[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 800
113
Amúgy most vitán kívül kérdezném(én már meguntam), hogy Nimda és egyéb olcsóbb(nak tartott) pakkok valóban olyan jók/ár érték arányban?
Direkt az Azeriek harcskocsi veszteségeit nézegetem és azért elég sok pukkant el ott is, az örmények szovjet eredetű fegyverrendszereitől is. Szóval én kissé szkeptikus kezdek lenni ezekben az olcsóbb pakkokban (olcsó húsnak az a bizonyos híg leve)
Ezen én is filóztam, de azt gondolom, hogy nem ezen múlt. A legtöbb csapás olyan eszközök részéről lett rájuk mérve, amik ellen aps kellett volna. Ha anélkül megy hk a harcmezőre ahogy ezt már kiveséztük, akármilyen típus lehet, szétkapják. Ezt nemigen befolyásolja, hogy milyenek a harckocsi egyéb berendezései. Ha nincs automata köd egy besugárzásra, nincs elhárítótöltet, akkor hiába jók a szárazföldi egységek elleni komponensek. Plusz ami még hiányzott szerintem, az az ERA alól némi vaskos kompozit.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 713
113
Amúgy most vitán kívül kérdezném(én már meguntam), hogy Nimda és egyéb olcsóbb(nak tartott) pakkok valóban olyan jók/ár érték arányban?
Direkt az Azeriek harcskocsi veszteségeit nézegetem és azért elég sok pukkant el ott is, az örmények szovjet eredetű fegyverrendszereitől is. Szóval én kissé szkeptikus kezdek lenni ezekben az olcsóbb pakkokban (olcsó húsnak az a bizonyos híg leve)
Mondj egy olyan jó olcsó dolgot ami komplexebb egy facsipesznél.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hogy jönne már ki?Hogyan tudsz leírni ekkora ostobaságot?Az a terved,hogy majdnem ugyanolyan szintű elektronikát raksz bele mint ami az A7-ben van,ez majdnem ugyanannyiba fog kerülkni mint az ami az A7-ben van...Figyelj,megint jön egy titok:a harckocsivban nem a vas a drága hanem az elektronika meg az ágyú...
Ebbe én már nem akartam belemenni, de persze....
Direkt beleirtam,hogy 1 új üres Leo árábol kijön egy 72 szakasz-kiképzéssel,személyzetrel xévig fizetve.....
Még mindig nem érted. Nem azért nincs ember, mert nem lehetne fizetni. Egyszerűen NEM AKARNAK nagyobb hadsereget felállítani.
Ha vissza akarod vágni a állami szférát, akkor nem lehet 80-100.000-es haderőt fenntartani.
Nem azért nincs melegburkoló, mert nem fizetnek nekik eleget, hanem mert NINCS!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 800
113
Mondj egy olyan jó olcsó dolgot ami komplexebb egy facsipesznél.
Az a vicc, hogy nem is tudod szerintem mi az a pakk, amiről beszélünk. De mégha tudod is, azért ha kilépünk a filozófiai síkról a valóság elképzelésébe, az az olcsó dolog is forintban alapszinten 300-400 millió. Nem ez olcsó, a többi elmebeteg módon drága
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Ezen én is filóztam, de azt gondolom, hogy nem ezen múlt. A legtöbb csapás olyan eszközök részéről lett rájuk mérve, amik ellen aps kellett volna. Ha anélkül megy hk a harcmezőre ahogy ezt már kiveséztük, akármilyen típus lehet, szétkapják. Ezt nemigen befolyásolja, hogy milyenek a harckocsi egyéb berendezései. Ha nincs automata köd egy besugárzásra, nincs elhárítótöltet, akkor hiába jók a szárazföldi egységek elleni komponensek.
De megint ott tartunk, hogy az örmények legmodernebb ATGM rendszere a sima kornet (nem az E) abból sem volt sok nekik, elleben régebbiből volt bőven és ahogy már azt kifejtettem nektek egy párszor legalább egy 30 éves ATGM rakétát tudjon túlélni ha már modernizálok valamit. Főleg hogy az Azeriek gépei pont az Elbyt systems általá lettek modernizálva (amúgy már másodszorra) T-72 Aslan SIM 2 szintre és azért volt veszteség bőven.

