[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 561
93
De megvédjük, azért váltjuk le a halom ócskavasat modern harckocsira.
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 398
7 892
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Sajnos meg mindig csak 44db leo a7hu lesz nem 48db csak a pontosság kedvéért :hadonaszos:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
Látod, rátettél több mint két tonnát és alig lett jobb a védelme. Jó nehéz szakma ez a harckocsi tervezés, a francba vele.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Te minden nap ilyen vagy?
14.5 vagy 97.5 éves vagy ezekkel a magvas gondolatokkal?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 398
79 359
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Nekem ne legyen harckocsim, nincs nekem annyi pénzem gázolajra!

De, hogy komolyan is válszoljak:
csórók vagyunk. Esszük nem eszük nem volt a világ legjobb ötlete kötekedni az EU-val, mert náluk van a kassza (illett volna tudni, hogy hányas a kabát). 44 harckocsi valóban nem sok, de a realitás az az, hogy lesz 44 hipermoern harckocsink nagyjából ugyanennyi ócskavassal szemben.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 561
93
Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.
- Ugyan már, nem veszed észre hogy szándékos a folyamat. Így lehet kiemelni hogy mennyit változott a hadsereg. Látod itt a videót is, odatették a T-72-t egyszínűen,még jó hogy nem retkesen hogy minél nagyobb legyen a kontraszt.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 561
93
44 harckocsi valóban nem sok, de a realitás az az, hogy lesz 44 hipermoern harckocsink nagyjából ugyanennyi ócskavassal szemben.
- Nem kötekedésből írom de ezeket a hipermodern harckocsikat is keresztüllövik 155-össel ám.
Mivel olyan szépen kiemelkednek a méreteikkel a talajból. Igaz, süllyedni már tudnak!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Hát persze, te csak tudod! :cool:
Oo, lemérni hány négyzetméter a torony felület kb? És azt megszorozni 0.1el? Hát, az meg péntek este is megy a költőkkel való sakkozás közben.
De az hogy milyen nyílásokat takarunk így el bevallom nem tudom. Vagy mi lesz a torony egyensúlyával? Mit szól a plusz tonnakhoz a 40 éves mechanika?
Minden nép hülye, Oroszországtol Szírián át Eszak-koreaig, hogy nincsen otthon paintjuk mint neked, mert hétfőn megszineznek ezt, kedden már lehetne hegeszteni. Oszt mégsem. Miért lehet ez?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 398
7 892
113
Sajnos! Akkor még kevesebbel kell osztani - /db - azt a nagy lóvét! :oops:
Akkor ülj be a szét rohadt szar t-72be azt irány neki a nagy világnak ha valami nem tetszik vagy lehet menni a hm-be verni az asztalt miért ez és ennyi lett és miért nem költenek a t-72 modernizálására vagy bármit is takarja a modernizálása :rolleyes:
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
798
1 561
93
Akkor ülj be a szét rohadt szar t-72be azt irány neki a nagy világnak ha valami nem tetszik vagy lehet menni a hm-be verni az asztalt miért ez és ennyi lett és miért nem költenek a t-72 modernizálására vagy bármit is takarja a modernizálása :rolleyes:
- Tudod az az igazság hogy én már leszolgáltam a katonaidőmet, nem úgy mint a mai nyálasok (nem katonák) s ledolgoztam az országnak a 45 évemet s látom sajnos hova jutott az ország s hová fog még jutni! Ennyi csak a probléma. Lóvé zsebből ki s odaadni uraságnak, mert nem gondolkodott előre már 30éve. Jobban kellet a stadionok építésére mint a haza védelmére. Ennyi a bajom csak. Majd küldjük a focistákat labdával lövöldözni! Had ne folytassam, mert olyat írok amit nem akarok s megbántani sem akarlak.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 398
7 892
113
- Tudod az az igazság hogy én már leszolgáltam a katonaidőmet, nem úgy mint a mai nyálasok (nem katonák) s ledolgoztam az országnak a 45 évemet s látom sajnos hova jutott az ország s hová fog még jutni! Ennyi csak a probléma. Lóvé zsebből ki s odaadni uraságnak, mert nem gondolkodott előre már 30éve. Jobban kellet a stadionok építésére mint a haza védelmére. Ennyi a bajom csak. Majd küldjük a focistákat labdával lövöldözni! Had ne folytassam, mert olyat írok amit nem akarok s megbántani sem akarlak.
