[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Van egy-két történet a "kevésbé szakszerűen tárolt" rádióaktív hulladékokról "

Ez nem nuki tengeralatjarokra es hasonlokra vonatkozik? Dizeles hajoknal en szakszerutlenul tarolt nuki fejes torpedokra/raketakra tippeltem volna.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
"Van egy-két történet a "kevésbé szakszerűen tárolt" rádióaktív hulladékokról "

Ez nem nuki tengeralatjarokra es hasonlokra vonatkozik? Dizeles hajoknal en szakszerutlenul tarolt nuki fejes torpedokra/raketakra tippeltem volna.

Szivárog ott sajna minden..
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@ozymandias: pont nem rad ertettem:) Annyi ilyen horror-sztorit olvasunk ebbol az idoszakbol, hogy kivancsi vagyok, mik fognak meg kiderulni... (no meg arra, hogy mi fog meg kiderulni Kina kapcsan).
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A generációkba rosszul emlékezetem. A dolog lényege, hogy van olyan generációs éjjellátó, amelyeket más - akár környező országból be lehetettet szerezni, de itthon nem árulható, mert hadiipari cuccnak minősül(t).

http://beo-pa.hu/hu/hirek/ejjellato_ll_gen_uj_jogi_szabalyozas
A '70-es évek elején a HM-ben rendszeresített MOM által gyártott 8X30 "éjjellátó" távcsövet a mai napig nem engedélyezik a civil életben! Anno, javítottam "egy párat" javarészt paralaxis hibával. A mai napig menő vadász berkekben.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A '70-es évek elején a HM-ben rendszeresített MOM által gyártott 8X30 "éjjellátó" távcsövet a mai napig nem engedélyezik a civil életben"

Tippre ennyire van lemaradva a jog a technologia mogott:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
"A '70-es évek elején a HM-ben rendszeresített MOM által gyártott 8X30 "éjjellátó" távcsövet a mai napig nem engedélyezik a civil életben"

Tippre ennyire van lemaradva a jog a technologia mogott:)


Nem lemaradva van, hanem komplett idióták hozzák a jogszabályokat... Pl. tudomásom szerint bármilyen hőképalkotó cuccot korlátozás nélkül lehet venni. Fejre szerelhetőset is. És a hőképalkotók kicsit komolyabbak, mint akár egy 3. generációs éjjellátó, igaz nem is teljesen ugyanarra jók...
És ott van a "kedvencem" az általam ismert egyik legnagyobb debilség, a szúrásálló (nem, nem lövedékálló!) mellény, mint "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz"... Na ha ezt valaki meg tudja nekem magyarázni, az vendégem egy sörre!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
wolfram

<i>"Nem lemaradva van, hanem komplett idióták hozzák a jogszabályokat... Pl. tudomásom szerint bármilyen hőképalkotó cuccot korlátozás nélkül lehet venni. Fejre szerelhetőset is. És a hőképalkotók kicsit komolyabbak, mint akár egy 3. generációs éjjellátó, igaz nem is teljesen ugyanarra jók...
És ott van a "kedvencem" az általam ismert egyik legnagyobb debilség, a szúrásálló (nem, nem lövedékálló!) mellény, mint "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz"... Na ha ezt valaki meg tudja nekem magyarázni, az vendégem egy sörre!"</i>

Üdvözöllek Abszurdisztánban :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
wolfram

<i>"Nem lemaradva van, hanem komplett idióták hozzák a jogszabályokat... Pl. tudomásom szerint bármilyen hőképalkotó cuccot korlátozás nélkül lehet venni. Fejre szerelhetőset is. És a hőképalkotók kicsit komolyabbak, mint akár egy 3. generációs éjjellátó, igaz nem is teljesen ugyanarra jók...
És ott van a "kedvencem" az általam ismert egyik legnagyobb debilség, a szúrásálló (nem, nem lövedékálló!) mellény, mint "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz"... Na ha ezt valaki meg tudja nekem magyarázni, az vendégem egy sörre!"</i>

Üdvözöllek Abszurdisztánban :)



Hát ez az! :(
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Arra emlekeztek, hogy a kisebb felvevok is tiltolistasok voltak allitolag (kamera, audio)? Remelem, hogy ezt mar toroltek:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Off