T-72 Aslan SIM 1 Ez volt az alap amint pár éve még húztak egy kicsit.
Elvileg most ez a SIM 2 pakk. (negan már linkelte korábban)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 800
113
Ebbe én már nem akartam belemenni, de persze....

Még mindig nem érted. Nem azért nincs ember, mert nem lehetne fizetni. Egyszerűen NEM AKARNAK nagyobb hadsereget felállítani.
Ha vissza akarod vágni a állami szférát, akkor nem lehet 80-100.000-es haderőt fenntartani.
Nem azért nincs melegburkoló, mert nem fizetnek nekik eleget, hanem mert NINCS!
Ahha, egy hk test szinte semmi, hiszen csak meg kell tervezni egységenként a belterét, a páncélzat kiosztását, a vezetékek és részegységek rögzítését, súlyelosztást, a felfüggesztési elemek beillesztését, a torony mechanikáját, teherbírást, aztán ezt szépen a megfelelő ballisztikai formába önteni. Ja, két fillér az egész. :D Hiszen ha kivesszük a hk-ból az ágyút, meg az elektronikát, akkor a nyers van marad ugye? Nincs motor, erőátvitel, futómű és felfüggesztés, páncélbetét, páncéltorony, búvónyílások, fedelek, stabilizártor és mozgató mechanika, töltőgép és/vagy lőszertároló, vezetékek, üzemanyagtartályok, stb? Ne menjünk már gyagyás szintig...

30000 aktív+ 20000 tartalékos az erő amivel számolnak. Biztosan ebből 15000 elektronikai hadviseléses lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 800
113
De megint ott tartunk, hogy az örmények legmodernebb ATGM rendszere a sima kornet (nem az E) abból sem volt sok nekik, elleben régebbiből volt bőven és ahogy már azt kifejtettem nektek egy párszor legalább egy 30 éves ATGM rakétát tudjon túlélni ha már modernizálok valamit. Főleg hogy az Azeriek gépei pont az Elbyt systems általá lettek modernizálva (amúgy már másodszorra) T-72 Aslan SIM 2 szintre és azért volt veszteség bőven.

T-72 Aslan SIM 1 Ez volt az alap amint pár éve még húztak egy kicsit.
Elvileg most ez a SIM 2 pakk. (negan már linkelte korábban)
Ennyi amiről beszélek. Nem páncéloztak rá olyan fegyverek ellen, amik az alapot át tudják ütni. Valamiért a T-72 esetében annyi történik sokszor, hogy a régi era téglákat rábasszák a testre mert talán abban van rutin, hogy pálcákat hegesztenek rá, aztán csókolom. Egyértelmű, hogy ahogy a Leopard 2 is igényli a plusz páncélt ahol csak lehet, ez igényelné az alapon felül. És az aps kötelező.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Én ezzel megint azt látom igazolni, hogy olcsón nem fogsz jót csinálni. És ha még többet költesz rá akkor sem lesz elég jó. Kicsit a 22-es csapdája ez az egész.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 100
113
Amúgy most vitán kívül kérdezném(én már meguntam), hogy Nimda és egyéb olcsóbb(nak tartott) pakkok valóban olyan jók/ár érték arányban?
Direkt az Azeriek harcskocsi veszteségeit nézegetem és azért elég sok pukkant el ott is, az örmények szovjet eredetű fegyverrendszereitől is. Szóval én kissé szkeptikus kezdek lenni ezekben az olcsóbb pakkokban (olcsó húsnak az a bizonyos híg leve)
De megint ott tartunk, hogy az örmények legmodernebb ATGM rendszere a sima kornet (nem az E) abból sem volt sok nekik, elleben régebbiből volt bőven és ahogy már azt kifejtettem nektek egy párszor legalább egy 30 éves ATGM rakétát tudjon túlélni ha már modernizálok valamit. Főleg hogy az Azeriek gépei pont az Elbyt systems általá lettek modernizálva (amúgy már másodszorra) T-72 Aslan SIM 2 szintre és azért volt veszteség bőven.

T-72 Aslan SIM 1 Ez volt az alap amint pár éve még húztak egy kicsit.
Elvileg most ez a SIM 2 pakk. (negan már linkelte korábban)
Az csak harcelektronika volt.Semmilyen plusz páncélvédelmet,ohne APS(még soft se),semilyen hajtásláncmodernizációt nem kapott.6-700ezer dollár körül volt igy a db ára.A full felkoppintás még egy teljes hajtáslánccsere/test felújitás,pótpáncélozás,ezt csinálja a Nimda,kb 1milka.Plusz a full iron Fist,ami fullban tartalmazza a soft részt is,radar+IR/UV optikai érzékelőrendszert,900ezer dollár.Meg még a távirányitott pk torony fegyverestűl,változattol föggóen 200ezer körül.Összesen kb 3milka-csakhogy igy egyben senki nem rendelte meg még.(csehek egy korai Nimda programot liszenszeltek,belenyultak,és 3x-osra növelt áron csinálták meg a program felét-kissé gyanus az ügy....)Grúz és azeri megrendelések csak az Elta elektronikai csomagját rendelték meg.Grüz SIM1-re van fix adat,az 603ezer dollár/db. volt.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ja-ha egy occsó ködgyertya miatt kb hasznavehetetlenné nem válik a Spike.De egy erdős terep is elég hozzá.
Mozgékony tűzerő,ez a hk.És egy hk löszer olcsó.Egy szegény hadsereg nem pazarolhat minden őcska BTR-re egy drága ATGMet-vagy gp fészekre pláne nem.Gyors.Egy rohamozó hk zl egyszerűen lerohan.De az apc/ifv-kre is ez igaz.És abbol lesz a több.Kell a tűzgyorsaság.
És továbbra is-már a szovjetek megállapitották afgánban,hogy a 30milis gá kevés aszimetrikus háborúban.Amcsik is ugyanere jöttek rá Irakban-kellenek a tankok.

Megbocsáss, de ez így nem vita, hanem falra hányt borsó esete.

Ha az izraeliek, amerikaiak, oroszok olyasmit csinálnak, ami párhuzamban áll a Te nézeteiddel, akkor istencsászárok.
De ha az izraeliek csinálnak valamit, ami keresztbe tesz a Te nézeteidnek (ez esetben a Spike-NLOS, amit ugye az US ARMY is rendszeresít a tervek szerint), akkor még egy félig elszívott cigarettacsikktől is három államhatárral odébb ér földet? :confused:

Részemről ez lezárva...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 100
113
Megbocsáss, de ez így nem vita, hanem falra hányt borsó esete.

Ha az izraeliek, amerikaiak, oroszok olyasmit csinálnak, ami párhuzamban áll a Te nézeteiddel, akkor istencsászárok.
De ha az izraeliek csinálnak valamit, ami keresztbe tesz a Te nézeteidnek (ez esetben a Spike-NLOS, amit ugye az US ARMY is rendszeresít a tervek szerint), akkor még egy félig elszívott cigarettacsikktől is három államhatárral odébb ér földet? :confused:

Részemről ez lezárva...
?????,
Már megbocsájs,de ez nem a Spike-NLOS degradálása,ez minden hasonló rakétára igaz.Ködfüggönyön nem látnak át,és a lombkorona akadályozza a felülről támadást.Az álcázás meg a célfelismerést.
Ezért van soft kill védelmi rendszer,álcázás és rejtett menetútvonal kitalálva.
Befejezheted a vitát,de ezek attol még tények maradnak.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Pont ez ugrott be, ahogy a Gammás hír, meg a kiújult T-72 események megindultak. :) Ha lesz a távvezérlésből valami, ebből is lehet, de azért az még idő.
Nekem is eszembe jutottak AMX 30 DT jellegű T-72 aknamentesítők.
amx-30-b2-dt-mine-clearing-vehicle.jpg

Army2016demo-166.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Azt ki is mondta, hogy békeidőben is legyen feltöltve a 200 körüli T-72 személyzettel ? ? ?

