• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
At a helyzet, ha vki vhonnan kivonul, ott nem kégüres tér lesz, hanem vki más bevonul.

Ha azt mondjuk, erős Európát akarunk, aki nem az USA talpasa, hanem saját jogon ül oda a tárgyalóasztalhoz, akkor Maliba marad Fr. is és mi is megyünk.

Ha csicskák akarunk maradni, mind Europa, mind Mo., akkor folytatjuk az elmúlt 50 év politikáját és ha gond van kivonulunk. Így lett Bizanc Isztanbul, így lettek üldözöttek a búrok Dél-Afrikában, így lett tele a Balkán muzulmán szigetekkel, így pucoltak ki minden europait Észak - Afrikából és igy lett Franfurt muzulmán többségű.
Ha a jepenlegi helyzetet meg akarják oldani, akkor 2 opció van.
Jelentem egyik sem a woke kultúra szája íze szerinti.
Ad 1: a Száhelbe kell bemenni, és igen kemény kézzel rendet teremteni.
A jelenlegi kormányzatokat elzavarni, és helyükre európai kormányzókat kinevezni. A lázadásokat igenkemény kézzel elfojtani. A gyarmati rendszert visszavezetni. Ha ezt nem Európa csinálja meg, akkor Kína fogja. Amelyik országba a kínaiak megjelentek, ott ezeket az érdekeltségeket maffiamódszerekkel kinyírni.
- ad 2: hagyni a francba az egészet a kínaiakra. 5-10 év, és vagy beletörik a bicskájuk, vagy a helyiek rimánkodni fognak az 1-es opcióért.
Cserébe viszont drákói szigorral kezelni a bevándorlást. Azaz, a gumicsónakokat, hajókat hadihajókkal
- figyelmeztetés után - még a tengeren elsüllyeszteni. A túlélőket egy 20 perces türelmi idő után kihalászni, és a kiindulási kikötőbe visszajuttatni.
Garantálom, hogy meg fog állni a csónakos vándorlás, ahogy az új eljárás híre elterjed.
A már az EUban lévő illegál migriket begyüjteni, és a kiindulási országba kényszerrel is akár visszaszállítani, mindenféle türelmi idő nélkül.

Ha ezek közül egyik sem valósul meg, akkor továbbra is ez a homokmarkolászás marad Európának.

Sajnos ezek egyike sem megvalósítható az emberi jogok maradéktalan betartásával....
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 731
12 259
113
Néha nem tudom, hogy amikor veretes hülyeséget előadsz, azt honnan veszed.

2-300 fő? Szerinted Olaszországba milyen útvonalon érkeznek a migránsok? Úgy gondoltad eddig, hogy a négerek a sivatagban nőnek, ha épp esik az eső? Megsúgom, hogy a csizmába nem 2-300 fő szokott megérkezni.
Az egy dolog, hogy nem a magyar határra. Én látom rajtad, hogy általában próbálsz korrekt álláspontot közvetíteni, de néha olyan szinten belemész egy sehol nem létező dologba...

A Száhel-övezet jelenleg egy geopolitikai kulcskérdés. Abban mondjuk egyetértek veled, hogy a franciáknak koncepciója kevés, gyenge; emiatt borítékolható egy újabb Afganisztán. Jobban örülnék, ha meg tudnánk indokolni, hogy add 1, mik a stratégiai céljaink, amit el akarunk érni és add 2, mik a stratégiai terveink, amivel a nyugati eddigi próbálkozásoknál eredményesebben tudnánk tevékenykedni.

Ettől függetlenül az Atlanti-óceántól az Indiai-óceánig terjedően már legalább 2 évtizede intenzív dzsihadista előrenyomulás van, Sebrenica több ezerszer lejátszódott ott az elmúlt 20 évben, csak ti, akik a magyar lakosságot különböző szegmensekben tájékoztatjátok a technikától a katasztrófákon át a politikáig (vagyis média munkások a blogertől a híradó bemondóig) nem vesztek róla tudomást. Sebrenica csak akkor érdekes -szerintetek-, ha az megjelenik az amerikai sajtóban, mert akkor igazoltan fontos hír.

Bocsi a kirohanásért!

Ez így van, az összes Afrikai migrációs útvonal áthalad a száhel övezeten, maga a száhel övezet is rengeteg migráncsot "generál" a stabilitás teljes hiánya miatt. Dzsihadisták, szegénység, korrupció, felégetett falvak, megeröszakolt nök, romo éghajlati körülmények ésatöbbi. Migrációs szempontból kulcskérdes a térség. Ha ezt az oldalát nézzük akkor egyaltalan nem Francia belügy, a Barkhane alap rendeltetése a térség stabilizálása, ami mára egy pénztemetövé vált. Csak Fro ban többszázezer Mali migráncs van, amig a Francia katonák odamennek meghalni addig a Maliak (nagyrészt ferfiak) jönnek a segílykéért.

