[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 173
113
Katonai sofor, baszki. Fogadjunk, nem voltal katona, maskulonben tudnad, mekkora nulla munkakor. A vilagon sehol mashol nem fizetik meg ugy olyan minimalis munkavegzesert.
De voltam, baszki!
Buktad a fogadást, mentősofőr voltam Baján, Marcaliban, Kaposváron, és 3X a Bakonyban!
Nem unatkoztam!
Marcaliból tarcsisokkal mentem a Bakonyba.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Aladeen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Szerintem annyira már nem röhögnél, ha tényleg el is mennének!
Könnyű ilyennel dobálózni, amikor tilos lelépniük!
Ez a keménykedés alkalmas arra, hogy még népszerűtlenebb legyen katonának állni, nem beszélve az ukrajnai, koszovói eseményekről!
Az ilyenek menjenek! Nincs mindenkire szükség mindenáron, egyetlen egyenruhás testületnél sem, hiba van létszám hiány! A sok trógerrel nem leszünk előrébb sehol hiába vannak meg darabra!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and honved
W

Wilson

Guest
Nem is igazán értem. Ki jelentett fel kit, és hol?
Vagy csak valaki a Szabad Európának elküldött levelet és a hangfelvételt feljelentésnek gondolja?
Névtelen feljelentés?
Olyannal foglalkoznak?

Szerk.: Most olvasom a SZE oldalán, hogy a Fővárosi Ügyészségen jelentették fel. Az vicces lesz! Egy katonai előljárót.... Well.
A kérdés az, hogy elrendelik-e a nyomozást...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ezek az egész extrém esetek, de ezek azért extrémek, mert 1000-ből 1 vagy még annyi sem.
Szóval akkor akinek igazán fontos, az mégis megoldja?! Nálunk az összeférhetetlenség/politikai pálya etc. ment. Aki akart már mind megpattant így. Aki tényleg akart, s nem csak a szája járt hogy mindenszar!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 518
113
Szóval akkor akinek igazán fontos, az mégis megoldja?! Nálunk az összeférhetetlenség/politikai pálya etc. ment. Aki akart már mind megpattant így. Aki tényleg akart, s nem csak a szája járt hogy mindenszar!
Hát elég sok embernek van bent a szerződés lejáratis lelépési pénze tizenéves szolgálatok után...
Azért az nem olyan kis összeg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hát elég sok embernek van bent a szerződés lejáratis lelépési pénze tizenéves szolgálatok után...
Azért az nem olyan kis összeg.
Én ezt értem, de saját környezetemben aki tényleg menni akart, nem hezitált, vagy csak a pofa járt mert mindenszarista vallású, az mind ment. Ha fáj a bentmaradt zseton, az is egy döntés az én szememben, az ilyen nem akar menni, mert inkàbb kell a pénz mint amennyire menne. Egy pártban tisztséget vállalsz, és máris összeférhetetlen lettél, ezt aki akarta ki is használta felénk.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Kííínzás?!?! Na ne má! :D


Állítólag Japánban baromi nehéz bárkit kirúgni munkajogi okokból. Ezért sok cég azt csinálja hogy rendkívül unalmas és értelmetlen melóra teszi be azokat, akiktől meg akar szabadulni. Állítólag így sem könnyű a japán munkamorál miatt: nehezen adják fel.
Ez is valami ilyesmi: minden sofőr eldöntheti hogy akar-e katona lenni vagy sem. Nem hiszem, hogy marasztalják őket ha néhány ilyen gyakorlat után inkább elmennének...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Te egyébként kérted magadat oda, vagy csak oda osztottak be?

Még a kérdésed is elméleti. :) Kérés akkoriban, a Néphadseregben ? Max., parancsot kérhetett a katona. :)
Illetve, egy helyre lehetett önként menni ,a szolnoki alakulathoz, mélységi felderítőnek. Azok önkéntesek voltak, persze mint sorkatonák, ők is.

Én besorozott civilként lettem katona. Két sorozás után közölték, hogy harckocsizó leszek. Ok., elkönyveltem.
Majd bevonulás Szombathelyre, 87 februárban. Már az alapkiképző században híre ment, hogy ennek a századnak a zöme, lövész rajparancsnoki szakkiképző század állománya lesz. Már alapban úgy rakták össze a bevonulókat.
Alapkiképzés után, 5 hónap szakkiképzés, majd BMP-RPK beosztás következett.
Kérni nem kértem, nem is kérhettem, ezt hozta a katonasorsom. Dehogy megütközzön akkoriban bárki, egy kis nehézségen, vagy előljárói keménységen, hát az elképzelhetetlen volt akkoriban.
Max., úgy lehetett megúszni valamit ebből, ha az embert baleset érte, vagy valami komolyabb betegséggel leszerelik. Egyébként nem.