Ja, senki!

Merthogy békeidőben ennek a fele-harmada elég, ehhez kellene a honvédelmi képzés reformja.
Az IDF-haz hasonló szervezésű honvédelem nem vinné csődbe finanszírozás miatt a civil társadalmat.



Ha a katonai terhek csődbe viszik az ellenséget, nem kell háborúzni!
De nekünk vizionáltok a jelenleg 12-15m €-s Leopardból, a majdan, távoli jövőben, további bő százat. :eek:
...gondolom olcsóbb lesz!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!

Az izraeliek a T-55-ből NERA-val kihozták a homlokpáncélra a 125mm-es védelmet (The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc.) de szerintetek messze a (háromszor akkola célfelületű) Leopard alatt van egy hasonlóan modernizált T-72 védelme.
Mondják ezt többen, és "komolyan"!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


A Leopard A7+(15+m$/darab) a kb. 2m$/darab-árból modernizált T-72-höz képest az alábbi "töblet" MBT-ket tudja nagyobb eséllyel leküzdeni:
- Leopard A7+,
- M1 Abrams,
- T-80U/90 (???),
- T-14 Armata,
- Top-MBT kinai, japán, dél-koreai(15+m$/darab).

Ezekből rengeteg beszerzése várható hónapokon belül Közép-Kelet-Európában, ezért csakis és csakis Leopard a megfelelő nekünk, további 1-2 tucat mennyiségben, tekintetbe véve a reális anyagi lehetőségeket, figyelemmel más fegyvernemek szükséges beszerzéseire.
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


"Itthon" gyártunk Mercedest, gyártunk Vw-t, gyártunk Audit, de hazai haditechnikai gyártást, fejlesztés fel se merüljön!
Mindent vegyünk, mert úgy lesz jó, megbízható! Mind. Az a pár tucat, összesen amire ilyen módon van pénz!Amilyen beszerzési és alkalmazási elvek mentén az Európai Unió pár órás konfliktusokat sem tudott megoldani, évek óta húzódnak (Líbia, Mali...).
De merjünk ismét kicsik lenni, vegyük át ezt a haderő fejlesztési és szervezési elvet.
Mert az Unió/NATO velünk van. Minden pillanatban. Ahogy az Erdély-i és Kárpátalja-i nemzetiségi jogok esetében is volt.
...ja, NEM!

Ezért bízzunk meg a javaslataikban, a segítségükben katonai téren is.
Hisz a görögöknek is segítettek megoldani gazdasági válságot!
...ja, NEM!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tehát alapozzunk a kis számban beszerezhető, rendszeres karbantartást és külföldi alkatrész utánpótlást igényló, specializált, igazán --a még rendelkezésre nem álló összfegyvernemi-- együttműködésben kihasználható technikára.
Amelynek minden elemére rövid időn belül lesz is pénz.
...ja, NEM!



Ez ellensúlyozni fogja a szomszéd országok egyenként is fennálló jelentős mennyiségi fölényét.
Akiknek semmilyen érdekük nem diktás egy esetleges összefogást a magyar érdekek ellen.
...ja, NEM!

Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tisztán haditechnikai szempontból a Leopárd a legjobb beszerzés egy európai országnak!
...de legyetek szívesek "kicsit" összefüggésében nézni a kérdést!