Én emlékszem. A pánttal fejre szerelhető mini kamerákat és hasonló tárgyakat kém eszközöknek minősítették és így tartásuk illegális.
De hasonló a helyzet a késeknél is ha jól tudom, bizonyos penge hossz fölött nem lehet nálad. Ennek csak a szépséghibája, hogy a legtöbb konyhakés jóval nagyobb , mint a törvényileg előírt méret.
Miközben például "bozótvágó kés" (Machete) lehet nálad hiszen munka eszköz fűkaszáláshoz, az egyetlen kikötés, hogy legyen rajta élvédő XD
Balta dettó ugyan ez. Viperád nem lehet, de basebal ütőd igen XD

Régen néztem utána ennek, és lehet kicsit pontatlanul emlékszem már, de hihetetlen bohócság az egész amúgy...

Off vége
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 343
113
A rendőrségnél is vannak főleg (US) III. generációs AN NVG-7 binokuláris és AN NVM-14 monokuláris éjjellátók, rendszeresítve is, de természetesen nem a sima járőröknél. A határon pedig tornyokra vannak szerelve speciális, nagy távolságúak is.
Az US szabvány 4 generációt, az orosz szabvány tudtommal 2 generációt különböztet meg. Polgári célokra az I. generációsok forgalmazhatóak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A rendőrségnél is vannak főleg (US) III. generációs AN NVG-7 binokuláris és AN NVM-14 monokuláris éjjellátók, rendszeresítve is, de természetesen nem a sima járőröknél. A határon pedig tornyokra vannak szerelve speciális, nagy távolságúak is.
Az US szabvány 4 generációt, az orosz szabvány tudtommal 2 generációt különböztet meg. Polgári célokra az I. generációsok forgalmazhatóak.

Utánanéztem, hogy most mi a helyzet. Annyi változott, hogy már a 2, 2+ stb. generációsak is forgalmazhatóak, tarthatóak, amennyiben nem "kifejezetten katonai" felhasználásra készült az adott készülék. Természetesen pl. az USA-ban akár 4. generációs katonait is vehetsz, ha van rá pénzed, max exporttilalom alá esik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 476
113
Elég komoly török-kazah t-72-es modernizáció:

"Kazah-török együttműködésben készült el a SHYGYS modernizációs csomag a T-72-es harckocsik számára. A 840 lóerős motor mellett korszerű, termikus képalkotó kamerákat alkalmazó célzórendszer is beépítésre került, de a torony és a páncéltest mellső, valamint oldalsó részére is jutott a plusz páncélzatból. A torony hátsó részére egy Aselsan gyártmányú távirányítású fegyverállvány került felszerelésre, egy NSZVT 12,7 milliméteres nehézgéppuskával. A helymeghatározást műholdas navigációs rendszer, a kommunikációt Aselsan VHF/FM rádió adó-vevő segíti, míg a harckocsi vezetését elől és hátul elhelyezett kamerák könnyítik meg." (forrás: netarzenál)

T-72_MBT_Shygys_Aselsan_main_battle_tank_KADEX_2016_Astana_Kazakhstan_001.jpg


T-72_MBT_Shygys_Aselsan_main_battle_tank_KADEX_2016_Astana_Kazakhstan_002.jpg


photo1465068500914-1465068500964.png




Lehet tudni,hogy ez hol van a mi,alap 72-eseink,és a T90-es export változata között,Magyarország védelmére használva,ill. árban hol található,vagy a mieinket át lehet e alakítani ilyenre?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 285
113
Hát pedig még ennek is örülne majd mindenki, roppant mutatós darab de sajnos csak másodvonalas technika.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
Krisss nekem fontos az életed nem örülnék neki,ha ebben kéne látnom téged a harcmezőn flangálni.Ez még így is kicsi védelem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 011
113
Hogyér adják a polákok ezt a tuning csomagot? Mit tartalmaz bővebben? És vajon rá lehet e heggeszteni a mi igencsak leamortizálódott 72-es tankjainkra? Miért lett nagyobb a füstelszívó? Vagy csak ráhúztak egy csövet mint Csodabogár a Shermanre? :) Hőleadás miatt lett nagyobb vagy új kialakítás, vagy csak optikai tuning?