[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Forgassunk hasonlót itthon neked?
Menne...
Az durva!! Ez amúgy itthon szélsőségesebb eset vagy tényleg simán előfordul mint náluk: hasonló vezetői stílus, képzetlenség, szar bérek, mellékes kereset, emberek kihasználása?
Nem akarom feszegetni meg off-os...Elég csak egy "igen előfordul"...vagy hogy "nem azért ez itt csak szélsőséges eset"
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Az amerikai védelmi minisztérium felmérése szerint az amerikai 18-20 év közötti fiatalok 70%-a alkalmatlan katonának.
Ez a jóléti társadalom eredménye. Üdv a valóságban.
Mondjuk Amerika nem egy jo pelda, az elmult 30-40 evben meg a tornaora sem volt kotelezo, ha faradt voltal (=lusta), akkor jol van, ulj le... igaz, ezzel szemben mindig ott volt a 'jock' image, meg a sportoloi karrier fetise, szoval volt azert boven emberanyag. Egyebkent lenne most is, csak meg kell emelni a penzt - az viszont loki az egesz bertablat, ugye... lehet, signup bonust kellene adni csendben pl minden egyetemi masod- harmadvonalas sportolonak (Amerikaban van kb 5000 felsooktatasi intezmeny, feleben-harmadaban minimum van valamifele sportcsapat), maris lesz ujabb merites.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Valamit nagyon változtatni kell a rendszeren,mert ezek egyszerűen röhejes létszámok.Vagy inkább siralmassak.
MInden penz es prioritas kerdese. Ha megemeled a penzt az egbe, akkor nemcsak qrva draga lesz a szemelyzet, de kozben kihuzol a gazdasagbol termelo munkaerot, atteszed egy nem termelobe, csokken a termeles, csokken az ado- stb beveteled, amibol a sokkal dragabb hadsereget kell onnantol finansziroznod.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 420
113
MInden penz es prioritas kerdese. Ha megemeled a penzt az egbe, akkor nemcsak qrva draga lesz a szemelyzet, de kozben kihuzol a gazdasagbol termelo munkaerot, atteszed egy nem termelobe, csokken a termeles, csokken az ado- stb beveteled, amibol a sokkal dragabb hadsereget kell onnantol finansziroznod.
Azért ez nem teljesen igaz, mert nem kell akárkit felvenni!
Van egy fix létszám, akit fel kell tölteni, úgy kell belőni fizút, hogy annyian jelentkezzenek, hogy szűrés és lemorzsolódás után maradjon pont annyi amennyi kell. Nem arról van szó, hogy akkor most hirtelen 100ezer ember felveszünk futószalag mellől, mert túl sokan jöttek a jó fizúért!

Nyilván az a 20-25 ezer ember hiányozni fog a munkaerő piacról, de akkor létszámot kell jól belőni és nem fizut szarul beállítani!
Annak mi értelme, hogy papíron fenntartuk egy harmincvalahány ezres haderőt, aminek talán a fele sincs feltöltve mert szar a fizú?

Akkor legyen kisebb a haderő, de az legyen feltöltve és kiképzve! Ne az legyen a szempont hogy "ha jó fizut adunk akkor végén még tényleg lesz elég ember a seregben, de nem lesz aki dolgozzon!"

Egyébként sajnos az a realitás, hogy jönnek a vendégmunkások ezrével, aki egy csomó munkahelyet elvisznek, mert se kutyákjuk, se macskájuk, így napi 18 órát dolgoznak ha kell mert kell a lé otthon a családnak. Akiket kiszorítanak (ez már most egy létező jelenség) annak lehet alternatíva egy jól fizetett hadsereg. Nyilván külföldieket nem tudunk felvenni a seregbe, szóval gyárósorra megy a mongol, seregbe meg a magyar. Néhány éven belül szerintem látszódni fog ez a dinamika ha tényleg jó fizut ad MH.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 663
8 331
113
Azért ez nem teljesen igaz, mert nem kell akárkit felvenni!
Van egy fix létszám, akit fel kell tölteni, úgy kell belőni fizút, hogy annyian jelentkezzenek, hogy szűrés és lemorzsolódás után maradjon pont annyi amennyi kell. Nem arról van szó, hogy akkor most hirtelen 100ezer ember felveszünk futószalag mellől, mert túl sokan jöttek a jó fizúért!

Nyilván az a 20-25 ezer ember hiányozni fog a munkaerő piacról, de akkor létszámot kell jól belőni és nem fizut szarul beállítani!
Annak mi értelme, hogy papíron fenntartuk egy harmincvalahány ezres haderőt, aminek talán a fele sincs feltöltve mert szar a fizú?

Akkor legyen kisebb a haderő, de az legyen feltöltve és kiképzve! Ne az legyen a szempont hogy "ha jó fizut adunk akkor végén még tényleg lesz elég ember a seregben, de nem lesz aki dolgozzon!"

