[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 749
57 175
113
Sajnos nagyon alá számolsz, főleg mióta az árak megugrottak.
Jó számolópélda. A csehek által most felújított T-72 Avenger,

"The new Avenger has similar specifications as previously presented Scarab. Therefore it features a slightly boosted engine (840HP versus the previous 720), modernized optoelectronics (3rd generation passive night vision sights for the all three crew members), smoke screen launchers and new communication and navigation systems.
However, it differs from the Sacrab because instead of the Czech explosive-reactive armour Dyna armor, it uses the Ukrainian Nozh (Nož, Knife) ERA or some copy of the Soviet Kontakt 1. It is also possible that the Ukrainians gave the license for the production of the Nozh ERA to the Czech company. It can also be seen that the solution for installing ERA was taken from the Ukrainian tanks T-72UA1 and T-64, T-80BV mod.2017."

Ez 5-600 ezer euró. És ebben se tűzvezető rendszer se semmi nincs még. A rádió pedig egy eléggé alap darab limitált képességekkel.

Hát a példád engem igazol már bocsánat. 600 ezer Euróból vagyis 0.6 millióból:
1. Új erősebb motor
2. 3. generációs éjjellátó
3. Reaktív páncél.
4. Kommunikációs és navigációs rendszerek.
Már bocsi, de pont ezen látszik , hogy szarért-hugyért is föl lehetne újítani a T-72-eseket!
És pont ez a példa arra, hogy bőven olyan áron amit mondtam.

Több csomag is meg lett nézve az elmúlt pár évben különböző modernizációs szinteken.

Értem, piackutatunk..... Nézelődni én is szoktam. :rolleyes:
Mi lenne ha csinálnának is valamit?
Azt vágod, hogy a Cseh csomag árát figyelembe véve olyan 30 T-72-est lehet felújítani 1 db Leopárd 2A7 árából. Csak mondom...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 830
113
Hát a példád engem igazol már bocsánat. 600 ezer Euróból vagyis 0.6 millióból:
1. Új erősebb motor
2. 3. generációs éjjellátó
3. Reaktív páncél.
4. Kommunikációs és navigációs rendszerek.
Már bocsi, de pont ezen látszik , hogy szarért-hugyért is föl lehetne újítani a T-72-eseket!
És pont ez a példa arra, hogy bőven olyan áron amit mondtam.



Értem, piackutatunk..... Nézelődni én is szoktam. :rolleyes:
Mi lenne ha csinálnának is valamit?
Azt vágod, hogy a Cseh csomag árát figyelembe véve olyan 30 T-72-est lehet felújítani 1 db Leopárd 2A7 árából. Csak mondom...
Csak ez a szint kb semmi.
kontakt-1 gyenge takarással, thermal nincs és kapott egy basic rádiót meg egy GPS-t. A motor meg nem új, meg lett pöckölve (utána hamar le is döglött, ez már visszajött azóta) Az igaz, hogy ezt nekünk is meg kellett volna már csinálni 20 éve.

A hőkamerák magában 1,5 milla ha raksz fel panorámát is. Tűzvezető rendszer szintén ennyi. Egy jobb ERA is viszi feljebb az árat.
Szóval ha egy jobb eredményt akarsz az még mindig 4-5 milla közt van.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 749
57 175
113
A hőkamerák magában 1,5 milla ha raksz fel panorámát is. Tűzvezető rendszer szintén ennyi. Egy jobb ERA is viszi feljebb az árat.
Szóval ha egy jobb eredményt akarsz az még mindig 4-5 milla közt van.