Nem véletlenül merült fel többünk részéről a "hibrid"(Leopard, +modernizált T-72) összetételű haderőnem ötlete, mert a Leopard minőségét a modern technika(harctéri hírközlés) a korábbinál sokkal hatékonyabb módon megoszthatóvá teszi egy kiemelt védelemmel rendelkező, az együttműködés szempontja alapján megfizethető áron modernizált, kellő számban is megfizethető mennyiségű T-72-vel.
Egy ilyen együttműködésre felkészített, modernizált, NERA-védett T-72 a Leopard árának töredékéből(2-3m$$), jelentős részben hazai hadi-ipari közreműködéssel is létrehozható.

50-70 Leopárdal rendelkező magyar haderő semmilyen jalantős erdekérvényesítő segítséget nem tud adni a gazdaségi és politikai eredmények megvédése szempontjából, szemben egy 50 Leopard, és 200 modernizált T-72 minőségi és mennyiségi együttműködésével.

...néhányunk szerint!


.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
?????,
Már megbocsájs,de ez nem a Spike-NLOS degradálása,ez minden hasonló rakétára igaz.Ködfüggönyön nem látnak át,és a lombkorona akadályozza a felülről támadást.Az álcázás meg a célfelismerést.
Ezért van soft kill védelmi rendszer,álcázás és rejtett menetútvonal kitalálva.
Befejezheted a vitát,de ezek attol még tények maradnak.
Hoppá-hopá.
A célpont honnan tudja, hogy be van fogva?
A softkill védelmi rendszernek minimum egy lézeres besugárzásjelző szükséges. Az a gond, hogy az új generációs rakéták mar nem lézeres célzással mennek, hanem szenzorfúzió van beléjük építve (különösen az NLOS-okba).
Nem kell radar, nem kell lézer. Sima EO képalkotó van benne, ami azonosítja a célt. Spike is tudja, de tudtommal a Brimstone is...
Tehát a célpont nem fog róla tudni, hogy bajban van, csak a legvégső pillanatban. Akkor meg már a hajára kenheti a ködfüggönyt. Oda már hardkill kell....
Az meg "nem olcsó"!
Kérdés: Biztosan egy T-72-est szeretnénk APS-sel felcicomázni?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 543
32 032
113
Azt ki is mondta, hogy békeidőben is legyen feltöltve a 200 körüli T-72 személyzettel ? ? ?

Ja, senki!

Merthogy békeidőben ennek a fele-harmada elég, ehhez kellene a honvédelmi képzés reformja.
Az IDF-haz hasonló szervezésű honvédelem nem vinné csődbe finanszírozás miatt a civil társadalmat.



Ha a katonai terhek csődbe viszik az ellenséget, nem kell háborúzni!
De nekünk vizionáltok a jelenleg 12-15m €-s Leopardból, a majdan, távoli jövőben, további bő százat. :eek:
...gondolom olcsóbb lesz!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!

Az izraeliek a T-55-ből NERA-val kihozták a homlokpáncélra a 125mm-es védelmet (The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc.) de szerintetek messze a (háromszor akkola célfelületű) Leopard alatt van egy hasonlóan modernizált T-72 védelme.
Mondják ezt többen, és "komolyan"!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


A Leopard A7+(15+m$/darab) a kb. 2m$/darab-árból modernizált T-72-höz képest az alábbi "töblet" MBT-ket tudja nagyobb eséllyel leküzdeni:
  • Leopard A7+,
  • M1 Abrams,
  • T-80U/90 (???),
  • T-14 Armata,
  • Top-MBT kinai, japán, dél-koreai(15+m$/darab).

