[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Minden miniszter aki nem báb, mindg viszi az embereit egy minisztériumba vezetőnek. Olyanokkal akar együttdolgozni akikkel tud és megbízik.

Épp azt akartam én is írni, hogy ha én lennék egy fővezető, én is a megbízható embereimet ültetném fontos pozíciókba. Olyat nem tűrnék el, aki ellenem dolgozik, csak azért, mert jó szakember. Persze ettől még semmi nem biztos, mi, miért történik a HM háza táján. Mi itt nem is fogjuk megtudni.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Épp azt akartam én is írni, hogy ha én lennék egy fővezető, én is a megbízható embereimet ültetném fontos pozíciókba. Olyat nem tűrnék el, aki ellenem dolgozik, csak azért, mert jó szakember. Persze ettől még semmi nem biztos, mi, miért történik a HM háza táján. Mi itt nem is fogjuk megtudni.
Engem az nem zavar, hogy a minisztériumba a saját embereit ülteti. Pont amiket írsz.
Az állandó változások az MH vezetésében viszont bizonytalanságot szülnek. Másrészt ha voltak betokosodott struktúrák, azokat mindig sírva megy megváltoztatni, Sztem 2-3 éve múlva már látjuk mennyire volt bölcs a mostani nyugdíjazási cunami.

Ami igazán zavar, hogy a HM kommunikációja visszalépett, MG bratyizós, nyitottnak látszó stílusa hiányzik. Pedig sztem egy sikeres toborzáshoz inkább ez kell, mint két huszár nosztalgia. Nincs igény elmagyarázni, mi, miért történik. Ez van, jó lesz, mi tudjuk nem tartozik rátok érzésem van.

Pénztelenség.
Ez SzBK-tól független, sőt úgy gondolom neki sokkal több lobbiereje van, sokkal inkább tud pénzt szerezni, mint Benkő. Benkő kívülalló volt. Egyébként szerzett is, dinamikusan nő. De erre szükség is van, mert mint a +10.000 tartalékos, az új technikák üzemben tartása, infrastruktúrális fejlesztések, kiképzésen mind jóval több pénzt visznek mint korábban. És erre jött az infláció, amit a pluszpénzek, mert voltak tavaly is, csak részben kompenzáltak. Hiába volt bérrendezés, annak hatása kisebb az erős infla miatt.

Új beszerzést tőle 1 év alatt számonkérni nem lehet. Az elmúlt egy év az előző évek folytatása volt. Idén, de inkább jövőre fog látszani, ha voltak új hadiipari vagy beszerzési elképzelései, ami mellé pénzt is szerzett, Mivel biztosan nem ezt a pozit tekinti karrierje csúcsânak szüksége van a sikerre és az eredményekre amit Orbán elvár. Ebben bízhatunk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Új beszerzést tőle 1 év alatt számonkérni nem lehet.

Egyetértek. Amúgy is minden csúszni fog szerintem. Eddig ez látszik. Új beszerzés, Gáspár után, feltehetően a pénztelenség okán semmi. Pozitívum, hogy legalább a "hederőfejlesztést felgyorsítjuk" kommunikációs panel baromságot elhagyták legalább.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Egyetértek. Amúgy is minden csúszni fog szerintem. Eddig ez látszik. Új beszerzés, Gáspár után, feltehetően a pénztelenség okán semmi. Pozitívum, hogy legalább a "hederőfejlesztést felgyorsítjuk" kommunikációs panel baromságot elhagyták legalább.
Egyébként a csúszások sztem nem a pénztelenség, hanem a cégek gyártási csúszásai miatt vannak. Ehhez kevesebb közé lehet a HM-nek. Egyébként a katonai beszerzeseknél szinte alap. Úgy látom a KMW , aki, amit vállal, azt kb. határidőre teljesíti.
A LYNX esetében meg mint első rendszeresitők teljesen reálisak a késések. Nincs is értelme sürgetni, mert később visszaüt. Azért 10-12 db már ettől függetlenül jó lenne, ha itt lenne.
 
W

Wilson

Guest
Magyarország minden Ukrajnának szánt fegyveszallítmányt átenged csak nem Ukrajnába.
Másképp. Közvetlenül Magyarországon át Ukrajnába nem lehet fegyvert szállítani.
A kezdetektől ezt kommunikálta a kormány és folyamatos a külföldi dezinfó ez ügyben. A mai átlátszó cikk ( őket ugye Amerikából finanszírozzák), csak egy újabb kísérlet
Ja, nem Záhonynál lépik át a magyar-ukrán határt hanem pár tíz kilométerrel északabbra. Gyakorlatilag nincs semmi különbség,mivel azok a fegyverszállítmányok minimális kerülővel , ugyanúgy eljutnak az ukrikhoz Magyarországon keresztül ,
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 094
113
Ja, nem Záhonynál lépik át a magyar-ukrán határt hanem pár tíz kilométerrel északabbra. Gyakorlatilag nincs semmi különbség,mivel azok a fegyverszállítmányok minimális kerülővel , ugyanúgy eljutnak az ukrikhoz Magyarországon keresztül ,
Pontosan errôl van szó. Bàr kétségkívül szebb lenne ha a pàr tíz kilométerrel feljebb ( sôt mégtovàbb) is Magyarorszàg lenne, amiképpen Kàrpàtalja is, ahovà most àt kell lépnie, mint Ukrajna. Akkor ugye még többet kellene utaztatniuk és ugyanúgy Magyarorszàgon àt menne kurva sokat mondjuk a lengyelekhez Szlovàkia híjàn, hogy àtmehessen valahol Ukrajnàba. Sajnos nem így van, de attól még ugyanúgy nem nàlunk lép àt.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and geseft

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Ja, nem Záhonynál lépik át a magyar-ukrán határt hanem pár tíz kilométerrel északabbra. Gyakorlatilag nincs semmi különbség,mivel azok a fegyverszállítmányok minimális kerülővel , ugyanúgy eljutnak az ukrikhoz Magyarországon keresztül ,
Nem ez a jellemző útvonal, inkább Lengyelorszag felé kerülnek, de szimbolikus jelentősége is van. Mindemellett Kárpátalját eddig nem érte támadás. Sztem fölösleges az ukránok meg az USA kedve miatt az ottaniak életét nagyobb veszélynek kitenni. Nincsenek fekete-fehér megoldások, de eddig ez a kockázatminimalizálás bejött.

1. Kárpátalját nem érte támadás, az orosz energiaellátás zavartalan.

2. A NATO iránti szolidaritasunk nem szenved csorbát, az ukranoknak sem lehet egy szavuk sem, minden fegyverhez hozzájutnak.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Én úgy gondolom, hogy hű ismerőse és fidesznyik.
Az zsír. De remélem a szivsebeszeket, hidtervezoket, és tuzertiszteket meg egy darabig nem így választják ki. Bár ugye, minden pozíció kell.

Lofejuzni, vajdazni, minielnokozni, dagadtozni nem elegáns. Néha nehéz megállni, de hiteltelen lesz tőle amit írsz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Nem ez a jellemző útvonal, inkább Lengyelorszag felé kerülnek, de szimbolikus jelentősége is van. Mindemellett Kárpátalját eddig nem érte támadás. Sztem fölösleges az ukránok meg az USA kedve miatt az ottaniak életét nagyobb veszélynek kitenni. Nincsenek fekete-fehér megoldások, de eddig ez a kockázatminimalizálás bejött.

1. Kárpátalját nem érte támadás, az orosz energiaellátás zavartalan.

2. A NATO iránti szolidaritasunk nem szenved csorbát, az ukranoknak sem lehet egy szavuk sem, minden fegyverhez hozzájutnak.
Ad 1: Azért voltak "kivételek"

 
  • Tetszik
Reactions: alali77

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Ad 1: Azért voltak "kivételek"

Ez csak nevében meg közigazgatásilag Kárpátalja. Tőlünk nézve az már a Kárpátokon túli terület.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tudom, hogy magyar topic, de nem tudok más toborzós topicot és hátha ihletet ad valamely toborzónak.

Orosz toborzó videó.

"Mit álmodtál magadnak, akivé válhatsz? Mi az erősséged? Melyik utat választanád szívesen?"

 
K

kamm

Guest
You gotta be f'n kidding me...