Én az általános tűzparancsban hiszek.
Ez a langyos védekezgetés, meg visszakísérgetés csak vízgereblyézés.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 088
9 042
113
Én úgy gondolom, hogy Európa védelme a földközi tengernél kezdődik. Amig az okos nyugat az amcsik támogatásával (vagy fordítva) kinyírta a "demokratikus diktatúrákat", addig voltak olyan országok észak afrikában, amelyek megakadályozták a menekülteket, hiszen ott stabil kormányok kezelték a szaharán stb. átjövő menekülteket, vagy gazdasági vándorlókat (migráns). Nos ezt is szétvertük. Mi magyarok is, hiszen ott voltunk az "arab tavasz" tervezői között a NATO központokban.
A Mali helyzetért a frnaciák mint volt gyarmatosítók a felelősek, amiért az ásványkincsek, a "nemzet aranya" stb kell nekik, de nem tartják be a dominiumi paktumot. Éppen azért mert moszlim ország, annyit ér az európai bevonulás, mint olaj a tűzre. Mi ott nem tudunk rendet teremteni, különösen egy stratgiai cél nélküli, megfelelő és fegyverzet nélküli és elsősorban a lakosság nagyobb része által nem támogatott európai mini intervenciós csapattal. Verhetjük a mellünket és hozhatjuk haza a hullákat maximum. Az amcsik sem tudnának rendet teremteni (lásd Irak, lásd Afganisztán). Áldásos tevékenységüknek köszönhetően mi alakult ki a fenti országokban, és oda mennyi élőerőt, pénz fektetett az USA és Európa. Hány halottat hagyott maga után, és mennyi sokkal jobb helyre fordítható anyagi forrást költött. Köztük mi is a két országba nyomott pénzzel és katonákkal. (és ott vannak a saját hősi halottaink is). Nos Mali ugyanaz afrikában. Iszlám területen egy iszlám békefenntartó erő tudna valamit csinálni. Azok a csapatok amelyek bevonulnak szokás szerint a nyugató gyaur fehér ördögök lesznek, amelyek meg akarják mondani, kik hogy éljenek ott. Semmi értelme. A földközi tengeren kell igenis megállítani a bevándorlást. Ennek két része van, anyagilag támogati ENSz menekültáborok felállítását, kettő tényleg el kell süllyeszteni a lélelvesztőkt kvázi 100 méterre a parttól és akkor nem lehet átevickléni. 100 méterre nem fognak megfulladni, és a mai technika valamint az EU anyagi forrásai ezt lehetővé tennék, különösen azért, mert az észak-afrikai kormányok felé gazdasági és politikai segítségnyujtással érdekelté lehet tenni a műveletben.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 617
19 202
113
Válságkezelés humanitáriusan egy paradox, nem kivitelezhető.
Demokrácia export egy teljesen más kultúrális, társadalmi rendszerben élő tömegben értelmetlen,kivitelezhetetlen. Nekik saját maguknak kell a társadalomfejlődés lépcsőfokait végigjárni, és fejlődni-tanulni.
Az internet hozzáféréssel meg gyakorlatilag a középkorból akarjuk őket a 21-ik századba emelni, nem lesz zökkenőmentes.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 735
113
Én úgy gondolom, hogy Európa védelme a földközi tengernél kezdődik. Amig az okos nyugat az amcsik támogatásával (vagy fordítva) kinyírta a "demokratikus diktatúrákat", addig voltak olyan országok észak afrikában, amelyek megakadályozták a menekülteket, hiszen ott stabil kormányok kezelték a szaharán stb. átjövő menekülteket, vagy gazdasági vándorlókat (migráns). Nos ezt is szétvertük. Mi magyarok is, hiszen ott voltunk az "arab tavasz" tervezői között a NATO központokban.
Ezt ne vegyük már magunkra. Semmi közünk hozzá. Nem NATO műveletek voltak. Független tagállami döntések. Ráadásul többször kifejtettük, ezekkel nem értettünk egyet, hibának tartjuk.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Én továbbra is gondolom, hogy a gyarmati határok megmaradása a fő probléma. Mali esetében a négerek és a tuaregek egy országba kényszerítése. Nem intervenciós háborút kellett volna indítani a Nyugatnak, hanem elismerni Azavad függetlenségét
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 088
9 042
113
Ezt ne vegyük már magunkra. Semmi közünk hozzá. Nem NATO műveletek voltak. Független tagállami döntések. Ráadásul többször kifejtettük, ezekkel nem értettünk egyet, hibának tartjuk.
De vegyük most magunkra. Először is az Líbiai Odyssey Dawn után NATO művelet következett. Lásd:

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unified_Protector

Én is ismerek olyan főtisztet, aki részt vett a tervezésben légierős vonalon. Aztán ne felejtsük el, hogy egyedül Németország volt, aki leparancsolta a geilenkicheni AWACS&C gépekről a német repirányítókat és pilótákat és magasabb szinteken sem vettek részt a műveletekben. Ahogy NATO művelet lett Afganisztán is.. Egyébként utána egy évvel a szolnoki repüléstudományi konferencián külön bemutató volt, a tankerműveletről, illetve a szpotterek, civil repülgép megfigyelők, rádiósok tevékenységéről és azok jövőbeni korlátozásáról.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 735
113
Figyelve az elmúlt napok Maróth nyilatkozatait, 2 figyelemre méltó megjegyzése volt Maliról.

1. Egyértelmű francia kiszorulás, kivonulás van. De nincs légüres tér, Wagner képében az oroszok Nyugat-Szaharába bevonulnak.

2. Miért fontos stratégiailag Nxugat-Szahar, Mali. Atomenergia, urán.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Figyelve az elmúlt napok Maróth nyilatkozatait, 2 figyelemre méltó megjegyzése volt Maliról.

1. Egyértelmű francia kiszorulás, kivonulás van. De nincs légüres tér, Wagner képében az oroszok Nyugat-Szaharába bevonulnak.

2. Miért fontos stratégiailag Nxugat-Szahar, Mali. Atomenergia, urán.
Az hogy a franciák már épp kifelé jönnek már akkor is tudott volt mikor mi bejelentettük hogy bevonulunk.
Az is ismert volt hogy a Franciák helyét az Oroszok veszik át
lsd.: https://forum.htka.hu/threads/hun-mali-misszio-takuba-task-force.1947/#post-996810

Újra feltenném a költői kérdést...mi lehet a terv?
  • a Francia kivonulás után a Wagnernek fogunk asszisztálni Maliban?
  • mi is kivonulunk? Vicces lesz...:D A Mali "villámlátogatás" lesz a legrövidebb misszió a HM történetében.

Az urán azért nem lehet szempont a Franciák Malival kapcsolatos ambícióiban, mert az egyik legnagyobb urán termelő és részben frankofon Kanadától minden bizonnyal még akkor is képesek lesznek beszerezni azt a mennyiségű nyers uránt ami az atomerőműveikhez kell, ha Mali gyerekek potyognak az égből..;)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 735
113
Az hogy a franciák már épp kifelé jönnek már akkor is tudott volt mikor mi bejelentettük hogy bevonulunk.
Az is ismert volt hogy a Franciák helyét az Oroszok veszik át
lsd.: https://forum.htka.hu/threads/hun-mali-misszio-takuba-task-force.1947/#post-996810

Újra feltenném a költői kérdést...mi lehet a terv?
  • a Francia kivonulás után a Wagnernek fogunk asszisztálni Maliban?
  • mi is kivonulunk? Vicces lesz...:D A Mali "villámlátogatás" lesz a legrövidebb misszió a HM történetében.

Az urán azért nem lehet szempont a Franciák Malival kapcsolatos ambícióiban, mert az egyik legnagyobb urán termelő és részben frankofon Kanadától minden bizonnyal még akkor is képesek lesznek beszerezni azt a mennyiségű nyers uránt ami az atomerőműveikhez kell, ha Mali gyerekek potyognak az égből..;)
Lehet, de stratégiai nyersanyagok fölött jobb rajta tartani a kezed.