Egyébként sajnos az a realitás, hogy jönnek a vendégmunkások ezrével, aki egy csomó munkahelyet elvisznek, mert se kutyákjuk, se macskájuk, így napi 18 órát dolgoznak ha kell mert kell a lé otthon a családnak. Akiket kiszorítanak (ez már most egy létező jelenség) annak lehet alternatíva egy jól fizetett hadsereg. Nyilván külföldieket nem tudunk felvenni a seregbe, szóval gyárósorra megy a mongol, seregbe meg a magyar. Néhány éven belül szerintem látszódni fog ez a dinamika ha tényleg jó fizut ad MH.
Mint irtam, ez prioritas es penz kerdese. Ha gazdag orszag vagy, megteheted, hogy egymillios onkentes hadsereget finanszirozol (pl US), es nem szamit, ha nincsenek a gazdasagban; ha csoro, akkor sorozni fogsz, de akkor meg az is tovabb sujt majd, hogy kikerulnek a termelesbol.

A vendegmunkasokkal nincs baj, ha normalisan szabalyozva jonnek. Amit irsz, az leegyszerusitett demagogia, mert nem "szoritanak ki" senkit, Magyarorszagon konkretan munkaerohiany minden szektorban, sokban tobb, mint egy evtizede. A vendegmunkas programok a vilag minden tajekan konkret munkara, hianyhoz kotve mukodnek, es limitaltak (idoben is).

Hazai peldanal maradva, ha az altalad emlitett 20-25 ezer ember hirtelen kiesne a termelesbol Magyarorszagon, az nagyon durva gazdasagi (sokk)hatassal jarna. Az ilyesmit csak ugy lehet, ha kozben gondoskodsz vendegmunkasokrol a helyukre, es ezt a cseret utemezve bonyolitod le.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 420
113
Mint irtam, ez prioritas es penz kerdese. Ha gazdag orszag vagy, megteheted, hogy egymillios onkentes hadsereget finanszirozol (pl US), es nem szamit, ha nincsenek a gazdasagban; ha csoro, akkor sorozni fogsz, de akkor meg az is tovabb sujt majd, hogy kikerulnek a termelesbol.

A vendegmunkasokkal nincs baj, ha normalisan szabalyozva jonnek. Amit irsz, az leegyszerusitett demagogia, mert nem "szoritanak ki" senkit, Magyarorszagon konkretan munkaerohiany minden szektorban, sokban tobb, mint egy evtizede. A vendegmunkas programok a vilag minden tajekan konkret munkara, hianyhoz kotve mukodnek, es limitaltak (idoben is).

Hazai peldanal maradva, ha az altalad emlitett 20-25 ezer ember hirtelen kiesne a termelesbol Magyarorszagon, az nagyon durva gazdasagi (sokk)hatassal jarna. Az ilyesmit csak ugy lehet, ha kozben gondoskodsz vendegmunkasokrol a helyukre, es ezt a cseret utemezve bonyolitod le.
Onnan messziről lehet, hogy te nem látod, de sajnos messze nem olyan ritka, hogy a magyarokat külföldire cserélik a gyárakban. Itt a fórumon is írta valaki pár hete, hogy az ismerősét elküldték a gyárból, mert külföldiek jöttek helyette. Olcsóbbak és többet hajlandók dolgozni, mert nulla magánéletük van - azt ugyanis otthon hagyták Ázsiában.
A Honvédség meg garantáltan egy olyan munkakör, ahol külföldinek esélye sincs. Normális fizetésekkel lesz ember.
A mi bajunk az, hogy annyira le van rohadva minden, hogy nem tudjuk tartani a NATO standard költési arányokat: 40% fizú, 30% működés/rezsi, 20% új eszköz/képesség beszerzés. Utóbbi nálunk 40-50% körül van - ezért nincs pénz emberre.
Legalább a 3 lövész dandárunk legyen normálisan (80-90% fölé) feltöltve! Ez a 3 dandár kb. 12000 ember lenne. Átlagosan 1,2 milliós forintos havi bruttó fizúval számolva mind a 12 ezer emberre 172 milliárd forint - ez messze nem lenne megfizethetetlen egy több mint 1000 milliárd forintos védelmi költségvetésben. Ha kiterjesztem az egészet a komplett békeidős honvédségre (kb. 25 ezer fő), akkor is évi 360 milliárd lenne a bértömeg - máris közelítenénk, de még mindig nem érnén el a NATO által javasolt 40%-os bérkiadást!
Bőven lenne még itt mozgás tér a bérek növelésére, ha nem kellene ennyit eszközökre költeni. Mindenesetre jó, hogy végre elkezdték emelni a pénzeket és végre megindult valami...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 420
113
Onnan messziről lehet, hogy te nem látod, de sajnos messze nem olyan ritka, hogy a magyarokat külföldire cserélik a gyárakban. Itt a fórumon is írta valaki pár hete, hogy az ismerősét elküldték a gyárból, mert külföldiek jöttek helyette. Olcsóbbak és többet hajlandók dolgozni, mert nulla magánéletük van - azt ugyanis otthon hagyták Ázsiában.
A Honvédség meg garantáltan egy olyan munkakör, ahol külföldinek esélye sincs. Normális fizetésekkel lesz ember.
A mi bajunk az, hogy annyira le van rohadva minden, hogy nem tudjuk tartani a NATO standard költési arányokat: 40% fizú, 30% működés/rezsi, 20% új eszköz/képesség beszerzés. Utóbbi nálunk 40-50% körül van - ezért nincs pénz emberre.
Legalább a 3 lövész dandárunk legyen normálisan (80-90% fölé) feltöltve! Ez a 3 dandár kb. 12000 ember lenne. Átlagosan 1,2 milliós forintos havi bruttó fizúval számolva mind a 12 ezer emberre 172 milliárd forint - ez messze nem lenne megfizethetetlen egy több mint 1000 milliárd forintos védelmi költségvetésben. Ha kiterjesztem az egészet a komplett békeidős honvédségre (kb. 25 ezer fő), akkor is évi 360 milliárd lenne a bértömeg - máris közelítenénk, de még mindig nem érnén el a NATO által javasolt 40%-os bérkiadást!
Bőven lenne még itt mozgás tér a bérek növelésére, ha nem kellene ennyit eszközökre költeni. Mindenesetre jó, hogy végre elkezdték emelni a pénzeket és végre megindult valami...
A 40%-os bérkiadás inkább 50% szokott lenni...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 508
8 312
113
Az amerikai védelmi minisztérium felmérése szerint az amerikai 18-20 év közötti fiatalok 70%-a alkalmatlan katonának.
Ez a jóléti társadalom eredménye. Üdv a valóságban.
18 évesen én is az voltam,most így viszont 20évesen és közel 5 év 3 kiképzés és sok sok mindennel a hátam mögött olyan dolgokkal amit más 20 éves szolgálat alatt nem elnek meg azt mondom mára alkalmas lennék a seregbe. Ja meg benőtt a fejem lágy a is ami fontos
De hozza kell tennem én szándékosan fejlesztettek magam hogy alkalmas legyek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 809
113
18 évesen én is az voltam,most így viszont 20évesen és közel 5 év 3 kiképzés és sok sok mindennel a hátam mögött olyan dolgokkal amit más 20 éves szolgálat alatt nem elnek meg azt mondom mára alkalmas lennék a seregbe. Ja meg benőtt a fejem lágy a is ami fontos
De hozza kell tennem én szándékosan fejlesztettek magam hogy alkalmas legyek.
Én meg a te korodban már 30 éves voltam. ;)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 063
30 551
113
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113

.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 420
113
Kisebb gyalogsági ásó ne volt?
A fogkefés padópucálsra emlékeztetett ez a kiképzési feladat...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 369
113
Kisebb gyalogsági ásó ne volt?
A fogkefés padópucálsra emlékeztetett ez a kiképzési feladat...
Láttad volna mit kellett használni 10 évvel ezelőtt! Lötyögöt és megbicsaklott használat közben.
Ukrajnából kiindulva nagyon is kell lövészgödröt/árkot ásni. Én is nagyobb biztonságban érezném magam már egy 30 centi mélyben is, mint a puszta sík földön. A közvetlen találattot és a felülről érkező repeszeket leszámítva megvéd a legtöbb fenyegetéstől. Ráadásul ingyen van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 039
38 420
113
Láttad volna mit kellett használni 10 évvel ezelőtt! Lötyögöt és megbicsaklott használat közben.
Ukrajnából kiindulva nagyon is kell lövészgödröt/árkot ásni. Én is nagyobb biztonságban érezném magam már egy 30 centi mélyben is, mint a puszta sík földön. A közvetlen találattot és a felülről érkező repeszeket leszámítva megvéd a legtöbb fenyegetéstől. Ráadásul ingyen van.
Nem vitatom, hogy a beásás fontos! Ezért kérdeztem hogy erre nem volt jobb eszköz!
Annyira fontos lenne, hogy meg kéne venni a "gyalogsági ásók Mercédeszét" a MH-nak!
Leginkább az a baj szerintem ezzel a zseb ásóval, hogy rövid a nyele: nehéz kiforgatni vele a földet. Valamilyen teleszkópos nyél kellene...
Sőt, mivel Lynxen közlekednek arra is fel lehetne tenni kívülre néhány komolyabb lapátot ásót csákány, mint ahogy ez régebben lenni szokott harcjárműveken.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Nem vitatom, hogy a beásás fontos! Ezért kérdeztem hogy erre nem volt jobb eszköz!
Annyira fontos lenne, hogy meg kéne venni a "gyalogsági ásók Mercédeszét" a MH-nak!
Leginkább az a baj szerintem ezzel a zseb ásóval, hogy rövid a nyele: nehéz kiforgatni vele a földet. Valamilyen teleszkópos nyél kellene...
Sőt, mivel Lynxen közlekednek arra is fel lehetne tenni kívülre néhány komolyabb lapátot ásót csákány, mint ahogy ez régebben lenni szokott harcjárműveken.
Teleszkópos a nyele csak a kedves kolléga nem nyitotta ki teljesen. Semmivel sem kisebb mint bármelyik más gyalogsági ásó.
( mind 50 centi hosszú, hogy tudj vele gödröt mérni.