[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Muszka már az ötvenöcsit is előszedi,mert kell,de mi a jóval potensebb 72-t küldjük csak kohóba.........Nem számit olyan,hogy háborús tapasztalat
Hát igen. Te biztos nem beszéltél katonatiszttel évekkel ezelőtt, aki azt mondta, hogy hiába mindenevő a T-72 motorja, ha kenőanyagok tekintetében csak és kizárólag az orosszal akar működni. Nem meglepő, hogy előszedik az összes letárolt hk-ikat, mert úgyis van mivel "etetni". De nekünk, ahol lassan minden orosz termék embargós lesz, a motorolaj is - hiába jön még ideig-óráig nyersolaj a vezetéken - "nyugati" országként botorság a haditechnikában keletre tájolni magunkat. (A nyersolaj nem motorolaj!) Ezért mondom, hogy motorcsere, erőátvitel csere, és persze elektronika. Ezek nélkül meg vannak számlálva egy modernizált T-72-es napjai is. Nem tök mindegy, hogy azért nem működik egy gép, mert ki lett vonva, vagy azért nem működik, mert nincsenek meg a működésének a feltételei?
Az eredmény ugyanaz.
Ráadásul Ukrajnából sem látunk olyan felvételeket, ahol tankok százai mennének egyszerre rohamra, elsöpörve mindent ami az útjukba áll. A pár páncélos éket meg levadásszák tüzérséggel, drónokkal, ATGM-mel. (SzVSz szerintem a taktika is rossz mindkét támadó oldalon.)
Szóval szerintem kevesebb hk elég, de az legyen high-tech, és legyen hozzá megfelelő támogatás (felderítés, tüzérség, légierő, IFV, logisztika). A 44 Leo-2 persze kevés lesz, de mellé 44 vagy akármennyi modernizált T-72 nem oldaná meg a problémát. Költsük inkább azt a pénzt újabb Leo-2 vagy KF-51 beszerzésére.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 830
35 136
113
Hát igen. Te biztos nem beszéltél katonatiszttel évekkel ezelőtt, aki azt mondta, hogy hiába mindenevő a T-72 motorja, ha kenőanyagok tekintetében csak és kizárólag az orosszal akar működni. Nem meglepő, hogy előszedik az összes letárolt hk-ikat, mert úgyis van mivel "etetni". De nekünk, ahol lassan minden orosz termék embargós lesz, a motorolaj is - hiába jön még ideig-óráig nyersolaj a vezetéken - "nyugati" országként botorság a haditechnikában keletre tájolni magunkat. (A nyersolaj nem motorolaj!) Ezért mondom, hogy motorcsere, erőátvitel csere, és persze elektronika. Ezek nélkül meg vannak számlálva egy modernizált T-72-es napjai is. Nem tök mindegy, hogy azért nem működik egy gép, mert ki lett vonva, vagy azért nem működik, mert nincsenek meg a működésének a feltételei?
Az eredmény ugyanaz.
Ráadásul Ukrajnából sem látunk olyan felvételeket, ahol tankok százai mennének egyszerre rohamra, elsöpörve mindent ami az útjukba áll. A pár páncélos éket meg levadásszák tüzérséggel, drónokkal, ATGM-mel. (SzVSz szerintem a taktika is rossz mindkét támadó oldalon.)
Szóval szerintem kevesebb hk elég, de az legyen high-tech, és legyen hozzá megfelelő támogatás (felderítés, tüzérség, légierő, IFV, logisztika). A 44 Leo-2 persze kevés lesz, de mellé 44 vagy akármennyi modernizált T-72 nem oldaná meg a problémát. Költsük inkább azt a pénzt újabb Leo-2 vagy KF-51 beszerzésére.
Panzeroil van használva a 72 esekhez OMV-s az egyéb olajok is vagy OMV-s vagy MOL os olajok. Orosz olajjal én nem találkoztam.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Én teljes hajtáslánc cserét kérnék bele (Nimda COVID elött 1 milkáért kinált olyat,többféle motor és váltó kombinációban).Ha belefér az MTU883 EuroPowerPack,rentábilis áron,akkor azt kérném bele ( @papi ?).
Én elengedném a T-72 kezét. Úgy gondolom, abból a pénzből amiből modernizálnánk, inkább szerezzünk be olyan kohószökevényeket, amelyek legalább nagyrészt azonosak azzal a típussal, amivel hosszú távra tervezünk. Meglátásom szerint az is probléma, hogy a T-72 a szövetségi rendszerünkön belül végérvényesen kivezetésre kerül, pár éven belül komoly gondok lesznek az alkatrészekkel. Inkább mennék kilincselni, hogy kinek porosodik Leopard 2 a sarokban, aztán azokból rántanék össze egy második zászlóaljat.
Én egyébként azt gondolom, jelenleg 1000 fontosabb és számunkra hasznosabb dologra lehetne költeni a pénzt, mint harckocsira.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Hát igen. Te biztos nem beszéltél katonatiszttel évekkel ezelőtt, aki azt mondta, hogy hiába mindenevő a T-72 motorja, ha kenőanyagok tekintetében csak és kizárólag az orosszal akar működni. Nem meglepő, hogy előszedik az összes letárolt hk-ikat, mert úgyis van mivel "etetni". De nekünk, ahol lassan minden orosz termék embargós lesz, a motorolaj is - hiába jön még ideig-óráig nyersolaj a vezetéken - "nyugati" országként botorság a haditechnikában keletre tájolni magunkat. (A nyersolaj nem motorolaj!) Ezért mondom, hogy motorcsere, erőátvitel csere, és persze elektronika. Ezek nélkül meg vannak számlálva egy modernizált T-72-es napjai is. Nem tök mindegy, hogy azért nem működik egy gép, mert ki lett vonva, vagy azért nem működik, mert nincsenek meg a működésének a feltételei?
Az eredmény ugyanaz.
Ráadásul Ukrajnából sem látunk olyan felvételeket, ahol tankok százai mennének egyszerre rohamra, elsöpörve mindent ami az útjukba áll. A pár páncélos éket meg levadásszák tüzérséggel, drónokkal, ATGM-mel. (SzVSz szerintem a taktika is rossz mindkét támadó oldalon.)
Szóval szerintem kevesebb hk elég, de az legyen high-tech, és legyen hozzá megfelelő támogatás (felderítés, tüzérség, légierő, IFV, logisztika). A 44 Leo-2 persze kevés lesz, de mellé 44 vagy akármennyi modernizált T-72 nem oldaná meg a problémát. Költsük inkább azt a pénzt újabb Leo-2 vagy KF-51 beszerzésére.
Ez az olaj dolog butaság. Ha fontos egy MOL - laborban egy hét alatt legyártják bármelyik régi orosz olajat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 830
35 136
113
Szerintem a 72 eseket pont most nem érdemes kukázni amikor végre normális technológiai színt felé haladunk hadiipar tekintetébe.

elvileg akarunk valami elektrooptikai rendszereket gyártani. 4-5000 m ig ellát az már nem rossz (sík terepen a föld görbülete miatt amúgy sem igen láthat messzebb.) Kom rendszert nagy db számba szerzünk be ígyis úgyis... DND ERA-t akar gyártani nállunk szerintem simán rámehet a 72 esre... ha már nállunk készül... Tűzvezetőrendszer giroszkópostól stb Lynx elemeit simán be lehet tenni. van egy csomó területvédelmi zászlóaljunk vagy számolhatunk 7 db ezreddel. oda azért nem ártana valami tűztámogató eszköz...

További leopárdokat ettől fügetlenűl még beszereznék. pár tucat a4 ami színtén modernizálásra kerülhetne elférne a jelenlegiek melett aktív alakulatoknál.

A horvátok nem nagyon akarnak szabadulni az M84 eseiktől. és bizony a lengyeleknél is még jó darabig szolgálatba fog maradni (műszaki verziók még nagyon hosszú ideig.)

Kohóba küldeni szerintem felesleges (minek? minek jobb beolvasztva mint teszem azt letárolva valahol.?.)
ha más nem afrikába elpasszólható vagy a közelkeletre.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Én egyébként azt gondolom, jelenleg 1000 fontosabb és számunkra hasznosabb dologra lehetne költeni a pénzt, mint harckocsira.
- Ez egyértelmű! :rolleyes: Ám mivel véded meg a kis hazádat?

Egyértelmű hogy másra is lehetne költeni azt a pénzt. Cukorgyárat is építhetnénk, mivel azokat is tönkretettük. Építhetnénk malmokat, lisztkészítéshez! Mivel azokat is tönkretettük. Építhetnénk konzervgyárakat, mivel azokat is elkótyavetyéltük, s sorolhatnánk a befektetéseket aminek az ország s lakosság örülne. Lenne munkahely, a földekről a termés - termelés megindulna, városokban a munkaerő beindulna. Beindulna a könnyűipar, az kérné a gépgyáraktól a megfelelő gépeket , ezáltal beindúlna a gépgyártás! A gépgyártás beindúltával a hadsereg is kérhetné a megfelelő gépeket önmagának hazai gyártásban! Építhetnénk takarmánytárolókat, gondolva a jövőre is.
- Ám nekünk futball stadionok kellenek! Hát hogyne! Valakinek jól jött az a lóvé! Az országnak nem!
- Hogy foci az nincs, s nem is lesz az biztos! Ám van stadionunk amit szét lehet szedni az idegtől! Hurrá!
Inkább mennék kilincselni, hogy kinek porosodik Leopard 2 a sarokban, aztán azokból rántanék össze egy második zászlóaljat.
- Volt róla szó, válasz: Más nadrágját nem vesszük fel. Ennyi! Marad a letolt gatya.
Én elengedném a T-72 kezét.
- Mivel is akarod megvédeni kis hazádat? A 44 harckocsival?
Nem bántalak, csak próbálok hangosan gondolkodni. Igen ha 30éve költöttünk volna a hadseregünkre 1.5%-t s szépen lassan lecseréltük volna a gépeket, s a régebbi gépeket nem nagyvonalúan kib@szni, hanem amit tudunk felhasználni, hátrább húzni az első vonaltól. Igen egyetértenék veled hogy másra is költeni kellene!
- Ám ugye mint látod lóvé az nincs, elpárolgót! Itt a piros, hol a piros, na találd ki hol van? :oops:
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
Muszka már az ötvenöcsit is előszedi,mert kell,de mi a jóval potensebb 72-t küldjük csak kohóba.........Nem számit olyan,hogy háborús tapasztalat
Pontosan! Na de miért küldi a kohóba? Mivel akkora az arc mint Vatikánban az ikon a falon! Nem számít, nem ő dolgozott meg érte. Meg ugye sok itt a német üzletkötő is. Gondolom! :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 717
113
Pontosan! Na de miért küldi a kohóba? Mivel akkora az arc mint Vatikánban az ikon a falon! Nem számít, nem ő dolgozott meg érte. Meg ugye sok itt a német üzletkötő is. Gondolom! :rolleyes:

Még nem küldték kohóba azt, ami megvan. Feltehetően azért, mert még nem dőlt el a sorsa. Lehet eldőlt egyszer, aztán visszatáncolás, mert látják mit hozott ez a háború. Nem a leopárd ellenében, hanem mellette. Kell a mennyiség, amit az öregek mindig is szajkóztak. A háború brutalitása ezt megmutatta. Amennyiben a HM megelégszik egy zlj Leopárd 2 A7HU harckocsival, páncélos erőként, akkor meg ne papoljanak haza védelméről. Mondják ki, az ország védelmének fő súlya a NATO közös védelmi erőire hárul, az egy dandáros saját részvételünkkel. Ami NATO vagy jön, vagy nem, ha baj lesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 852
113
Hát igen. Te biztos nem beszéltél katonatiszttel évekkel ezelőtt, aki azt mondta, hogy hiába mindenevő a T-72 motorja, ha kenőanyagok tekintetében csak és kizárólag az orosszal akar működni. Nem meglepő, hogy előszedik az összes letárolt hk-ikat, mert úgyis van mivel "etetni". De nekünk, ahol lassan minden orosz termék embargós lesz, a motorolaj is - hiába jön még ideig-óráig nyersolaj a vezetéken - "nyugati" országként botorság a haditechnikában keletre tájolni magunkat. (A nyersolaj nem motorolaj!) Ezért mondom, hogy motorcsere, erőátvitel csere, és persze elektronika. Ezek nélkül meg vannak számlálva egy modernizált T-72-es napjai is. Nem tök mindegy, hogy azért nem működik egy gép, mert ki lett vonva, vagy azért nem működik, mert nincsenek meg a működésének a feltételei?
Az eredmény ugyanaz.
Ráadásul Ukrajnából sem látunk olyan felvételeket, ahol tankok százai mennének egyszerre rohamra, elsöpörve mindent ami az útjukba áll. A pár páncélos éket meg levadásszák tüzérséggel, drónokkal, ATGM-mel. (SzVSz szerintem a taktika is rossz mindkét támadó oldalon.)
Szóval szerintem kevesebb hk elég, de az legyen high-tech, és legyen hozzá megfelelő támogatás (felderítés, tüzérség, légierő, IFV, logisztika). A 44 Leo-2 persze kevés lesz, de mellé 44 vagy akármennyi modernizált T-72 nem oldaná meg a problémát. Költsük inkább azt a pénzt újabb Leo-2 vagy KF-51 beszerzésére.
Kár,hogy azzal kezdtem.....hajtáslánccsere.Motor,váltó,kihajtómű,de még a felfüggesztés cseréjét sem tartom lehetetlennek.
Kár,hogy azt irtam,hogy......teljeskörű harcelektronoka csere.
A csupasz váz,az maradna a régi,meg a löveg (de abba is lehet már jobb lövegcsövet rakni,ugyanis cserélhető.Eleve úgy van tervezve)
 
  • Tetszik
Reactions: beat and Pogány

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 717
113
Amúgy ezt ki mondta, hogy megy a kohóba?

Senki nem mondta. tippeli a jónép többségre. A HM híven önmagához, ebben a témában sem mond semmit az adófizető, aggódó állampolgároknak. Mint ahogy azt sem mondja el, hogy fapados AK és Mofém sisak, műbőr tártáskával várja a bevonuló lelkes ifjakat. Hogy lehetőleg gyorsan elmúljon a lelkesedésük.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 852
113
Én elengedném a T-72 kezét. Úgy gondolom, abból a pénzből amiből modernizálnánk, inkább szerezzünk be olyan kohószökevényeket, amelyek legalább nagyrészt azonosak azzal a típussal, amivel hosszú távra tervezünk. Meglátásom szerint az is probléma, hogy a T-72 a szövetségi rendszerünkön belül végérvényesen kivezetésre kerül, pár éven belül komoly gondok lesznek az alkatrészekkel. Inkább mennék kilincselni, hogy kinek porosodik Leopard 2 a sarokban, aztán azokból rántanék össze egy második zászlóaljat.
Én egyébként azt gondolom, jelenleg 1000 fontosabb és számunkra hasznosabb dologra lehetne költeni a pénzt, mint harckocsira.
Egyrészt,mivel gyakorlatilag csak a csupasz fémváz maradna a régi,alkatrészproblémink nemigen lennének.A fémvázat meg amúgy is hegesztővel lehet javitani,mindegy milyen gyártás.
Ukrajna elég jó eséllyel el fogja nyelni az "elfekvő" Leo készleteket.Illetve akinek van,ezek után nem biztos,hogy eladja-inkább megtartja.
Egy régi Leo2A4 megfelelő szintre modernizálása sem lenne sokkal olcsóbb.
Igazábol egyetlen pont lenne,ami nem illik belke a NATO szabványba,a 125milis lőszer.
Én úgy látom,hogy az ukrajnai harcok egy cseppet sem mutatnak arra,hogy a hk fontossága csökkenne.Még városi harcban is fontos a hk támogatás,klasszikus manőverező harcban meg elengedhetetlen.Hk nélkül a támadásban nincs lökőerő,védelmeben nincs állékonyság.A hk hiányát lehet ugyan pótolni,de azt a pótlást úgy hivják,hogy VÉR.A katonák vére.


Szerinted az EuroPowerPack belekalapálható a T72 vázba?COVID elött a Nimdának még volt olyan ajánlata,hogy belegyömöszöli,ha valaki megrendeli,de jelenleg nincs ilyen ajánlatuk.Jelenleg a Chelly Perkinszét,vagy Continental 1200lovas dizelét ajálják bele egy zsidó,vagy Allison váltóval,illetve az eredeti motor tuningját.
Szerintem ha ezek a motorok beleférnek,akkor az MTU883 is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 852
113
Még nem küldték kohóba azt, ami megvan. Feltehetően azért, mert még nem dőlt el a sorsa. Lehet eldőlt egyszer, aztán visszatáncolás, mert látják mit hozott ez a háború. Nem a leopárd ellenében, hanem mellette. Kell a mennyiség, amit az öregek mindig is szajkóztak. A háború brutalitása ezt megmutatta. Amennyiben a HM megelégszik egy zlj Leopárd 2 A7HU harckocsival, páncélos erőként, akkor meg ne papoljanak haza védelméről. Mondják ki, az ország védelmének fő súlya a NATO közös védelmi erőire hárul, az egy dandáros saját részvételünkkel. Ami NATO vagy jön, vagy nem, ha baj lesz.
Dehogy küldik kohóba.Abbol nem lehet lenyulni.Inkább eladják sundánbubndán a cseheknek,azok meg jó pénzért továbbadják.
Az az egy "nehéz" dd is csak egy gépesitett dd.Alapbol kéne neki még egy hk zl.
Ami azt illeti,meggyőződésem,hogy az általam felvázolt módon korszerűsitett T72 jobban használható lenne Ukrajnában,mint egy Leo2A7.Pont azok a fajta harcok ritkák,amiben a Leo2A7 lenne főlényben,a klasszikus páncéloscsata,szemtől szembeni hk párbaj.És a számunkra lehetséges ellenfelek hadszervezeteit látva,nem is várható,hogy az MH belátható ideig olyanba keveredik.Hibridháborúra van nekünk leginkább esélyünk.(de továbbra is az a legvalószinűbb,hogy magyar katona valami hátsósufniai misszióba keveredi majd éles harcba).
És azt is fenttartom,hogy a Leo2A7eink már átvétel elött korszerűsitésre szorulnak.Szükség van olyan erős másodfegyverzetre,ami képes a dronokkal szembeni önlégvédelmre,és a megbizható területlefogásra,védekezésűl a könnyű pcv osztagok ellen.Kb egy 30DEFA programozható löszeres rcws kiegészitésre.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
.

Ha az eredeti motor tudná megbízhatóan a "papiros" 760-960(+) LE-t akkor az is bőven elég lenne.

Egy sok évvel ezelőtti, kb. 500 üzemórára gyártott konstrukció, "oroszos technológia fegyelemmel" legyártva megbízhatatlan lett.
Költői kérdés: Mi akadályozna meg bennünket, hogy az 50 évvel későbbi --az eredetihez képest űrtechnológia szintű-- polgári technológiákkal a(z ezer-éve ismert típus-)hibákat kijavítsuk??? :oops:
Következtetés, a háttérről: A szándék/(teljesítmény-)kényszer, (politikai) számonkérés teljes hiánya!!!


Szakmai rész:
Az új motor-erőátvitel millió(+)-os árához képest ez töredék áron, (követem a hagyományokat=>), gombokért megoldható.
A korábbi --"leporolható", leporolható? :oops:-- modernizálási anyagban hazai erőből megoldható volt az eredeti váltó "automatizálása"! ...20-30-??? éve? Most nem lehet? Nem műxik a fizika, a mechanika a ..., a T-72-n, csak a német Leopárd-on, Lynx-en, Pzh-n! ... még mindig!
"Szeretnék" "gratulálni" a megfelelő helyen, ... :(


Irónia:
...ááá +: Igen. eszembe jutott, az egy-két évvel ezelőtti "házi-szakértőink :confused: " alapigazsága : a hetvenketteseken a Trophy sem műxik, csak a Leokon. (dudi, puha-pöcs, mixelt-parazita-kiméra "mag" és human-botjaik...) :oops:
"Igazuk van": azok a részrehajló. nyavalyás, elektronok, erőterek, mind hallgatnak a (marketing-)erőhatásra! :oops:


"Kicsit" összefüggéseiben nézve a kérdést:
Amíg (választói)százalékokat nem érint egy/ez a probléma,, addig le-van-... nem érdekes hatalom-technikai szempontból.
Ha elérte ezt a szintet, azonnal/72 óra alatt megoldható! Lásd korábban: katonák --évtizedek óta húzódó-- fizetés-rendezése. Mennyi ideig is tartott??? :oops:
Szakmai, technikai, hosszútávú, --semmilyen--. szempontok nem érdekesek.

Várható lépés:
Megoldás helyett rövidesen kapunk egy --festés/álcázás, hasonló...-- gumicsontot!

.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Amúgy ezt ki mondta, hogy megy a kohóba?
Senki nem mondta. tippeli a jónép többségre. A HM híven önmagához, ebben a témában sem mond semmit az adófizető, aggódó állampolgároknak.
Szerintem többször mondták már; ellenerőként kívánják használni.

Aztán hogy ez most változott-e valamit, az persze jó kérdés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 852
113
a hetvenketteseken a Trophy sem műxik
Rafael ajánlat modellje a T72 és T90 hk-ra
Rafael_Trophy_to_be_fitted_on_Indian_Army_T-90S_Bhishma_MBT.jpg

SAAB LEDS ajánlat az indiaiaknak T72/90re
276140898_489132182881753_5677612103826590915_n.jpg

Iron Fist is rákopácsolható lényegében mindenre.

Spec én azt találnám egy jó megoldásnak,ho a svédek,búrok és a zsidók összedugnák a kis fejüket,és az Iron Fist rendszerbe belekopácsolnák a Mongoose-3 elfogótültetet is.Lefele meg kiegésziteni az RM csempével.Az Iron Fist és a Kentron Mongoose különben rokonok,egy dél afrikai-izraeli (és NSZK) közös aps kutatási program eredményei.Nem véletlenűl hasonlitanak egymásra.Mongoos-3 elfogó integrálásával az Iron Fistbe egy már mini C-RAM rendszert kapnánk,ami képes magaspályás és felüről támadó IPTR-k elháritására,tüzérségi felülről támadó löszerek (BONUS),és érzékenyebb irányitott gránátok (Krasznopol) elháritására is képes lehet.Mind az Iron Fist,mind a Mongoose-3 elfogó ki lett próbálva hk sabot ellen.Mindkettő képes kibillenteni a nyilat,igy az szerencsés estben nem talál,de mindenképpen drasztikusan csökken az átütőképessége,a hk páncél már képes elháritani.Végül is igy létrehozható lenne egy minden szögben,és felülről is kétrétegű APS rendszer,ami olyan irányú támadás esetén,amely az RM csempével is védett részt éri,három rétegű.
No persze,az ára is a képességeknek megfelelő lenne,csak nekünk csinálva már méretgazdaságossági okokbol is valószinűleg túl drága.De ha nagysorozatú gyártásra kerülne egy ilyen rendszer,mert 1-2 nagyobb haderő is bevezetné rajzunk kivűl,már megfizethető,és rentábilissá válna a rendszer (már csak az Elbitet és a SAABot kéne meggyőzni,hogy álljanak össze,és adják el a rendszert rajtunk kivűl néhány nagyobb hadseregnek is,mondjuk a lengyeleknek,IDFnek,US Armynak-hogy igy mi is meg tudjuk fizetni.....)