[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Nekünk a pokrócos módszert tanították. Felugrasz a tankra, és egy pokróccal letakarod az optikát és a periszkópokat. :D

Ja gyakoroltuk mi is épp eleget, azzal a tudattal, hogy élesben soha nem csinálnák meg. :) Na és persze ,az aknára fekvést sem ,a harckocsi nyomvonalában, akkor félrefordulva csak, amikor épp odaér.
 
W

Wilson

Guest
F35 mi a francnak? Kompozit kis szar repülő gps irányitással elvisz 200-300kg anyagot oda ahova kell.és az ilyenből pl pécstt gyártanak nem is keveset.
Uhh ez a kijelentés akkorát ütött mint egy üveg tatratea , az F35 nem egy hibátlan fegyverplatform de jelenleg a világ legfejlettebb vadászbombázója a legmagasabb szintű szenzorfúzióval, Pécset az F-35-z maximum egy matricát tudnának legyártani,értem én,hogy ez egy fórum ,de azért égbekiáltó hülyeségeket ne irkáljunk már összevissza.
 
W

Wilson

Guest
Egy közép kategóriás multifunkciós csapásmérő drón (ami nem öngyilkos repülő bomba) mondjuk a Bayraktar ami most elég nagyot ment a piacon kb 1,5-2 millió dollár/darab, support és fegyverzet nélkül.
Na, hogy ezek a gépek biztonságosan tudjanak dolgozni. Rendelkezned kell korlátlan légifölénnyel. Az ellenség légvédelmét teljesen el kell nyomnod, vagy olyan fosnak kell lennei, hogy a drónokkal se nagyon tudjon mit kezdeni. Illetve a célpontok megtalálásához baromi pontos elektronikai és hagyományos felderítési információkkal (a törökök folyamatosan elektronikai légtérfigyelő gépekkel segítettek az azerieknek illetve a török F16-ok folyamatosan felderítettek mert az örmények nem mertek rájuk lőni) . Na ha védelemre akarod használni akkor is ott az ellenséges légvédelem mivel az ellenség légvédelmi ernyő alatt támad ha nem akar megdögleni. A drónok irányító konzolja meg kb olyan felszereltségű mint egy pilótafülke... Csak, hogy 14 évesek is könnyen tudják használni.

Szóval az egész közel sem olyan egyszerű mint amennyire te azt elképzeled.
Teljes mértékben egyetértek veled ,de közben várom blogen reakcióját:)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Erről valaki valamit, ha már nem az F35 és Bajraktár topikban vagyunk?

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 949
123 532
113
Erről valaki valamit, ha már nem az F35 és Bajraktár topikban vagyunk?

Hát az ellenséges lézerfegyverek elleni rendszeren besírtam :eek:
 
T

Törölt tag 467

Guest
Mindenesetre a fórum lelke ismét beindult. :D Szóval a T-72 modernizációjára még mindig van igény. Főleg ha azt tekintjük, hogy a többek által linkelt eseményen is azokkal acélkockultak még mindig, Leopard ide vagy oda. :rolleyes:
Az elmondottak szerint azért acélkockulnak még mindig a T-72-vel, mert a Leopardokon a kiképzők kiképzése zajlik.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Mindenesetre a fórum lelke ismét beindult. :D Szóval a T-72 modernizációjára még mindig van igény. Főleg ha azt tekintjük, hogy a többek által linkelt eseményen is azokkal acélkockultak még mindig, Leopard ide vagy oda. :rolleyes:
Ezt a bizonyos modernizációs igényt miből szűrted le?
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Mindenesetre a fórum lelke ismét beindult. :D Szóval a T-72 modernizációjára még mindig van igény. Főleg ha azt tekintjük, hogy a többek által linkelt eseményen is azokkal acélkockultak még mindig, Leopard ide vagy oda. :rolleyes:
Szerintem ez tévedés. Csodálkozom, hogy egyáltalán felmerül valakiben.
De hogy osztozzatok a meglepetésemben, elmondom, hogy a 2000-es években beszéltem egy katonával. Ő azt állított - márpedig az üzemeltetésben vett részt - hogy a T-72-nek nem mindegy milyen olajat kap. Próbálkoztak mindenfélével, Shell-el, stb, de csak az eredeti szovjet olaj volt jó neki. (Kenőolaj!) Hogy manapság ezt miképp oldják meg, azt nem tudom.

Tehát a T-72 :
  • a motorikája nem jó (gyenge, ugyanakkor kényes)
  • az elektronikája elavult
  • a páncéltest gyenge, a futóműnél kifejezetten vékony
Bárminemű modernizáció pénzkidobás. Inkább vegyenek helyette újabb 12 Leo 2 a4-est, még azzal is jobban járunk.

Addig kell hadrendben tartani, amíg a teljes Leopard 2 a7 hu flotta nem áll készen. Aztán mehet a piacra (afrikai országoknak, ha nem sértődnek meg érte), vagy múzeumokba, esetleg vashulladéknak. 2-3 darabot megtarthatunk Tatán mutatóba, emlékbe, vagy kiképzési céllal (pl. ellenerő), ennyi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Szerintem ez tévedés. Csodálkozom, hogy egyáltalán felmerül valakiben.
De hogy osztozzatok a meglepetésemben, elmondom, hogy a 2000-es években beszéltem egy katonával. Ő azt állított - márpedig az üzemeltetésben vett részt - hogy a T-72-nek nem mindegy milyen olajat kap. Próbálkoztak mindenfélével, Shell-el, stb, de csak az eredeti szovjet olaj volt jó neki. (Kenőolaj!) Hogy manapság ezt miképp oldják meg, azt nem tudom.

Tehát a T-72 :
  • a motorikája nem jó (gyenge, ugyanakkor kényes)
  • az elektronikája elavult
  • a páncéltest gyenge, a futóműnél kifejezetten vékony
Bárminemű modernizáció pénzkidobás. Inkább vegyenek helyette újabb 12 Leo 2 a4-est, még azzal is jobban járunk.

Addig kell hadrendben tartani, amíg a teljes Leopard 2 a7 hu flotta nem áll készen. Aztán mehet a piacra (afrikai országoknak, ha nem sértődnek meg érte), vagy múzeumokba, esetleg vashulladéknak. 2-3 darabot megtarthatunk Tatán mutatóba, emlékbe, vagy kiképzési céllal (pl. ellenerő), ennyi.
Ezt a bizonyos modernizációs igényt miből szűrted le?
Kicsit ingerelni akartam a társaság idegrendszerét. :)