[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Félreértesz én nem szállok fel semmilyen vonatra, de ezt mondta az új vezérkari főnök, amúgy én nem hiszek az ilyen oktató jellegű foglalkozásokban, szerintem sokkal nagyobb visszatartó ereje van ha azokat akik katonai titkokat szivárogtattak ki elmeszeli a katonai ügyészség..
Ezt meg úgy hívják humánum. Elsőre egy ilyen faszság miatt szerintem kiváló lecke volt. Én sem csinálhattam volna szebben. Sokadszorra, vagy komolyabb ügyben menjen az ügyészség, de ez pont jó volt így, csak hogy jól érezzék magukat!
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Meg ugy altalaban nem ertem, mi a lof@sznak van soforje barkinek, mar ne is haragudj; nekem ez ilyen visszamaradt kommunista kivaltsag.
Nagyon-nagyon megengedoen a vezerkarnal es hasonlo szintu beosztasoknal megengednem, mert ott szamit, ha nem kell parkolot keresnie 20 percig a Belvarosban, de kb annyi.
Mar egy videki dandarpknal is megkerojeleznem, ott esetleg az lehetne a sofor, akinek van valami mas munkaja is es a pk mellett van egesz nap amugy is. De nem ertem, mi a lof@szert ne tudna maga vezetni egy ceges kocsit...
Pont nem! Cipruson a britek nagyon kivoltak akadva amikor a magyar békefenntartó tisztek maguk vezették a terepjárójukat. Mondták, hogy tiszteknél ez nem szokás, oda sofőr kell!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Kííínzás?!?! Na ne má! :D


Állítólag Japánban baromi nehéz bárkit kirúgni munkajogi okokból. Ezért sok cég azt csinálja hogy rendkívül unalmas és értelmetlen melóra teszi be azokat, akiktől meg akar szabadulni. Állítólag így sem könnyű a japán munkamorál miatt: nehezen adják fel.
Ez is valami ilyesmi: minden sofőr eldöntheti hogy akar-e katona lenni vagy sem. Nem hiszem, hogy marasztalják őket ha néhány ilyen gyakorlat után inkább elmennének...
Ahhoz a beosztáshoz hidd el, hogy mindenki úgy ragaszkodik mint egy különösen makacs japan munkavállaló a sajátjához. Persze nem ehhez a gyakorlatozóshoz hanem az ezt megelőzőhöz.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Lehet hogy azok a titkok nem ütnék meg az "ügyészségi szintet", de attól még kellemetlen. Ha jól értettem akkor a személyi változásokról "pletykáltak" valamit, ami nem feltétlen hadi titok. Inkább etikátlan mint törvénybe ütköző.
A kérdés az, hogy honnan tudtál meg? A vezérkari tisztek a kocsiban telefonáltak és azt hallották meg vagy ők pletykálták ki a sofőröknek egy unalmas utazás alatt, mert utóbbi esetben ők is mehetnek kiképzésre Tébolyfalvára!

Szvsz, kicsinyes dolog egy vezérkari főnökként egy ilyen pletyka miatt (tisztára személyeskedés az egész, mint plázamacskák cirkusza a buliban), ráadásul kollektív büntetés mindenkinél?!
A másik oldal, attól hogy valaki sofőr még katona, nehogymár egy hatnapos kiképzés odavágjon nekik!!!
Főleg hogy bevett gyakorlat volt az emberhiány miatt, hogy délután közölték az irodán dolgozóval hogy holnap nyolckor két hét határ mert nincs ember!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 130
4 172
113
Akkor meg vegkepp nem ertem... te azt valodi munkanak tartod?


Nocsak, miert, mi dolgod volt a visszafuvarig?


Ismetelten megkerdem: ezt te valodi munkanak tartod, hogy kifurikaznak valakit valahova, majd visszafurikazzak? Ez egy taxis napjanak az 1/20-a kb.
Egyébként az aknavető baleset mellett, amelyben 4-en haltak meg 1994-ben, volt még egy pörbölyi vonat-busz katasztrófa, 2 öngyilkosság-2 kísérlet, szívinfarktus a Bakonyban, gyakorlat közben.....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Látom nem értitek. Ők parancsnoki sofőrök! Ők nem csinálnak ilyesmiket, mert ők egy, tábornokkal vannak beszelgető sőt bizalmi viszonyban altisztként, ők érinthetetlenek, mert azonnal mennek szólni a tábornoknak, hogy valaki hozzájuk mert szólni.

Tipikusan az amikor valaki arra keménykedik, hogy jóban van egy valóban kemény emberrel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
...és nyilván egyik sem fog emiatt kockáztatni vallomástétellel.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt látom, hogy nem sokra becsülöd a sofőrök munkáját.
Nem csak mentőt vezettem. Ha kellett volna, mást is simán. Hivatásos teher jogsim is van.
Ha katonaként nem védené egy sofőr a seggedet, azért biztosan visszavennél az arcból! Akár az utánpótlást (nem) szállítaná, akár harcjárművel (nem) fedezne!
Civilben is esetenként 100 milliós fuvarokat is szállítanak!
Nem beszélve arról, ha mentősként össze kellett volna kaparni a harcmezőn!
A sok évvel ezelőtti, bakonyi aknavető balesetben, csak hajszál híján nem én voltam a mentős!

