[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Kííínzás?!?! Na ne má! :D


Állítólag Japánban baromi nehéz bárkit kirúgni munkajogi okokból. Ezért sok cég azt csinálja hogy rendkívül unalmas és értelmetlen melóra teszi be azokat, akiktől meg akar szabadulni. Állítólag így sem könnyű a japán munkamorál miatt: nehezen adják fel.
Ez is valami ilyesmi: minden sofőr eldöntheti hogy akar-e katona lenni vagy sem. Nem hiszem, hogy marasztalják őket ha néhány ilyen gyakorlat után inkább elmennének...
Az új vezérkari főnök állítólag azt mondta, hogy a Honvédségnek nincs szüksége egyenruhás munkavállalókra...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 512
113
Az új vezérkari főnök állítólag azt mondta, hogy a Honvédségnek nincs szüksége egyenruhás munkavállalókra...
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 376
113
Az új vezérkari főnök állítólag azt mondta, hogy a Honvédségnek nincs szüksége egyenruhás munkavállalókra...
jól mondta! Bár igazi elhivatott profi katonák honnan lesznek kellő számban azt nem tudom, de drukkolok neki! ;)
Most már alábbadták: korábban az volt a mondás, hogy 50-60 ezres haderő lesz tartalékkal, területisekkel. Legutóbb meg már azt lehetett olvasni hallani, hogy 37500 tartalékosokkal területvédelmisekkel együtt...remélem azt valahogy összehozzák azért.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 704
113
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
Sőt, még valakik ezek után is a főnököt akarják elmeszeltetni...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 752
113
Ez a keménykedés alkalmas arra, hogy még népszerűtlenebb legyen katonának állni, nem beszélve az ukrajnai, koszovói eseményekről!

Mégis mit vár, aki belép egy hadseregbe ? Nem simogatni fogják a buksiját.
Ebből a feljelentősdi történetből, bohózat lesz a végén. A sofőrökön már most röhögnek szerintem az egykori, több százezres, volt Néphadsereges öregek.
Szerintem lesz a facebookon elég komment ez ügyben, ahol kapnak hideget, meleget, ezek az elkényeztetett gyerekek.
Más tészta, hogy miként kerülhetett ki hanganyag egy ilyen értekezletről. Lehet hogy törvénybeütköző módon. Akkor ha elkapják ki szivárogtatott, lehet egy hadbíró megméri a végén.
 
W

Wilson

Guest
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
Félreértesz én nem szállok fel semmilyen vonatra, de ezt mondta az új vezérkari főnök, amúgy én nem hiszek az ilyen oktató jellegű foglalkozásokban, szerintem sokkal nagyobb visszatartó ereje van ha azokat akik katonai titkokat szivárogtattak ki elmeszeli a katonai ügyészség..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 376
113
Félreértesz én nem szállok fel semmilyen vonatra, de ezt mondta az új vezérkari főnök, amúgy én nem hiszek az ilyen oktató jellegű foglalkozásokban, szerintem sokkal nagyobb visszatartó ereje van ha azokat akik katonai titkokat szivárogtattak ki elmeszeli a katonai ügyészség..
Lehet hogy azok a titkok nem ütnék meg az "ügyészségi szintet", de attól még kellemetlen. Ha jól értettem akkor a személyi változásokról "pletykáltak" valamit, ami nem feltétlen hadi titok. Inkább etikátlan mint törvénybe ütköző.
 
W

Wilson

Guest
jól mondta! Bár igazi elhivatott pr, ofi katonák honnan lesznek kellő számban azt nem tudom, de drukkolok neki! ;)
Most már alábbadták: korábban az volt a mondás, hogy 50-60 ezres haderő lesz tartalékkal, területisekkel. Legutóbb meg már azt lehetett olvasni hallani, hogy 37500 tartalékosokkal területvédelmisekkel együtt...remélem azt valahogy összehozzák azért.
Az igazi elhivatott katonákat is jól meg kell fizetni és megfelelő életpályamodellt kell számukra biztosítani, ugyanis elhivatottsággal és hazaszeretettel nem lehet a boltban fizetni családot alapítani gyereket/gyerekeket felnevelni....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 376
113
Az igazi elhivatott katonákat is jól meg kell fizetni és megfelelő életpályamodellt kell számukra biztosítani, ugyanis elhivatottsággal és hazaszeretettel nem lehet a boltban fizetni családot alapítani gyereket/gyerekeket felnevelni....
Ezzel egyet értek. Honvédségnek kellene a legjobban fizetett állami munkahelynek lennie. Mivel a létszám törvényileg korlátos, így nem kellene attól sem tartani hogy elszívja munkaerőt máshonnan. Ha meg túljelentkezés van, akkor meg legalább lenne miből válogatni. "Aldi fizú" + 50%, csomó juttatás (pl. 15 év szolgálat után év után CSOK-hoz mérhető mértékű lakástámogatás) és máris nem lenne emberhiány!
Lehet hogy sokba kerül, de csilliárdokért vett ember hiányában hangárban rohadó technika még többe kerül, mert felesleges volt megvenni. 220 ezeren kaptak CSOK-ot, simán belefér, hogy 15-20 ezer sokáig szolgáló tapasztalt katona is megkapjon valami hasonlót...
Most nagyon nagy arány megy új technikára (40%), de ez idővel csökken majd és több pénz lesz az emberekre is. (NATO ajánlás valami ilyesmi: 60%-humán, 20% működés, 20% új technika.)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 321
113
Félreértesz én nem szállok fel semmilyen vonatra, de ezt mondta az új vezérkari főnök, amúgy én nem hiszek az ilyen oktató jellegű foglalkozásokban, szerintem sokkal nagyobb visszatartó ereje van ha azokat akik katonai titkokat szivárogtattak ki elmeszeli a katonai ügyészség..

