[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Csak a díszfaszkodásnak a leges legutolsó prioritásnak kéne lennie...
Nyilván, de bárhol máshol látod az extra toborozható tömegeket?
Én ezt kb. ugyan olyan húzásnak tartom, mint amikor Benkő alatt megpróbálták behúzni a profi sportolókat a tartalékos rendszerbe.
Akinek lovagló affinitása van, azoknak a csatlakozására is kerítenek egy opciót.
De ugye ezek az emberek ugyan úgy megkapják a bevonulással együtt járó alapkiképzést.
Én azt látom, hogy ebben az évben minden marhasággal megpróbálkoznak, hogy valahogy sikerüljön feltornászni a létszámot.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nyilván, de bárhol máshol látod az extra toborozható tömegeket?
Én ezt kb. ugyan olyan húzásnak tartom, mint amikor Benkő alatt megpróbálták behúzni a profi sportolókat a tartalékos rendszerbe.
Akinek lovagló affinitása van, azoknak a csatlakozására is kerítenek egy opciót.
De ugye ezek az emberek ugyan úgy megkapják a bevonulással együtt járó alapkiképzést.
Én azt látom, hogy ebben az évben minden marhasággal megpróbálkoznak, hogy valahogy sikerüljön feltornászni a létszámot.
Próbálkozhatnának pl.:
egy garantáltan inflációkövető béremelési struktúrával.
Az életkörülmények javításával.
Pl.: nem tudom megszűnt-e már a felmondási tilalom, de ezzel is lehet motiválni az embereket, hogy az 5 év tényleg 5 év.
És néminemű illetményalap emeléssel.
A szakértői díjról a számlát megküldöm a honvédségnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Őszintén szólva -akár mennyire szereti is az ember a hagyományokat, a történelmet- ki a faszt rendít meg? Költöztessék le a huszárságot Mezőhegyesre, ragasszanak bajszot a gyerekekre, meg csákót a nyomjanak a fejükre,vagy ilyesmi; oszt' majd ha ünnep van, felviszik őket díszelegni. Még lehet, hogy több huszár is lenne, mert abban a térségben elég nagy létszámleépítések zajlottak az utóbbi váltás óta és még a fizetés is csábítóbb lenne -és még hagyománya is van. Ló meg van, legalább haszna is lenne.
Helyette meg legyen valami harcoló alakulat. Win-win.
Beteszek 3 képet ugyan arról az alakulatról (ezred):
Royal Scots Dragoon Guard
60f1c67efd257dd6c07c3ad9_regiment-structure-bsqdrn.jpg

0_grey-scots-marchingjpeg.jpg

60f6c44466651d567a71303e_regiment-reg-life-hero.jpg

Ne feledjük, Bobó angol nagykövet volt....
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 373
113
Nyilván, de bárhol máshol látod az extra toborozható tömegeket?
Én ezt kb. ugyan olyan húzásnak tartom, mint amikor Benkő alatt megpróbálták behúzni a profi sportolókat a tartalékos rendszerbe.
Akinek lovagló affinitása van, azoknak a csatlakozására is kerítenek egy opciót.
De ugye ezek az emberek ugyan úgy megkapják a bevonulással együtt járó alapkiképzést.
Én azt látom, hogy ebben az évben minden marhasággal megpróbálkoznak, hogy valahogy sikerüljön feltornászni a létszámot.
Amikor egy multi megjelenik egy vidéki városban, akkor pár év alatt tud toborozni több ezer embert. A Mercedes pl. Kecskeméten 5000 embert foglalkoztat.
A magyar honvédség meg az egész országból nem tud összeszedni ennyi plusz embert? Semmilyen csodára nincs szükség, csak elfogadható fizetésre, és az emberekkel való megfelelő bánásmódra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amikor egy multi megjelenik egy vidéki városban, akkor pár év alatt tud toborozni több ezer embert. A Mercedes pl. Kecskeméten 5000 embert foglalkoztat.
A magyar honvédség meg az egész országból nem tud összeszedni ennyi plusz embert? Semmilyen csodára nincs szükség, csak elfogadható fizetésre, és az emberekkel való megfelelő bánásmódra.
as Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Franciaország ....
Hirtelen az első 3 olyan országot idevetem, ahol igen komoly gondok vannak a toborzás terén.
Ezek szerint ők is szarnak a katonáikra?
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
juttatási és illetményrendszer felülvizsgálata ?
Ha van 1000 forintod, de egy egytál étel 1400-ba kerül, akkor hiába vizsgálgatod, meg rakod át egyik zsebedből a másikba azt az ezrest, attól még nem laksz jól. Attól, hogy az illetményrendszert vizsgálgatod, nem lesz nagyobb a keret.
Vagy te tudsz olyan területet mondani Honvédségen belül mondani, ahonnan el lehetne vonni pénzt, és azt a teljes harcoló állomány bérfejlesztésére lehetne fordítani?
Ha Bobo nem tud akár csak minimálisan több embert bevonzani ez alatt az "intenzív toborzóév" alatt, akkor neki is útilapu kerül a talpára. Persze ehhez nem kap lényegesen nagyobb keretet.
Jelzem, az Arriva a pesti bérbuszain már 500.000-es aláírási pénzt ajánl az új belépőknek. És még buszos jogsi sem kell, mert intézik neki azt is.
Te látod magad előtt azt, hogy a Honvédség profi alapon BÁRMIKOR IS tudna versenyezni a versenyszférával? :rolleyes:
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 373
113
as Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Franciaország ....
Hirtelen az első 3 olyan országot idevetem, ahol igen komoly gondok vannak a toborzás terén.
Ezek szerint ők is szarnak a katonáikra?
Az US army "toborzási krízise" azt jelenti, hogy 476 ezer helyett csak 445 ezer fő lesz a létszám. Kicsit más szintű a probléma. A fizetések egyébként ott sem túl magasak a civil fizetésekhez képest.

 
  • Tetszik
Reactions: Loken and kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az US army "toborzási krízise" azt jelenti, hogy 476 ezer helyett csak 445 ezer fő lesz a létszám. Kicsit más szintű a probléma. A fizetések egyébként ott sem túl magasak a civil fizetésekhez képest.

Nagyon nem!
Ne az összlétszámhoz mérd, hanem ahhoz, hogy a targethez hiányzott 15.000 fő. Ami a cikk szerint is a target 25%-a. :eek:
Ráadásul ez a csökkenő toborzási szám csak tetézi, hogy jelenleg is rengeteg betöltetlen beosztásuk van.
Mindezt úgy, hogy gyakorlatilag az összes haderőnemnél igen jelentős belépési pénz van. Kapnak biztosítást (ha jól tudom, akkor a család is), meg kapnak egy csomó más kedvezményt is. És még a leszolgált idő után a továbbtanulás is támogatott.
Na így sikerült ezt a számot összehozni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egy 26 év alatti tizedes többet keres mint én (nem sajnálom tőle még véletlen sem!!!)és így sem vonzó a fiataloknak ez a dolog. Ebből én arra következtetek, hogy mást is mögé kéne rakni a pénzen kívül ennek a dolognak.
Pontosan erre próbálok célozni, hogy ez a lovassági dolog is csak egy ilyen ötletelés szerintem, mert már annyira nincs más opció... o_O
Ebben az esetben az egyik szemem sír, a másik meg ugyebár üveg.
Ha már ennyire a zsák alján kaparásznak, akkor már nem sok kellhet az S napig... :cool:

:D