[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt a tartalekos dolgoz nem kene ennyire tultolni.
Komolyan azt hiszik egyesek hogy ez az OTt ; meg OMT barmifele harcerteket jelent?

Azt kene belatni hogy mi nem engedhetjuk meg az emberveszteseget gyakorlatiag! Igy csak a legjobb tulelest biztosito technika johet szoba! A 72 eseket kvazi drontankkent meg el tiludom kepzelni bizonyos szituban ( talan a kecsketocskolokkel szemben) de valodi ellenfellel szemben felelotlenseg. Azt mondom adjuk el oket es a befolyt osszeget vmi ertelmesre akar szemelyi felsz koltenem. Ha mar nekiallunk csinalni vmit akkor azt normalisan ne osszevissza taknyolva csinaljuk. Logisztikailag is gondoljuk vegig hogy mennyivel egyszerubb egy tipus.
Ebben a tartalékos dologban tökéletesesn egyetértek.De támogató szerepkörben a 72 egy költséghatékony modernizációval nagyon is megfelel.Hivatásos kezelőkkel.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Melyik arviznel? Csak mert idorendbe nem egeszen okes. /juta celnal milyen karra gondolsz?/ kemeny cel rpg nek van kint meg btr nek./ teherauto es hk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Ki ne talaljuk mar hogy a 125 repesz rombolo egy kalap fs mar megbocsaljts... De ez mar tenyleg vicc ... Fikazas alja... Egyebkent is honnan jott ez a kovetkeztetes a serult fuszalak szamabol? Vagy szabad szemmel latod 1800 rol a repeszek szorodasi iranyat?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Ha meg loter visszarendezo voltal a zaszlos szerintem nem igen magyarazkodott mert az latta mar hogy milyen cifra minkara kepes a 125 repesz romboloja... Ha meg nem voltal loter visszarendezesen nem nagyon jutottal celkozelbe ha csak nem tuzolto rajba voltal de akkor se nagyon tudtal volna kart felmerni ha megis nem nagyon csaptad a tuzet...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Melyik arviznel? Csak mert idorendbe nem egeszen okes. /juta celnal milyen karra gondolsz?/ kemeny cel rpg nek van kint meg btr nek./ teherauto es hk.

Mi nem jön össze?
2013 tata. A kupolában laktak. Volt, hogy én nyitottam nekik a körleteiket. Sz. Zsolt százados alá voltak beosztva. A dunához jártak.
Nézz vissza hende nyilatkozatokat. Minden egyes alkalommal erről kérdezte az alakulatokat minden sajtótájékoztatón.

Juta célokat folyamatosan körbekődözték. 1800m nél kissebb távolságról nem tudták eltalálni max 20%ba. Akkor mozgásból, vagy mozgó célpontot meg szerinted eltudnak.

Olyan dolgokat akarsz nekem megmagyarázni amiket saját szememmel láttam.
Azt azért nehéz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Ha meg loter visszarendezo voltal a zaszlos szerintem nem igen magyarazkodott mert az latta mar hogy milyen cifra minkara kepes a 125 repesz romboloja... Ha meg nem voltal loter visszarendezesen nem nagyon jutottal celkozelbe ha csak nem tuzolto rajba voltal de akkor se nagyon tudtal volna kart felmerni ha megis nem nagyon csaptad a tuzet...