Ezekből rengeteg beszerzése várható hónapokon belül Közép-Kelet-Európában, ezért csakis és csakis Leopard a megfelelő nekünk, további 1-2 tucat mennyiségben, tekintetbe véve a reális anyagi lehetőségeket, figyelemmel más fegyvernemek szükséges beszerzéseire.
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


"Itthon" gyártunk Mercedest, gyártunk Vw-t, gyártunk Audit, de hazai haditechnikai gyártást, fejlesztés fel se merüljön!
Mindent vegyünk, mert úgy lesz jó, megbízható! Mind. Az a pár tucat, összesen amire ilyen módon van pénz!Amilyen beszerzési és alkalmazási elvek mentén az Európai Unió pár órás konfliktusokat sem tudott megoldani, évek óta húzódnak (Líbia, Mali...).
De merjünk ismét kicsik lenni, vegyük át ezt a haderő fejlesztési és szervezési elvet.
Mert az Unió/NATO velünk van. Minden pillanatban. Ahogy az Erdély-i és Kárpátalja-i nemzetiségi jogok esetében is volt.
...ja, NEM!

Ezért bízzunk meg a javaslataikban, a segítségükben katonai téren is.
Hisz a görögöknek is segítettek megoldani gazdasági válságot!
...ja, NEM!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tehát alapozzunk a kis számban beszerezhető, rendszeres karbantartást és külföldi alkatrész utánpótlást igényló, specializált, igazán --a még rendelkezésre nem álló összfegyvernemi-- együttműködésben kihasználható technikára.
Amelynek minden elemére rövid időn belül lesz is pénz.
...ja, NEM!



Ez ellensúlyozni fogja a szomszéd országok egyenként is fennálló jelentős mennyiségi fölényét.
Akiknek semmilyen érdekük nem diktás egy esetleges összefogást a magyar érdekek ellen.
...ja, NEM!

Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tisztán haditechnikai szempontból a Leopárd a legjobb beszerzés egy európai országnak!
...de legyetek szívesek "kicsit" összefüggésében nézni a kérdést!


Nem véletlenül merült fel többünk részéről a "hibrid"(Leopard, +modernizált T-72) összetételű haderőnem ötlete, mert a Leopard minőségét a modern technika(harctéri hírközlés) a korábbinál sokkal hatékonyabb módon megoszthatóvá teszi egy kiemelt védelemmel rendelkező, az együttműködés szempontja alapján megfizethető áron modernizált, kellő számban is megfizethető mennyiségű T-72-vel.
Egy ilyen együttműködésre felkészített, modernizált, NERA-védett T-72 a Leopard árának töredékéből(2-3m$$), jelentős részben hazai hadi-ipari közreműködéssel is létrehozható.

50-70 Leopárdal rendelkező magyar haderő semmilyen jalantős erdekérvényesítő segítséget nem tud adni a gazdaségi és politikai eredmények megvédése szempontjából, szemben egy 50 Leopard, és 200 modernizált T-72 minőségi és mennyiségi együttműködésével.

...néhányunk szerint!


.
Egyet értek. Egyben jók vagyunk (tapasztalat) , szarból aranyat! Tessék jövendő mérnökök itt a feladat. Ja, hogy gondolkozni kell?
Bocsánat, senkit sem akarok megsérteni, elfogadom, hogy mindenki jobban ért hozzá. De ne öntsük már ki a fürdővízzel a gyereket is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 100
113
Hoppá-hopá.
A célpont honnan tudja, hogy be van fogva?
A softkill védelmi rendszernek minimum egy lézeres besugárzásjelző szükséges. Az a gond, hogy az új generációs rakéták mar nem lézeres célzással mennek, hanem szenzorfúzió van beléjük építve (különösen az NLOS-okba).
Nem kell radar, nem kell lézer. Sima EO képalkotó van benne, ami azonosítja a célt. Spike is tudja, de tudtommal a Brimstone is...
Tehát a célpont nem fog róla tudni, hogy bajban van, csak a legvégső pillanatban. Akkor meg már a hajára kenheti a ködfüggönyt. Oda már hardkill kell....
Az meg "nem olcsó"!
Kérdés: Biztosan egy T-72-est szeretnénk APS-sel felcicomázni?
Mert az ellenség hülye,és ezt nem tudva szépen kirakja a tankjait céltáblának.....(najó,az örmények majdnem ezt csinálták,de ne számitsunk rá,hogy mások nem tanulnak ebből).Álcázni fogják,igyekeznek olyan menetvonalat vállasztani,ami rejtett,pl erdei útvonalat.És ködfüggönyöket-söt,pár kodfüggönyt csak megtévesztésűl.Meg kirak csali célokat,meg mindent el fog követni,hogy ő győzzőn,ne mi.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Azt ki is mondta, hogy békeidőben is legyen feltöltve a 200 körüli T-72 személyzettel ? ? ?

