[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 392
113
Az L-62 azért átesett némi plasztikán mire, Nimród lett belőle.
Sőt, a Toldi is (bár mondjuk pont a löveg az egy visszalépés volt) - ellenben itthoni gyártás. Szóval akár lehetne is.

Viszont: megint a hülyeségem: valami olyasmi volt, hogy a nehéz dandár légvédelmének megoldására - indikálva valamennyire hogy egy dandárnyi lesz.
Vagy inkább igyak az jobban meglátszik?
Szokásos, ha hülyeség, akkor "faszt" és értem én.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 078
36 533
113
Viszont: megint a hülyeségem: valami olyasmi volt, hogy a nehéz dandár légvédelmének megoldására - indikálva valamennyire hogy egy dandárnyi lesz.
Kezdetnek biztos csak nehéz dandárét rendelik be (ennek határidőre késznek, bevethetőnek kellene lenni), de másik két dandár sem maradhat légvédelem nélkül. Szóval biztos lesz még után rendelés...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 460
121 025
113
Sőt, a Toldi is (bár mondjuk pont a löveg az egy visszalépés volt) - ellenben itthoni gyártás. Szóval akár lehetne is.

Viszont: megint a hülyeségem: valami olyasmi volt, hogy a nehéz dandár légvédelmének megoldására - indikálva valamennyire hogy egy dandárnyi lesz.
Vagy inkább igyak az jobban meglátszik?
Szokásos, ha hülyeség, akkor "faszt" és értem én.
Általában egy dandárhoz egy osztály csapatlégvédelem+manpadok (ha vannak) tartozik.
Az osztály általában 4-6 db 4-8 gépből álló üteget jelent, hadserege válogatja.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 392
113
Kezdetnek biztos csak nehéz dandárét rendelik be (ennek határidőre késznek, bevethetőnek kellene lenni), de másik két dandár sem maradhat légvédelem nélkül. Szóval biztos lesz még után rendelés...
Bizakodjunk.
Meg ugye az alváz gyártás kapacitással is számolni kell.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 078
36 533
113
Bizakodjunk.
Meg ugye az alváz gyártás kapacitással is számolni kell.
Eléggé valószínű szerintem, hogy az alvázakat is berendelték az első adag Skyrangerhez a Lynx szerződésben található opciókat (részben) lehívva.
Böröndi szerint kb. 2 év múlva rendszeresítjük, szóval nyilván tudják ezt és nem akkor fognak szólni az RM-nek hogy kellene alváz hozzá...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 392
113
Eléggé valószínű szerintem, hogy az alvázakat is berendelték az első adag Skyrangerhez a Lynx szerződésben található opciókat (részben) lehívva.
Böröndi szerint kb. 2 év múlva rendszeresítjük, szóval nyilván tudják ezt és nem akkor fognak szólni az RM-nek hogy kellene alváz hozzá...
Remélhetőleg :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
10 997
113
Általában egy dandárhoz egy osztály csapatlégvédelem+manpadok (ha vannak) tartozik.
Az osztály általában 4-6 db 4-8 gépből álló üteget jelent, hadserege válogatja.

Én tegnap azt feltételeztem magamban, hogy 1-1 üteget kapnak majd a dandárok, jó esetben 6-6 járművel + még néhány darab, összesen kb. 30-40.
Ezt persze messze nem tartom optimálisnak.

Mi az esélye, hogy ebből alaposan bevásárolunk?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 078
36 533
113
Én tegnap azt feltételeztem magamban, hogy 1-1 üteget kapnak majd a dandárok, jó esetben 6-6 járművel + még néhány darab, összesen kb. 30-40.
Ezt persze messze nem tartom optimálisnak.

Mi az esélye, hogy ebből alaposan bevásárolunk?
A dandáronként kb 40 reális célkitűzés szerintem - ilyesmi mennyiségre tippelek én is.

Szerintem tuti lesz ebből bőven 100 fölött, csak valami olcsóbb kerekes alvázon. Pl. konvolyt kisérgeti, hátsóbb területet védeni elég egy könnyű és olcsó 6x6 pl. a törököktől, de egy teherautós-konténeres verzió sem lenne rossz.

Ha mind a 3 dandár kap egy kb. ekkora légvédelmi osztályt, már az 100 fölött lenne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 630
46 730
113
Általában egy dandárhoz egy osztály csapatlégvédelem+manpadok (ha vannak) tartozik.
Az osztály általában 4-6 db 4-8 gépből álló üteget jelent, hadserege válogatja.
Ennek csak most számoltam utána. Ez nekem egy kicsit soknak tűnik.
Nem az az ökölszabály, hogy támogató alegységként mindig 2 szervezeti szinttel lejjebbi alegység adja a hadrendi szervezet támogatását?
Azaz egy dandár nem egy osztályt kap, hanem egy üteget.
Ezt látszik alátámasztani a US Army kiadott hivatalos 2030-as tervei is. Ott ugyebár átállnának a hadosztály szervezetre, ahol 1 hadosztály csapatlégvédelmét 1 osztály biztosítja. Ami 36db M-Shorad-ot tartalmaz (3db 12 járműves üteget).
a137e0_8c1e6afaae0b4023aa0c3c53df18745e~mv2.png
Forrás

Én csak örülök ha több lesz!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 460
121 025
113
A dandáronként kb 40 reális célkitűzés szerintem - ilyesmi mennyiségre tippelek én is.

Szerintem tuti lesz ebből bőven 100 fölött, csak valami olcsóbb kerekes alvázon. Pl. konvolyt kisérgeti, hátsóbb területet védeni elég egy könnyű és olcsó 6x6 pl. a törököktől, de egy teherautós-konténeres verzió sem lenne rossz.

Ha mind a 3 dandár kap egy kb. ekkora légvédelmi osztályt, már az 100 fölött lenne.
sokat mondasz szerintem.
Ennek csak most számoltam utána. Ez nekem egy kicsit soknak tűnik.
Nem az az ökölszabály, hogy támogató alegységként mindig 2 szervezeti szinttel lejjebbi alegység adja a hadrendi szervezet támogatását?
Azaz egy dandár nem egy osztályt kap, hanem egy üteget.
Ezt látszik alátámasztani a US Army kiadott hivatalos 2030-as tervei is. Ott ugyebár átállnának a hadosztály szervezetre, ahol 1 hadosztály csapatlégvédelmét 1 osztály biztosítja. Ami 36db M-Shorad-ot tartalmaz (3db 12 járműves üteget).
a137e0_8c1e6afaae0b4023aa0c3c53df18745e~mv2.png
Forrás

Én csak örülök ha több lesz!
Ezért mondom, hogy hadserege válogatja.
Nagybani számokat mondtam csak.