Jogos de sajnos ez van
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Mindenesetre ez a háború végre megmutatta a fórumközönségnek,hogy bizony a hk-nak csak egyik feladata a hk vs hk harc.És a gyalogsági támogató szerepre már elavult hk tipus is jol meg tud felelni.
És ako most megint előveszem a meglévő T72 vázaink korszerűsitésének nünükéjét.....Hogy miért ezekét?Mert ezek vannak.De ha lennének még T55eink,azokat se küldeném kohóba,hanem találnák nekik feladatot.Nem lenne nehéz.Egy hatékony korszerűsitéssel még azok is megfelelnének a kisérő szerepre,alvázuk meg eszközhordozónak még sokáig megfelelnek.De nekünk 72eink vannak,kis példányszámban (feltehetően olyan 80db körül,ha még van annyi-ha még nem sinkófálták el őket fű alatt),azokra nekünk tankként van szükségünk.
Én teljes hajtáslánc cserét kérnék bele (Nimda COVID elött 1 milkáért kinált olyat,többféle motor és váltó kombinációban).Ha belefér az MTU883 EuroPowerPack,rentábilis áron,akkor azt kérném bele ( @papi ?).A felfüggesztést és hajtásláncot úgy kell kivitelezni,hogy számoljunk a műszaki akadályelháritó eszközök alkalmazásának fokozott lehetőségével.
Teljeskörű harcelektronika csere,beleértve a lőelemállitó és stabilizátor rendszert is.BMS legyen a lehető legjobb.A szükséges és lehetséges,anyagilag még rentábilis-REH felszerelésre is szükség van.Szükséges olyan,akár ködgránátvetőböl is inditható dronokat is beszerezni,amikkel növelhető a felderitő és célmegjelölő képesség
Védelem fejlesztése.Ez a szükséges NERA/ERA pótpáncélzaton belül magába foglalja a soft-hard APSt,ködvető és füstfejlesztő rendszereket,és szorosan összefügg a fegyverzet és harcelektronikai rendszerekkel is ma már a kérdéskőr.És "kedvenc" búrjaimmal is fel kéne venni a kapcsolatot-no hogyan is van az a hirös Logimhoz kifejlesztett,és az Olifánra felkopácsolt aknavédő kettős fenék?(nomeg gyorsan javitható felfüggesztés.Olifan 60+ tonnás,ha azt elbirja,72t röhögve elbirja-persze hozzá illően áttervezve).Ukrajna jol mutatja,hogy az aknaharc nem csökken,hanem nő.
Fegyverzet terén a 125milis löveg és a karusszel marad (bocs @Pogány ) marad,de a karusszelt elektronizálni és lehetőség szerint külön védelemmel ellátni szükséges.Korszerű lőszereket kell beszerezni,mindenféle kategóriában,beleértve at irányitott/programozott lőszereket (AMAP,Falaric,KSTAM,LAHAT,stb-elvileg mindegyik beszerezhető 125milis változatban is-mert a Lokhoz 120milisben is kéne).Szükségesnek gondolom olyan "okos" gyújtók beszerzését,amivel a HE gránáttal preciziós tüzérségi csapást is lehet végrehajtani (Krasznopol gránátcsaládnak van 125milis tagja,zsidóknak meg van 122milis lőszerhez tervezett okosgyújtója,ami illeszthető lenne ide is).Szükséges erősiteni a másodfegyverzetet.A szlovák T72M2 protó mintájára a torony bal oldalára illesztenék egy 30milis,kéthevederes,programozható lőszereket is kezelni képes gá-t (Lynx gá-ja adja magát a célra.Valhallának meg van olyan rcws ajánlata,amibe beépithető lenne).Ennek földi célok lefogása,megsemmisitése mellet légoltalmi szerepe is lenne,helik és dronok ellen (hk ágyú programozható lőszerei is alkalmazhatok ilyen célra is-persze a célzőrendszert erre is fel kel késziteni).A pk oldalára a Lynx mintájára a pk körfigyelőképes figyelőmüszerével kombinált rcws-t gondoltam,de ikresitve- a gp/ngp mellet legyen egy 40milis,programozható löszert kezelni képes agv is.Opcionálisn externális módon legyen telepithető egy 60milis aknavető,legen képes ATGM külső hordozására.De olyan pk rcws telepitése is lehetséges,ami akár MANPAD hordozására is képes (moduláris kialakitással akár hadszintéren is cserélgethetőek lehetne az rcws-ek).