Ja, senki!

Merthogy békeidőben ennek a fele-harmada elég, ehhez kellene a honvédelmi képzés reformja.
Az IDF-haz hasonló szervezésű honvédelem nem vinné csődbe finanszírozás miatt a civil társadalmat.



Ha a katonai terhek csődbe viszik az ellenséget, nem kell háborúzni!
De nekünk vizionáltok a jelenleg 12-15m €-s Leopardból, a majdan, távoli jövőben, további bő százat. :eek:
...gondolom olcsóbb lesz!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!

Az izraeliek a T-55-ből NERA-val kihozták a homlokpáncélra a 125mm-es védelmet (The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc.) de szerintetek messze a (háromszor akkola célfelületű) Leopard alatt van egy hasonlóan modernizált T-72 védelme.
Mondják ezt többen, és "komolyan"!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


A Leopard A7+(15+m$/darab) a kb. 2m$/darab-árból modernizált T-72-höz képest az alábbi "töblet" MBT-ket tudja nagyobb eséllyel leküzdeni:
  • Leopard A7+,
  • M1 Abrams,
  • T-80U/90 (???),
  • T-14 Armata,
  • Top-MBT kinai, japán, dél-koreai(15+m$/darab).

Ezekből rengeteg beszerzése várható hónapokon belül Közép-Kelet-Európában, ezért csakis és csakis Leopard a megfelelő nekünk, további 1-2 tucat mennyiségben, tekintetbe véve a reális anyagi lehetőségeket, figyelemmel más fegyvernemek szükséges beszerzéseire.
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


"Itthon" gyártunk Mercedest, gyártunk Vw-t, gyártunk Audit, de hazai haditechnikai gyártást, fejlesztés fel se merüljön!
Mindent vegyünk, mert úgy lesz jó, megbízható! Mind. Az a pár tucat, összesen amire ilyen módon van pénz!Amilyen beszerzési és alkalmazási elvek mentén az Európai Unió pár órás konfliktusokat sem tudott megoldani, évek óta húzódnak (Líbia, Mali...).
De merjünk ismét kicsik lenni, vegyük át ezt a haderő fejlesztési és szervezési elvet.
Mert az Unió/NATO velünk van. Minden pillanatban. Ahogy az Erdély-i és Kárpátalja-i nemzetiségi jogok esetében is volt.
...ja, NEM!

Ezért bízzunk meg a javaslataikban, a segítségükben katonai téren is.
Hisz a görögöknek is segítettek megoldani gazdasági válságot!
...ja, NEM!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tehát alapozzunk a kis számban beszerezhető, rendszeres karbantartást és külföldi alkatrész utánpótlást igényló, specializált, igazán --a még rendelkezésre nem álló összfegyvernemi-- együttműködésben kihasználható technikára.
Amelynek minden elemére rövid időn belül lesz is pénz.
...ja, NEM!



Ez ellensúlyozni fogja a szomszéd országok egyenként is fennálló jelentős mennyiségi fölényét.
Akiknek semmilyen érdekük nem diktás egy esetleges összefogást a magyar érdekek ellen.
...ja, NEM!

Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!


Tisztán haditechnikai szempontból a Leopárd a legjobb beszerzés egy európai országnak!
...de legyetek szívesek "kicsit" összefüggésében nézni a kérdést!


