[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 728
5 268
113
Na én már elveszettem a fonalat. Eddig úgy tűnt hogy egy zsír új zla-t csinálnak Hódmezőn, aminek értettem a logikáját, mert eleve 3 zla a szándék hogy ne csak papíron legyen dandár (a megvalósítás infrastruktúrális lehetőségeit most ne említsük, megoldható bármi)

Viszont ezek szerint az ex62-t kezdik el felfegyverzni Lynxekkel, de mindezt úgy - ha jól értem az " integrálást", hogy hozzácsapnak egy 4. zsír új századot, és ott kezdődik meg a Lynxes kiképzés brutto730as fizuval (ha ez így van a másik 3 szzd mit szól ehhez hogy hátrébb vannak a sorban?) illetve hogy lehetséges a 4szazados felállás egy lövészzla-ban, ez valami unicum vagy ez a jövő?
Vagy én gondolkodok rosszul és a 3 meglévő századdal legóznak úgy hogy az egyikből lesz ez a Lynxes? Ha valaki tud legyen szíves világosítson föl, mert kívülről ez átláthatlan :D
Engem is érdekelne. Az is, hogy milyen szervezeti felépítést terveznek annak a 3+1 harcoló dandárunknak.
Milyen fegyverzettel, legalább a lövészpáncélos tekintetében, rendelkeznek-e majd tüzérséggel, vagy csak nevükben lesznek dandárok?
Mi értelme azt a 3 zászlóaljnyi hiúzt 3 felé szórni? Mi értelme btr-el, vagy egyéb jövőbeni 8x8-al egy dandáron belül alkalmazni?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 592
8 146
113
Igen.

De pl fizethetnè a sereg, mint egy jogsit, ès aláiratni vele X èvet.
Hat... az osszehasonlithatatlanul gazdagabb US Armynal kb barmit megcsinalnak, amikor mar benn vagy, de nem mindent. Volt ismerosom, aki vegigcsinalta a teljes alapkikepzest (es mint legidosebb, neki voltak a legjobb eredmenyei!), de aztan valami csunya foggyoker-arccsont-akarmi problemat talaltak nala, es szepen azonnal kibaszarintottak (leszereltek), meg sem mutottek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 308
113
Ez nem valami baráti kör vagy nem is tudom mi, hogy persze egyere majdcsak jó leszel valamire.

A KGST autóipara pont ilyen volt. Ennek köszönhetjük a Barkast, Zsukot, meg a többit.

De akkor a vakokat meg a süketeket se zárjuk ki.

Biztos nekik is találnánk valami beót.

A süket lehetne aknavetős. Őt nem zavarja. :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 308
113
Ja, persze, ne legyen alapkövetelmény, aztán feltöltődik a sereg a 700 forint / órás biztonsági őrökkel, meg volt Magyar Gárda tagokkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 527
79 651
113
Ja, persze, ne legyen alapkövetelmény, aztán feltöltődik a sereg a 700 forint / órás biztonsági őrökkel, meg volt Magyar Gárda tagokkal.
Azok nem jönnek (volt gárda tagok), nem csak púposkpdni kell, meg abuzálni se lehet a civil lakosságot, szóval ez nekik szerencsére nem "pálya".
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 758
113
Én azt vallom hogy nincs olyan hogy nem alkalmas, aki szolgálni akar annak van helye a seregben akar abban az alakulatban akar máshol most itt a nagy lehetőség nagy és fiatal ember tömeget felszívni a civil szférából.


Többekközt emiatt a hozzáállás miat tartunk ott ahol.
Szerintem az lenne a megoldàs, hogy egy külön 'elfekvô' egység az alkalmatlanoknak. Mindenki aki akarja, csak épp béna, vagy hülye, vagy gyenge, vagy lusta azt bedobni ide. Az egyvelegbôl ahogy minden tàrsadalmi rendben, kialakulna valami értelnes rendezettség ami a hiànyossàgaival tisztàban levô entitàsként kidolgoznà a maga doktrínàjàt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 758
113
Ez nem valami baráti kör vagy nem is tudom mi, hogy persze egyere majdcsak jó leszel valamire.
Tolod egy teljes illúzióban élve miutàn az összes hàborúban amit tanulmànyozhattàl, làthattad, hogy amikor te màr nyomorék vagy halott vagy, akkor a helyedre ezeket toljàk mert majdcsak jó lesz valamire. Természetesen emiatt a szellemiség miatt nem idôben, hanem arrogàns fasz módra, kapkodva.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Tolod egy teljes illúzióban élve miutàn az összes hàborúban amit tanulmànyozhattàl, làthattad, hogy amikor te màr nyomorék vagy halott vagy, akkor a helyedre ezeket toljàk mert majdcsak jó lesz valamire. Természetesen emiatt a szellemiség miatt nem idôben, hanem arrogàns fasz módra, kapkodva.
Ezt hívják sorkatonaságnak.

Most. Mèg. Nem ezt èpítjük.

A hivatásos, szerződèses sereg meg ne nyomikból álljon.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Ezt hívják sorkatonaságnak.

Most. Mèg. Nem ezt èpítjük.

A hivatásos, szerződèses sereg meg ne nyomikból álljon.
Azért egy határt húzzunk meg, mindekinek nincs helye a szervezetben de az esélyt meg kell adni. Ezért van meg néhány szervnel 1ev próba idő annyi idő elég.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Amúgy hadkiegen dolgozó ismerősömtől utánakèrdeztem ennek a szemüveges faszságnak.

Ő azt mondta.

1. Jön szemügős Pistike.
Rambó akar lenni.
Hisz a CoD minden rèszèt vègigvitte. Oda, vissza.(valószínű ezèrt szemügős.)
Mondják neki. Sorry, így harcoló nem lehetsz.
De itt van ez-ez ès ez a beó.
Logisztika. Hiradó. Műszaki. Stb.

Na ez neki nem jó. Így elküldik.

2. Pistike tatán akár katona lenni.
Ott lakik.

Na ott aktuálisan èpp csak harcoló beó van nyitva.

Így bár Pistikènek mindegy mi lessz, de mivel szemügős, nem jöhet.

Mondják neki Pesten,győrben van más beó ahol mehet okulárèval, de ő nem akar utazni.

Szóval neki nem jó. Így elküldik


Ő legtöbbször azt javasolja, ha valaki nagyon kommandózni akar, hogy műtesse meg.
Ha nincs pènze! Vonuljon be. Menjen más beóba.
Menjen külszolgálatba megkeresi azt a pènzt amiből megműtteti.
Utána pedig átmehet más beosztásba.

Ha viszont valaki nem akar költözni, úg nehèz.

Persze nem zárja ki, hogy vannak fèlreèrtèsek a rendszerben.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Azért egy határt húzzunk meg, mindekinek nincs helye a szervezetben de az esélyt meg kell adni. Ezért van meg néhány szervnel 1ev próba idő annyi idő elég.
Nem kell megadni mindenkinek.

Csak aki teljesít egy minimumot.

Ès aki teljesíti az ott eltöltött idő utáni minimumot is, az marad.

Ha nem, akkor próbaidő lejártával, vagy az előtt elbocsátják az embert.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 919
123 389
113
Szerintem az kevés főleg ha olyan pozícióban van és 6het abból alap kiképzés
Hát én már többszáz újonccal dolgoztam és azt kell, hogy mondjam a többségéről kb 3 hét után még az alapkiképzés alatt meg lehet mondani, hogy alkalmas-e vagy sem katonai szolgálat ellátására mentálisan.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 693
113
Hát én már többszáz újonccal dolgoztam és azt kell, hogy mondjam a többségéről kb 3 hét után még az alapkiképzés alatt meg lehet mondani, hogy alkalmas-e vagy sem katonai szolgálat ellátására mentálisan.
Egyébként te hogy látod, mi az a jellembeli, vagy mentális probléma, ami a leginkább elő szokott jönni?
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 442
4 226
113
Egy kérdésem lenne....A Lynx IFV, a BTR-80A APC. Az APC-ből kellene több, vagy legalább annyi amennyi BTR most van jelenleg. Ha a Lynx-re is csak a nagy lóvé belengetésével találnak embert... Hogyan találnak majd a jövő APC-jére.?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány