[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 705
76 717
113
Az egyenruha magabiztosságot adott...

Faragó Fanny tartalékos hadnagy, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, s nem utolsó sorban a Katonai Filmstúdió stúdióvezető-helyettese volt a SpiritFM „Katonadolog” című műsorának május 25-i vendége.

x646f8e637e10d114657230.jpeg.pagespeed.ic.M-336vqxqj.webp


 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Hogyan tervezed a korosztalyom rá venni hogy menjen? o_O

Törvénnyel és annak erejével. Elméleti persze a felvetés, a politika békében ilyesmit nem vállal be. Majd jön a valóság, ha háború lesz és elrendelik a mozgósítást. Akkor kap a sereg, több tízezer kiképzetlen újoncot. Az lesz a nehezebb történet.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 500
8 282
113
o_O Törvénnyel és annak erejével. Elméleti persze a felvetés, a politika békében ilyesmit nem vállal be. Majd jön a valóság, ha háború lesz és elrendelik a mozgósítást. Akkor kap a sereg, több tízezer kiképzetlen újoncot. Az lesz a nehezebb történet.
Meg a fegyelmezés és a motiválása ja és arra a rábiras hogy menjenek harcolni de amíg ennyire szűklátókörű néhány idősebb honfitársam aki nem akar menni le térdéltetni és agyon lőni addig nem lesz itt változás és akkor meg valaki meg kérdezi miért megyünk ki az országból hat az ilyen hozza állás miatt nem hogy inkább jó fizetéssel elorujatassal stb vel motiválnának ahhhh dehogy nem akar menni lőjék agyon a nyugdíjat meg majd kitermelni a vietnami kis munkás a gödi gyárban nektek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Meg a fegyelmezés és a motiválása ja és arra a rábiras hogy menjenek harcolni de amíg ennyire szűklátókörű néhány idősebb honfitársam aki nem akar menni le térdéltetni és agyon lőni addig nem lesz itt változás és akkor meg valaki meg kérdezi miért megyünk ki az országból hat az ilyen hozza állás miatt nem hogy inkább jó fizetéssel elorujatassal stb vel motiválnának ahhhh dehogy nem akar menni lőjék agyon a nyugdíjat meg majd kitermelni a vietnami kis munkás a gödi gyárban nektek.

Háborúban nem mész sehova. Lezárják a határokat. Mozgósítás elrendelése esetén, adott korosztályból ,adott létszámot behívják katonai szolgálatra. A törvény erre létezik ma is, csak fel van függesztve békeidőben.
Mi ebben a dehonesztáló ?
Örüljetek hogy nincs sorkatonai szolgálat, mert a mai fiatal korosztályokból ,sokan nem bírnák ki. Mivel alig terhelhetők ezek a generációk. Munkahelyi tapasztalat, sajnos.
Érdekes a világ e téren. Amikor én katona voltam, 87-88-ban, akkoriban kicsit tudat alatt lenézték, aki nem volt valamiért katona. Pedig feltételezhető hogy valami valós betegség folytán nem hívták be. Aztán egy évtizeddel később, már azt nézték hülyének aki bevonult. Az lett a menő, aki a sorkatonai szolgálatot valami csalással megúszta.
Ma már ennyi sincs, azonnal lelépnének, akiket érintene egy mozgósítás, háborús időkben, a többségük, erre gondol.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 500
8 282
113
Háborúban nem mész sehova. Lezárják a határokat. Mozgósítás elrendelése esetén, adott korosztályból ,adott létszámot behívják katonai szolgálatra. A törvény erre létezik ma is, csak fel van függesztve békeidőben.
Mi ebben a dehonesztáló ?
Örüljetek hogy nincs sorkatonai szolgálat, mert a mai fiatal korosztályokból ,sokan nem bírnák ki. Mivel alig terhelhetők ezek a generációk. Munkahelyi tapasztalat, sajnos.
Érdekes a világ e téren. Amikor én katona voltam, 87-88-ban, akkoriban kicsit tudat alatt lenézték, aki nem volt valamiért katona. Pedig feltételezhető hogy valami valós betegség folytán nem hívták be. Aztán egy évtizeddel később, már azt nézték hülyének aki bevonult. Az lett a menő, aki a sorkatonai szolgálatot valami csalással megúszta.
Ma már ennyi sincs, azonnal lelépnének, akiket érintene egy mozgósítás, háborús időkben, a többségük, erre gondol.
Tudom de a ti korosztályotok nevelt fel ( és itt mondanám hogy tisztelet a kivételnek lehet a ti gyerekeitek is normálisak) én katona/rendőr családból jöttem ezért eléggé régi módi nevelést kaptam de arról nem tehet a korosztalyom ha a tiétek mar bocsánat elcseszte a nevelést es egy hangya fasznyi hazaszeretetre nem lett nevelve mert mindig azt hallom/hallottuk az idősebbtol hogy így szar az ország úgy szar nektek egy sortűz kene meg egy kis munka szolgálat akkor ne csodálkozzunk azon hogy itt tartunk inkább tenni kene ez ellen…
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
mire vágyik egy fiatal? valami kuckora (ha nem kell rezsit fizetni akár még osztozik is rajta.) valami vagány kocsira vagy legalábbis segítséget annak megszerzésére (akár egy misszioval) Sokaknál a jogosítvány megszerzése is csábító hatású. (fiatalként nagy dolog) A közösségek meg kialakulnak. a közösség meg vonza az embereket.

ezt kitudják pipálni a seregbe bejőve.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerintem ezt a túltolt felsőoktatást el kéne engedni.
Nem bőccsészből, meg meneddzserbűű van hiány hanem, szakiból!
hát pont hogy mindenből hiány van, kivéve kontárokból. Csak a törvény a kontárt védi, a diplomás stem szakosokat meg nem. Még autó iparban úgy ahogy van elég, de mindenhonnan máshonnan hiányzik. Csak nem azért, mert ne lenne elég, hanem mert a cégek eléggé el nem ítélhető módon ráigérnek egy 100-ast a nagy konkurenciára. Ja hogy az az állam, és az állam legendásan nem fizet...
És ezért az adott csoport inkább lelép ha tud?
Hát e van.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
hát pont hogy mindenből hiány van, kivéve kontárokból. Csak a törvény a kontárt védi, a diplomás stem szakosokat meg nem. Még autó iparban úgy ahogy van elég, de mindenhonnan máshonnan hiányzik. Csak nem azért, mert ne lenne elég, hanem mert a cégek eléggé el nem ítélhető módon ráigérnek egy 100-ast a nagy konkurenciára. Ja hogy az az állam, és az állam legendásan nem fizet...
És ezért az adott csoport inkább lelép ha tud?
Hát e van.
Mondjuk speciel én most egy állami intézetnél dolgozom és itt van bőven egészségügyi/természettudományi szakember.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
valamilyen kötelező szolgálati formát én is kötelezővé tennék (mint az oktatást) vagy annak részeként nyári gyakorlat vagy évközi gyakorlat címszóval. EÜ MH BM Egyéb adminisztráció karitatív tevélkenység (vöröskereszt álatvédők környezetvédők stb...) ennek csak egy eleme a honvédség de biztos sokan választanák.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Szerintem ezt a túltolt felsőoktatást el kéne engedni.
Nem bőccsészből, meg meneddzserbűű van hiány hanem, szakiból!

csak akkor vissza kéne építeni a szakmunkás képzést és modernizálni a tanított tudást. Mert azt is lerohasztották.


Hosszabb szolgalatért, vagy valami aktívabb tartalékos létformáért a szakmákat is osztogatnám. Ha nem is két kézzel, de pár targoncás jogsi, meg mindenféle gépkezelői, esetleg egy kamionos jogsi már jó belépő az életbe. Vagy bármilyen műszerészi képzettség.
Diplomásból meg nem csak bölcsész van. Élelmiszeripartól kezdve távközlésen át gyakorlatilag bármi.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 704
113
Nem tudom pontosan, hogy mi történt, és nem tisztem ítélkezni, de azért egy hadseregben elég furcsán veszi ki magát, hogy vannak, akik azonnal feljelentik a feljebbvalójukat.