[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Most repult el itt(Siklós) az eggyik Gripen ,baromi alacsonyan kb 2000 m ,max 300-al kiengedett futókkal (!?)

Pedig nincs a kozelben olyen reptér ,ami tudná fogadni....

Érdekes ,mindenesetre élmény volt ilyen kozelrol, nem repulonapon látni!
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Dél körül Pécs-Kozármisleny között láttam, jó alacsonyan repült Észak-Kelet felé egymagában. Futó helyzetét sajnos nem láttam. Merre járhatott és miért?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
Mit csinált a Horvát-Magyar határon? Megnézte a szőlőket valami fejes utassal és leszálltak Taszáron?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szlovéniában is őrjáratoznak.

Szlovéniában (sőt itthon sem) nem őrjáratoznak, hanem oda is ki van terjesztve a fegyveres légtérvédelmi készültség bevetési jogköre, tehát riasztás esetén oda is küldhető a készültségi gép. A légierők/készültségi gépek manapság nem őrjáratoznak, hogy hátha találkoznak valami "rosszfiúval", vagy parancsra a levegőből azonnal induljanak éles bevetésre (az őrjáratozás ezt jelentené). Ráadásul előfordulhatna, hogy már túl kevés az üzemanyag, mikor riasztást kapnak a levegőben, és ezt csak úgy lehetne elkerülni, ha lenne egy másik készültségi géppár is ami ilyenkor elstartol, ez meg túl drága megoldás lenne. A fegyvertelen repülések meg kiképző vagy gyakorló repülések, célrepülések a radarosoknak, légvédelmi rakétásoknak. A hidegháború vége óta gyakorlatilag nincsenek a levegőben fegyveresen állandóan őrjáratozó harcigépek, kivéve talán a tengeralattjáró-felderítést.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Hariasztás esetén a szlovén légteret is védeniük kell, akkor gyakorlatok alkalmával használhatják-e a szlovén légteret?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Nem lehet, hogy megint Pogányban akartak kicsit bűvészkedni? A HAW is szokott oda repkedni, "botrány" is szokott lenni belőle! :) ( csak egy tipp innen a távolból! )
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Nem lehet, hogy megint Pogányban akartak kicsit bűvészkedni? A HAW is szokott oda repkedni, "botrány" is szokott lenni belőle! :) ( csak egy tipp innen a távolból! )

Én is arra tippeltem eloszor mert a gép kb abba az irányba repult és tovább ereszkedett!
Csak nemtudom az a reptér alkalmas e a fogadására...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A minap hallgattam Hende nyilatkozatát az inforádióban és abban szó szerint azt mondta, hogy őrjáratoznak Szlovéniában (gondolom ismerkednek a tereppel, csak így nem hangzik olyan jól) és már az első éles elfogásuk is megvolt.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Nem lehet, hogy a medinai radar vakfoltját tesztelik?
Nekem ez tűnik logikusnak. Alacsonyan repült.

Nem lehet, hogy megint Pogányban akartak kicsit bűvészkedni? A HAW is szokott oda repkedni, "botrány" is szokott lenni belőle! :) ( csak egy tipp innen a távolból! )

Láttam már C-17-est ebben az irányban távozni alacsonyan, pogányi átstartolás után. Lehet most is ezt gyakorolták.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Magyar vonatkozása is van.

http://iho.hu/hir/a-csehek-szerint-jo-dontes-ha-szlovakia-is-gripeneket-berel-150209
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
<blockquote rel="hana">Nem lehet, hogy a medinai radar vakfoltját tesztelik?

Amikor a fekete ló homlokán van egy fehér csillag, akkor a fehér rész a folt és a fekete a ló. Az a szegény lokátor ott semmit nem lát dél, délnyugat és nyugat felé alacsony magasságon, dél felé szerintem feljebb sem! Fölöslegesen van ott, mert csak olyan területet fed le, amit a másik két lokátor is lefed amúgy.