Nem véletlenül merült fel többünk részéről a "hibrid"(Leopard, +modernizált T-72) összetételű haderőnem ötlete, mert a Leopard minőségét a modern technika(harctéri hírközlés) a korábbinál sokkal hatékonyabb módon megoszthatóvá teszi egy kiemelt védelemmel rendelkező, az együttműködés szempontja alapján megfizethető áron modernizált, kellő számban is megfizethető mennyiségű T-72-vel.
Egy ilyen együttműködésre felkészített, modernizált, NERA-védett T-72 a Leopard árának töredékéből(2-3m$$), jelentős részben hazai hadi-ipari közreműködéssel is létrehozható.

50-70 Leopárdal rendelkező magyar haderő semmilyen jalantős erdekérvényesítő segítséget nem tud adni a gazdaségi és politikai eredmények megvédése szempontjából, szemben egy 50 Leopard, és 200 modernizált T-72 minőségi és mennyiségi együttműködésével.

...néhányunk szerint!


.
Én értelek téged is. De, ha béke időben fele-harmada elég a saccper 200 t-72-nek, azt a 200 t-72-t békeidőben kell felújítani, háborúban nem lesz rá idő. Hogy háborús helyzetben legyen személyzet is rá, nagyon át kellene alakítani a tartalékos/sorkötelezett(?) rendszert a Honvédségnél, a mostani érkező technikára jó ha lesz elég.
A Leopardokra sok számítás volt itt, emlékeim szerint 8 millióra jött ki itt darabja kb, de 10 fölött biztos nem volt.
Többen írták és te is tudod, hogy a prioritások az elsők. ATGM, VSHORAD, amit többen felsoroltak.
A hazai hozzáadott értéket meg vigyék inkább az ellenséghez, mert csak viszik a pénzt és sz@r jön ki a kezükből. Inkább ne.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 759
15 699
113
Szerintem nem ördögtől való dolog felújítani a T72-eseket, ha jól tudom, a lengyelek is foglalkoznak velük, és nem hiszem, hogy az ő költségvetésükkel ne telne mondjuk leókra, de valahogy mégis látnak benne annyi potenciált, hogy a meglévő vasakat életben tartsák/modernizálják.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 492
113
Az izraeliek a T-55-ből NERA-val kihozták a homlokpáncélra a 125mm-es védelmet (The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc.) de szerintetek messze a (háromszor akkola célfelületű) Leopard alatt van egy hasonlóan modernizált T-72 védelme.
Mondják ezt többen, és "komolyan"!
Köszönjük Urak, további átgondolás javasolt!
Arra rádöccentél közben amúgy, hogy ez ugyan az a páncél amivel amúgy a Merkava is van szerelve?
Vagyis olyan kompozit amit egy kezeden meg tudod számolni (najó 2) kb hány ország képes gyártani és ilyet szeretnél te hazai fejlesztésből 0 hazai tapasztalattal? Úgy hogy még el is bírja az alváz, a terhelést (vagy megveszed külföldről a modern kompozit páncélt de akkor meg ugyan ott vagy hogy nem hazai és kiszolgálatódsz a reptilián külföldi hadiipari lobbinak) mert lehet, hogy tudunk olyan kompozitot szülni ami bírja ezt egy 15 év hegesztés után, de hogy az nem olyan vastag és nehéz lesz első körben mint amit te is szeretnél az is biztos.

És hogy ne csak kötözködjek, a Veszprémi székhelyű Bakony kerámia zrt, 360 milliós forint állami támogatást nyert Stanag LVL IV-es szintű kompozit kerámia páncél fejlesztésére és gyártására még 2019-ben. Szóval elindulni elindult a dolog, főleg ha DnD-től esetleg meg is vesszük a teljes technológiai licencet reaktív páncéljaikhoz.

Mivel a tudás és technológia hátrányt amit a elmúlt 30-40 évben sajnos a magyar hadiipar megszűnése miatt felhalmoztunk ésszerű know-how vásárlásokkal lehet belátható időn belül lefaragni.