1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Terminator

3. Terminator

4. jani22

jani22 Well-Known Member

5. Terminator

https://honvedelem.hu/cikk/112986_riasztottak_a_honvedseg_gripenjeit

"Magyarország légterébe történő belépésekor nem létesített kapcsolatot a Magyar Polgári Légiforgalmi Irányítással egy francia nemzetiségű, WT-9 típusú kisrepülőgép, ezért október 18-án, a kora délutáni órákban a NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készenléti szolgálatában lévő Gripenjeit."

6. rudi

rudi Well-Known Member

Lehet hogy már volt ez a régi videó...én még nem láttam.
    Kicsit meglepett hogy azt mondja a szerelő hogy a fegyfer felfüggesztő pilonokban a nitrogén a fegyverek vészledobásához kell...
    Én bevallom azt hittem hogy a Sidewinder hűtéséhez van rá szükség.

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Engem meg a nitrogén lepne meg, mert Ostravában azt mondta a személyzet, hogy a AIM-9-nek ezt a változatát érdekes módon levegővel hűtik.
    https://htka.hu/2016/10/14/ostrava-2016-nato-day/

Néhány technikai részletre is rákérdeztem. Az AIM-9L-1 hűtése nem semleges gázzal történik, hanem nagynyomású levegővel (~250 bar asszem). Számomra ez furcsa, de úgy látszik, akkor ma már képesek annyira kiszárítani a levegőt, hogy ez nem okoz problémát, nem válik ki akkor sem nedvesség, ha a levegő ilyen komoly mértékben lehűl. Az iparban -40 foknál jobb harmatpontot nem vár el senki, bár ott nem is több száz bar-os levegő rendszerek vannak.)

8. Terminator

Azt nem kérdezted meg, hogy miért nem hordozzák soha a szárny alatt?

9. molnibalage

Ez még 2016-ban volt. Meg elfelejtettem.
    Sajnos egyre inkább azt érzem, hogy lassan kérdezni sincs értelme kimenni, mert néha nem egészen őszintén válaszolnak a technikai dolgokban. Olyan kérdéseket kell kitalálni, amik inkább személyes és az ember-gép illetve az ember-szolgálati rendszer viszonyára vonatkoznak.

10. Terminator

A 2018-as ostravai beszámolód mikor készül el?

Vagy már volt, csak nem találom?

11. molnibalage

Félig készen, a nyelvtani lektorálás és videovágás hiányzik hozzák. Nem szeretném az előbbi nélkül kiadni, mert az igényesség hajt. A havi 1 bejegyzés így is meg lesz átlagban és közben már a következő HTKA és egy offline írás munkái is zajlanak háttérben.

Ezen oldal megosztása