesmit", nem 'ezt' (ez ugye ATGM); valami hasonlo izraeli cuccban remenykedve (annyira nem ismerem a kismillio zsido fegyvert, kabe ketevente jon meg megy par ceg es termekei arrafele.)