Az egyenruhás munkavállaló itt azt jelenti, hogy Józsi egyik nap úgy döntött, hogy elmegy katonának, mert télen nincs mezőgazdasági munka, aztán elhokizik egyenruhában tavaszig, de amúgy is csak annyit ad bele, mintha kőműves segéd lenne.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
szabad európa khmmm……


... az MH parancsnoki gépjárművezetők állandóan pletykálnak”.

Ahogy a levélben olvasható, ez azért volt veszélyes az új vezérkari főnökre, mert már hónapokkal a régi leváltása előtt terjedt a pletyka, hogy váltás lesz, ez az információ pedig Böröndi szerint „a sofőrökön keresztül jutott ki”. Ezért a levél állítása szerint

Böröndi, „hogy megtanítsa a sofőröknek, hogy ne pletykáljanak”, a gyűlés végeztével buszokra terelték őket, „a törvénynek és szabályzóknak megfelelő elrendelés” nélkül, és „a táborfalvi gyakorlótérre vitték őket”, ahol a „táboroztatásuk" május 05-11. között zajlott.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Még a kérdésed is elméleti. :) Kérés akkoriban, a Néphadseregben ? Max., parancsot kérhetett a katona. :)
Illetve, egy helyre lehetett önként menni ,a szolnoki alakulathoz, mélységi felderítőnek. Azok önkéntesek voltak, persze mint sorkatonák, ők is.

Én besorozott civilként lettem katona. Két sorozás után közölték, hogy harckocsizó leszek. Ok., elkönyveltem.
Majd bevonulás Szombathelyre, 87 februárban. Már az alapkiképző században híre ment, hogy ennek a századnak a zöme, lövész rajparancsnoki szakkiképző század állománya lesz. Már alapban úgy rakták össze a bevonulókat.
Alapkiképzés után, 5 hónap szakkiképzés, majd BMP-RPK beosztás következett.
Kérni nem kértem, nem is kérhettem, ezt hozta a katonasorsom. Dehogy megütközzön akkoriban bárki, egy kis nehézségen, vagy előljárói keménységen, hát az elképzelhetetlen volt akkoriban.
Max., úgy lehetett megúszni valamit ebből, ha az embert baleset érte, vagy valami komolyabb betegséggel leszerelik. Egyébként nem.
Na, pont ezért kérdezem. A deszantosokhoz lehetet kérni, sőt amikor én voltam sorozáson(Ez már MH volt), ott toboroztak akciószázadba is. Akkor ment amúgy a TV-ben a Kisváros.:)
 
K

kamm

Guest
De voltam, baszki!
Buktad a fogadást, mentősofőr voltam Baján, Marcaliban, Kaposváron, és 3X a Bakonyban!
Akkor meg vegkepp nem ertem... te azt valodi munkanak tartod?

Nocsak, miert, mi dolgod volt a visszafuvarig?

Marcaliból tarcsisokkal mentem a Bakonyba.
Ismetelten megkerdem: ezt te valodi munkanak tartod, hogy kifurikaznak valakit valahova, majd visszafurikazzak? Ez egy taxis napjanak az 1/20-a kb.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
K

kamm

Guest
Amúgy mi is a vád? Miről szól a feljelentés?
Arról hogy gyakorlatozást rendelt el a parancsnok?!? :D
"Megalaztak" a sofor urat, mert gyakorlatoznia kellett, mint katonanak. Es nem is mondtak meg elore, meddig... tisztara, mint valami alsos altalanos iskolas, baszki. Az ilyesmit tenyleg ki kellene baszarintani onnan, ennek a tipusnak semmi, de semmi keresnivaloja ott.
 
K

kamm

Guest
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
Meg ugy altalaban nem ertem, mi a lof@sznak van soforje barkinek, mar ne is haragudj; nekem ez ilyen visszamaradt kommunista kivaltsag.
Nagyon-nagyon megengedoen a vezerkarnal es hasonlo szintu beosztasoknal megengednem, mert ott szamit, ha nem kell parkolot keresnie 20 percig a Belvarosban, de kb annyi.
Mar egy videki dandarpknal is megkerojeleznem, ott esetleg az lehetne a sofor, akinek van valami mas munkaja is es a pk mellett van egesz nap amugy is. De nem ertem, mi a lof@szert ne tudna maga vezetni egy ceges kocsit...
 
  • Tetszik
Reactions: eszena

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 831
113
Beszarás...Kék Villám hadgyakorlat :D Rossz emlékek...akkor gondolom minden nap "CS" nap is volt :D
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Akkor meg vegkepp nem ertem... te azt valodi munkanak tartod?


Nocsak, miert, mi dolgod volt a visszafuvarig?


Ismetelten megkerdem: ezt te valodi munkanak tartod, hogy kifurikaznak valakit valahova, majd visszafurikazzak? Ez egy taxis napjanak az 1/20-a kb.
Azt látom, hogy nem sokra becsülöd a sofőrök munkáját.
Nem csak mentőt vezettem. Ha kellett volna, mást is simán. Hivatásos teher jogsim is van.
Ha katonaként nem védené egy sofőr a seggedet, azért biztosan visszavennél az arcból! Akár az utánpótlást (nem) szállítaná, akár harcjárművel (nem) fedezne!
Civilben is esetenként 100 milliós fuvarokat is szállítanak!
Nem beszélve arról, ha mentősként össze kellett volna kaparni a harcmezőn!
A sok évvel ezelőtti, bakonyi aknavető balesetben, csak hajszál híján nem én voltam a mentős!