Aha
Az hogy esetleg a repeszrombolò 10m mellélövés esetén is rongálta a jutát.
De nagy tény. Akkor miért nem faládákat raktak ki nekik mint az aknavetősöknek épen szétszórva.Miért is juta a cél. Vagy az mit szinbolizál? Ellenséges uazt?
Értem én, hogy a páncéltörő lőszer pontosabb. De 2k belül ennyire mellélövöldözni szerintem megmagyarázhatatlan. Vagy tényleg teljesen le vannak harcolva ezek az ágyúcsövek.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
Kicsit közbevágok :)
Szittya lehet hogy fanatikus de lehet hogy jóval több infoja lehet mint bármelyiküknek itt. Egyébként abban a tartalékosságba is lehet valami. Jó oké hogy most egyesek szemébben ..........
De mi lenne akkor hogy pl az ÖMT egy kicsit átalakítják. Nemrég egy nyilatkozatban lehetet halani hogy max 50 éves kor és alap fizikai/egészségi követelménynek kell majd megfelelni aki tartalékosnak jelentkezik. Hogy ez most ÖMT re vonatkozik???
Szerintem a tartalékosság is át lesz alakítva. Inkább az ÖMT vonala. Nekem úgy tűnnik hogy pár év múlva valóbban használható képzett tartalékos erő lehet majd itt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Komarom ota azert valtozott az omt... Az uj sema szerint omt s leszerelt aktiv vagy ott be elokepzest kapott szemely lehet /ha a civil vegzetsegere szukseg van./ mindenki mas ott. / biztos valami kikepzest lattal vagy nemtudom mert eleg jo aranyba szoktak telibelonni a mozgo jutat is /zomeben ezert juta a cel vagy buko vagy mozgo./ ladat se buktatni se mozgatni nem lenne egyszeru./kikepzesen se szoktak 10 m melle durrantani aki megis az torzs szd vagy vezeto de hogy iranyzo nem lessz az fix./ egy modernizacioba de meg felujitasba is a betetcso csere alap egyebkent. Nem kell betetcsovet beszerezni mert van raktaron boven./ 10 m 1800 egyertelmu hogy iranyzo hibaja...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Ha valaki lovegesen rossz vasat kuldene ki a loterree loni azt agyonlonek... Tilos nem hogy a csillagaival de a szabadsagaval jatszana.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Kicsit közbevágok :)
Szittya lehet hogy fanatikus de lehet hogy jóval több infoja lehet mint bármelyiküknek itt. Egyébként abban a tartalékosságba is lehet valami. Jó oké hogy most egyesek szemébben ..........
De mi lenne akkor hogy pl az ÖMT egy kicsit átalakítják. Nemrég egy nyilatkozatban lehetet halani hogy max 50 éves kor és alap fizikai/egészségi követelménynek kell majd megfelelni aki tartalékosnak jelentkezik. Hogy ez most ÖMT re vonatkozik???
Szerintem a tartalékosság is át lesz alakítva. Inkább az ÖMT vonala. Nekem úgy tűnnik hogy pár év múlva valóbban használható képzett tartalékos erő lehet majd itt.

AVI vizsgálat. Neharagudjatok de átlagban évente 1db egynaposon résztvettem.
Nem sok embert kaszáltak el. Itthonra szinte senkit, külszolgálatra is csak nagyon keveset.
Ne vedd komolyan az alkalmasságit. Ja és ez a hivatásos szerződéses állományra,nem az ömtsre vonatkozott. Bár szerintem ugyanazoknak a követelményeknek kellene megfelelni. Lehet így van.
Ja magyarországon nem sok minden működik normálisan. Sajna ez sem.
Ne legyetek naívak.

Szittya legyen igazad. Te kis fanatikus:D
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Szerintem itt ugyis ket csoport van, akiknek a velemenye ellentetes es amugy sem fog semmi erv hatasara megvaltozni:

1. cs - T-72 kuka mert nem lehet tankcsataba v. attoro eknek(?), stb. kuldeni - OK
2. cs - T-72 meg mindig jobb mint a TR-85. Meg mindig lehetne vele "konnyutank" szerepkorben, tavolrol megerositett fedezekeket kiloni es igy tamogatni a gyalogsagot stb. - OK

Kesz, ezek a jelenlegi befagyott frontvonalak es semerre se fognak mozdulni. Szerintem, folytassuk a topicot, ha jon valami erdekes uj hir, vagy ilyesmi :D:D:D

P.S.: mivel sokan irtak szemelyes tapasztalatokat, azert lehetne pl. azt a vonalat is tovabb vinni. Ki mikor talalkozott pontoan melyik altipussal, v. erdekes sztorik amik megtortentek (vicces elakadasok, vagy eltevedesek mittomen :D). Bar gondolom ide csak akkor szabad, ha valami tipusjellegzetessegre hivna fel a figyelmet :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Ocses

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem itt ugyis ket csoport van, akiknek a velemenye ellentetes es amugy sem fog semmi erv hatasara megvaltozni:

1. cs - T-72 kuka mert nem lehet tankcsataba v. attoro eknek(?), stb. kuldeni - OK
2. cs - T-72 meg mindig jobb mint a TR-85. Meg mindig lehetne vele "konnyutank" szerepkorben, tavolrol megerositett fedezekeket kiloni es igy tamogatni a gyalogsagot stb. - OK

Kesz, ezek a jelenlegi befagyott frontvonalak es semerre se fognak mozdulni. Szerintem, folytassuk a topicot, ha jon valami erdekes uj hir, vagy ilyesmi :D:D:D