Pont azért és ez alapján, amit írtál és mert ebből is látszik, hogy milyen fontos munka; kell, hogy napra készen, nagyon jól kiképzett állomány legyen, akinek az átlagnál nagyobb a teher és stressztűrése és képzettsége. Ezért kell ezeket a képességeket javítani. Mivel munkaidőben nincs rá lehetőség, hisz megállna az élet nélkülük, ezért sajnos kényszerből akár más alkalmakat is kell rá találni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 015
14 832
113
Ja hogy ez a kék villám volt???
Abban mi a pláne? Hirtelen lett szervezve nem is volt hosszú! A tartalékosoknak a Moonstar 15 nap lesz!
ne...komoly az volt a neve....gondolom irónia...tudod a kék villám, amit esti hosszúfolyosónál lebasztak a földre, ráugrottak, azt ment még a plafonra is....persze nem maradhatott ott...valami BIP, vagy mittomén milyen univerzális mosószer volt, kék gumi-műanyak tubusban
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
ne...komoly az volt a neve....gondolom irónia...tudod a kék villám, amit esti hosszúfolyosónál lebasztak a földre, ráugrottak, azt ment még a plafonra is....persze nem maradhatott ott...valami BIP, vagy mittomén milyen univerzális mosószer volt, kék gumi-műanyak tubusban
Tényleg! Most esett le :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Wili kérlek ne szállj fel erre a vadai vonatra.

A pk sofőrök egy nagyon durván kivàltságos réteget jelentenek, bizalmi pozíciójukból adódóan számos privilégiummal. A helyzetükkel nagyon visszaéltek közülük páran és ahhoz képest, hogy szolgàlati titkot szivárogtattak ki ezzel az oktató jellegű foglalkozással könnyebben megúsztàk a katonai ügyészséghez képest...
Mint már más is feltette a kérdést... a szolgálati titokhoz, hogy férhettek hozzá? Mert, hogy A-ból B-be fuvarozzák a főtiszteket még nem jelenti azt, hogy tudják is, hogy mi okból. Tehát olyat szivárogtattak ki, ami feléjük is kiszivárgott; nem?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Mint már más is feltette a kérdést... a szolgálati titokhoz, hogy férhettek hozzá? Mert, hogy A-ból B-be fuvarozzák a főtiszteket még nem jelenti azt, hogy tudják is, hogy mi okból. Tehát olyat szivárogtattak ki, ami feléjük is kiszivárgott; nem?
De hozzáférhet, pl úgy hogy hallja amit a parancsnok beszél telefonon, többek közt ezért is bizalmi beosztás a parancsnokibsofőr.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Amúgy meg Szabad Európa? A dedikáltan a CIA alá tartozó propagandaadó ami az amerikai kormányzati propagandát terjeszti ma is. NATO szövetséges országban működik?
És az a baj, hogy a vezérkari főnök rendet akar tenni és azt teszi amit az USA elvár tőle, nevezetesen hogy fokozza a harckészültséget és növelje a hadrafoghatóságot és amikor ezt megteszi, akkor ekézik?
A feljelentés az Ügyészségen egy vicc, nem tudom ki tette, de remélem nem katona, mert akkor nincs semmi keresnivalója a seregben (hiszen minden katonának tudnia kell hogy a katonai ügyészség jár el és nem a polgári)
 
K

kamm

Guest
Pont nem! Cipruson a britek nagyon kivoltak akadva amikor a magyar békefenntartó tisztek maguk vezették a terepjárójukat. Mondták, hogy tiszteknél ez nem szokás, oda sofőr kell!
Hat Ciprus, mint a modern demokratikus civil allami berendezkedes mintaja... nema'... :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amúgy meg Szabad Európa? A dedikáltan a CIA alá tartozó propagandaadó ami az amerikai kormányzati propagandát terjeszti ma is. NATO szövetséges országban működik?
És az a baj, hogy a vezérkari főnök rendet akar tenni és azt teszi amit az USA elvár tőle, nevezetesen hogy fokozza a harckészültséget és növelje a hadrafoghatóságot és amikor ezt megteszi, akkor ekézik?
A feljelentés az Ügyészségen egy vicc, nem tudom ki tette, de remélem nem katona, mert akkor nincs semmi keresnivalója a seregben (hiszen minden katonának tudnia kell hogy a katonai ügyészség jár el és nem a polgári)
Teljesen nyilvánvalóan rá van szállva a baloldali sajtó Böröndire. Mióta kinevezték, ott próbálnak belerúgni, ahol tudnak.
De nyilvánvalóan valakinek - szerintem Vadai az - benne van a bögyében a faszi, és el akarja áztatni.
Maga a feljelentősdi is egy PR fogás. Ha tényleg történt feljelentés, akkor azt csak civilként tehették. Semmilyen hatásköre nincs katonai ügyben a Fővárosi Ügyészségnek.
Minimum 2 célja van ennek:
  • el lehet mondani, hogy Böröndit már fel is jelentette valaki
  • meg persze lehet megint pörögni a baloldali médiában, hogy mennyire szar ez az ország, hogy még ilyet is lehet...
Sofőrkinzóisztán!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
ne...komoly az volt a neve....gondolom irónia...tudod a kék villám, amit esti hosszúfolyosónál lebasztak a földre, ráugrottak, azt ment még a plafonra is....persze nem maradhatott ott...valami BIP, vagy mittomén milyen univerzális mosószer volt, kék gumi-műanyak tubusban
Tényleg! Eszembe se jutott! :D :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby