[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Eggyáltalan a tapasztalatszerzést leszámítva mi a franc értelme van nekunk odamenni !?

Csak hogy a NATO kénye kedvének eleget tegyunk...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Eggyáltalan a tapasztalatszerzést leszámítva mi a franc értelme van nekunk odamenni !?

Csak hogy a NATO kénye kedvének eleget tegyunk...

Gondolom anyagilag is jó befektetés... Egy olyan ország esetében, ahol elég repórára sincs pénz, szerintem jó lehetőség.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
ez ilyen, néha vmit vállalni kell, és mivel vizet tisztítani meg felvarrót hímezni mindenki tud magának, másunk meg ezen kívül nincs csak a gripen, így maradt ez gondolom
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Hát jah, csak cserébe kaphatnánk is valamit !

Mert mióta beléptunk már minden új tag kapott valami komlyabb katonai segélyt ,kivéve mi!
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Legalább azokat a Huey-kat kaptunk volna meg ingyen(max a szállítast fizetve)!
De ehelyett inkább ott fognak szét porladni Tucson-ba!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A missziókra szerintem kaptunk szépen, a többire nem tudom, de voltak olyan felajánlások, amik kiszivárogtak, és mi nem éltünk vele...
A környéken mások se nagyon kaptak többet... Inkább -érthetően- oda nyomják a "segélyt", ahol ezt az adott helyzet indokolja.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
mondjuk azt ki tudja, milyen segélyeket baszarintottak el az aktuális vezetőségek, attól mert nem feltétlen hallott róla senki, de van vmi visszatérő pletyka ugye német dolgokról olcsón pl. m109, az végül is segélynek is felfogható, nem?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
mondjuk azt ki tudja, milyen segélyeket baszarintottak el az aktuális vezetőségek, attól mert nem feltétlen hallott róla senki, de van vmi visszatérő pletyka ugye német dolgokról olcsón pl. m109, az végül is segélynek is felfogható, nem?

A pécsi tüzérdandár átfegyverzéséről volt konkrétan szó, M-109 önjáró tarackokra.
Ingyen adták volna a Németek. Legalábbis a tarackokat.
Mi, amolyan jó Magyaros szokásunknak megfelelően, nagyvonalúan visszautasítottuk.
Az M-109-esek felajánlásának tényét, többször, nyilvánosan megerősítette Kovács Gyula, a dandár egyik egykori főtisztje is.
Mellesleg, ma már tuti nem tudnánk, ha akarnánk se beszerezni Leopárd 2 harckocsikat kedvezményesen a Németektől, mert már rájöttek, nekik is kell.
Egykoron, viszont volt egy konkrét dandárnyi mennyiség, felajánlás tőlük, számunkra, amit a Lengyelek vittek el, mert állítólag, nekünk az sem kellett. 120 db-ról volt szó, ha jól emlékezem. Szintén a harckocsik ingyen, vagy nagyon kedvező áron.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
viszont kaptuk sisakokat meg teherautókat pár éve nem? vagy rosszul emlékszem? :)
nem tudom, szerintem összességében sokszor lehetett volna korszerűbb dolgokat jutányosan beszerezni, az nem feltétlen x-y ország/szervezet hibája, hogy nem éltünk vele
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
viszont kaptuk sisakokat meg teherautókat pár éve nem? vagy rosszul emlékszem? :)
nem tudom, szerintem összességében sokszor lehetett volna korszerűbb dolgokat jutányosan beszerezni, az nem feltétlen x-y ország/szervezet hibája, hogy nem éltünk vele

Kaptunk a Németektől egy ezrednyi MI-24-es harcihelit is. Itt mindenki tudja mi lett a sorsuk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="eSeM">viszont kaptuk sisakokat meg teherautókat pár éve nem? vagy rosszul emlékszem? :)
nem tudom, szerintem összességében sokszor lehetett volna korszerűbb dolgokat jutányosan beszerezni, az nem feltétlen x-y ország/szervezet hibája, hogy nem éltünk vele

Kaptunk a Németektől egy ezrednyi MI-24-es harcihelit is. Itt mindenki tudja mi lett a sorsuk.

</blockquote>

Meg vagy 20 Albatrost, ami bizony akkor nagyon jól jött, ki is használtuk amíg lehetett. A visszautasított ajánlatokról: nekünk is fel volt ajánlva az izraeli MiG-21 modernizáció ("minek a Trabantba szines display, majd ad a NATO .. .. ..", ajánlottak használt C-130 Herculest (2-3db), most a románokat gazdagítják (beszéltem a román műszakiakkal, ők úgy érzik, csak nyűglődéssel és káromkodással lettek gazdagabbak, sok a problémájuk velük).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szekeres figyelmét azért felhívhatná rá valaki, hogy ez bizony Jas-39 EBS-HU alváltozat, szóval nagyon is magyar Gripen ez.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szekeres figyelmét azért felhívhatná rá valaki, hogy ez bizony Jas-39 EBS-HU alváltozat, szóval nagyon is magyar Gripen ez.
</blockquote>

Szekeres meg pont olyan, mint az ellenzéki (és kormánypárti) pályatársai, se a maga, se a más hülyeségéből nem tud vagy nem akar tanulni.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
152
63
Imrénk, valami nagyon komoly pszichotróp cuccot tolhat! Nem tudom elképzelni, hogy e nélkül ilyen baromságokat tudna mondani.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A légierőnél is megy az agyelszívás:
Rájár a rúd a magyar légierőre: a csehországi baleset után június 10-én Kecskeméten egy másik Gripen vadászgépnek kellett kényszerleszállást végrehajtania. Egyelőre annyi tudható, hogy a két baleset között nincs összefüggés. Ugyanakkor a Hetek által megszólaltatott repülőgép-szerelők szerint nem növeli a repülésbiztonságot, hogy tömeges agyelszívás zajlik a repülő műszaki állománynál, ráadásul a vadászpilóták közül is egyre többen kacsingatnak a polgári pálya felé, ahol a jelenlegi fizetésük többszörösét vihetnék haza havonta.
http://www.atv.hu/belfold/20150622-a-legieronel-is-megy-az-agyelszivas
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Zord írta nemrég, egy órával ezelőtt:
"Információink szerint ma kezdődik a kecskeméti légibázison a magyar pilóták kiképzése a légi utántöltésre. A svéd vadászgépeket a bérleti szerződés 2003-as módosítása nyomán tették alkalmassá a levegőben történő tankolásra, de a Gripenek 2006-os beérkezése óta a honvédség nem élt ezzel a több tíz milliárd forintba kerülő technikai lehetőséggel. A manőverre svéd oktatók tanítják meg a kecskeméti repülőgép-vezetőket, a tankerrepülőgép egy KC–135-ös lesz, előreláthatóan az amerikai légierőtől."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Baltikumba készülő honvédségi Gripen-misszió katonai és repülésbizonsági szempontból kritikus pontja, hogy a pilótákat szeptemberig ki tudják-e képezni az éjjellátó szemüvegek használatára, amellyel sötétben is azonosíthatják a rájuk bízott NATO-légtér közelébe repülő orosz gépeket. A helikopterek esetében a védelmi tárca már veszni hagyta az éjjellátó-képességet.
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/elhanyagolt-legieros-kepesseg-1292134