[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem tudok most belefolyni, mert leszakad az agyam, hurrá időjárás. Ahogy elmúlt igyekszek utánajárni
Ne vesződj vele, ha Liebherr D9612 motorral vesszük, az cirka 40 centivel hosszabb, 40 centivel magasabb, 35 centivel szélesebb és 1,3 tonnával nehezebb.
Valami hasonló lenne a vége.
h9OCWsc.jpg
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem hiszek abban,hogy a semminél jobb még a szar is hozzáallás célravezető.
Ez attól függ, képes-e ellátni a feladatát, és van-e lehetőség arra, hogy megszerezd a jobbat. + van-e bármi kényszerítő erő arra, hogy a szart felhasználd.
Jelen esetben azt gondolom, hogy a fegyvernemet fenntartani jó lett volna, de mert van jó is most, így már vegyünk könnyes búcsút, és irány a hadtörténeti park.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 178
113
Ez attól függ, képes-e ellátni a feladatát, és van-e lehetőség arra, hogy megszerezd a jobbat. + van-e bármi kényszerítő erő arra, hogy a szart felhasználd.
Jelen esetben azt gondolom, hogy a fegyvernemet fenntartani jó lett volna, de mert van jó is most, így már vegyünk könnyes búcsút, és irány a hadtörténeti park.
Az nem fegyvernem fenntartás,hogy 50 év helyett csak 30-al kullogunk a világ mögött.
Ez látszat dolog.Az nem viszi előre,vagy tartja szinten a fegyvernemi kultúrát,ha minden szempontból totálisan elavult harckocsit elavult szintre modernizálunk.Ez csak szemfényvesztés.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az nem viszi előre,vagy tartja szinten a fegyvernemi kultúrát,ha minden szempontból totálisan elavult harckocsit elavult szintre modernizálunk.Ez csak szemfényvesztés.
Nem gondolom, hogy fel kellett volna őket újítani. Csak, gyakorlatozni, alakzatozni, harceljárásokat megtanulni, gondolom jó.
Nézd, tudom, nem katonaság, de nálunk most ugye az analitika titrálás. Kb annyira modern, hogy az ehhez vonatkozó szabványokat, még Ferenc József írta alá kis túlzással. De ha ezt megszűntetjük, akkor nem lesz analitika. Nyilván, nem vennék hozzá digitális kijelzős titrátort, meg nem költenék rá, de fenntartani a területet pont elég.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 178
113
Nem gondolom, hogy fel kellett volna őket újítani. Csak, gyakorlatozni, alakzatozni, harceljárásokat megtanulni, gondolom jó.
Nézd, tudom, nem katonaság, de nálunk most ugye az analitika titrálás. Kb annyira modern, hogy az ehhez vonatkozó szabványokat, még Ferenc József írta alá kis túlzással. De ha ezt megszűntetjük, akkor nem lesz analitika. Nyilván, nem vennék hozzá digitális kijelzős titrátort, meg nem költenék rá, de fenntartani a területet pont elég.
Az meg lótúró nem fegyvernem fenntartás.50 éves technikával lehetetlen modern harceljárásokban gondolkozni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Akkor hagyjuk a szart és vegyünk annak az árán olyat ami hatékony.Barki bármit mond egy modern akar kerekes tüzérosztály többet ér mint egy gányolt T-72 zászlóalj.
Gondolj bele,valami 4-5 milla közt van 1db Archer...
:rolleyes:
Háát több az!
De igen értem, hogy mit akarsz mondani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 633
113
Nem gondolom, hogy fel kellett volna őket újítani. Csak, gyakorlatozni, alakzatozni, harceljárásokat megtanulni, gondolom jó.
Nézd, tudom, nem katonaság, de nálunk most ugye az analitika titrálás. Kb annyira modern, hogy az ehhez vonatkozó szabványokat, még Ferenc József írta alá kis túlzással. De ha ezt megszűntetjük, akkor nem lesz analitika. Nyilván, nem vennék hozzá digitális kijelzős titrátort, meg nem költenék rá, de fenntartani a területet pont elég.
Hat figyi, ugye ezek 35 eves lanctalpas holmik. Ok hogy nincs bennuk annyi uzemora mint egy 35 eves Caterpillarban vagy Poclainben (ha meg van uzemkepes annyi idos egyaltalan) de szovjet technologia es kik is szervizeltek az evek soran es mibol, hogyan? Szoval szerintem ezeket a gepeket szerelik ket hetig, aztan kicsattognak 2 km-et a szomodi loterre, lonek kettot, aztan elindulnak vissza, talan haza is er mind, ha hazaertek a Klapkaba akkor meg szerelik ujabb ket hetig. Szoval felujitas nelkul, csak gyakorlatozasra hasznalni oket se jarhato ut, elesben meg el se jutnanak a frontvonalig mert mind lerobbanna mar delig.
Leokkal eggyut mozogni keptelen, alkatresz nincs hozza, loszere mas mint a Leoe.
Ket fele tankot felesleges fenntartani ilyen kis letszamnal, tuzersegi, legvedelmi platformnak nem jo, gyalogsagi tuztamogatasra meg platformnak ott a Linx.
Nagyon sokba kerulne egy teljes ipari felujitas, mert az utolso csavarig cserelni kellene mindent, uj motor, uj valto, egyeb apro elore nem vart nyalanksagok a 75 darabnal. Ha a torony repulne (ami osdi technologia ma mar es a lovege, elektronikaja sem ugyanaz mint a Leoe) meg mozgekonyabb is lenne kicsit, egy kisebb, konnyebb automata tornyot mint a Terminatore elviselne.
Kerdes arban, vedelemben, tudasban hogy viszonyulna a Linxhez, ugy hogy deszant nincs, max csak oroszosan a teton.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Ment a like.
A modernebb 3BM42 gyárilag megadott szórása 0.3 mil.
Az izraeliek által kínált lőszeré (M700 azthiszem) meg 0.25 mil.

Ezt az izraeli APFSD-t mi is tudjuk használni akár(T-72M1, és a 2A46M ágyús típusok)?
Adatlap, ár, gyártó, egyebek ?

(M700-re nem jön nekem semmi :( )


U.I.: Hallottam egy lengyel 125 mm-es APFSD-ről is. Az megvan még vajon?


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 037
124 030
113
Ezt az izraeli APFSD-t mi is tudjuk használni akár(T-72M1, és a 2A46M ágyús típusok)?
Adatlap, ár, gyártó, egyebek ?

(M700-re nem jön nekem semmi :( )


U.I.: Hallottam egy lengyel 125 mm-es APFSD-ről is. Az megvan még vajon?


.
Hát jó kérdés lehet új cső kéne a zsidó cucchoz.

Elvileg nincs, de ukránokkal közös csőből indítható atgm projektről hallani mostanában.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Ezt az izraeli APFSD-t mi is tudjuk használni akár(T-72M1, és a 2A46M ágyús típusok)?
Adatlap, ár, gyártó, egyebek ?

(M700-re nem jön nekem semmi :( )


U.I.: Hallottam egy lengyel 125 mm-es APFSD-ről is. Az megvan még vajon?


.

M711/8 és szerintem azt mi már nem tudjuk használni. Túl nagy a nyomása.
Viszont az egyik hadgyakorlatos videón arról volt szó, hogy a szavatosság lejárata előtt ellőnek lőszereket, azokon a felirat 3BM42-volt.
Attól megnyugodtam :)
Annáé jobb lőszer nem nagyon kell nekünk a lelakott T-72-inkhez.
M711:
Indiai licenc 3BM42:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 247
15 984
113
meg kérdeztem benfentes haverom honvédségnél hogy mi a szitu


Tényleg az van hogy Maróth és Korom összeveszett

Maróth 300 t-72-es akart venni majd felújítani

Korom inkább lynx alapon akart 140 mm-es lövegeket

Nem tudtak megegyezni , csak egy maradhatott


Ti melyik felújítási progamot preferálnátok?

:hadonaszos: