[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 728
5 278
113
Nemtudom, ezt nálunk úgy csinálták, hogy a szárnyuk alá vették az újat először és ha utána se vette fel a lépést akkor volt a baj.
A két módszer eredményességéről meg az alakulat létszáma és a megítélése egyértelműen tanúskodik.
Melyik alakulatnál szolgáltál?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Nemtudom, ezt nálunk úgy csinálták, hogy a szárnyuk alá vették az újat először és ha utána se vette fel a lépést akkor volt a baj.
A két módszer eredményességéről meg az alakulat létszáma és a megítélése egyértelműen tanúskodik.
Az alakulat lètszámán az országban való elhelyezkedèsük látszik.
Keleti határ vs nyugatmagyarország.

De gondolom nem azèrt emeltek ott fizut mert eddig úgy hemzsegnek az emberek.

Megítèlèsük? Mire gondolsz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Az alakulat lètszámán az országban való elhelyezkedèsük látszik.
Keleti határ vs nyugatmagyarország.

De gondolom nem azèrt emeltek ott fizut mert eddig úgy hemzsegnek az emberek.

Megítèlèsük? Mire gondolsz.
Tata Birkenau a haláltábor, Tata halá tata bőttön stb.
Van olyan, hogy amikor benyögik, hogy tatára van beosztás inkább visszamondja a bevonuló az egészet mert olyan infókat kap előre. Illetve tatán és győrben a legrosszabb a próbaidős leszerelési ráta. A HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.

Ez az utóbbi másfél évben javul azért, (többek közt a laktanya felújítás miatt is) de nem véletlenül vittek Hódmezőről dandárpk-t oda.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Tata Birkenau a haláltábor, Tata halá tata bőttön stb.
Van olyan, hogy amikor benyögik, hogy tatára van beosztás inkább visszamondja a bevonuló az egészet mert olyan infókat kap előre. Illetve tatán és győrben a legrosszabb a próbaidős leszerelési ráta. A HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.

Ez az utóbbi másfél évben javul azért, (többek közt a laktanya felújítás miatt is) de nem véletlenül vittek Hódmezőről dandárpk-t oda.
Nekem Tata-ra mindig azt mondtak, hogy egy állatkert
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
Tata Birkenau a haláltábor, Tata halá tata bőttön stb.
Van olyan, hogy amikor benyögik, hogy tatára van beosztás inkább visszamondja a bevonuló az egészet mert olyan infókat kap előre. Illetve tatán és győrben a legrosszabb a próbaidős leszerelési ráta. A HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.

Ez az utóbbi másfél évben javul azért, (többek közt a laktanya felújítás miatt is) de nem véletlenül vittek Hódmezőről dandárpk-t oda.
Szerintem bár a Ti viszonyaitokat nem ismerem, igen is számít az is hogy hol van egy egy alakulat. Győrben csoda hogy van ember, ott van az osztrák határ köpésen belül. Tata környékén is azt gondolom nagyobb a gazdaság/versenyszféra elszívó/felvevő ereje mint K-Mo-nak.

Ez számítani fog, mindig. Nyilván ha az egyik helyen szopatnak feleslegesen többet, a másik helyen meg nem, az sem segít.
Én szárazföld - légierő viszonylatba láttam bele még anno sorosként, Tapolca alap, majd Klapka MH.25, onnan Pápa bázisreptér, nos Pápát szerettem, a többi nem az én világom volt.

A légierős mentalitás tetszett, az a mai napig tetszik, azt mondták mindenre, csak a repülés menjen, a többi nem számít :p !
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Szerintem bár a Ti viszonyaitokat nem ismerem, igen is számít az is hogy hol van egy egy alakulat. Győrben csoda hogy van ember, ott van az osztrák határ köpésen belül. Tata környékén is azt gondolom nagyobb a gazdaság/versenyszféra elszívó/felvevő ereje mint K-Mo-nak.

Ez számítani fog, mindig. Nyilván ha az egyik helyen szopatnak feleslegesen többet, a másik helyen meg nem, az sem segít.
Én szárazföld - légierő viszonylatba láttam bele még anno sorosként, Tapolca alap, majd Klapka MH.25, onnan Pápa bázisreptér, nos Pápát szerettem, a többi nem az én világom volt.

A légierős mentalitás tetszett, az a mai napig tetszik, azt mondták mindenre, csak a repülés menjen, a többi nem számít :p !
Igen ez is belejátszik a dologba. Viszont az az általános tapasztalat, hogy a tatai állomány aki régóta ott van, rommá lett hajtva teljesen (ez nem az ő hibájuk) és a szar parancsnoki hozzáállás miatt kiégtek. Ez egy önpusztító spirált jelent teljesen és az újakat az öreg legénységiek rommá szopatják és elég ellenségesek is tudnak lenni (nem mindenki de gyakori) , így pedig növelik azt a létszámot aki lelép. Öngerjesztő spirál ami néhány vezető hozzállásától mérgezte felülről lefelé az alakulatot.
Filter ha még itt lenne nagyon jól el tudná magyarázni, milyen volt a francia idegenlégió után a tüzérosztály mentalitása...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
Igen ez is belejátszik a dologba. Viszont az az általános tapasztalat, hogy a tatai állomány aki régóta ott van, rommá lett hajtva teljesen (ez nem az ő hibájuk) és a szar parancsnoki hozzáállás miatt kiégtek. Ez egy önpusztító spirált jelent teljesen és az újakat az öreg legénységiek rommá szopatják és elég ellenségesek is tudnak lenni (nem mindenki de gyakori) , így pedig növelik azt a létszámot aki lelép. Öngerjesztő spirál ami néhány vezető hozzállásától mérgezte felülről lefelé az alakulatot.
Filter ha még itt lenne nagyon jól el tudná magyarázni, milyen volt a francia idegenlégió után a tüzérosztály mentalitása...
Erre külsősként azt tudom mondani - tét és személyes érintettség nélkül - hogy szét kell dobálni az országban ezeket a vezetőket, hogy kicsit kapjanak a fejükhöz. Fiatalítási hullámra szükség van, ebben biztos vagyok kívülállóként is, és abban is hogy addig nem lesz itt semmi, amíg rá nem jönnek tömegével fentről a legalsóbb beosztásokig az emberek, hogy egy hajóban evezünk, mind, akik valamilyen egyenruhát hordunk. Arra hogy a kérem, köszönöm egy vezetőnél nem jár azzal ha elhangzik a beoja felé hogy kevesebb lesz az illetménye. Egy nagy családnak kéne lenni az összes egyenruhás szervezetnek, úgy hogy mindenki tudja és érti, elfogadja benne a helyét, a saját szerepét, de feleslegesen nincs baszogatva senki.

HA viszont jól láthatóan NEM oda való/alkalmas arra amit csinál(nia kéne), akkor 1 figyelmeztetés után minimum helyet vált a rendszerben betöltött szerepét/helyét tekintve, ha az sem elég akkor repül.

Én ma azt látom, hogy nagyon sok ember feleslegesen van basztatva - ezek már nyilván nem MH-s élmények, én nem rátok látok rá, de gondolom kb. ugyan az lehet máshol is - viszont sok semmirekellő is meg van tűrve, teljesen feleslegesen. Tipikusan azt a lovat ütik amelyik húz effektus van.

Ezen meg változtatni kell, vagy tovább fog zajlani a meglévő és egyre gyorsabb erózió.

S nem, ez még csak nem is pénz kérdés, vagy nem csak az.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Erre külsősként azt tudom mondani - tét és személyes érintettség nélkül - hogy szét kell dobálni az országban ezeket a vezetőket, hogy kicsit kapjanak a fejükhöz. Fiatalítási hullámra szükség van, ebben biztos vagyok kívülállóként is, és abban is hogy addig nem lesz itt semmi, amíg rá nem jönnek tömegével fentről a legalsóbb beosztásokig az emberek, hogy egy hajóban evezünk, mind, akik valamilyen egyenruhát hordunk. Arra hogy a kérem, köszönöm egy vezetőnél nem jár azzal ha elhangzik a beoja felé hogy kevesebb lesz az illetménye. Egy nagy családnak kéne lenni az összes egyenruhás szervezetnek, úgy hogy mindenki tudja és érti, elfogadja benne a helyét, a saját szerepét, de feleslegesen nincs baszogatva senki.

