[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 150
113
A szagára vagy kíváncsi?
De most viccet félretéve: ha a fenti teljesítmény rendben volt, akkor mi kifogás lehet a lábával? Hogy lúdtalpas-e?
Hogy domboru lett-e a talpa? A HOR berkeiben ez egy jol ismert erzes volt, amikor mondjuk 8 oras, 28-30 km ellenorzo jaror utan visszaertel az orsre, akkor olyan erzesed volt, hogy domboru a talpad...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 762
113
A szagára vagy kíváncsi?
De most viccet félretéve: ha a fenti teljesítmény rendben volt, akkor mi kifogás lehet a lábával? Hogy lúdtalpas-e?
Tavaly nyàron szétbaszta egy 40-es L vas aminek nekiléptem. Két és fél hónap fekvés-ülés, két és fél hét aggódàs, hogy odalesz. Megmaradt, szépen helyrejött, de vannak mindennapi fàjdalmak és ebbôl fakadó korlàtok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 630
113
Mi az: 25 méter magas, 200 méter hosszú, több mint 1400-an kipróbálták és még Fluor Tominak is bejött? Hát persze, hogy a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség óriás strandcsúszdája, ami a Strand Fesztivál közönségét szórakoztatta augusztus 23-26. között Zamárdiban...

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 630
113
A honvédelmi miniszter 16/2023. (VIII. 30.) HM rendelete honvédelmi miniszteri rendeleteknek a Magyar Honvédség feltöltöttsége növelését szolgálóintézkedésekkel összefüggő módosításáról

A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 238. § (2) bekezdés 1. és 11. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 2. alcím és a 2. melléklet tekintetében a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 238. § (2) bekezdés 18. és 20. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 182/2022. (V. 24.) Korm. rendelet 112. § 1. pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1.
A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 9/2013. (VIII. 12.) HM rendelet módosítása 1. § A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 9/2013. (VIII. 12.) HM rendelet 239. §-a a következő (2d) bekezdéssel egészül ki:
„(2d) A (2c) bekezdésben meghatározottakat nem kell alkalmazni az MH 30. Kinizsi Pál Páncélozott Gyalogdandár 1. gránátos zászlóaljánál rendszeresített szolgálati beosztásra jelentkezők esetében.” 2. § A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 9/2013. (VIII. 12.) HM rendelet 4. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.

1. melléklet a 16/2023. (VIII. 30.) HM rendelethez
A honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 9/2013. (VIII. 12.) HM rendelet 4. melléklet A) pontjában foglalt táblázat E:21 mezője helyébe a következő mező lép: vezető kiemelt katonai főszakreferens

2.
A honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet módosítása 3. § A honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet 12. melléklete a 2. melléklet szerint módosul.


2. melléklet a 16/2023. (VIII. 30.) HM rendelethez
A honvédek illetményéről és illetményjellegű juttatásairól szóló 7/2015. (VI. 22.) HM rendelet 12. melléklete a következő 5. ponttal egészül ki:
„5. Az MH 30. Kinizsi Pál Páncélozott Gyalogdandár 1. gránátos zászlóaljánál rendszeresített szolgálati beosztás”

3.
Záró rendelkezések

4.
Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 309
113
A HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.

Akikkel a Városligetben találkoztam a 20. hétvégén, azok teljesen normálisnak tűntek. És meglepően fiatalnak.

milyen volt a francia idegenlégió után a tüzérosztály mentalitása...

Esetleg a mindenszar hozzáállás, és azt is gáncsolták, aki fejlődne?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Azt nem gondoltam volna, hogy ekkora lesz az érdeklődés!:cool:
Szia,

Lehet, hogy en egy szatyorban elek, de szerintem ez nagyon magas fizetes, szoval az a fele engem egyaltalan nem lep meg, hogy nagy az erdeklodes.
Az mas kerdes, hogy nekem ugy tunik, hogy a kezdok orommel mennek dupla fizetesert, de a tapasztaltak a kezdo fel fizeteseert nem lesznek motivaltak - finoman szolva.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.
Biztos nekik is találnánk valami beót.
Hiszen MINDENKINEK aki szolgálni akar van helye a seregben.
Vicc amiken elmèlkedtek.
Szia,

Egyaltalan nem az, sok vak szolgalt. Kivalo hirado katonak* voltak, sokkal jobbak, mint amilyen szintre egy sorkatonat ki lehetett kepezni, akik a hatalmas rutinnal rendelkezo diplomaciai tavirokezeloket nem tudtak venni. Ezert egesz konkretan a nagykovetsegek tavirovonalai atmentek a Vakok intezeten.

* a pontos jogallasukat nem tudom, lehet, hogy polgari alkalmazottak voltak.

A fentiektol eltekintve sarkosan nezve nyilvan neked adok igazat: van egy olyan minimum, amit minden katonanak teljesitenie kell. Erre legjobb pelda az, hogy a sajat munkajukat igen kemenyen vegzo repulogepszerelok egesz addig gyuloltek az egyik parancsnokukat (aki a tulora utan nem hagyta pihenni oket, hanem gyalogsagi kepzest adott nekik), amig a Don-kanyarban at nem tortek az oroszok, es hirtelen gyalogoskent kellett harcolniuk az eletukert.

De szerintem ez a minimum racionalisan nezve tenyleg egeszen alacsony lehet, ami a testi elvarasokat illeti. Ertsd: infromatikus (dronkezelo vagy hackker), orvos, tabori lelkesz: nagyon nem olyan fizikum kell nekik, mint egy lovesznek ("helyette" mar jelentkezeskor szaktudas). Persze az egy masik kerdes, hogy rendfokozattal rendelkezo katonanak kell-e lennie pl. egy tabori lelkesznek, vagy akar egy orvosnak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
Szia,

Egyaltalan nem az, sok vak szolgalt. Kivalo hirado katonak* voltak, sokkal jobbak, mint amilyen szintre egy sorkatonat ki lehetett kepezni, akik a hatalmas rutinnal rendelkezo diplomaciai tavirokezeloket nem tudtak venni. Ezert egesz konkretan a nagykovetsegek tavirovonalai atmentek a Vakok intezeten.

* a pontos jogallasukat nem tudom, lehet, hogy polgari alkalmazottak voltak.

A fentiektol eltekintve sarkosan nezve nyilvan neked adok igazat: van egy olyan minimum, amit minden katonanak teljesitenie kell. Erre legjobb pelda az, hogy a sajat munkajukat igen kemenyen vegzo repulogepszerelok egesz addig gyuloltek az egyik parancsnokukat (aki a tulora utan nem hagyta pihenni oket, hanem gyalogsagi kepzest adott nekik), amig a Don-kanyarban at nem tortek az oroszok, es hirtelen gyalogoskent kellett harcolniuk az eletukert.

De szerintem ez a minimum racionalisan nezve tenyleg egeszen alacsony lehet, ami a testi elvarasokat illeti. Ertsd: infromatikus (dronkezelo vagy hackker), orvos, tabori lelkesz: nagyon nem olyan fizikum kell nekik, mint egy lovesznek ("helyette" mar jelentkezeskor szaktudas). Persze az egy masik kerdes, hogy rendfokozattal rendelkezo katonanak kell-e lennie pl. egy tabori lelkesznek, vagy akar egy orvosnak.

Èn is sarkosan fogalmaztam.

Tőlem ha valaki fèllábú, de zseniális informatikus, legyen.
Jöjjön.

Sok seregben a megsèrült katonák is szolgálhatnak tovább.
Miközben 1 kèzzel nehèz megcsinálni egy erönlètit.
Vagy műlábakkal.


Nem is erre gondoltam.
Arra reagáltam, hogy "mindenkinek meg kell adni az esèjt".

Persze vannak kivètelek de ne ez legyen az átlagos.

Masrèszt nem ugyanannyi pontot kell teljesíteni, egy harcoló beosztásba kerülő katonának, mint egy irodistának.
Nem is ugyanazt várom el.

Más kèrdès amit már ezerszer leírtam.
Az erönlèti felmèrő ilyen módon egyszerűen szar.
Igazságtalan.

Egy húszèves fèrfinak sokkal többet kell nyújtania mint egy 35-nek, hogy elèrhe a minimumot.
Arról nem is beszèlve, hogy egy nő ès egy fèrfi között is tesznek különbsèget.
Nem is kicsit.
Ráadásul nemrèg is láttam videót ahol a hölgy tèrdelve nyomja a fekvőtámaszt. Ami még vicc.

Kellene lenni egy minimumnak.
Beosztásra szabva.
Az èletkorfüggetlenül aki megcsinálja, az megfelel.
Nem ugyanazt várom el a lövèsztől, mint a logisztikus sofőrtől.

De a lövèsztől, ès a másik lövèsztől ugyanazt a minimumot elvárnám.
Hiszen a valós munkában ugyanazt a terhelèst kapja mindkettő.


Másrèszt a lynx zászlóaljas toborzáson már elvesztettem a fonalat.
Az van mondva gyere oda x-edikèn.
Hozz magaddal az okmányaidat.
Ès már alá is írhatsz???
Nincs orvosi meg erőnlèti?

Orvosi nèlkül nem csinálhatsz erőnlètit.
Orvosi meg vagy 4-5 óra 1 embernek.
Ha odamentek sokan,hogy vègeznek velük?

Vagy minden nèlkül aláír az ember?
Ha meg megbukik ezeken, akkor nincs fölvève?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 630
113
Fókuszban a szárnyaló jövőnk

A Báró Wesselényi Miklós Alapítvány balatonfűzfői tanintézményének gimnáziuma – immár a Ludovika Partneriskola Program keretén belül – Magyarországon elsőként és egyedüliként a repülés, a drón-képesség, valamint az autonóm irányítású rendszerek köré építi a tananyagait.

A Báró Wesselényi Miklós Alapítványi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola fő célja, hogy meg tudjon felelni a folyamatosan változó kihívásoknak. A repülés és a drónok világa az egyik leginnovatívabb terület, amely felöleli a jövő szárnyaló technológiáit. A repüléshez elengedhetetlen a matematika, a fizika, a földrajz és az informatika ismerete, de a tanulóknak el kell sajátítaniuk az együttműködés készségét is.

Tekintettel arra, hogy a drón-technológia napjainkra többek között a védelmi ipar legfontosabb ágazatává vált, a balatonfűzfői alapítványi intézmény gimnáziuma csatlakozott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Partneriskola Programhoz. A diákok iskolai keretek között, szakköri formában ismerhetik meg a pilóták életét és a repülés titkait, sajátíthatják el a repülés alapjait.

Az intézmény tanulóinak lehetőségük nyílik 16 éves kortól a vitorlázó repülői jogosítvány, 18 éves kortól pedig a drón-pilóta jogosítvány megszerzésére. Az iskola vezetése arra törekszik, hogy kadétjaik a gimnáziumi érettségivel együtt szakszolgálati, vagy drón-kezelői engedéllyel rendelkezzenek. Gyakorlatilag a Magyar Honvédség számára képeznek elő olyan diákokat, akik az egyetem megkezdésekor már szervesen kapcsolódnak a repüléshez.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
A szemüveges, nem szemüveges történetről, ... a fotón 3 katona, abból 2 szemüveges.

12911805888049698635
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Nem tudom, hogy a HM miért nem tud megvásárolni egy lézeres szemműtő gépet.
Pár száz millióba biztosan belekerül, de a teljes állomány látását fel lehetne javítani.
És piaci bevételt is generálna.

Nem kell vásárolni, ki kell fizetni a műtét árát, egy magánklinikán. Ennyi. Már aki igényli és akinek szükséges, esetleg.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 728
5 281
113