Magyar bevonulás. Francia kérésre döntöttük el, hogy megyünk. Közben a választások miatt bénázik Macron. Ez okoz elég nagy bizonytalanságot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1586

Guest
Lehet, de stratégiai nyersanyagok fölött jobb rajta tartani a kezed.
Az biztos, de a stratégiai Urán készletek azok nem Maliban vannak.
Igazából Mali fennt sincs az "Urán térképen"...ha a Franciáknak strategiai Urán készletekre fáj a foga akkor esetleg Ausztáliába kellett volna bevonulniuk.
02_World_uranium_resources_2019.jpg

Az sem mondható hogy nyers uránból hiány lenne a piacon.
Az urán ára mostanában épphogy csak elmozdult a történelmi mélypontról, de túlzás lenne azt mondani hogy "szárnyal"...
file-20210924-15-17p94qd.png
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 735
113
Az biztos, de a stratégiai Urán készletek azok nem Maliban vannak.
Igazából Mali fennt sincs az "Urán térképen"...ha a Franciáknak strategiai Urán készletekre fáj a foga akkor esetleg Ausztáliába kellett volna bevonulniuk.
02_World_uranium_resources_2019.jpg

Az sem mondható hogy nyers uránból hiány lenne a piacon.
Az urán ára mostanában épphogy csak elmozdult a történelmi mélypontról, de túlzás lenne azt mondani hogy "szárnyal"...
file-20210924-15-17p94qd.png
De nem is Malit mondott, hanem Nyugat-Szaharát. Niger ott van, szomszéd. Márpedig egy nigeri stabilitásban, Mali is fontos tényező. És most Mali nagyon billeg.

Niger az ötödik legnagyobb kitermelő. És ha tippelnem kell, a kiaknázatlan, de nyereséges kitermelhető uránlelőhelyek bizonyosan inkább Afrikában vannak.

A világtermelés százaléka (2017)
–világ59,462100
1 Kazahsztán23,32139.2
2 Kanada13,11622.1
3 Ausztrália5,8829.9
4 Namíbia4,2247.1
5 Niger3,4495.8
6 Oroszország2,9174.9
7 Üzbegisztán2,404[3]4.0
8 Kína1,885[3]3.2
9 Egyesült Államok9401.6
10 Ukrajna550[3]0.9
11 India421[3]0.7
12 Dél-afrikai Köztársaság3080.5

Ha megnézed ezt a listát, kézenfekvő a legközelebbi Nigeri bányákra rátenni a francia cégeknek a kezük. Földrajzilag ez a legközelebbi és a gyarmati múlt is kötelez.

Ugye Franciaország az atomra építette a jövőjét. Ebből akarja biztosítani az egyre növekvő villamos energiaéhségét A jövő olaja, az elektromos áram lesz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 841
29 073
113

Yorg

Well-Known Member
2017. április 21.
214
546
93
T

Törölt tag 1586

Guest
Meg kell változtatni a topic nevét..:D
Javaslom: a "magyarok - és mások - kalandozásai Afrikában" címet
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 044
113
De nem is Malit mondott, hanem Nyugat-Szaharát. Niger ott van, szomszéd. Márpedig egy nigeri stabilitásban, Mali is fontos tényező. És most Mali nagyon billeg.

Niger az ötödik legnagyobb kitermelő. És ha tippelnem kell, a kiaknázatlan, de nyereséges kitermelhető uránlelőhelyek bizonyosan inkább Afrikában vannak.

A világtermelés százaléka (2017)
–világ59,462100
1 Kazahsztán23,32139.2
2 Kanada13,11622.1
3 Ausztrália5,8829.9
4 Namíbia4,2247.1
5 Niger3,4495.8
6 Oroszország2,9174.9
7 Üzbegisztán2,404[3]4.0
8 Kína1,885[3]3.2
9 Egyesült Államok9401.6
10 Ukrajna550[3]0.9
11 India421[3]0.7
12 Dél-afrikai Köztársaság3080.5

Ha megnézed ezt a listát, kézenfekvő a legközelebbi Nigeri bányákra rátenni a francia cégeknek a kezük. Földrajzilag ez a legközelebbi és a gyarmati múlt is kötelez.

Ugye Franciaország az atomra építette a jövőjét. Ebből akarja biztosítani az egyre növekvő villamos energiaéhségét A jövő olaja, az elektromos áram lesz.


Enyhe OFF-al a kiemelthez:

Az urán Tóriummal kiváltható, asszem' ide is linkelte valaki, hogy a norvégoknak vagy egy programjuk, hogy az urán fűtőelemeket Tóriumossal váltják ki az eredetileg uránosra tervezett erőműben. Emlékeim szerint próbaüzemnél tart a program.

Az Uránhoz képest gyakorlatilag korlátlanok a készletek, és nem alkalmas "fegyver-mellékterméknek"!
"Furcsa módon" talán ezért nem is érdekel annyira senkit!?!

Ez az "Urán helyett Tórium" pont az atomenergia és Paks I-II jövőbeni fontossága miatt kiemelt iparfejlesztési programnak kellene lennie!!!

Sok évtizedre megoldaná sok problémánkat és biztosítaná Mo energia-függetlenségének jelentős hányadát!!!



ON