P.S.: mivel sokan irtak szemelyes tapasztalatokat, azert lehetne pl. azt a vonalat is tovabb vinni. Ki mikor talalkozott pontoan melyik altipussal, v. erdekes sztorik amik megtortentek (vicces elakadasok, vagy eltevedesek mittomen :D). Bar gondolom ide csak akkor szabad, ha valami tipusjellegzetessegre hivna fel a figyelmet :rolleyes:
Korszerű,jol felszerelt hk-kal szemben hátrányban van.De attol még áttörő szerepre használható.Védelmi szerepben használható.Támogató szerepben használható.De toronycserével akár a legkorszerübb hk-k szintjére is felhozható-csak nembiztos,hogy érdemes.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Korszerű,jol felszerelt hk-kal szemben hátrányban van.De attol még áttörő szerepre használható.Védelmi szerepben használható.Támogató szerepben használható.De toronycserével akár a legkorszerübb hk-k szintjére is felhozható-csak nembiztos,hogy érdemes.
Sőt,ha belegondolunk a francia javaslat Leclerc tornyos modernizáció,és az új 140milis lecklerc torony összepárositásába........
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Szerintem itt ugyis ket csoport van, akiknek a velemenye ellentetes es amugy sem fog semmi erv hatasara megvaltozni:

1. cs - T-72 kuka mert nem lehet tankcsataba v. attoro eknek(?), stb. kuldeni - OK
2. cs - T-72 meg mindig jobb mint a TR-85. Meg mindig lehetne vele "konnyutank" szerepkorben, tavolrol megerositett fedezekeket kiloni es igy tamogatni a gyalogsagot stb. - OK

Kesz, ezek a jelenlegi befagyott frontvonalak es semerre se fognak mozdulni. Szerintem, folytassuk a topicot, ha jon valami erdekes uj hir, vagy ilyesmi :D:D:D

P.S.: mivel sokan irtak szemelyes tapasztalatokat, azert lehetne pl. azt a vonalat is tovabb vinni. Ki mikor talalkozott pontoan melyik altipussal, v. erdekes sztorik amik megtortentek (vicces elakadasok, vagy eltevedesek mittomen :D). Bar gondolom ide csak akkor szabad, ha valami tipusjellegzetessegre hivna fel a figyelmet :rolleyes:
Szerintem térjünk vissza a T-72-k sorsára 2028-ban, ugyanis addig kell 100%-ot hozniuk az A7+-os zászlóaljnak. Az még közel újabb egy évtized.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Sőt,ha belegondolunk a francia javaslat Leclerc tornyos modernizáció,és az új 140milis lecklerc torony összepárositásába........
Hagyjad már, 15 éves protó. Leclerc már nincs gyártásban. Szóval akkor mibe is fájna ez? Azért a pénzért hány ÚJ Leo2 A7+-ot kapnál ami nem sufni tuning hanem előre megtervezett gép?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pontos mennyiség titok, elvileg. Mert kiszámolható, mennyi is van valójában. Írok egy számot a végén, mennyi lehet, az ék levezetésem szerint. Minden adat, fent van a neten, nem titkos tehát.

A tatai páncélos dandárnak, a rendszerváltáskor, volt a hadrendjében 138 db T-72 harckocsi.
1996-ban vettünkl Belorussziától 100 db T-72 harckocsit, vagy 5 típust.
Tehát volt 238 db T-72 harckocsi a Honvédség hadrendjében, tulajdonában.

Ebből elajándékoztunk Iraknak 77 db-ot.
Eladtunk ,az Excalibur Cseh cégen keresztül 58 db harckocsit, vaalhova.

További eladások, ajándékozásokról nem tudok. Amennyiben valaki még tud, nyugodtan egészítsen ki.

Elvileg maradt akkor 103 db T-72 harckocsink.

A nagy kérdés, tényleg megvannak-e ? Mert ha megvannak, akkor érdemes átgondolni, pld egy Leclerc korszerűsítési verziót, mondjuk 2 zlj mennyiségre.
Hát ez a német minta szerint 2zl.Ez helyi viszonylatban már komoly tétel.Meg lehet valósitani a 2+3 zl felállást egy dd-ban homogén hk-állománnyal.Vagy gondolni egy nagyolt,és 3-3 konfiba tenni Tatát.
Az már elég komoly felhúzás.Nem csak toronycsere kéne akkor,hanem komplett felhúzás.Egy kb 45-50tonnás hk jönne ki belöle,ahoz már powerpack csere kéne.Itt érdekes kérdés,hogy a Leo2A7+-ban már a keresztmotoros elrendezés van-e?Mert az egyben beemelhető lenne a 72alvázba.Egy nagy tűzerejű és igen jó mozgékonyságú hk jönne ki belőle.Kérdés,hogy mennyiért.Az már nem az 5 Leo áráért egy zl kategória.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
A régebbi tagoktól kérdezném, a gripen beszerzés után is ennyire központi téma volt a mig29 felùjítás?