Hát,gombokért ez nem lenne meg.......COVID elött egy hasonló szintű,APS nélküli korszerűsitést a Nimda-Elbit páros 4-5 milkáért ajánlott.Plusz APS még egy milka.Szóval akkor kb 6milka lett volna.Most szerintem kb 10 milka egy ilyen szintű korszerűsités,alsóhangon
hát,nem olcsó.De kapnánk is érte valamit,ami több tekintetben felülmulná még a Leo2A7 képességeit is.És szerintem egy ilyen módon továbbfejlesztett Leo2 ára több mint a duplája lenne a felpofozott 72 árának.Elkészültének várható időtávja meg szintén minimum duplája,de inkább triplája
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 383
67 511
113
Mindenesetre ez a háború végre megmutatta a fórumközönségnek,hogy bizony a hk-nak csak egyik feladata a hk vs hk harc.És a gyalogsági támogató szerepre már elavult hk tipus is jol meg tud felelni.
És ako most megint előveszem a meglévő T72 vázaink korszerűsitésének nünükéjét.....Hogy miért ezekét?Mert ezek vannak.De ha lennének még T55eink,azokat se küldeném kohóba,hanem találnák nekik feladatot.Nem lenne nehéz.Egy hatékony korszerűsitéssel még azok is megfelelnének a kisérő szerepre,alvázuk meg eszközhordozónak még sokáig megfelelnek.De nekünk 72eink vannak,kis példányszámban (feltehetően olyan 80db körül,ha még van annyi-ha még nem sinkófálták el őket fű alatt),azokra nekünk tankként van szükségünk.
Én teljes hajtáslánc cserét kérnék bele (Nimda COVID elött 1 milkáért kinált olyat,többféle motor és váltó kombinációban).Ha belefér az MTU883 EuroPowerPack,rentábilis áron,akkor azt kérném bele ( @papi ?).A felfüggesztést és hajtásláncot úgy kell kivitelezni,hogy számoljunk a műszaki akadályelháritó eszközök alkalmazásának fokozott lehetőségével.
Teljeskörű harcelektronika csere,beleértve a lőelemállitó és stabilizátor rendszert is.BMS legyen a lehető legjobb.A szükséges és lehetséges,anyagilag még rentábilis-REH felszerelésre is szükség van.Szükséges olyan,akár ködgránátvetőböl is inditható dronokat is beszerezni,amikkel növelhető a felderitő és célmegjelölő képesség
Védelem fejlesztése.Ez a szükséges NERA/ERA pótpáncélzaton belül magába foglalja a soft-hard APSt,ködvető és füstfejlesztő rendszereket,és szorosan összefügg a fegyverzet és harcelektronikai rendszerekkel is ma már a kérdéskőr.És "kedvenc" búrjaimmal is fel kéne venni a kapcsolatot-no hogyan is van az a hirös Logimhoz kifejlesztett,és az Olifánra felkopácsolt aknavédő kettős fenék?(nomeg gyorsan javitható felfüggesztés.Olifan 60+ tonnás,ha azt elbirja,72t röhögve elbirja-persze hozzá illően áttervezve).Ukrajna jol mutatja,hogy az aknaharc nem csökken,hanem nő.
Fegyverzet terén a 125milis löveg és a karusszel marad (bocs @Pogány ) marad,de a karusszelt elektronizálni és lehetőség szerint külön védelemmel ellátni szükséges.Korszerű lőszereket kell beszerezni,mindenféle kategóriában,beleértve at irányitott/programozott lőszereket (AMAP,Falaric,KSTAM,LAHAT,stb-elvileg mindegyik beszerezhető 125milis változatban is-mert a Lokhoz 120milisben is kéne).Szükségesnek gondolom olyan "okos" gyújtók beszerzését,amivel a HE gránáttal preciziós tüzérségi csapást is lehet végrehajtani (Krasznopol gránátcsaládnak van 125milis tagja,zsidóknak meg van 122milis lőszerhez tervezett okosgyújtója,ami illeszthető lenne ide is).Szükséges erősiteni a másodfegyverzetet.A szlovák T72M2 protó mintájára a torony bal oldalára illesztenék egy 30milis,kéthevederes,programozható lőszereket is kezelni képes gá-t (Lynx gá-ja adja magát a célra.Valhallának meg van olyan rcws ajánlata,amibe beépithető lenne).Ennek földi célok lefogása,megsemmisitése mellet légoltalmi szerepe is lenne,helik és dronok ellen (hk ágyú programozható lőszerei is alkalmazhatok ilyen célra is-persze a célzőrendszert erre is fel kel késziteni).A pk oldalára a Lynx mintájára a pk körfigyelőképes figyelőmüszerével kombinált rcws-t gondoltam,de ikresitve- a gp/ngp mellet legyen egy 40milis,programozható löszert kezelni képes agv is.Opcionálisn externális módon legyen telepithető egy 60milis aknavető,legen képes ATGM külső hordozására.De olyan pk rcws telepitése is lehetséges,ami akár MANPAD hordozására is képes (moduláris kialakitással akár hadszintéren is cserélgethetőek lehetne az rcws-ek).
Hát,gombokért ez nem lenne meg.......COVID elött egy hasonló szintű,APS nélküli korszerűsitést a Nimda-Elbit páros 4-5 milkáért ajánlott.Plusz APS még egy milka.Szóval akkor kb 6milka lett volna.Most szerintem kb 10 milka egy ilyen szintű korszerűsités,alsóhangon
hát,nem olcsó.De kapnánk is érte valamit,ami több tekintetben felülmulná még a Leo2A7 képességeit is.És szerintem egy ilyen módon továbbfejlesztett Leo2 ára több mint a duplája lenne a felpofozott 72 árának.Elkészültének várható időtávja meg szintén minimum duplája,de inkább triplája
Màr rég kellett volna, mindent is levezettünk évekkel ezelôtt. De gondolom még mindig csak gyorsítunk.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 547
113
Eddig a fórumközösség is úgy volt vele,hogy kohóba velük.....Naja,változnak az idők.
Én most is amondó vagyok.
Egy kompromisszumra vagyok hajlandó: ha a teljes motor - hajtáslánc - elektronika kombót kicserélik és csak a páncéltest marad.
De annak megint csak borsos az ára, úgyhogy inkább kohóba vele.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Mire lenne használható egy igy felpofozott T72A+?Sokmindenre.
Kezdjük a hátrányával.A töltőgép adta korlát miatt a kilőhető sabot hossza korlátozott.Vagyis nem lenne képes szemből egy korszerű hk kilővésére sabot lőszerrel.Lovagi torna jellegű szemberohanunk egymással hk vs hk harcot kerülni kell vele.(megjegyzem,minden hk jobban teszi,ha kerüli az ilyesmit-nem egészséges)
Oldalrol azonban már bármilyen hk-t képes lenne kilőni már sabottal is.Csőböl inditott megfelelő irányitott löszerrel nagyobb távolságú pcv tevékenységre is képes (ami kifelejtettem fentebb,a felderitő célzó rendszer legyen alkalmas külső eszköznek célkijelölésre,mind koordinátapont-gps helymeghatározás,mind lézeres módon,és a BMSen keresztűl a céladatok átadására,illetve fogadásrára.Navigációs rendszer meg mind gps,mind ins,mind rádió irányméréssel legyen képes megfelelő pontosságú navigálásra).