HA viszont jól láthatóan NEM oda való/alkalmas arra amit csinál(nia kéne), akkor 1 figyelmeztetés után minimum helyet vált a rendszerben betöltött szerepét/helyét tekintve, ha az sem elég akkor repül.

Én ma azt látom, hogy nagyon sok ember feleslegesen van basztatva - ezek már nyilván nem MH-s élmények, én nem rátok látok rá, de gondolom kb. ugyan az lehet máshol is - viszont sok semmirekellő is meg van tűrve, teljesen feleslegesen. Tipikusan azt a lovat ütik amelyik húz effektus van.

Ezen meg változtatni kell, vagy tovább fog zajlani a meglévő és egyre gyorsabb erózió.

S nem, ez még csak nem is pénz kérdés, vagy nem csak az.
De azért mondom, hogy az utóbbi időben a tendencia javulást mutat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
De azért mondom, hogy az utóbbi időben a tendencia javulást mutat.
Csak félve kérdezem, ez a nagy 25 év szolgálat után szélnek eresztés segített esetleg? Azokat küldték el akik ilyen MajorPayn-ek voltak esetleg?

Vagy tényleg a századvég írta össze hogy ki nem szavazott a Fideszre :D ?!

HA necces, ne válaszolj, még privátban sem :p !
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Csak félve kérdezem, ez a nagy 25 év szolgálat után szélnek eresztés segített esetleg? Azokat küldték el akik ilyen MajorPayn-ek voltak esetleg?

Vagy tényleg a századvég írta össze hogy ki nem szavazott a Fideszre :D ?!

HA necces, ne válaszolj, még privátban sem :p !
Írtam korábban hogy volt akire ráfért a boríték és volt akire kurvára nem.

Szóval rosseb tudja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
Szomorú Panda szemek :( .

Pedig bíztam benne hogy a századvéges verzió lehetett a frankó :D !

Na jó, nem, a viccet félre téve akkor még ezt se tudtuk jól megcsinálni nálatok, hogy tényleg az arra érdemesek lépjenek előre, az "elfáradtak" meg mehessenek szépen takarék üzemmódba, civilbe.

Szomorú, mert itt kezdődhetne a siker, hogy ilyen lépéseket nem elég felvállalni - már ez is valami amúgy! - de jól is kéne lezongorázni...

Tudom hogy 100% hatásfok nincs, de azért ha közelít az 50-hez, akkor csak adtunk vele a szarnak egy pofont, egy hülyével elküldtünk egy értékes embert is, hááát, az elég keserűen hangzik számomra.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Tata Birkenau a haláltábor, Tata halá tata bőttön stb
Mondanál valami konkrétumot is?

Amikor te csapatgyakorlaton voltál lent csak nem rettegted végig.

Illetve tatán és győrben a legrosszabb a próbaidős leszerelési ráta. A
Idézem magam.
Nymagyarország.
Itt sokkal több a lehetőség.
Akár osztrákba átjárni.

Másrészt a keleti országrészből, egy rossz körülmények közül jövő fiatalnak, egy laktanyai lét sokszor nagy ugrás, az otthonihoz képest.

NY magyarországon a 408-as nem kiemelkedő.
HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.
A hk-sok szerintem régen is motíváltabbak voltak.
A kis közösség összetartóbb.

Ha most még nem lennének azok amikor világszinvonalat tolnak alájuk, az lenne az igazi szégyen.

És itt nem csak a járművekre értem, hanem a kiképzési és munkakörülményekre.

) de nem véletlenül vittek Hódmezőről dandárpk-t oda.
Dd pk-k jönnek,mennek.

Amíg ott voltam volt 4-5.
Kb nem számított semmit.
Persze akkor pénz sem volt.