"A minisztérium azt írta, a jelenlegi háborús helyzetben jelentősen felértékelődött a hazánk kiber- és fizikai biztonsága ellen irányuló törekvésekkel szembeni hatékony fellépés, amelyben kulcsfontosságú a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) szerepe. Annak érdekében, hogy a Szolgálat ebben a feladatban megfelelő súllyal vehessen részt, szervezeti átalakításra volt szükség."

vs

"Barthel-Rúzsa Zsolt az Evangélikus Hittudományi Egyetemen szerzett teológus-lelkész diplomát, 2004-től püspöki titkárként és lelkészként is dolgozott. 2005 óta dolgozott a Századvég Alapítványnál, volt annak elnöke is, és ma is a Fidesz-közeli agytröszt egyik tagjának, a Századvég Internationalnek a tulajdonosa. Közben a Honvédelmi Minisztérium kabinetfőnöke lett, 2022 októberében pedig kinevezték az állam egyik hadiipari cégének, a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. (HM EI) igazgatóság elnökének."

Anyamnesirass.

A NER mar tenyleg a banankoztarsasagok szintjere sullyed...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 176
7 119
113
You gotta be f'n kidding me...


"A minisztérium azt írta, a jelenlegi háborús helyzetben jelentősen felértékelődött a hazánk kiber- és fizikai biztonsága ellen irányuló törekvésekkel szembeni hatékony fellépés, amelyben kulcsfontosságú a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) szerepe. Annak érdekében, hogy a Szolgálat ebben a feladatban megfelelő súllyal vehessen részt, szervezeti átalakításra volt szükség."

vs

"Barthel-Rúzsa Zsolt az Evangélikus Hittudományi Egyetemen szerzett teológus-lelkész diplomát, 2004-től püspöki titkárként és lelkészként is dolgozott. 2005 óta dolgozott a Századvég Alapítványnál, volt annak elnöke is, és ma is a Fidesz-közeli agytröszt egyik tagjának, a Századvég Internationalnek a tulajdonosa. Közben a Honvédelmi Minisztérium kabinetfőnöke lett, 2022 októberében pedig kinevezték az állam egyik hadiipari cégének, a HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. (HM EI) igazgatóság elnökének."

Anyamnesirass.

A NER mar tenyleg a banankoztarsasagok szintjere sullyed...
Mennyire örülhet ennek az elő leptetesnek…valaki szóljon már neki ha be üt a szar az ő autója pukkan elsőnek :oops: Csak hogy a fizu mellett legyen kellő motiváció is
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 506
4 657
113
Ez az egy kupacban gubbasztás a nyílt placcon nem veszélyes egy kicsit?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 704
113
A sikeres toborzáshoz eszköz kell.
kézifegyverek palettája elég karcsú. bemutatózni ARB segít de minden kis rendezvényhez nem vehetőek igénybe. Elengedhetetlen az igazi fegyverek számát növelni. nem csak a fővárosi vagy központi intézményekbe / HTI ken hanem a vidékiekben is kell legyen minimum széles kézifegyver eszköztár. ha más nem is.
... Hilux ok ból is akár rácsozott vagy ráccsal felszerelhető is mehetne... (az vagány összelehetne készíteni pl egy bemutatócsomagot. (PL így nyomtuk a határon plató (teljes) ... nem titok... (elvileg a feladat bemutatása okés hisz ha sikerül valakit betoborozni (ezt látná)

géppark bővítése más eszközökkel is szükséges. ahogy a vidéki katasztrófavédelmi képesség növelése. és a toborzás kiszélesítése bevinni a mindenapi életbe. (gondolok itt sport klubbok konditermek ) extrémsportokra rácsatlakozni. teknikai sportok (különböző autóversenyek.) ehhez persze jármű sem ártana. és egy mobil toborzócsoport megyénként. Ez létszámbővítést vagy szorosabb együtműködést a TVZ-kel jelentene.) mind2 járható út.)

Továbbá a toborzóirodák mindegyikében átmeneti szállók kialakítása elengedhetetlenűl szükséges. (hatalmas hiányosság)
ezzel a HTI k közötti toborzócsere is megoldódna és a központok hatékonysága is megnőlne.