Akkor olvasd el légyszíves, hogy mekkora összegről írtam a végén. A fullos tankra 5 misit.
Meg lehet csinálni. Kisebb modernizációval (lásd pontokat) jóval olcsóbban is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 749
57 175
113
Egyébként a hőkamerák esetén nem biztos, hogy nem lehetne mókolni. Olyan kültéri hőkamrák vannak amelyek 4K-s képet adnak 22 szeres optikai zoommal.
Stabilizált platformon nem biztos, hogy annyira rossz ez.
(Nem biztonsági kamerát raknék a tankra, hanem konkrétan a FLIR részét, egy saját stabis toronyba.)
Ez csak úgy eszembe jutott.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 795
113
En hagynek mindent, de a tornyot ledobnam. Valami SPAAG valtozatra kellene atepiteni kimondottan dronok ellen, masodlagosan meg egy ATGM - et ratenni. Igy foldi es legi celok ellen is alkalmas lenne. Bőven jo lenne, plane hogy a dronoknak csak az oklunket razhatjuk. Anelkul meg kacsavadaszat van csak. Nem kell nagy segget keriteni neki, ugy atepitgetni mint a Loarat, kb mint az irakiak T 72 Marksman verzioi eleg lenne, a lenyeg hogy kiszurja a pici dronokat, a Geran, Lancat, Orlan feleket.
Nagyjabol a 70-75 db ilyen vacakkal a hona alatt mar ki mernem engedni a laktanyabol a 44 Leopardot.
Miota a Zsuskakat kidobtuk nincs ilyen kategoriank egyebkent.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 830
113
Egyébként a hőkamerák esetén nem biztos, hogy nem lehetne mókolni. Olyan kültéri hőkamrák vannak amelyek 4K-s képet adnak 22 szeres optikai zoommal.
Stabilizált platformon nem biztos, hogy annyira rossz ez.
(Nem biztonsági kamerát raknék a tankra, hanem konkrétan a FLIR részét, egy saját stabis toronyba.)
Ez csak úgy eszembe jutott.
A probléma amúgy itt azzal van, hogy hogy bírja a rázkódást meg a löveg okozta lökéshullámot. A civil technológia katonai hasznosíthatósága itt szokott sántítani.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 213
55 165
113
5 millánál tartasz :D


Persze, csak azt mondom, hogy az erősebb motoron lehetne 1 millát spórolni.
De mostmár baszhatjuk,kb, a covid előtt már rá kellett volna haladni az akkor még menthető ex szovjet motyók upgradejére, amikor még lehetett boltolni az Oroszokkal, innen már szopóágon vagyunk, annyi, hogy nem adtuk oda a kedves náciknak,de kb 2 év múlva is ugyanott fognak oxidálódni a tankjaink,ahol most.
Van rá 1 üveg tullamore wish wishkeym.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Persze, csak azt mondom, hogy az erősebb motoron lehetne 1 millát spórolni.
De mostmár baszhatjuk,kb, a covid előtt már rá kellett volna haladni az akkor még menthető ex szovjet motyók upgradejére, amikor még lehetett boltolni az Oroszokkal, innen már szopóágon vagyunk, annyi, hogy nem adtuk oda a kedves náciknak,de kb 2 év múlva is ugyanott fognak oxidálódni a tankjaink,ahol most.
Van rá 1 üveg tullamore wish wishkeym.
15-20 éve kellett volna egy alapos nagyjavítás és upgrade a használható orosz cuccokra, ehelyett hagytak lerohadni mindent.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 961
32 855
113
Az nem az ukránok sajátja volt? Mintha ők is fejlesztettek volna egyébként.


Sajnos nagyon alá számolsz, főleg mióta az árak megugrottak.
Jó számolópélda. A csehek által most felújított T-72 Avenger,

"The new Avenger has similar specifications as previously presented Scarab. Therefore it features a slightly boosted engine (840HP versus the previous 720), modernized optoelectronics (3rd generation passive night vision sights for the all three crew members), smoke screen launchers and new communication and navigation systems.
However, it differs from the Sacrab because instead of the Czech explosive-reactive armour Dyna armor, it uses the Ukrainian Nozh (Nož, Knife) ERA or some copy of the Soviet Kontakt 1. It is also possible that the Ukrainians gave the license for the production of the Nozh ERA to the Czech company. It can also be seen that the solution for installing ERA was taken from the Ukrainian tanks T-72UA1 and T-64, T-80BV mod.2017."

Ez 5-600 ezer euró. És ebben se tűzvezető rendszer se semmi nincs még. A rádió pedig egy eléggé alap darab limitált képességekkel.

De higyjétek el, a HM még olyan szintig sem jutott el ezzel, mint ez a hozzászólás. Jó , hogy fizetést kapnak ezért....

Több csomag is meg lett nézve az elmúlt pár évben különböző modernizációs szinteken.
Falaric,belga-lengyel-ukran .90/100/105/120/125milisben vannak,HE és HEAT kivitelben
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Hát a példád engem igazol már bocsánat. 600 ezer Euróból vagyis 0.6 millióból:
1. Új erősebb motor
2. 3. generációs éjjellátó
3. Reaktív páncél.
4. Kommunikációs és navigációs rendszerek.
Már bocsi, de pont ezen látszik , hogy szarért-hugyért is föl lehetne újítani a T-72-eseket!
És pont ez a példa arra, hogy bőven olyan áron amit mondtam.
- Igen, tetszenek a gondolatok, de mindenki elfeledkezik arról amit többen is emlegettek, hogy oldalról simán ki lehet lőni még az új leot is! Mint láttuk a videókon nagy részüket így lőtték ki a harckocsiknak! S repült a torony a srácokkal együtt. :(

- Na most, mi lenne ha oldalról is védetté tennénk ezt a T-72-t. Több olcsó megoldás is lehetséges.
Mondjuk azt a gumipáncélt amit oda raktak takarásnak, ugye le kellene takarítani. Az nudli egy jó képzet harckocsizóval szemben, mivel az behunyt szemmel is tudja hova kell célozni. A kőzacskók olcsók, ám sérülékenyek s közel sem biztos hogy a sérülékenység miatt a hatásosság megfelelő lenne.
- Valamilyen oldalpáncélra gondoltam. Ezt kellene közösen kiokoskodni. Talán hasznos lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
- Tudod az az igazság hogy én már leszolgáltam a katonaidőmet, nem úgy mint a mai nyálasok (nem katonák) s ledolgoztam az országnak a 45 évemet s látom sajnos hova jutott az ország s hová fog még jutni! Ennyi csak a probléma. Lóvé zsebből ki s odaadni uraságnak, mert nem gondolkodott előre már 30éve. Jobban kellet a stadionok építésére mint a haza védelmére. Ennyi a bajom csak. Majd küldjük a focistákat labdával lövöldözni! Had ne folytassam, mert olyat írok amit nem akarok s megbántani sem akarlak.
Régen minden jobb volt! :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 414
113
- Igen, tetszenek a gondolatok, de mindenki elfeledkezik arról amit többen is emlegettek, hogy oldalról simán ki lehet lőni még az új leot is! Mint láttuk a videókon nagy részüket így lőtték ki a harckocsiknak! S repült a torony a srácokkal együtt. :(

- Na most, mi lenne ha oldalról is védetté tennénk ezt a T-72-t. Több olcsó megoldás is lehetséges.
Mondjuk azt a gumipáncélt amit oda raktak takarásnak, ugye le kellene takarítani. Az nudli egy jó képzet harckocsizóval szemben, mivel az behunyt szemmel is tudja hova kell célozni. A kőzacskók olcsók, ám sérülékenyek s közel sem biztos hogy a sérülékenység miatt a hatásosság megfelelő lenne.
- Valamilyen oldalpáncélra gondoltam. Ezt kellene közösen kiokoskodni. Talán hasznos lenne.
Nem tudod védetté tenni csak úgy ha 80 tonnás harckocsit csinálsz belőle.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 640
113
A probléma amúgy itt azzal van, hogy hogy bírja a rázkódást meg a löveg okozta lökéshullámot. A civil technológia katonai hasznosíthatósága itt szokott sántítani.
Mondjuk itt lenne helye a mókolásnak, germánium üveget lehet venni, hőképalkotó szenzort szintén, optikai gyártók akadnak itthon is....