Amúgy kire gondolsz?

Tóth meg a morált nem fogja javítani.

Legalábbis amikor zászlóalj parancsnokom volt sütött belőle a lenézés az állomány irányába.

Viszont az az általános tapasztalat, hogy a tatai állomány aki régóta ott van, rommá lett hajtva teljesen (ez nem az ő hibájuk) és a szar parancsnoki hozzáállás miatt kiégtek. Ez egy önpusztító spirált jelent teljesen és az újakat az öreg legénységiek rommá szopatják és elég ellenségesek is tudnak lenni (nem mindenki de gyakori) , így pedig növelik azt a létszámot aki lelép. Öngerjesztő spirál ami néhány vezető hozzállásától mérgezte felülről lefelé az alakulatot.

Mit értesz rommá szopatás alatt?
Írnál példát?

Megjegyzem volt,hogy jártunk egész nyáron közelharcbemutatóra.
20-an kezdtük.
Nyár végére 8-an maradtunk.

Mind "öreg" katonák.

Mert jaj szegény fiatalabb, újabb állomány nem bírta.


Vagy afganisztán külszolgálatra készülve az ifjú katona, nem ment át egy bokor csoporton, a főtörzs utasítására.
Mert nem akarta, hogy az megszúrkálja.

Szóval az ilyen és hasonló esetek után, ne csodálkozzon senki ha az elején nem pátyolgatta az újjakat az öregebb állomány.

De rommászivatásról, akkor nem volt szó.
Ha te tudsz, írjál már példát.

Ha meg van ilyen ennek a tiszt/tiszthelyettes állomány kell, hogy elejét vegye.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 760
113
Tata Birkenau a haláltábor, Tata halá tata bőttön stb.
Van olyan, hogy amikor benyögik, hogy tatára van beosztás inkább visszamondja a bevonuló az egészet mert olyan infókat kap előre. Illetve tatán és győrben a legrosszabb a próbaidős leszerelési ráta. A HK-sok mondjuk most javítanak a számokon mert az egy marha motivált társaság lett.

Ez az utóbbi másfél évben javul azért, (többek közt a laktanya felújítás miatt is) de nem véletlenül vittek Hódmezőről dandárpk-t oda.
Azért mennyire vicces ezeket olvasva, hogy amikor teljesen alkalmasra rendbeszedtem magam fizikailag, mindennap 36-48 km brutàl hegyi emelkedôn bicikli, heti 3*6 fel-lefutàs a templomdomb lépcsôjén, heti négyszer négy km futàs síkon, heti kétszer futàs fel egy hegyre, mindennap eggyel több fekvô, amíg el nem értem a 250-et, mindennap eggyel több felülés, amíg el nem értem a 250-et..., szóval rendben voltam és fogcsikorgatva szerettem volna Tatàra menni, hogy a T-72-ben mehessek meghalni, akkor nem hagytak semmiképpen. :D Ezóta meg sok idô eltelt. Szóval fura, mert ha hagytak volna, leszartam volna ha van pàr idióta, ahogy enélkül is rengeteg faszfejjel sodort össze az élet munka terén.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Azért mennyire vicces ezeket olvasva, hogy amikor teljesen alkalmasra rendbeszedtem magam fizikailag, mindennap 36-48 km brutàl hegyi emelkedôn bicikli, heti 3*6 fel-lefutàs a templomdomb lépcsôjén, heti négyszer négy km futàs síkon, heti kétszer futàs fel egy hegyre, mindennap eggyel több fekvô, amíg el nem értem a 250-et, mindennap eggyel több felülés, amíg el nem értem a 250-et..., szóval rendben voltam és fogcsikorgatva szerettem volna Tatàra menni, hogy a T-72-ben mehessek meghalni, akkor nem hagytak semmiképpen. :D Ezóta meg sok idô eltelt. Szóval fura, mert ha hagytak volna, leszartam volna ha van pàr idióta, ahogy enélkül is rengeteg faszfejjel sodort össze az élet munka terén.
A lábaddal mi a helyzet?
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé