[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 802
122 755
113
Minek a mindent-is-tudó közeli képesség a Leo 2 huszas(m$) körüli árán, mikor a Leo 2 képességét a BMS-el meg tudod osztani az 1-2m$-ból modernizált hetvenkettessel!

Ennyi pénzből pedig van neki APS(500e$)/BMS(200-...-e $-os(saját))/ERA(200-400e$)-NERA(BDD-hazai ???, "gombokért") +a második vonalas 2-3-4 km-ig látó thermo+egyebek(már gombokért).

...ééés, a megmaradt darabonkénti tizes(m !!!) $-ocskák harmadából megvan(lehetne) a drón-támogatás, +raketta-tüzérség (kb. 60-120 km-ig). A második-harmad($/HUF)ból lehetne ellensúlyozni a zsíros üzletről lemaradt piaci/politikai-körök média/bal-lib/bármik sárdobálását, a harmadik-harmad pedig nyereség=> végre Varga Misiék is kapnának kis mozgásteret!!! Win-Win...

...kivéve, ha nem német(új változat: átcímkézett/német-áras izraeli)-ben akarunk német-szopkodni-gondolkodni továbbra is, ahogy az I-II-ik "(V-H-s)menetben" is "sikeresen"! :hadonaszos:

@krisss : Igen "meglepően" jó árakkal számolok, mert kihagyom a német(3x)-szorzót a csúnya-anyagi és még-csúnyább-politikai kettős német érdek miatt.
Elismerem, ez az én hibám, hogy az izraeli, szerb, (korábbi)svéd/finn sikeres politikai szemléletet várom el Itthon!
Elnézést kérek, hogy a magyar érdeket tekintem elsődlegesnek a média-sulykolt/jelenlegi gyakorlattal szemben.

Bocsss!!! :oops: + :rolleyes: + ;)

.
Olyan árakkal számolsz amik nem léteznek, de már megszoktuk és emiatt nem is igazán foglalkozik vele senki.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Olyan árakkal számolsz amik nem léteznek, de már megszoktuk és emiatt nem is igazán foglalkozik vele senki.

...és lassan bele is buknak ebbe szemléletbe! :oops:

Gyorsan jobb lenne!!!

U.I.:
Évi 100-150 média-milliárdból mindenkinek "igaza lenne" ! ..."ma/most"!
Az Idő és Valóság adta válasz elejét még talán mindketten látjuk majd!

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Probáljunk becsülni.
Nimda egy teljes hajtáslánccserét a Covid elött 1milkáért vállalt volna (Chally Perkins motor,zsidó váltó-de Continental,vagy MB dizelt,Allison vagy Renk váltót is ajánlottak,fenetudjafejböl mennyiért).Ma ez simán a duplája.
Elbit 400ezrtől 1,5millióig kinált elektronikai rendszereket(utóbbi teljeskörű rendszercsere a Merkava IV rendszereire,beleértve a lövegstabit).Ma ez inkább 1 és 3 (4?)milka között lehet.
Pótpáncélzat-no,ez egy elég tág fogalom.RM csempe példul szerintem pótpáncélzat,egy APS-ERA.De végülis minden APS sorolható ide.Vegyünk korszerű NERA páncélt,amit kivülről RM csempe borit. @krisss ,mennyi lehet ez most?1 milka??Három?
RCWS,milyen legyen (a pk-nak)?Én még szeretnék egy szlovák mintára,de a töltő oldalára rakott AHEAD képes gá-t Szlovén Valhalla kinál olyat-de árat azt nem találtam hozzá......Mondjuk ennél megelékszem,ha csak függőlegesen mozog-de igazi az,a horizontálisan is....
No,és akkor én még ehez egy teljes kiépitésű Iron Fist rendszert is szeretnék-még egy milka.(mellesleg a Lynxekre és a Leókra is szeretném)
Dehogy jön ki ez gombokbol.Ez lényegében ugyan az,mint amit az usák csinál az Abramsal.Csupasz vázbol újraépiteni a hk-t.
Persze egy újraépitett Abramsnál,vagy egy új Leónál jóval olcsóbb.fele-harmada.És gyorsabban eredményez hadrendbe állitható gépeket.
Plusz az igy előállt tanknak volna néhány olyan jellemzője,ami kifejezetten előnyös támogató tipussá tenné.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Probáljunk becsülni.
Nimda egy teljes hajtáslánccserét a Covid elött 1milkáért vállalt volna (Chally Perkins motor,zsidó váltó-de Continental,vagy MB dizelt,Allison vagy Renk váltót is ajánlottak,fenetudjafejböl mennyiért).Ma ez simán a duplája.
Elbit 400ezrtől 1,5millióig kinált elektronikai rendszereket(utóbbi teljeskörű rendszercsere a Merkava IV rendszereire,beleértve a lövegstabit).Ma ez inkább 1 és 3 (4?)milka között lehet.
Pótpáncélzat-no,ez egy elég tág fogalom.RM csempe példul szerintem pótpáncélzat,egy APS-ERA.De végülis minden APS sorolható ide.Vegyünk korszerű NERA páncélt,amit kivülről RM csempe borit. @krisss ,mennyi lehet ez most?1 milka??Három?
RCWS,milyen legyen (a pk-nak)?Én még szeretnék egy szlovák mintára,de a töltő oldalára rakott AHEAD képes gá-t Szlovén Valhalla kinál olyat-de árat azt nem találtam hozzá......Mondjuk ennél megelékszem,ha csak függőlegesen mozog-de igazi az,a horizontálisan is....
No,és akkor én még ehez egy teljes kiépitésű Iron Fist rendszert is szeretnék-még egy milka.(mellesleg a Lynxekre és a Leókra is szeretném)
Dehogy jön ki ez gombokbol.Ez lényegében ugyan az,mint amit az usák csinál az Abramsal.Csupasz vázbol újraépiteni a hk-t.
Persze egy újraépitett Abramsnál,vagy egy új Leónál jóval olcsóbb.fele-harmada.És gyorsabban eredményez hadrendbe állitható gépeket.
Plusz az igy előállt tanknak volna néhány olyan jellemzője,ami kifejezetten előnyös támogató tipussá tenné.

A hajtásláncra volt magyar terv(automata váltó, "bolond-biztos"-ítás), az szerintem elég lenne, és itthon is meg lehetne csinál(tat)ni, ha mernének végre követelményeket támasztani és számonkérni.

  1. Ezt a képességet nem kellet volna felszámolni.
  2. Már az első kétharmad alatt el kellett volna kezdeni visszaszerezni!

+ futómű erősítés az szinte biztos 50(+)T körüli súlyhoz.
A löveget-stabilizátor: ha tudná azt ami a papíron volt az elég lenne az A7Hu mellé, DE --katonaidőm emlékei+ helyi hozzászólások szerint-- azt sosem sosem tudta!

Páncélzat: Igen, én is hasonlókra gondolok, ahogy korábban is elsődlegesnek írtam!
... +: és bizony a --remélhetőleg hazai-- Harctéri információs rendszer(BMS-Hu).

APS: Az eddigi egyetlen bizonyított izraeli gyanúsan egekbe emelkedő ára mellett kezdenek feltűnni szintém jónak mondható --tesztelendő-- versenytársak... :oops:

.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 706
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 449
76 166
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg
Nem kapott új festést. Nem Tatáról hozták.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 383
67 511
113
T-72M4CZ.jpg

74k2xfR.jpg

serbia-exhibits-new-t-72ms-white-eagle-main-battle-tanks-donated-by-russia.jpg


Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..
Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg


A faszomért nem lehet ennyi év alatt lefesteni a T-72-t a színeinkre ha egyszer hasznàlva van meg kiàllítjàk?


T-72M4CZ.jpg

74k2xfR.jpg

serbia-exhibits-new-t-72ms-white-eagle-main-battle-tanks-donated-by-russia.jpg


Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..




Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.

A haderő látszata sem kell igazán, ha van pénz netre/-flix-re/sorozatra --+sör !!! a folyékony kenyér--, és haderő nélkül is dőlnek a kétharmadok.

...(média-)cirkuszt, +kenyeret= kétharmad, ennyi elég a "magyarnak", "Ez itt a Való Világ!"
Sőt: kora kiemelkedő politikusa megfejtette a receptet, majd megvacsorázott! :hadonaszos: :oops:

.

...másodszor!

.


.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 038
16 122
113
Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..

Rá lehetne fújni pl. ERA mintás álcázót, mint a 300-ban Gerard Butler hasára a kockahasat.

Használni nem használ de javíthatja a morált, az ellenségét meg rombolja. :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 561
93
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 398
79 359
113
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
De megvédjük, azért váltjuk le a halom ócskavasat modern harckocsira.