[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Valaki osszefoglalna, mi tortent RSZR korul...? Kicsit hirtelen jott es lathatoan qrvara nem igy volt tervezve (lasd eredeti kinevezeset, no meg hogy kit hoznak vissza a helyere.)
(A Marothrol futolag olvastam a sajtoban, szerintem az teljesen egyertelmuen le lett vajazva elotte a Foniekkel, sot, lehet, mar anno, amikor DJ Bobo kitolta az ajton. (Ti. meg a Foni sem mondhat semmit akkor, amikor valaki uj fonok ha nem is sajat stabot, de minimum sajat szemelyzeti donteseket hoz.))
Hivatalos indoklás nincs. A közleményben annyi volt más fontos feladatot kap.


Itt pár aktív katona szerint akár fél éve ez már tervezett volt
Illetve az, hogy egyből van utódja, nekem azt mutatja, hogy nem hirtelen felindulásból likvidálták és most kellene keresni, kit kell a helyére kinevezni.
 
K

kamm

Guest
Hivatalos indoklás nincs. A közleményben annyi volt más fontos feladatot kap.


Itt pár aktív katona szerint akár fél éve ez már tervezett volt
Illetve az, hogy egyből van utódja, nekem azt mutatja, hogy nem hirtelen felindulásból likvidálták és most kellene keresni, kit kell a helyére kinevezni.
Hat... eppenseggel pont az, hogy a NATOtol rangatjak haza az elozo pk helyetteset, az nekem nem azt mutatja, hogy qrvara ki lett ez elore talalva, inkabb pont ugy fest, hogy hirtelen ot hivtak haza RSZR helyett. Persze az is lehet, RSZR maga kerte, pl szemelyes okok miatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Hat... eppenseggel pont az, hogy a NATOtol rangatjak haza az elozo pk helyetteset, az nekem nem azt mutatja, hogy qrvara ki lett ez elore talalva, inkabb pont ugy fest, hogy hirtelen ot hivtak haza RSZR helyett. Persze az is lehet, RSZR maga kerte, pl szemelyes okok miatt.
Azért még annyi érdekesség ezzel a fél évvel, hogy pont akkor távozott Maróth. Előzőleg nekem úgy tűnt, ők nagyon egymásra találtak anno.

Meglátjuk.
Mindenesetre Maróth jó helyen landolt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 415
113
Hivatalos indoklás nincs. A közleményben annyi volt más fontos feladatot kap.


Itt pár aktív katona szerint akár fél éve ez már tervezett volt
Illetve az, hogy egyből van utódja, nekem azt mutatja, hogy nem hirtelen felindulásból likvidálták és most kellene keresni, kit kell a helyére kinevezni.
Szerintem (!) RR csak azért maradt a februári turnusból, hogy legyen némi átmenet.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
324
2 123
93
Tehát, szar a magyar külpolitika.
Ha jó lenne, akkor nem ezt kapnánk az arcunkba mindenhonnan, hogy mi vagyunk a szarok.
A diplomácia nem kiabálás, hanem háttérbeszélgetések és udvarias smúzolás, ez nem megy, ezt jól csinálni csak nagy tapasztalattal, a fontos embereket, szokásokat és szabályokat ismerve lehet. Nem, a futsal öltözői ismeretségek ehhez kevesek. A régi diplomatáinkat nem kellett volna kidobni.
A szakmaiság nem csak egy kommunista ármány, ugye.
Jajj már megint az a híres komcsi "cakmaiság"Inkább sírok kint nevetek.A regi jó szakemberek?pl?Ki lettek dobva brühühű..
.Pont nem lettek kidobva az ilyen van sapka nincs, sapka komcsi rinyagépek miattt.Örökölt is a kormany egy jó kis pedofilügyet!!!Persze akkor az nem régi jó szakember.Inkább a HVG sajnáltasd magatokat!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
A kötekedésen kívül másfajta kommunikációra is képes vagy?

Én?
Én megpróbáltam elmagyarázni, te meg továbbra is itt trollkodsz.
Várjá, leírom lassabban:
Magyaroszág nem fog minden egyes civil légijárművet megállítani és megkérdezni a pilótáját, hogy "De ugye később nem viszik Ukrajnába?". Mert ez kibszott nonszensz lenne. Pedig te ezt várod el.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Én?
Én megpróbáltam elmagyarázni, te meg továbbra is itt trollkodsz.
Várjá, leírom lassabban:
Magyaroszág nem fog minden egyes civil légijárművet megállítani és megkérdezni a pilótáját, hogy "De ugye később nem viszik Ukrajnába?". Mert ez kibszott nonszensz lenne. Pedig te ezt várod el.
Tehát a válasz: igen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Hoppá!

A honvédelmi miniszter előterjesztésére Novák Katalin köztársasági elnök csütörtökön azonnali, április 27-i hatállyal felmentette beosztásából Ruszin-Szendi Romuluszt, a Honvéd Vezérkar főnökét.

Hogy is kell mondani?
Örömmel üdvözöljük Dr. Maróth Gáspárt a Rheinmetall AG kelet-európai koordinációs vezetőjeként. A Magyar Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért és fejlesztésért felelős államtitkáraként szerzett tapasztalatának köszönhetően fontos szerepet szán a Rheinmetall kelet-európai tevékenységének támogatásában. Új funkciójában közvetlenül a Rheinmetall AG vezérigazgatójának számol be. A kelet-európai országok a Rheinmetall számára különösen fontos piacokká váltak.
Avagy volt már :)
 
  • Szomorú
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
x644a9c96b6cf5950142311.jpg.pagespeed.ic.xakIGsc6qW.webp


(Itt találtam.)
Van itt aki 21 èv alatt lett századosból alezredes.
Amcsi iskolával. o_O
Fasza a rendszer.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 440
4 461
113

Mi állhat Ruszin-Szendi Romulusz váratlan felmentése mögött?​

Szerintem tartalmazhat részigazságokat a cikk.
Nem tudhatják teljesíteni az elvárásokat, sem ő, sem sokan mások az elbocsátottak közül.
Az más kérdés, hogy vajon mekkora realitása van azoknak az elvárásoknak, biztosítják-e hozzá a szükséges anyagi és jogi hátteret, és tényleg a felelősöket büntetik emiatt.