Képes lenne közvetett,de főleg közvetlen tüzérségi támogatásra,erődelemek,tűzfészkek szétágyúzására.Gyalogság elleni löszerrel,kartáccsal gyalogság semlegesitésére.Különböző páncélos célok megsemmisitésére.Megfelelő lőszerrel (AMAP) légi célok,helikopterek,nagyobb felderitő és kamikáze dronok viszonylag nagy távolságú lelövésére,a löveg emelési szögtartományán belül.
Kiegészitő fegyverzetével kaliberének megfelelő célok pusztitására,területlefogásra,lehetőségeinek megfelelő légoltalomra (Külső irányvektormeghatározással,amit a BMS rendszer adhat,egy Lanset dronnak példul elösször az ágyú időzithető repeszgránátja,majd a 30milis gá időzithető gránátja,utána a 40milis agv programozható löszere veheti tűz alká.Alacsony támadási profil esetén ehez még jöhet az ágyú kratácslöszere,arra alkalmas APS esetén annak elfogólöszere is.Persze ilyen szintű réteges önvédelemhez külső figyelmeztetés,minimum irányvektor megadás szükséges a BMS rendszeren keresztül,mint kezdtem az elején.Önállóan a személyzet figyelése,saját műszerek felderitési tartomány,és az APS közeledésjelző rendszere adta korlátok közt lehet védekezni).
Mint fentebb berakot képen látható,T72 kialakitásánál fogva alkalmas nyújtott aknamező átjárásnyitó töltet hordozására.felszerelhető rá aknataposó és kiforditó eke,alkalmas aknamezökön átjárónyitásra.Tolólappal egyébb akadályok elháritására,illetve tolólappal és önbeásójával védelmi akadályok,lőállások kialakitásában képességei szerint részt vehet,a kisért gyalogsági járműveknek is.
És végül simán vonohoprgos vontatással akár műszaki mentést is végezhet,hajtáslánc cserével megnövekedett vonóerővel.
Védettsége is nagyságrenddel meghaladná az általa kisért járművekét,beleértve a Lynxet is.Megfelelő APS rendszer felszerelése esetén (Iron Fist képes rá,SAAB LEDS/Kentron Mongoose-3 változatú elfogóval szintén,csak azt a rendszert előbb be kéne fejezni.Nemrég volt olyan hir,hogy most az indiaiak közreműködésével és megrendelésére a SAAB úőjrainditja a programot-majd meglássuk,mi lesz belőle) még a legmodernebb sabotok ellen is védett,legalábbis az APS megfelelő működése esetén.
Nemtudom,hogy most mennyi is lehet egy új Leo,föleg a szerintem szükséges ráfejlesztésekkel megfejelve.A COVID elötti árak már bizton nem érvényesek,plusz a ráfejlesztés KMW árát is csak tippelni tudom.De szerintem 20 milka felett.A szállitási időpontban meg még bizonytalanabb vagyok,de biztossan több,mint a T72 korszerűsitésé.Hk pedig kell.A hirös "nehéz" dd egy gépesitett dd lesz,már csak annak kéne még legalább 1 zl hk.A haderő további részének hk igényéről meg még szót se ejtettünk......Hk pedik kell,a föld aló,vagy a kohóbol visszahúzva is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Én most is amondó vagyok.
Egy kompromisszumra vagyok hajlandó: ha a teljes motor - hajtáslánc - elektronika kombót kicserélik és csak a páncéltest marad.
De annak megint csak borsos az ára, úgyhogy inkább kohóba vele.
Muszka már az ötvenöcsit is előszedi,mert kell,de mi a jóval potensebb 72-t küldjük csak kohóba.........Nem számit olyan,hogy háborús tapasztalat